Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1360 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 sierpień 2017 - 08:46

Ale tu nie chodzi o to czy perełka czy nie tylko konkretnie o odłowy sieciowe na Dadaju i rzekomej rzezi na rybach w nim pływających. Perełek w pełnym tego słowa znaczeniu to można w Szwecji szukać ;)
Nie mniej jednak skoro PZW robi zawody na Dadaju to chyba dobrze świadczy o tym jeziorze.

 

Czy jest to jedyne jezioro GR-WO, które pozbawione jest siat w sezonie czy jeszcze jakieś...?



#502 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:59

Dzierżawca podzielił jeziora przez siebie zarządzane na wędkarskie i rybacko wędkarskie - tam gdzie jest taka ilość wędkarzy że mu pokrywa koszty i zostaje jakaś górka są zostawione wędkarzom ( i na niektórych odławia sielawę ) a takie na które rzadko kiedy ktoś się zapuszcza lub proporcja powierzchni do ilości wędkarzy jest słaba , odławia ryby siatami . 

Poniżej link na stronę GROlsztyn i informację co i gdzie :

http://www.grolsztyn.pl/nowosci-2.php


  • Sławek.Sobolewski i gulf lubią to

#503 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:46

Dzierżawca podzielił jeziora przez siebie zarządzane na wędkarskie i rybacko wędkarskie - tam gdzie jest taka ilość wędkarzy że mu pokrywa koszty i zostaje jakaś górka są zostawione wędkarzom ( i na niektórych odławia sielawę ) a takie na które rzadko kiedy ktoś się zapuszcza lub proporcja powierzchni do ilości wędkarzy jest słaba , odławia ryby siatami . 

Poniżej link na stronę GROlsztyn i informację co i gdzie :

http://www.grolsztyn.pl/nowosci-2.php

Czym się różnią Jeziora Rybacko –Wędkarskie od Jezior Wędkarsko – Rybackich?


  • drag lubi to

#504 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:51

a co ci logika podpowiada ?


  • luk_80, Adrian K i kotwitz lubią to

#505 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 09 sierpień 2017 - 13:48

Kamson , wejdź na stronę dzierżawcy gdzie jest to opisane , chyba że ,, chcesz bić pianę '' i czepiać się słówek .



#506 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 09 sierpień 2017 - 14:30

Logika logiką, ale na opisy dzierżawców to ja też patrzę ostrożnie.

Znam jezioro na którym dzierżawca chwali się dużymi zarybieniami węgorza i karpia.

Z tym że węgorza to można było złapać 15 lat temu, a karpia nigdy tam nikt nie widział.

 

A tak swoją drogą to może coś koledzy którzy mieszkają i łowią w okolicach jezior GR-WO napiszą jak wygląda sytuacja na jeziorach "wędkarskich".

Czy jest jakaś różnica między tymi jeziorami a jeziorami rybackimi i jeziorami np. PZW Suwałki?



#507 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 16:27

Ja wiem jedno. Zawsze gdy jadę nad Dadaj wracam z nowym PB. Dziękuję.
  • mario, Piotrek Milupa i godski lubią to

#508 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 09 sierpień 2017 - 19:01

Kamson , wejdź na stronę dzierżawcy gdzie jest to opisane , chyba że ,, chcesz bić pianę '' i czepiać się słówek .

 

Kolego, jeśli wierzysz we wszystko co jest napisane w różnych GR np. w tabelach rocznych zarybień lub ilości odłowów to gratuluję dobrego serca.

Tematu nie będę poruszał bo wszyscy, którzy mają na co dzień kontakt z jeziorami (szczególnie mazurskimi) zdanie sobie wyrobili.

 

 

PS. Zaufanie do tego typu instytucji odbudowuje się b. długo, więc nie ma co się dziwić chwytaniu  za słówka. Natomiast jeśli wędkarze potwierdzają, że na jeziorach gospodarowanych przez GR-WO więcej łapią niż za poprzedniego dzierżawcy to chwała mu za to bo to jest światło w tunelu dla całego regionu.



#509 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 10 sierpień 2017 - 09:09

Kolego, jeśli wierzysz we wszystko co jest napisane w różnych GR np. w tabelach rocznych zarybień lub ilości odłowów to gratuluję dobrego serca.

Tematu nie będę poruszał bo wszyscy, którzy mają na co dzień kontakt z jeziorami (szczególnie mazurskimi) zdanie sobie wyrobili.

 

 

PS. Zaufanie do tego typu instytucji odbudowuje się b. długo, więc nie ma co się dziwić chwytaniu  za słówka. Natomiast jeśli wędkarze potwierdzają, że na jeziorach gospodarowanych przez GR-WO więcej łapią niż za poprzedniego dzierżawcy to chwała mu za to bo to jest światło w tunelu dla całego regionu.

Kolego drogi , a kto napisał o wierzeniu we wszystko ??? Pytasz o konkrety a później wyciągasz ogólne wnioski . Dajmy spokój takiej dyskusji , chcesz sprawdzić jak facet gospodarzy na jeziorach , bierz wędkę w rękę i na wodę a sam się przekonasz . To że nie jest ideałem , oki zgoda ale kto z nas nim jest ? ( no może ja ale nie wypada o tym na forum pisać :-) ) . 

Jak by co , jak będziesz potrzebował wsparcia lub łódki w okolicy Biskupca , pisz lub dzwoń do mnie , zapraszam .



#510 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:07

Logika logiką, ale na opisy dzierżawców to ja też patrzę ostrożnie.

Znam jezioro na którym dzierżawca chwali się dużymi zarybieniami węgorza i karpia.

Z tym że węgorza to można było złapać 15 lat temu, a karpia nigdy tam nikt nie widział.

 

A tak swoją drogą to może coś koledzy którzy mieszkają i łowią w okolicach jezior GR-WO napiszą jak wygląda sytuacja na jeziorach "wędkarskich".

Czy jest jakaś różnica między tymi jeziorami a jeziorami rybackimi i jeziorami np. PZW Suwałki?

to co dzierżawcy piszą to rzeczywiście czasem ,, since fiction '' ale tu jezioro broni się samo - nie bez powodu najważniejsze wędkarskie imprezy w Polsce odbywają się na Dadaju a jak nie to tylko dlatego że Jacek Kolendowicz we wstępniaku w Wędkarskim Świecie wyśmiał PZW że mając tysiące hektarów jezior robią swoje najważniejsze imprezy na ,, prywatnej '' wodzie .

Pytasz czy jest różnica między wędkarskimi GRWO a innymi jeziorami na Mazurach zarządzanych przez PZW - nie łowię w wodach PZW ale powszechne narzekanie na wody gospodarzone przez nich pozwalają przypuszczać że różnica jest i to drastyczna , na korzyść naszych wód .


Użytkownik mjarecki edytował ten post 10 sierpień 2017 - 10:17


#511 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:23

 

Jak by co , jak będziesz potrzebował wsparcia lub łódki w okolicy Biskupca , pisz lub dzwoń do mnie , zapraszam .

Jeszcze trochę i jakąś agencję wędkarskiej pomocy otworzysz...;) Pzdr. ;)



#512 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:34

agencja ... hm , to chyba niezły pomysł , ale czemu wędkarska ? :-)



#513 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:38

Kolego drogi , a kto napisał o wierzeniu we wszystko ??? Pytasz o konkrety a później wyciągasz ogólne wnioski . Dajmy spokój takiej dyskusji , chcesz sprawdzić jak facet gospodarzy na jeziorach , bierz wędkę w rękę i na wodę a sam się przekonasz . To że nie jest ideałem , oki zgoda ale kto z nas nim jest ? ( no może ja ale nie wypada o tym na forum pisać :-) ) . 

Jak by co , jak będziesz potrzebował wsparcia lub łódki w okolicy Biskupca , pisz lub dzwoń do mnie , zapraszam .

Dzięki za zaproszenie, ale mam 150 km na E od Dadaju, sporo jezior wokół i drugą łódź do remontu (a zarzekłem się, że skończę ją przed jesienią i postawię na drugi jezioro)  B).

W każdym razie liczę na to, że inne gospodarstwa w tym PZW zaczną brać przykład z w/w dzierżawcy.

Może w końcu coś się zmieni..

pzdr



#514 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 10 sierpień 2017 - 22:48

Byłem na krótkim urlopie nad jeziorem Dadaj. Wczoraj wróciłem. Całkiem inne jezioro niż te które znam z maja. Ryb dosłownie kilka łowiłem dziennie i wielkością nie powalały. Nie wiem może pogoda a może źle szukałem... tak czy inaczej będąc w maju połowiłem a teraz klapa.

#515 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 sierpień 2017 - 06:45

Byłem na krótkim urlopie nad jeziorem Dadaj. Wczoraj wróciłem. Całkiem inne jezioro niż te które znam z maja. Ryb dosłownie kilka łowiłem dziennie i wielkością nie powalały. Nie wiem może pogoda a może źle szukałem... tak czy inaczej będąc w maju połowiłem a teraz klapa.

oxy ?



#516 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 11 sierpień 2017 - 11:44

oxy ?


Nawet śladu.
Okonie sporadycznie...

#517 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:10

Bo Dadaj kapryśny jest , ale ładna ryba tam też pływa.
Pierwszy dzień zawodów 7 okoni w przedziale 40/ 45 cm.Drugi dzień okoń 43 i szczupak 65.Trzeci dzień okoń 42 i szczupak 64 cm a jestem tam dwa razy w roku .
To nazywacie kiepską wodą .
Proszę wskazać lepszą.😁
  • wujek, Dano. i _Junak_ lubią to

#518 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:28

Niektórym nie dogodzisz, myślą że jak ryb dużo to same na wędkę będą wskakiwały. Tak to może na burdelu, choć też nie zawsze.
  • SzymusS i BOB lubią to

#519 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:31

Bo Dadaj kapryśny jest , ale ładna ryba tam też pływa.
Pierwszy dzień zawodów 7 okoni w przedziale 40/ 45 cm.Drugi dzień okoń 43 i szczupak 65.Trzeci dzień okoń 42 i szczupak 64 cm a jestem tam dwa razy w roku .
To nazywacie kiepską wodą .
Proszę wskazać lepszą.

"Niektórym nie dogodzisz, myślą że jak ryb dużo to same na wędkę będą wskakiwały. Tak to może na burdelu, choć też nie zawsze"

 

 

...a do tego, to łowić to też trza umić... ;)  :P  :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 12 sierpień 2017 - 11:32


#520 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:00

Łowienie to nie tylko rzucanie, ale też znajomość zwyczajów ryb. Mamy lato i ryba niekoniecznie żeruje cały dzień. Może nie jeść większość doby i ruszyć się na chwilę rano i wieczorem. Trzeba być wtedy w odpowiednim miejscu z odpowiednią przynętą. W innym razie woda będzie sprawiała wrażenie bezrybnej.

Użytkownik wujek edytował ten post 12 sierpień 2017 - 12:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych