Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1362 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 październik 2017 - 20:27

Generalnie to ja jak rzuciłem hasło u mnie w kole żeby poświęcić jedne jezioro (nie zbyt duże takie 20 ha) I zrobić z tego wodę specjalną to patrzono na mnie jak na kosmite... co najlepsze na około jest pełno jezior. No ale cóż mentalność. Druga rzecz to limity. 2 szczupaki na miesiąc w rozmiarze 50-60 cm. 24 w roku max. Tak powinno być moim zdaniem. Obecne limitu nijak mają się do tego co pływa w wodzie...

Z ciekawości jakie to kolo? Nie żebym się czepiał ale z liczeniem to chyba kiepsko. Mi wychodzi 16 sztuk.  ;)  Ale pewnie się nie znam.

W pełni popieram limit roczny na drapieżne np 20 sztuk. Tylko który region by się zgodził. Dla dziadów to samobójstwo


  • Hesher lubi to

#662 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 październik 2017 - 20:44

Jeśli chodzi o wędkarstwo nadal jesteśmy w mentalnym socjalizmie, woda dla każdego za 200pln, bez kontroli i bierzta ile 8chceta. Większości nadal to pasuje i mamy to co mamy. To nie pzw jest problemem tylko my sami którzy tak naprawdę nie chcemy zmian.
Ja też jestem miejscowy nad Wisła i z chęcią bym zapłacił 3 razy wiecej składki byle woda była pilnowana i były w niej ryby, ale niestety 95% wedkarzy taki układ nie pasuje.

Użytkownik wujek edytował ten post 15 październik 2017 - 20:46

  • Robert Dorado, golenia, Jopek1971 i 1 inna osoba lubią to

#663 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 15 październik 2017 - 21:01

Były by jak na zachodzie kluby wędkarskie które dzierżawiły by wody był by inaczej, nie masz kasy ale masz czas i pracujesz na rzecz klubu/wody i łowisz, nie pracujesz bulisz.

Brak pieniędzy nie jest wymówką, musi być tylko alternatywa w zdobyciu licencji i wszystko będzie ok.


  • wujek, jbk i golenia lubią to

#664 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 październik 2017 - 21:02

Jeśli chodzi o wędkarstwo nadal jesteśmy w mentalnym socjalizmie, woda dla każdego za 200pln, bez kontroli i bierzta ile chceta. Większości nadal to pasuje i mamy to co mamy. To nie pzw jest problemem tylko my sami którzy tak naprawdę nie chcemy zmian.

W pewnym wieku człowiek dochodzi do wniosku ze z koniem  nie ma co się kopać, poza tym w socjaliźmie ryby było do bólu więc nie wiem po co te porównania. 

 

Idź zrób jutro pierwszy krok w w walce z betonem,potem  załóż temat na Jerkabait p/t moje działania na rzecz poprawy stanu populacji ryb w Polsce.

Wtedy to szacun kolego..... śmieszne są te czcze przedekranowe narzekania i teksty typu: "żyjemy w mentalnym socjalizmie, trzeba coś zrobić, itd itp. 



#665 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 październik 2017 - 21:58

W pewnym wieku człowiek dochodzi do wniosku ze z koniem nie ma co się kopać, poza tym w socjaliźmie ryby było do bólu więc nie wiem po co te porównania.

Idź zrób jutro pierwszy krok w w walce z betonem,potem załóż temat na Jerkabait p/t moje działania na rzecz poprawy stanu populacji ryb w Polsce.
Wtedy to szacun kolego..... śmieszne są te czcze przedekranowe narzekania i teksty typu: "żyjemy w mentalnym socjalizmie, trzeba coś zrobić, itd itp.


Z ciekawości zapytam, jakie działania Ty podjąłes?
Chętnie poczytam i proszę nie traktuj tego jako złośliwości, czy ataku, po prostu cały czas się uczę i lubię poznawać konkretne przykłady żebym mógł powielać dobre wzorce.
  • wujek lubi to

#666 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2017 - 22:01

Z ciekawości jakie to kolo? Nie żebym się czepiał ale z liczeniem to chyba kiepsko. Mi wychodzi 16 sztuk.  ;)  Ale pewnie się nie znam.

W pełni popieram limit roczny na drapieżne np 20 sztuk. Tylko który region by się zgodził. Dla dziadów to samobójstwo

Jaki limit???? Kto to sprawdzi?

Bez sensu.



#667 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 15 październik 2017 - 22:03

Pojedź nad San, Wieprz, Por zobaczysz jak to działa



#668 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 październik 2017 - 22:42

Z ciekawości zapytam, jakie działania Ty podjąłes?
Chętnie poczytam i proszę nie traktuj tego jako złośliwości, czy ataku, po prostu cały czas się uczę i lubię poznawać konkretne przykłady żebym mógł powielać dobre wzorce.

A czy ja napisałem, że podejmuję jakieś działania???

Nawet nie mam czasu żeby takie podjąć,  a jak już mam to "na ryby"...

Ale jak już zostałem wezwany do tablicy to kiedyś  zadzwoniłem do RZGW z oburzeniem, że rybacy ciągną niewód wzdłuż i wszerz zagarniając wszystko co żyje włącznie z roślinami ..i wiesz co?? Dostałem opier..l od jakiegoś gościa z informacją, że mogą to robić mogą walić prądem o okreslonym natężeniu itd, itp i wszystko zgodnie z prawem. Więc jeżeli wszystko jest zgodnie z tym co  ustawodawca postanowił ( czyli Państwo) to mam to już w d..ie i pozostaje mi się wqrwiać.

Ale jest jedno światło w tunelu...powoli powoli przestaję się dzierżawcom opłacać taka gospodarka



#669 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 październik 2017 - 07:12

W pewnym wieku człowiek dochodzi do wniosku ze z koniem  nie ma co się kopać, poza tym w socjaliźmie ryby było do bólu więc nie wiem po co te porównania. 

 

Idź zrób jutro pierwszy krok w w walce z betonem,potem  załóż temat na Jerkabait p/t moje działania na rzecz poprawy stanu populacji ryb w Polsce.

Wtedy to szacun kolego..... śmieszne są te czcze przedekranowe narzekania i teksty typu: "żyjemy w mentalnym socjalizmie, trzeba coś zrobić, itd itp. 

Źle zrozumiałeś o co mi chodzi, ja wcale nie zamierzam walczyć z jakimś betonem, bo beton to nie pzw tylko my wędkarze. Dadaj  jest świetnym przykładem, garstka ludzi pracuje na ogół który za 200zł rocznie chce mieć nieograniczony dostęp do wody gdzie jeszcze coś pływa i brać ile się zmieści do wora. Napisałem tylko żeby chłopaki podnieśli opłaty za licencje co widać nie podoba się co niektórym, głównie tym z Mazur bo żeby połowić na Dadaju to trzeba by płacić drogie dniówki, albo zakasać rękawy :)

A co do poprawy stanu populacji ryb w Polsce to jutro idę pomagać w zarybieniu Wisły sumem, też możesz pomóc chłopakom w zarybieniach, pilnowaniu jeziora, ale pewnie nie masz czasu na takie sprawy :).


Użytkownik wujek edytował ten post 16 październik 2017 - 07:13

  • sucks_one lubi to

#670 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 16 październik 2017 - 07:24

A może podnieść opłaty zwłaszcza tym ,którzy mają zamiar zabierać ryby z łowiska.Niech odczują to chociaż finansowo i przyczynią się w jakimś stopniu do zwiększenia puli na zarybienia.W razie kontroli i trupach na łódce bez stosownej opłaty wysokie grzywny lub dożywotni wypad z łowiska. Wiadomo ,że z dwóch kombinatorów na łódce pewnie tylko jeden miałby taką opłatę ,ale to zawsze już coś. 



#671 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 16 październik 2017 - 07:47

Z ciekawości jakie to kolo? Nie żebym się czepiał ale z liczeniem to chyba kiepsko. Mi wychodzi 16 sztuk. ;) Ale pewnie się nie znam.

W pełni popieram limit roczny na drapieżne np 20 sztuk. Tylko który region by się zgodził. Dla dziadów to samobójstwo


Oczywiście z rozpędu zapomniałem o miesiącach styczeń-kwiecien 😊 16 sztuk. Jeszcze lepiej.

#672 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 07:51

, bo beton to nie pzw tylko my wędkarze. 

Wujek wiele razy się z Tobą zgadzałem, ale tu absolutnie się nie zgadzam. BETON to PZW i złe zarządzanie !!!!!!!!!!!! 



#673 OFFLINE   zzwierzak

zzwierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 16 październik 2017 - 07:59

A ja jednak bym polemizował. Co chwila piszecie "mało kontroli" "niskie kary" itp. A kogo trzeba tak pilnować żeby przepisów prawa przestrzegał? Właśnie nas wędkarzy! Bo tych co na ryby jadą jest kilka procent ale to nadal zbyt mało. Ja stawiam, że za 5 może 10 lat zoorientują się zarządcy wód o tym, że prawdziwa kasa jest w tych co realizują pasję i hobby a nie tych co zamrażarki napychają. Nad Dadajem już działają w tym kierunku i Brawo ode mnie za ten kierunek. Powodzenia i zobaczenia w przyszłym sezonie.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

#674 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 październik 2017 - 08:22

Wujek wiele razy się z Tobą zgadzałem, ale tu absolutnie się nie zgadzam. BETON to PZW i złe zarządzanie !!!!!!!!!!!! 

Silurus nie chce wchodzić w temat pzw bo zaraz jak zwykle się zacznie :), ale napiszę tylko tyle że ten beton spełnia oczekiwania tłumu. Gdyby nie spełniał już dawno by ich nie było. Nas nie liczę bo generalnie jesteśmy postrzegani jako banda oszołomów którymi nie warto się przejmować. Dobra koniec z mojej strony bo zaczynamy niebezpiecznie dryfować w złą stronę.


  • silurus, sucks_one i coma lubią to

#675 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 październik 2017 - 08:25

"bo beton to nie pzw tylko my wędkarze. Dadaj  jest świetnym przykładem, garstka ludzi pracuje na ogół który za 200zł rocznie chce mieć nieograniczony dostęp do wody gdzie jeszcze coś pływa i brać ile się zmieści do wora. Napisałem tylko żeby chłopaki podnieśli opłaty za licencje co widać nie podoba się co niektórym, głównie tym z Mazur bo żeby połowić na Dadaju to trzeba by płacić drogie dniówki, albo zakasać rękawy :). "

 

Nie wiem czemu się dziwisz że tak jest. Jak spowodujesz, że tutejsi będą zarabiać więcej to pewnie nie będą mieli problemu z płaceniem większych składek..

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to jest odwieczna prawda.

 

"A co do poprawy stanu populacji ryb w Polsce to jutro idę pomagać w zarybieniu Wisły sumem, też możesz pomóc chłopakom w zarybieniach, pilnowaniu jeziora, ale pewnie nie masz czasu na takie sprawy :)."

 

Zapier...am na 1,5 etatu więc nie mam czasu o rodzinę muszę utrzymać. A jeśli Ty masz na takie rzeczy czas to ciesz się..

 

I jeszcze jedno..Mieszkasz nad wodą?? Widzisz codziennie jezioro i co się na nim dzieje a nie tylko od weekendu?? Ja tak i dlatego czasem mnie coś strzela. Jadę do pracy - siaty zbierane, wracam wieczorem - siaty stawiane. Kormorany - z tysiąc codziennie wali rybę. A wędkarzy?? 2 czy 3 łódki. Dobrze , że Dadaj jest wyłącznony z rybactwa jako takiego natomiast jeśli inne jeziora dalej będą trzepane siatami to wędkarze skupiają się nad tym nie trzepanym i co się wtedy dzieje ?? Jezioro staje się przełowione wędkarsko, bo na innych nie ma czego szukać. Taka sytuacja miała miejsce jakiś czas temu na jeziorze Szelment Wielki, kiedy skończono odłowy rybackie i populacja powoli zaczęła się odbudowywać wszyscy wędkarze z Suwałk przenieśli swoje łodzie z innych jezior. I co  się stało - jezioro zostało przełowione. I jeszcze jedno. W jeziorach w których jest sielawa szczupak jest przez dzierżawców niepożądany. Jest zarybiany w mniejszych ilościach niż powinien (a odławiany i tak, szczególnie w tarło) lub wogóle!!


  • jbk lubi to

#676 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 08:48

Silurus nie chce wchodzić w temat pzw bo zaraz jak zwykle się zacznie :), ale napiszę tylko tyle że ten beton spełnia oczekiwania tłumu. Gdyby nie spełniał już dawno by ich nie było. Nas nie liczę bo generalnie jesteśmy postrzegani jako banda oszołomów którymi nie warto się przejmować. Dobra koniec z mojej strony bo zaczynamy niebezpiecznie dryfować w złą stronę.

 

Pełna ZGODA  :D 

  :highfive:

 

Tylko nasi południowi sąsiedzi sobie poradzili, to i u nas spokojnie by się dało, trzeba tylko chcieć. Porządne kary i problem z głowy, a tak jest przyzwolenie.



#677 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 październik 2017 - 08:53

Kamson tylko potwierdziłeś to co napisałem. Tak właśnie będzie z Dadajem, za 200zł wszyscy okoliczni wędkarze rzucą się na wodę gdzie jeszcze coś pływa i będą ochoczo korzystać z pracy innych którzy starają się żeby w wodzie coś jeszcze pływało, nie poczuwając się zupełnie do tego żeby w jakiś sposób im pomóc, co uważam że jest niesprawiedliwe. Dla tego dla takich osób powinny być dniówki, a dla tych co pomagają zniżki. Komu nie pasuje nie musi łowić, ma inne jeziora, niestety bezrybne, jak chce łowić w rybnym niech płaci lub pomaga. Chłopaki nieraz apelowali o pomoc przy opiece nad łowiskiem, nie ma chętnych to wg mnie powinni wprowadzić radykalne rozwiązania i nie prosić tylko przymusić, tylko to działa na ludzi. Miejscowi pomagając mieliby niższe składki, przyjezdni jak ja niech płacą dniówki czyli bulą za pracę innych. 

pozdrawiam

wujek


Użytkownik wujek edytował ten post 16 październik 2017 - 08:54

  • sucks_one lubi to

#678 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 16 październik 2017 - 09:13

Widzę że się rozmowa rozkręciła :-) w naszym konkretnym przypadku pzw nie ma nic do rzeczy , jakiś czas temu wrzuciłem ( pełen optymizmu ) na forum takie hasło ,, jak uzdrowić sytuację na polskich wodach '' - rozpętała się burza, paręnaście razy zostałem obrzucony błotem i zrobił się taki smrodek że wyniosłem się z tego tematu . Po tym doświadczeniu stwierdziłem że pzw jest po prostu reprezentantem pewnej średniej w naszej wędkarskiej populacji i to dokładnie tak jak opisane trochę wyżej - małe opłaty , żadnych kontroli , do wora co się da i żeby się nie narobić . Tych kilka procent które myśli inaczej jest zbyt mało przebojowe żeby coś zrobić . Możemy to zrobić lokalnie , na małą skalę ale i tak po pewnym czasie , bez wsparcia większej ilości osób zapał maleje i będzie tak jak było . 

Sprawa większych opłat i zrobienie z Dadaju swego rodzaju łowiska specjalnego .... jest to pomysł o którym rozmawialiśmy z dzierżawcą kilka lat temu ale nie przeszedł . Faktem jest że głównym argumentem na nie było to, że żeby zrobić łowisko specjalne to musi być dużo dużej ryby a wtedy jeszcze tak na Dadaju nie było , może teraz .... może to jest to rozwiązanie . Wtedy byłyby pieniądze na zawodowych strażników , na porządne zarybianie i generalnie dbanie o tą wodę tak jak powinno się dbać .

Niestety , gdy zostaną znacznie podwyższone opłaty, wtedy zostaniemy wrogami nr 1 miejscowych wędkarzy . Już zdarzają się sytuacje że mamy podczas patrolu porozbijane reflektory czy uszkodzone opony ale po takim zdecydowanym zwiększeniu opłat trzeba będzie auta zostawiać chyba na parkingu strzeżonym .

 

Z drugiej strony , mam przed sobą mapę gminy Biskupiec , w promieniu 20 km  mamy 24 jeziora( dokładnie policzyłem ) , więc może rzeczywiście tak zrobić - jak ktoś chce łapać w ,, eldorado '' niech płaci jak za eldorado , jak ktoś chce płacić tak jak zdecydowana większość Polski niech łowi w wodach o populacji jak w większości jezior w Polsce .


Użytkownik mjarecki edytował ten post 16 październik 2017 - 09:25


#679 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 październik 2017 - 09:21

Mafia Wilimska, każdy wie gdzie stoją na brzegu ich " łodzie pirackie " ale nikt nic z tym nie robi. Już kiedyś o tym pisałem i też zostałem obrzucony błotem - " Więc to Ty nic z tym nie robisz ". Z tym, że ja tam jestem 5 razy w roku a " pirackie łodzie"  pokazywał mi miejscowy wędkarz-sportowiec.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 16 październik 2017 - 09:22


#680 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 październik 2017 - 09:43

 

Niestety , gdy zostaną znacznie podwyższone opłaty, wtedy zostaniemy wrogami nr 1 miejscowych wędkarzy . Już zdarzają się sytuacje że mamy podczas patrolu porozbijane reflektory czy uszkodzone opony ale po takim zdecydowanym zwiększeniu opłat trzeba będzie auta zostawiać chyba na parkingu strzeżonym .

 

 

No tak, nie wziąłem pod uwagę aspektu miejscowego folkloru. Chłopaki z OSY też mieli tego typu przeboje, nawet zostali pobici, ale nie poddali się i sprawa skończyła się w sądzie,więc jak się zdecydujecie na radykalne rozwiązania to trzeba się z tym liczyć. Łatwiej dać w mordę i postraszyć niż pracować.

powodzenia