Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1360 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 październik 2017 - 10:03

Jak skontrolowac? Banalnie prosto. Kazdorazowy wpis w rejestrze albo opaska zalozona na rybe jednorazowka.
Brak powyzszego np 1 000 zl kary. Na Polakow niestety dziala kijek a nie marchewka. I tyle. Kontrole nawet mogly by pozostac na dotychczasowym poziomie. Jak kilku gumofilcow by zaplacilo to od razu reszta by wiedziala :)
Malo prawdopodobne ale nie trudne do wprowadzenia

#682 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 październik 2017 - 10:24

Kamson tylko potwierdziłeś to co napisałem. Tak właśnie będzie z Dadajem, za 200zł wszyscy okoliczni wędkarze rzucą się na wodę gdzie jeszcze coś pływa i będą ochoczo korzystać z pracy innych którzy starają się żeby w wodzie coś jeszcze pływało, nie poczuwając się zupełnie do tego żeby w jakiś sposób im pomóc, co uważam że jest niesprawiedliwe

 

Chłopie, czy Ty nie kumasz, że nie chodzi o pracę innych dotyczącą jednego zbiornika tylko,  o wspólne dobro jakim są wszystkie jeziora, a nie tylko wybrane??

A czemu by mieli nie łapać skoro inne są wyczesane siatami?  Gdyby nigdzie nie było odłowów to wtedy nie bolało by ludzi, że któreś jest "specjalne"i trzeba "grubo bulić, bo na swoim też coś można wydłubać, a na tamto mnie nie stać".

Każdy chciałby mieć kontakt z rybą, a nie tylko robić zdjęcia pięknej przyrody co ja uważam zresztą za nieodłączny element wędkarstwa...



#683 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 październik 2017 - 10:25

No tak, nie wziąłem pod uwagę aspektu miejscowego folkloru.

 

 

Nie przeginasz ciut???


Użytkownik kamson edytował ten post 16 październik 2017 - 10:26


#684 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 10:50

"proponuję wstrzymać konia"

 

myślę, że nam wszystkim tu obecnym zależy na rybnych wodach  :)



#685 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 październik 2017 - 11:03

Ja dziękuje, nie widzę już sensu dalszej dyskusji.
  • Piotrek Milupa i sucks_one lubią to

#686 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 16 październik 2017 - 12:30

Mafia Wilimska, każdy wie gdzie stoją na brzegu ich " łodzie pirackie " ale nikt nic z tym nie robi. Już kiedyś o tym pisałem i też zostałem obrzucony błotem - " Więc to Ty nic z tym nie robisz ". Z tym, że ja tam jestem 5 razy w roku a " pirackie łodzie"  pokazywał mi miejscowy wędkarz-sportowiec.

tym się właśnie różni teoretyk od praktyka - my też z grubsza wiemy gdzie i kto , cała zabawa polega na tym żeby to udowodnić . Myślisz że tak łatwo to zrobić ? W tym przypadku trwają wzajemne podchody - kto kogo przechytrzy . Czasem nawet nowoczesna elektronika nie pomaga ,raz chcąc zastawić foropułapkę w miejscu gdzie byliśmy pewni że wodują łódkę , straciliśmy sprzęt bo byli czujni .

Teoretycznie jest to proste , w praktyce , bardzo trudne . Pewnie usłyszę że trzeba zrobić zasadzkę - jak na drugi dzień od rana masz być w robocie i zaginać to poświęć kilka nocy na zasadzkę , życzę powodzenia . Pomijam to że trzeba to zgrać z Państwówką albo policją co też nie jest proste .

 

Może mamy im te łódki zniszczyć ? A może przemówić do sumienia , że to nieładnie czy grzech ? Zaproponuj coś proszę rozsądnego to chętnie wykorzystamy .


Użytkownik mjarecki edytował ten post 16 październik 2017 - 12:32

  • Piotrek Milupa, Łukasz.W i pomelo (maciekd) lubią to

#687 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 16 październik 2017 - 12:37

Jak skontrolowac? Banalnie prosto. Kazdorazowy wpis w rejestrze albo opaska zalozona na rybe jednorazowka.
Brak powyzszego np 1 000 zl kary. Na Polakow niestety dziala kijek a nie marchewka. I tyle. Kontrole nawet mogly by pozostac na dotychczasowym poziomie. Jak kilku gumofilcow by zaplacilo to od razu reszta by wiedziala :)
Malo prawdopodobne ale nie trudne do wprowadzenia

no nie tak znowu proste do wprowadzenia - w jaki sposób karać - jako kara od dzierżawcy ? Wtedy on pewnie z sądu by nie wychodził bo jak znam życie wszyscy by odmawiali zapłaty i  żądali sprawy w sądzie - w jaki sposób wylegitymować tych ludzi - tylko PSR i Policja ma prawo żądać dowodów osobistych , Ty jako SSR lub strażnik dzierżawcy możesz jedynie grzecznie poprosić o licencję a jak Ci wędkarz nie da to polecić mu spłynięcie z wody , jak będzie pyskaty to powie Ci żebyś się gonił i zostaje znowu wezwanie policji lub PSRu .

Nie chcę przez to powiedzieć że nic się nie da zrobić ale takie proste i logiczne wydawałoby się rozwiązania często nie są łatwe do wyegzekwowania .


  • szczupak1 lubi to

#688 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 październik 2017 - 13:25

Banalnie proste. Oplacenie skladki to zawarcie umowy. A w umowie mozna zapisac ze kara wynosi np 1 000 zl. Wykupujac skladke zgadasz sie na kontrole i w przypadku zlamania przepisow kare. Wprowadzil bym mozliwosc kupna szczupaka np 500 zl za sztuke do 70 cm i 2 000 zl powyzej. Jak zlapiesz pacjenta ktory nie jest czlonkiem mogacym lapac na lowisku skarzysz o kradziez. I wtedy mowicie cennik jest jaki jest bo tyle na tym lowisku kosztuje wychodowanie i ochrona takiego szczupaka. A to spowoduje strach.

Chore jest jedynie ze u nas bez paly sie nie da. Tlumaczenie ludziom nie pomaga
  • wujek lubi to

#689 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 16 październik 2017 - 14:17

Banalnie proste. Oplacenie skladki to zawarcie umowy. A w umowie mozna zapisac ze kara wynosi np 1 000 zl. Wykupujac skladke zgadasz sie na kontrole i w przypadku zlamania przepisow kare. Wprowadzil bym mozliwosc kupna szczupaka np 500 zl za sztuke do 70 cm i 2 000 zl powyzej. Jak zlapiesz pacjenta ktory nie jest czlonkiem mogacym lapac na lowisku skarzysz o kradziez. I wtedy mowicie cennik jest jaki jest bo tyle na tym lowisku kosztuje wychodowanie i ochrona takiego szczupaka. A to spowoduje strach.

Chore jest jedynie ze u nas bez paly sie nie da. Tlumaczenie ludziom nie pomaga

Przemek , brzmi to sensownie :-) nawet wydrukuję to i pokażę dzierżawcy :-) .

Mimo wszystko bez wsparcia wędkarzy wręcz okupujących Dadaj niewiele zrobimy a ci się nie palą do jakiegokolwiek działania .



#690 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 16 październik 2017 - 14:53

Podnieść opłaty na 300zl i będzie na straż. Przecież to żadna kasa. A dniówki po 25,tydzień 100, 2 tygodnie 150.
Bez sensu ta debata. Więcej wydaję na plecionki.

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 16 październik 2017 - 14:55

  • wujek, sucks_one i BOB lubią to

#691 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 16 październik 2017 - 16:20

Z całym szacunkiem ale jak pierwszy raz zobaczyłem w jakiej cenie są pozwolenia, byłem pewien, że to ceny z kilku lat wstecz...
  • wujek i szczupak1 lubią to

#692 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2017 - 17:15

nawet Szwaderki mają drożej http://szwaderki.pl/...k-zezwolen.html


  • wujek i BOB lubią to

#693 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 17:20

...ale za to ryb na sztandarowym Plusznym czy Łańskim ... nooo, kilka jest jeszcze na pewno?! :unsure:  :P  :D



#694 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 17:20

tak tylko Szwaderki mają wody wyczesane z ryb  :angry:



#695 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2017 - 17:25

o to chodzi, wody wyczesane a ceny wyższe niż na Dadaju na którym nie ma siat. Szwaderki zrobiły dwa łowiska specjalne i rok kosztuje 600 zł na każdym lub tylko dniówka za 50 zł, a jak ktoś chce tydzień to płaci 350. Nie wiem jak tam z rybą, bo to chyba od dwóch lat dopiero są te specjalne łowiska


Użytkownik wuran edytował ten post 16 październik 2017 - 17:48


#696 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2017 - 17:40

tak tylko Szwaderki mają wody wyczesane z ryb  :angry:

Mogłeś tego nie pisać, pozostawiając mnie w słodkiej i naiwnej nieświadomości, że po prostu na przestrzeni trzydziestu lat łowienia w tych jeziorach po prostu coraz słabiej umiem wędkować :(  ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 październik 2017 - 17:40

  • silurus lubi to

#697 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2017 - 17:43

z

 

Mogłeś tego nie pisać, pozostawiając mnie w słodkiej i naiwnej nieświadomości, że po prostu na przestrzeni trzydziestu lat łowienia w tych jeziorach po prostu coraz słabiej umiem wędkować :(  ;)

za dużo łowiłeś przez te 30 lat i teraz się dziwisz, skłułeś wszystkie pokolenia ryb i teraz nie chcą brać, :D



#698 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 16 październik 2017 - 17:44

Co Wy tu za herezje wypisujecie ??? z całą odpowiedzialnością stwierdzam że w Szwaderkach ryby są !!! - co prawda w smażalni ale są.


  • @Brig lubi to

#699 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 październik 2017 - 17:51

Panowie, koniec kończymy offtop i wracamy do tematu jeziora Dadaj, może ktoś coś napisze o ostatnich wynikach na jeziorze?



#700 OFFLINE   Dziadek Mróz

Dziadek Mróz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Imię:Marek

Napisano 22 październik 2017 - 13:42

Moderator pozamiatał i dyskusję szlag trafił.

Ryb w Dadaju nie ma ? To oczywiście prowokacja, ale po tak dużym ruchu w temacie nagle zero wpisów. Hmm :(. A ja już zarezerwowałem kwatery od 30 maja :( !

Obiecuję, że w 2018 roku wyławiam wszystkie bańki pływające po wodzie i te w krzakach i te na środku, niech kłusole znaczą sobie swoje gacie, a nie zatopione siatki i robię zdjęcia wszystkim zwiedzającym wyspy i trzcinowiska, a później fotki z numerami łódek wrzucę tutaj.

Nie wierzę , że ktoś płynie na małym silniku pół jeziora tylko po to żeby opłynąć konkretną wyspę dookoła i wraca tam skąd przypłynął., a to widziałem za każdym razem jak byłem na Dadaju. Podróżnik, krajoznawca pff kłusol, złodziej.


  • golenia, @Brig i szczupak1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych