Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany dotyczące możliwości edycji wiadomości

ogłoszenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 listopad 2015 - 10:52

przeciez jako kupujący można zrobić sobie zrzut z ekranu do celów tzw "dowodowych", poza tym to koleżeńska giełda a nie portal aukcyjny. Sam miałem sytuację, gdy kupowałem, że sprzedający wystawił z jedną ceną, a za chwilę ją zmienił (na wyższą) jednak w korespondecji udało się dogadać.


Użytkownik wuran edytował ten post 09 listopad 2015 - 10:52


#22 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 10 listopad 2015 - 20:43

na oki, ale teraz nie mogę wydedytować również kategorii ogłoszenia (na nieaktualne)



#23 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 listopad 2015 - 21:14

Aby ratowac historyczne wpisy moze wystarczy zablokowanie edycji po 24h. Ta 1h utrudni poprawianie bledow we wpisach - zwlaszcza tych obszernych i merytorycznych.
  • minecjusz lubi to

#24 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 11 listopad 2015 - 12:48

Jeśli po jakimś czasie zauważy się błąd (ortograficzny lub stylistyczny) to czy można poprosić moda/admina o naprawę tego błędu?



#25 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 listopad 2015 - 13:04

Jeśli po jakimś czasie zauważy się błąd (ortograficzny lub stylistyczny) to czy można poprosić moda/admina o naprawę tego błędu?

 

Da się załatwić ;)


  • Sebo, minecjusz i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#26 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 listopad 2015 - 13:17

a co z usuwaniem nieaktualnych ogłoszeń ?


Użytkownik bazyloss edytował ten post 11 listopad 2015 - 13:18


#27 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 listopad 2015 - 14:31

a co z usuwaniem nieaktualnych ogłoszeń ?

Ja bym użył przycisku "zgłoś" i napisał "do usunięcia" ;)


  • remek lubi to

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2015 - 14:36

a co z usuwaniem nieaktualnych ogłoszeń ?

 

Janusz, dziękuję! Dokładnie tak. Opcja zgłaszania moderatorowi. Codziennie przeglądamy.

Druga opcja - mniej preferowana - zostawić. Po 14 dniach i tak usuniemy.



#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 listopad 2015 - 15:42

oki

 

ps. "Ten formularz powinien być WYŁĄCZNIE wykorzystywany do zgłaszania treści niezgodnych z zasadami, a nie jako metoda kontaktu z administracją."



#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2015 - 16:35

Tak, ale w przypadku giełdy ... można używać.



#31 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 11 listopad 2015 - 19:39

Czyli jak chcę teraz obniżyć cenę w ogłoszeniu to piszę po prostu post z taką informacją ?

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2015 - 20:14

Tak

#33 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 listopad 2015 - 20:32

Czyli jak chcę teraz obniżyć cenę w ogłoszeniu to piszę po prostu post z taką informacją ?


Tak starajcie się nie zgłaszać do nas zmiany postów na giełdzie typu cena lub rezerwacja :).

Chcemy uniknąć w ten sposób niepotrzebnego konfliktu , że coś tam komuś zmieniliśmy co zarazem ograniczy naszą pracę na giełdzie :)

 

Ogłoszenie jest po 14 dniach i tak kasowane więc wszystko załatwiajcie pisząc kolejny post.

 

Sebo



#34 OFFLINE   jedrekCF

jedrekCF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 11:36

Panowie, mam problem z edycja posta na giełdzie . Nie wyświetla mi sie w prawym dolnym rogu "edycja" i za cholerę nie wiem jak mam to zrobić.



#35 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 listopad 2015 - 11:39

Zobacz jaki masz temat dosłownie 2 pozycje pod Twoim wątkiem.

 

http://jerkbait.pl/t...adomości/page-2


  • remek, Piotrek Milupa i minecjusz lubią to

#36 OFFLINE   jedrekCF

jedrekCF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 12:38

Dzięki.Umknęło mi


  • Manniek66 lubi to

#37 OFFLINE   P.Rozbiecki

P.Rozbiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2015 - 21:42

Remku i Koledzy
spojrzę na temat zmian na portalu, a'propos edycji, ale nie tylko, z praktycznej strony. Zmian jest wprowadzanych sporo. Część celem poprawy jakości i sprawności. Ale:

  • zmiana braku możliwości edycji jest niezgodna z Regulaminem: Po utworzeniu wątku będzie można edytować wpis (treść oraz tytuł wątku) - tak jak do tej pory. To oczywiście ironia, ale pokazująca dobrze zamieszanie aktualne / kolejne ...
     
  • zmiany nie są komunikowane właściwie oraz wyraźnie. Np. ww - brak możliwości edycji. Info o "rewolucji" można znaleźć w niszowym dziale Regulamin.

    Ile osób go czyta? Ile musi? Kto(ś) powinien?

    Jakiś czas temu zajawka zmian - bodaj na Giełdzie - była ogłoszona w jej leadzie. Dawała się zauważyć. Teraz - użytkowników spotyka kolejna niespodzianka. Dodam, że odnosząca się nie tylko do Giełdy, a do całego forum. Jest - kolejne - zamieszanie. I bałagan, wynikający z niewystarczającej komunikacji.  

    Banery / zajawki na górze strony / newsletter (na razie był jeden chyba tylko) / mail / wiadomość do skrzynki, którą część przynajmniej raz na jakiś czas przegląda... Tylko zastanówmy się nad satysfakcją i cierpliwością użytkowników stawianych przed niespodziankami komunikowanymi tylko w dziale Regulamin. Zakładał bym jednak, że to Admin ma myśleć o Użytkownikach i wychodzić naprzeciw ich (moim) potrzebom, a nie my musimy gonić za Adminem. A tak to wygląda (vide zmian wiele Regulaminu)
     
  • Remek wspomniał o braku potrzeby edycji - jego zdaniem - w dziale Ogłoszenia. Zachęcam do przeprowadzenia małego eksperymentu i wystawienia większej liczby np. wędkarskiego "śrutu". A następnie sprawdzenia swojej cierpliwości, a także innych użytkowników, poprzez wprowadzanie zmian metodą dopisywania uwag / edycji w wątkach. W dobie skrótowości informacji tworzenie opcji jawnie nawiązującej do twórczości Opałki jest tyleż piękne, co kompletnie niepraktyczne.

Rozwiązanie wprowadzone ostatnio (Nowy, wrześniowy regulamin) odciążające Adminów, funkcjonowało dobrze. Teraz ... wygląda to na działanie na szkodę użytkowników Giełdy.

Brak edycji w pozostałych postach skłania do bardziej przemyślanego wyrażania swoich myśli, co z kolei też nie jest na rękę części użytkowników i sprawiać może im "bul". Ale wpłynąć powinno lekko na wzrost treści na Forum, kosztem liczby znaków. To zmiana dobra, mogąca skłonić do myślenia. Albo do pisania ...

  • Dodam, że pisanie o tym, że giełda jest dodatkiem do forum merytorycznego trochę stawia jej użytkowników - w tym mnie - w pozycji "gorszej", bo korzystamy z czegoś o mniejszej ważności / priorytecie niby; do czego sam Admin odnosi się z komunikowanym dystansem. To tak, jakby mówić, że ma się dzieci mądre i piękne oraz np. Piotra, albo że kocha się wszystkie, a jedno bardzo lubi. Po co to mamy wiedzieć? Podejście to jest co najmniej dziwne i nie wiem, czy występuje konieczność szerokiego komunikowania jego?
     
  • Problemem Forum - mam wrażenie - jest zapominanie / niemyślenie wręcz przez Adminów oraz część użytkowników o innych użytkownikach, nieśledzących forum stale. Założenie, że oni powinni wiedzieć. Skąd???
    Patrz choćby wspomniane problemy z komunikacją i myśleniu o niej  - vide jej skromne i niszowe formy.

Reasumując, słowami "wujka" Leona Zawodowca: Zmiany nie są dobre. ;-)

Od siebie dodam, że niekomunikowane są złe. Pod rozwagę.

 

 

Pozdrowienia,

Piotr

 


  • darek3523 i szpaczek23 lubią to

#38 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2015 - 19:27

WITAM,

chętnie bym skorzystał z możliwości zmiany statusu ogłoszenia ze "SPRZEDAM" na "NIEAKTUALNE" aby to nie wisiało w nieskończoność ale ..... gdzieś zapodział się przycisk edycji i nic nie mogę z tym zrobić ..... sorki - możecie mi pomóc? 

dziękuję i pozdrawiam :)

chyba już doczytałem o co chodzi choć ..... poprzednia opcja bardziej mi pasowała :)


Użytkownik PETEREK edytował ten post 17 listopad 2015 - 19:31


#39 OFFLINE   TomaszN.

TomaszN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 listopad 2015 - 21:25

Sądzę że na giełdzie starczyłaby możliwość bezterminowej edycji przez przekreślenie tekstu z opisem i ceną  sprzedanego przedmiotu np "sprzedam woblery cena 20zł" .



#40 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 22 listopad 2015 - 22:15

Skoro sa nowe zasady to moze pokasować punkty karne za stare przewinienia..np.w 'giełdzie'!!!? :maybeban:  :rockon:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie