Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1650 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 14 sierpień 2016 - 16:06

$_1.JPG?set_id=880000500Fw 7DV i 5DV tak to wygląda czyli 1 wejście /slot w 7 SV są 2 wejścia /sloty Striker7sv_HR_00081.jpg


Użytkownik miramar69 edytował ten post 14 sierpień 2016 - 16:09

  • fisherman1560 lubi to

#142 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 14 sierpień 2016 - 16:23

Z informacji na stronie chirp jest w DV i sv, 2d nie ma. Chyba,że jest błąd. Jeśli ktoś już o tym pisał to przepraszam mogło mi umknąć. Jak to w końcu jest? Zaczynam się w tym gubić :/

#143 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 17:18

Tylko po co ładować kasę? Przetwornik to ponad 1000 zł. GT40 ma chirp w 2D z echem 72 i 92 SV chirp.

 

 

Z informacji na stronie chirp jest w DV i sv, 2d nie ma. Chyba,że jest błąd. Jeśli ktoś już o tym pisał to przepraszam mogło mi umknąć. Jak to w końcu jest? Zaczynam się w tym gubić :/

 

Na zagranicznych forach potwierdzają to co Garmin podaje w opisie na stronie, tzn. GT20 i GT40 nie mają CHIRP w 2D. Strikery i Echomapy 72 i 92 SV CHIRP obsługują CHIRP w 2D, ale potrzebne są do tego inne przetworniki - np GT22 lub GT52. To, że echo pokazuje, że skanujesz w trybie CHIRP w 2D mając podłączony GT20 czy GT40 nie oznacza, że obraz na echu powstaje w tej technologii. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy Garmin umyślnie wprowadza użytkowników w błąd, ale fakty są takie, że GT20 i GT40 nie skanują w CHIRP w 2D, niezależnie od urządzenia do którego je podłączysz. Można to sprawdzić porównując obraz powstający na echu w 2D np. w trybie 77khz CHIRP i 77khz - jeżeli skanowanie faktycznie odbywało by się w pierwszym przypadku w technologii CHIRP powinna być widoczna różnica pomiędzy odczytami.



#144 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 sierpień 2016 - 18:55

Striker 7 SV ma dwa sloty na przetworniki, więc najlepiej podłączyć GT52 i GT40 na raz ;) Albo jak ktoś nie potrzebuje koniecznie CHIRP w 2D wziąć z GT40 i zmieniać stożki w zależności od potrzeb.

Tak to się panie nie da. Albo jedno albo drugie. Oczywiście możesz sobie zamontować dwa przetworniki, ale do urządzenia można podłączyć tylko jeden.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#145 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 sierpień 2016 - 21:08

(...)Strikery i Echomapy 72 i 92 SV CHIRP obsługują CHIRP w 2D, ale potrzebne są do tego inne przetworniki - np GT22 lub GT52. To, że echo pokazuje, że skanujesz w trybie CHIRP w 2D mając podłączony GT20 czy GT40 nie oznacza, że obraz na echu powstaje w tej technologii. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy Garmin umyślnie wprowadza użytkowników w błąd, ale fakty są takie, że GT20 i GT40 nie skanują w CHIRP w 2D, niezależnie od urządzenia do którego je podłączysz.


I to właśnie mnie zmyliło. Skoro 5dv nie obsługuje Chirp-a w 2d, to po wyborze tej opcji powinien pojawić się komunikat, że zainstalowany przetwornik GT20 nie obsługuje tego standardu. Tak być powinno, ale wszystko wskazuje na to, że jest inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że 5dv to echo, które w tym przedziale cenowym, jest świetnym wyborem.

#146 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:12

Można to sprawdzić porównując obraz powstający na echu w 2D np. w trybie 77khz CHIRP i 77khz - jeżeli skanowanie faktycznie odbywało by się w pierwszym przypadku w technologii CHIRP powinna być widoczna różnica pomiędzy odczytami.

Kilka dni popływam z echem 92SV Chirp i wrzucę porównanie obrazu 77 Chirp i zwykłego i 200 Chirp i zwykłego.


  • Maciek. lubi to

#147 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:20

Kilka dni popływam z echem 92SV Chirp i wrzucę porównanie obrazu 77 Chirp i zwykłego i 200 Chirp i zwykłego.

Fajnie - to powinno rozstrzygnąć temat. Pzdr



#148 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:27

Równie dobrze może być sytuacja, że w dobrych warunkach (czysta woda) oba będą działały tak samo. Można spytać wsparcia Garmina jak to jest naprawdę. Skimmer Lowrance do HDI jest taki sam jak do CHIRP. Moim zdaniem CHIRP jest wykorzystywany przez producentów właśnie do obniżenia mocy i produkcji mniejszych przetworników. Szkoda że żaden z wielkiej trójki nie podaje współczynnika Q dla przetworników (czyli informacji jak dużo szumu wprowadza do wiązki sam przetwornik).



#149 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 18 sierpień 2016 - 21:48

A ktoś próbował kupić z innym przetwornikiem ? Bo by mi pasowało to echo ale czesciej pływam po płytkich wodach a na 3-7 m nie wiele zobacze wnioskując z wypowiedzi ? 



#150 OFFLINE   pixel

pixel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Maciej

Napisano 18 sierpień 2016 - 22:17

Panowie, mam zamiar kupić echo i myślę nad strikerem 5 lub 7. SV, DV tego jeszcze nie wiem i tu proszę Was o radę. Po przeczytaniu tematów na forum w głowie trochę kocioł mi się zrobił. Więc jest tak. Będę pływał głównie po Wiśle, czasami (urlop) jeziora. Nie wiem kompletnie jaki typ wybrać sv czy dv i jaki przetwornik GT40 czy GT52. Czy ktoś z kolegów pływa z takim echem po Wisełce i może udzielić wskazówki, rady? Będę wdzięczny za pomoc.



#151 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 18 sierpień 2016 - 22:23

Ja mam to samo nie wiem co kupić :) Jak kupisz z innym przetwornikiem daj znać gdzie :)  Bo same zestawy z gt52



#152 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2016 - 22:40

Wszystko na temat kątów widzenia bazując na danych producentów napisałem już. Swoją drogą dziwne że nie można kupić w zestawie z tańszym i moim zdaniem lepszym gt40.

#153 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 sierpień 2016 - 05:44

Wszystko na temat kątów widzenia bazując na danych producentów napisałem już. Swoją drogą dziwne że nie można kupić w zestawie z tańszym i moim zdaniem lepszym gt40.

Andrzej jak zapytałem w jednym ze sklepów, to powiedzieli że nie ma opcji zmiany, należy kupować z tym co jest, że Paweł miał nówkę 7sv w dobrej cenie, to będzie z GT 52.Bardziej mi o boczny chodzi :D .



#154 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 sierpień 2016 - 07:07

Jozi już dawno Ci mówiłem żebyś brał to 7 SV od Pawła.

#155 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 sierpień 2016 - 07:29

Jozi już dawno Ci mówiłem żebyś brał to 7 SV od Pawła.

Wiesz, człowiek musi dojrzeć do decyzji :) .



#156 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 sierpień 2016 - 07:39

Pewnie że tak.

#157 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 sierpień 2016 - 16:54

Pewnie że tak.

Priv, popatrz mam pytanie?

#158 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 sierpień 2016 - 08:46

Zestaw zmontowany na "szybko". Może będzie dzisiaj pierwszy test :) .

Załączone pliki


  • NARA, wilk325 i fox3131 lubią to

#159 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:09

Ładnie :)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • Jozi, dkowal i jaca11 lubią to

#160 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 sierpień 2016 - 15:17

Myślał ..myślał.. i wymyślał ....
  • Jozi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych