Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1639 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 18 lipiec 2022 - 13:18

Panowie, jest sposób na transfer map QD z ekranu do telefonu z pominięciem udostępnienia? Bo trasy i wpt- wiadomo, że można przerzucić.
Nie wiem tego, a ktoś pyta, więc może tutaj są osoby obeznane w tym temacie.

Sprawdzałem i nie mogę sobie poradzić.
Zimą przerzuciłem mapy z S7 którego sprzedałem na telefon i wiosną wgrałem wszystko do S9. W ekranie mam swoje mapy których nie ma na społeczności QD + to co zrobiłem od wiosny, ale teraz już nie mogę ściągnąć nic z ekranu do telefonu poza waypoint i trasy.



Użytkownik gumowy edytował ten post 18 lipiec 2022 - 13:20


#1482 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 lipiec 2022 - 19:52

Garmin Striker 4 umożliwi połów sumów metoda wertykalna .
Czy trzeba coś lepszego ?

#1483 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 lipiec 2022 - 20:20

Garmin Striker 4 umożliwi połów sumów metoda wertykalna .
Czy trzeba coś lepszego ?

Podbija pytanie. Czy standardowy przetwornik wystarczy czy warto kupić z gt20?

Użytkownik Przemek_M edytował ten post 23 lipiec 2022 - 20:21

  • jacob1993 lubi to

#1484 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4695 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 lipiec 2022 - 20:59

Dual beam Garmina daje to samo co gt20, czyli 77 i 200khz, więc do verta nie trzeba nic więcej co do zasady 


  • Przemek_M lubi to

#1485 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 lipiec 2022 - 18:48

A to clear viev jest naprawdę przydatne czy zbędny bajer .
Szukam czegoś na 1 echo .
Warto brać 4plus czy warto się zastanowić nad 4 cv

#1486 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2022 - 09:54

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc?

Rysuję mapę batymetryczną zbiornika. Na echo mapa się rysuje po włączeniu funkcji zapisu w quickdraw, widać głębokości ale nie widać jej w aplikacji active cpt na smartfonie - widać tam tylko to co pobrało się ze społeczności. 

Dodatkowo sonda zaznacza mi jakieś punkty niewiadomo po co i skąd - nie są one mi zupełnie potrzebne tylko przeszkadzają.

Eksportowałem dane z sondy do telefonu i dalej to samo.

 

Widać to na mapie z telefonu - batymetria pobrana zanim zacząłem w ogóle pływać z sondą. Moja trasa widoczna i brak batymetrii na tej trasie. Plus te punkty, które nie wiem jak wyłączyć żeby mi się same nie zaznaczały..

Załączone pliki

  • Załączony plik  echo.jpg   48,66 KB   23 Ilość pobrań


#1487 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2022 - 13:36

Mam już trochę dosyć swojego Strikera 5CV więc po okazyjnej cenie kupiłem 7sv, tyle że bez przetwornika. No i okazuje się że jedynie słuszny na płytkie wody przetwornik z Side View czyli GT-40-tm jest w Polsce niedostępny, albo ja szukać nie umiem. Czy ktoś ma może na oku jakieś miejsce gdzie można jeszcze GT40  kupić? GT52 nie chcę bo wąski stożek, mój stary GT-20 nie ma Side View, a GT-41 ma stożek o 5 stopni mniejszy.


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 19 sierpień 2022 - 13:56


#1488 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4695 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 sierpień 2022 - 15:35

Mam już trochę dosyć swojego Strikera 5CV więc po okazyjnej cenie kupiłem 7sv, tyle że bez przetwornika. No i okazuje się że jedynie słuszny na płytkie wody przetwornik z Side View czyli GT-40-tm jest w Polsce niedostępny, albo ja szukać nie umiem. Czy ktoś ma może na oku jakieś miejsce gdzie można jeszcze GT40  kupić? GT52 nie chcę bo wąski stożek, mój stary GT-20 nie ma Side View, a GT-41 ma stożek o 5 stopni mniejszy.

GT40 został wycofany z produkcji, więc jak znajdziesz, to leżaki magazynowe. Ty się bawisz GT41?? To chyba pomyłka?



#1489 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2022 - 15:53

Niczym się nie bawię, póki co mam tylko GT20 ze starego Garmina, ale widzę ze GT41 jest do kupienia w rozsądnej cenie. Jego stożek ma 40 stopni więc jest i tak lepszy dla wędkarza niż 30 stopni które oferuje powszechnie dostępny GT52, więc w ostateczności....



#1490 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4695 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 sierpień 2022 - 19:45

Niczym się nie bawię, póki co mam tylko GT20 ze starego Garmina, ale widzę ze GT41 jest do kupienia w rozsądnej cenie. Jego stożek ma 40 stopni więc jest i tak lepszy dla wędkarza niż 30 stopni które oferuje powszechnie dostępny GT52, więc w ostateczności....

Nie wiem na czym opierasz domysły o wyższości szerokich wiązek sonarowych, skoro praktycnzie już umarły we współczesnych przetwornikach. Wąskie są dokłądniejsze, lepsza rozdzielczość obrazu i lepiej wklejki ryb rysują w dno. Gt52, 54, 56 mają max 24 rozejścia wiązki. Resztę informacji masz od sonaru bocznego. 



#1491 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2022 - 23:38

Nie wiem na czym opierasz domysły o wyższości szerokich wiązek sonarowych, 

 

Opieram je na opinii użytkowników-wędkarzy którzy używali obydwu typów przetworników, np. w tym wątku opisuje swoje wrażenia  godski.

 

Garmin strzelił w stopę sobie i użytkownikom sprzedając w standardzie ten przetwornik z tak małym kątem widzenia.

Przyznają to chociaż niechętnie niektórzy sprzedawcy Garmina.

 

Pole widzenia o kącie 45 stopni (przetwornik GT-40) orientacyjnie obejmuje na wodzie 10 metrowej wycinek dna 8 metrów średnicy. W połowie toni około 5 metrów. Czy to za dużo ? Ty masz przy 24 stopniach około 4 metrów przy dnie i koło 2 w toni na 5 metrach. Zdecydowanie za mało. Możesz przejść koło ławicy nie zauważając jej.

Zawsze mogę też zmienić na wąski stożek 200 kHz  a ty szerokiego nie uzyskasz. Tylko wąski i węższy. Zero wyboru.

 

To jest moje zdanie poparte doświadczeniem z używania obu przetworników.

 

 

No i na prostych obliczeniach  geometrycznych, które wykazują że wiązka 45-stopniowym  kącie widzenia daje obraz znacznie większego fragmentu dna niż ta o stożku 30 stopniowym, co jest istotne zwłaszcza na wodach płytkich na których niemal wyłącznie łowię. No ale rzeczywiście obraz będzie mniej dokładny, coś za coś. Przy trollingu za sumem łatwiej się pogodzę z mniejszą dokładnością obrazu niż z nie zauważeniem leżącej na dnie ryby


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 20 sierpień 2022 - 00:00


#1492 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4695 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 sierpień 2022 - 05:53

Opieram je na opinii użytkowników-wędkarzy którzy używali obydwu typów przetworników, np. w tym wątku opisuje swoje wrażenia  godski.

 

 

 

No i na prostych obliczeniach  geometrycznych, które wykazują że wiązka 45-stopniowym  kącie widzenia daje obraz znacznie większego fragmentu dna niż ta o stożku 30 stopniowym, co jest istotne zwłaszcza na wodach płytkich na których niemal wyłącznie łowię. No ale rzeczywiście obraz będzie mniej dokładny, coś za coś. Przy trollingu za sumem łatwiej się pogodzę z mniejszą dokładnością obrazu niż z nie zauważeniem leżącej na dnie ryby

6 lat to szmat czasu w elektronice. Sonar boczny w Garminie jest obecnie dużo lepszy niż w czasie powstania opinii Andrzeja. Płytka woda=sonar boczny. Trolling śródlądowy = sonar boczny, gdzie 2d potrzebne tylko po to, by zobaczyć na jakiej głębokości są ryby w toni.  Vertical= tradycyjny ale i tak najpierw rybę trzeba znaleźć.= sonar boczny. Dedykowane urządzenia do łowienia wertykalnego czyli flashery nie przekraczają 20 stopni rozwarcia wiązki sonaru.  Matematyka bywa złudna, bo wielokrotnie chłopacy zgłębiający tę sprawę pokazywali zdjęcia, że 2d w gt52 bierze szerzej niż w specyfikacji a wartości katalogowe dotyczą wiązki głównej, bo stożka tak naprawdę od dawna nie ma- zwłaszcza w przetwornikach chirpowanych. Skoro łowisz bardzo płytko, to jakie znaczenie ma, czy zobaczysz obszar dna o szerokości 1m czy 1.3m pod przetwornikiem??

Nie moja sprawa jak łowisz, co kupisz i jak to wykorzystasz. Jak chcesz szerokich wiązek to zostań przy tym co masz ze starego Garmina. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 sierpień 2022 - 05:59

  • sucks_one lubi to

#1493 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 20 sierpień 2022 - 09:01

Dzięki za opinię. Do vericala to ja mam Livescope'a więc wiem z doświadczenia, jak ogromnie użyteczny jest duży kąt rozwarcia wiązki (120 stopni) i chyba to wpływa na moje postrzeganie problemu. Na sonarze bocznym nie łowiłem nigdy, no ale to właśnie dla niego przesiadłem się na wyższy model echosondy. I jeżeli rzeczywiście rozwiązuje on problem przeoczenia sumków  leżących na płytkich górkach albo pływających w toni na głębokości 2-3 metrów to trzeba brać GT52. A woda na której łowię ma najczęściej 5 metrów głębokości z 3-metrowymi górkami i 7-8 metrowymi dołkami więc tak całkiem płytka nie jest.



#1494 OFFLINE   arto83

arto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 13:06

Witam. Posiadam silnik haibo m 150 i echo garmina striker 9sv plus. Moje pytanie po której stronie łodzi powinienem zamontować przetwornik stojąc na łodzi twarzą do silnika?

#1495 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 30 sierpień 2022 - 13:12

Na jednym z rysunków instrukcji przetwornika pokazane jest, ze jeśli śruba kręci się zgodnie z ruchem zegara to po prawej stronie (patrząc z łódki po lewej).

Załączone pliki


Użytkownik DonF edytował ten post 30 sierpień 2022 - 13:24


#1496 OFFLINE   arto83

arto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 13:55

Stojąc na łodzi silnik kręci zgodnie ze wskazówkami zegara czyli pcha wodę tj. w prawo. Gdzieś wyczytałem że przetwornik musi być właśnie po stronie gdzie śmigło opada w dół czyli wychodzi że przetwornik powinien być jednak po prawej stronie silnika patrząc z łódki?

Użytkownik arto83 edytował ten post 30 sierpień 2022 - 13:59


#1497 OFFLINE   arto83

arto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 17:43

Stojąc na łodzi silnik kręci zgodnie ze wskazówkami zegara czyli pcha wodę tj. w prawo. Gdzieś wyczytałem że przetwornik musi być właśnie po stronie gdzie śmigło opada w dół czyli wychodzi że przetwornik powinien być jednak po prawej stronie silnika patrząc z łódki?


Użytkownik arto83 edytował ten post 30 sierpień 2022 - 17:48


#1498 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 sierpień 2022 - 19:25

Witam. Posiadam silnik haibo m 150 i echo garmina striker 9sv plus. Moje pytanie po której stronie łodzi powinienem zamontować przetwornik stojąc na łodzi twarzą do silnika?

Ja mam taki sam zestaw i montuje zawsze po lewej stronie na pawęży i działa. Może powinien być z drugiej ale jak silnik sieje to nie ma za dużej różnicy.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1499 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 25 wrzesień 2022 - 21:06

Kiedy wychodzi nowa wersja/seria vivid? Chciałabym zakupić ale jak za miesiąc wypuszczą nową serię to bym miał małą wtopę :)



#1500 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4695 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 wrzesień 2022 - 05:10

Takie informacje nie są dostępne publicznie, nie było żadnych zajawek. Poszukaj w necie terminy jakiś targów w USA, bo zazwyczaj premiery sprzętowe są wtedy. 

O jakimś update ktoś pisał, o nowym modelu nie słyszałem.