Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym ciągacie swoje łódki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 28 listopad 2015 - 15:13

 Nie ,nie mam kilka pojazdów w tym dwa auta jedno małolitrażowe [zresztą zagazowane] drugie większe ale i tak na co dzień jeżdżę tym większym do pracy ,na ryby ,do sklepu czy urlop więc spoko nie przeszkadza mi gabaryt. Ponton woziłem na przyczepie i łódkę wożę na przyczepie ,a trzy miejsca to dla mnie w sam raz bo mam dwu osobową rodzinę [choć trzecie miejsce też będzie zajęte bo czworonóg też musi gdzieś podróżować he he]. Viatoll mi nie straszny bo jak na razie tam gdzie ja jeżdżę to nie jest wymagany. Ale bardziej mi zależy na DMC o ,którym nie wspomniałeś słowem więc jak możesz to proszę o te magiczne literki ,ale wieżę ,że z tym nie będzie problemu choć po Sharan'ie w życiu bym się nie spodziewał ,że nie może ciągnąć 750 kg.



#22 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 28 listopad 2015 - 17:08

Nie mam dostępu teraz do dowodu ale z tego co pamiętam autko waży 2040kg czyli zostaje nam 1460kg ladunku,reszty nie pamiętam po weekendzie napisze więcej.

#23 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 listopad 2015 - 20:00

Mogę polecić passata B4 VR6 174km w automacie. Z napędem 4x4 ma 10km wiecej, Modele po 97 nawet 20 wiecej.


Użytkownik szpaczek23 edytował ten post 28 listopad 2015 - 20:02


#24 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 29 listopad 2015 - 12:11

Hmm Passat gdyby nie małe gabaryty to z pewnością byłby brany pod uwagę ale w zasadzie jak by się tak zastanowić to jako drugie auto mogło by stać w garażu czemu nie w dodatku z takim silnikiem. A jak z tym napędem 4x4 to coś konkretnego czy tylko udaje 4x4?



#25 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 13:08

Poszukaj pojarki sporta z 3,0 benzyna w aftomacie . W budżecie się zmieścisz ,pamiętać tylko trzeba o pakiecie startowym . Spełni wszystkie twoje oczekiwania z nawiązką. Piszę o czymś takim http://otomoto.pl/of...html#baf20c1fef wkleiłem przykładowo.

#26 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 29 listopad 2015 - 13:37

A czemu akurat 3,0 ? bo są też inne silniki czy to tylko przykład ? i słyszałem ,że tam ramy strasznie gniją czy tak?



#27 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 listopad 2015 - 13:58

Hmm Passat gdyby nie małe gabaryty to z pewnością byłby brany pod uwagę ale w zasadzie jak by się tak zastanowić to jako drugie auto mogło by stać w garażu czemu nie w dodatku z takim silnikiem. A jak z tym napędem 4x4 to coś konkretnego czy tylko udaje 4x4?

Nie będę pod niebiosa wychwalał czy coś, ale faktycznie czuć że to jest taki napęd. 



#28 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 14:05

3,0 bo dostęp do części, bo trwały ,dobry do gazu,ludki jeżdżące bardzo go chwalą . 3,5 to wersja us .Jak nie chcesz ramy to szukaj pajero lll ,nastaw się tylko na wymianę zbiornika,rury wlewu paliwa,pompy i wtrysków. Jak się to ogarnie to jeździsz do usranej. Wejdź poczytaj http://forum.mitsuma.../index.php?c=33 . A ruda to pojęcie względne , nissany wpierdziela,jeepki często nie mają podłogi miśki też , rama da się ogarnąć i masz auto na lata.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 29 listopad 2015 - 14:08


#29 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 29 listopad 2015 - 14:16

Hmm chętnie poczytam. Widzę ,że jesteś ekspertem więc jak by co to odezwę się na priva.



#30 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 14:44

Ekspertem toś dał do pieca 😎 użytkownikiem i mitsumaniakiem to tak.

#31 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 29 listopad 2015 - 15:42

A co sądzisz o 2,5 TDI z '99 ? Ale to chyba zły pomysł.


Użytkownik RYB@ edytował ten post 29 listopad 2015 - 16:03


#32 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 16:32

99 to troszkę starawy , w twoim budżecie skupił bym się na ofertach od sąsiadów http://www.mobile.de...ort,frn:01-2003.Mniejsza obawa o kręcony licznik ,szukaj auta z aktualnym tüvem i raczej powyżej 2004 r. Po za tym to są auta do spokojnej jazdy w 99r. ze 100 koniami to taczka , aczkolwiek jako holownik i auto wyprawowe bez extremalnego topienia po klamki jest ok. Prosty napęd z dołączanym przodem w wędkarskim zastosowaniu spisuje się na medal.Jak złożysz siedzenia to masz jaskinie do spania ( z płaską podłogą ) tego mi brakuje w moim l 200. Z ramami i blachami też nie ma wielkiej tragedii. Dużo części pasuje od l 200 pierwszej generacji i jest w pytę zamienników. Silnik do ogarnięcia przez rozgarniętego mechaniora od osobówek, jak się dba to nie rzadko przelatują po 500 tyś km. Ceny części eksploatacyjnych na poziomie lepszej osobówki. A i najważniejsze to jest wciągająca jazda , osobiście jak mam wsiąść do płaskiego to jestem chory,mam wrażenie jakby tyłek szorował po asfalcie.

#33 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 29 listopad 2015 - 18:01

 A i najważniejsze to jest wciągająca jazda , osobiście jak mam wsiąść do płaskiego to jestem chory,mam wrażenie jakby tyłek szorował po asfalcie.

Jakie to swojskie !!

Po '04 czyli III generacji to i benzyn mało. Gdzieś już rzuciło mi się w oczy ,że te III to jakieś awaryjne są czy potwierdzasz to?

A ten '99 jest na sprzedaż w mojej miejscowości dlatego o nim wspomniałem.


Użytkownik RYB@ edytował ten post 29 listopad 2015 - 18:10


#34 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 29 listopad 2015 - 19:04

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje Audi a6 allrad lubVolvo XC70?

Jak jest z awaryjnością, prawdziwym zużyciem paliwa i zachowaniem w lekkim terenie? Oczywiście nie planuję przepraw przez bagna ale piasek, trochę błota, tak by zeslipować łódkę bez slipu, na mniej stromym brzegu.

Czy uda się tym autem obsłużyć?


  • Lucas lubi to

#35 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 19:15

Awaryjność generalnie zależy od kultury technicznej użytkownika,każde zaniedbanie się mści. Dużo starszych i nie tylko aut trafia do ludków ktorzy nie dbają lub jeżdżą do tzw trupa. Później kupisz auto z niewiadomą historią i zaczynają się schody,idzie w świat opinia o awaryjności. Zadbany egzemplarz z tamtych lat powinien jeździć ile wlezie,są to proste konstrukcje bez nadmiaru elektroniki.W Europie bardziej popularny jest motor 3,0 b lub 2,5 d w pajero sport , w pajero 3,2 d .I te silniki nie należą do specjalnie awaryjnych.
Awaryjność 3,2 did czyli pomp paliwa i wtryskiwaczy oraz korozja zbiornika paliwa w naszym kraju nad Wisłą zwiazana jest w głównej mierze z jakością paliwa. Konkretnie z fałszowaniem opału za pomocą kwasu.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 29 listopad 2015 - 19:28


#36 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 29 listopad 2015 - 19:47

Ekspertem toś dał do pieca użytkownikiem i mitsumaniakiem to tak.

 

witam kolegę i mam pytanko co myślisz o Outlanderze z lat 2005,  z I generacji i ewentualnie jaki silnik polecisz do gazowania przy założeniu ciągania łódzi motorowe bo czy  2.0 bez turbo da radę czy lepiej poszukać silnika z turbo lub z silnikiem 2.4

i czy orientujesz się czy I generacja ma lepszą konstrukcję zawieszenia od II

Samochód ma nacodzień jeździć wokół komina a raz w tygodniu na rybki więc może jakieś sugestie lub rady

pozdro Waldek



#37 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2015 - 20:11

Szukałem dla koleżanki i wybór padł na zwykłego 2,0 i 2wd ,po ogarnięciu pakietu startowego i montażu podtlenku elpidżi jeździ kobitka już 3 rok bezawaryjnie. Wrażeń silnik nie daje ,jak chcesz szybko to 2,0 t lub 2,4 mivec ,współpracują z gazem całkiem nieźle. Tylko pamiętaj o dobrym zakładzie gazującym,żeby mieli pojęcie jak dobrać odpowiednie komponenty,a nie montażystów gotowych zestawów. Z zawieszeniami muszę podpytać koleżki , siedzi mocno w outkach.

#38 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 29 listopad 2015 - 20:20

dzięki za info i czekam na opinie koleżki,

pozdro Waldek



#39 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 01 grudzień 2015 - 10:13

Nie mam dostępu teraz do dowodu ale z tego co pamiętam autko waży 2040kg czyli zostaje nam 1460kg ladunku,reszty nie pamiętam po weekendzie napisze więcej.

A ja dalej czekam.

 

Co do Pajero to diesel odpada za duże spalanie natomiast benzyna z gazem może być Ok. ale dalej jakoś brak mi przekonania chyba wolałbym jednak Jeep'a Grand Cherokee.

Coraz większy mętlik w głowie muszę jeszcze poczytać trochę o innych holownikach.



#40 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 01 grudzień 2015 - 10:20

W dowodzie ma wpisane 750 kg :) Kolego bierz Masterka :) Paka przydaje się zawsze nawet w swoim gospodarstwie domowym jakieś grube zakupy,wiosenne porzedki na ogrodzie,jakies drewno do kominka z lasu itd. Nawet coś mozna zarobić jakas przeprowadzka etc. :) Ja sobie nie wyobrażam żyć teraz bez takiego wozidla :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik adriano edytował ten post 01 grudzień 2015 - 10:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych