Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym ciągacie swoje łódki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 01 grudzień 2015 - 15:32

Ciagam swoja lódke touranwm 1,9tdi . Przymierzam sie powoli do zmiany , wybor wstepnie padl na Toyote Hilux 2,5l od 2007r . Ktorys z kolegow moze cos skrobnác czy w dobrym kierunku podarzam , jak z awaryjnoscia I faktycznym splaniem ,

#42 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 01 grudzień 2015 - 17:14

Może i tutaj zapytam:)

Szukam cały czas jakiejś fajnej Grand Vitarki 2006 - 2009 5 drzwi, benzyna. Może "ktoś gdzieś coś" wartego uwagi??? :)



#43 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2015 - 17:54

Ciagam swoja lódke touranwm 1,9tdi . Przymierzam sie powoli do zmiany , wybor wstepnie padl na Toyote Hilux 2,5l od 2007r . Ktorys z kolegow moze cos skrobnác czy w dobrym kierunku podarzam , jak z awaryjnoscia I faktycznym splaniem ,

Hilem jeździ Paprykarz,bardzo chwali.

#44 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 16 grudzień 2015 - 18:05

A ja dalej czekam.

 

Co do Pajero to diesel odpada za duże spalanie natomiast benzyna z gazem może być Ok. ale dalej jakoś brak mi przekonania chyba wolałbym jednak Jeep'a Grand Cherokee.

Coraz większy mętlik w głowie muszę jeszcze poczytać trochę o innych holownikach.

Grand Cherokee to który i z jakim silnikiem? generalnie te "mercedesy"  (CRD) to jakaś lipa (skrzynia często przechodzi w tryb awaryjny, spalanie na cyce nie powala i w ogóle jakieś takie dziwne są auta na gnojówkę). w drugiej generacji tylko 4.7, rzędowa szóstka niby ta sama co we wcześniejszym Cherokee'u ale już nie taka sama trwałość... z trzeciej generacji to chyba tylko 5.7 HEMI. sam zamierzam swojego 4.7 V8 zamienić na III generację 5.7, względnie coś z tym motorem. jakiś Dodge Ram, Toyota Tundra czy inny Ford - np: F250. mniejsze siniki (w zasadzie jeden nie wymieniony - 3,7l) w przypadku tego auta (JGC) to lekkie nieporozumienie. buda ta sama, silnik mały odpowiedź nasuwa się sama. co ważne to skrzynia rozdzielcza. szukaj wersji Quadra Drive, Quadra Drive II. te są (moim zdaniem) najsensowniejsze.



#45 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:16

Wyjaśniło się czym będę ciągał swoją łódź w przyszłym roku.

Oglądałem Audi a6allroad 3,0 diesel. Przyjemnie to jechało ale niestety straszna ciasnota w środku, wygodne tylko przednie siedzenia. Wyłącznie na spina to ok. ale do wożenia klamotów spławikowych to zupełnie się nie nadaje. Do zrzucania łódki z przyczepy, to tylko na slipy, bo nisko zawieszone.

Padło na Volvo XC70. Wyżej zawieszone i bardzo pojemne w środku, podobne wielkością do dotychczas używanego okularnika w210. Przez kilka dni jazdy spaliło ok. 7l/100km (bez łódki), raczej oszczędne. Jazda dość przyjemna choć to nie wyścigówka, raczej dupowóz 163KM.

Jak z trwałością i awaryjnością to pokaże nadchodzący czas bo dość sporo wzbudzającej niepokój elektroniki.

Nikt naprawdę nie użytkuje takiego Volvo, może coś, ktoś skrobnie?



#46 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:35

Wyjaśniło się czym będę ciągał swoją łódź w przyszłym roku.

Oglądałem Audi a6allroad 3,0 diesel. Przyjemnie to jechało ale niestety straszna ciasnota w środku, wygodne tylko przednie siedzenia. Wyłącznie na spina to ok. ale do wożenia klamotów spławikowych to zupełnie się nie nadaje. Do zrzucania łódki z przyczepy, to tylko na slipy, bo nisko zawieszone.

Padło na Volvo XC70. Wyżej zawieszone i bardzo pojemne w środku, podobne wielkością do dotychczas używanego okularnika w210. Przez kilka dni jazdy spaliło ok. 7l/100km (bez łódki), raczej oszczędne. Jazda dość przyjemna choć to nie wyścigówka, raczej dupowóz 163KM.

Jak z trwałością i awaryjnością to pokaże nadchodzący czas bo dość sporo wzbudzającej niepokój elektroniki.

Nikt naprawdę nie użytkuje takiego Volvo, może coś, ktoś skrobnie?

Manual czy automat?

 

Nie jako użytkownik, ale sporo się interesowałem Volvo czy to S60, V70 czy XC70... wszystko fajnie oprócz skrzyń automatycznych (a to dla mnie wymóg). Silniki nie do zajechania. A wszystko i tak zależy od dbania i sposobu eksploatacji. 



#47 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 21 grudzień 2015 - 00:21

Manual-niestety. A może raczej stety, bo wolę manuala, łatwiej się wykopać ze śniegu czy błota. A po mieście jeżdżę mało, gdzie automat pokazuje swoją przewagę. Rocznik 2011-końcówka, pełen lift. Na auto nie chucham i nie dmucham ale dbam by na bieżąco było sprawne i w każdej chwili gotowe do jazdy.



#48 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 grudzień 2015 - 09:06

2011. Młodziak. Ja ogarniałem temat starszych, przy Twoim nie mam pojęcia. Zresztą przy takich rocznikach jeszcze mało jest informacji. 4 lata dla takiego auta to nic i może oprócz drobnostek elektronicznych nic nie powinno się dziać. 

 

Niech służy dzielnie :) 



#49 OFFLINE   RYB@

RYB@

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSGL
  • Imię:ADAM
  • Nazwisko:Ł

Napisano 27 grudzień 2015 - 21:30

Grand Cherokee to który i z jakim silnikiem? generalnie te "mercedesy"  (CRD) to jakaś lipa (skrzynia często przechodzi w tryb awaryjny, spalanie na cyce nie powala i w ogóle jakieś takie dziwne są auta na gnojówkę). w drugiej generacji tylko 4.7, rzędowa szóstka niby ta sama co we wcześniejszym Cherokee'u ale już nie taka sama trwałość... z trzeciej generacji to chyba tylko 5.7 HEMI. sam zamierzam swojego 4.7 V8 zamienić na III generację 5.7, względnie coś z tym motorem. jakiś Dodge Ram, Toyota Tundra czy inny Ford - np: F250. mniejsze siniki (w zasadzie jeden nie wymieniony - 3,7l) w przypadku tego auta (JGC) to lekkie nieporozumienie. buda ta sama, silnik mały odpowiedź nasuwa się sama. co ważne to skrzynia rozdzielcza. szukaj wersji Quadra Drive, Quadra Drive II. te są (moim zdaniem) najsensowniejsze.

Diesel nie tylko benzyna i do gazu .

4,7 II generacji a w III Hemika choć bardziej podoba mi się II generacja .

A najlepiej II z hemikiem by pasowało.

Ram mi do garażu nie wejdzie F 250 nie widziałem tego auta jeszcze. Poza tym nie jestem do końca przekonany do Pickup'a ale fajne są.



#50 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 grudzień 2015 - 13:55

Ciagam swoja lódke touranwm 1,9tdi . Przymierzam sie powoli do zmiany , wybor wstepnie padl na Toyote Hilux 2,5l od 2007r . Ktorys z kolegow moze cos skrobnác czy w dobrym kierunku podarzam , jak z awaryjnoscia I faktycznym splaniem ,

Jak masz ochotę dłużej porozmawiać o Hiluxie 2,5l D4D to zapraszam na pogawędkę telefoniczną. Trochę już nią pociągałem i powyciągałem sporą łódkę na różnych slipach a przy okazji do Norwegii na rybki pojeździłem. 



#51 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2017 - 08:32

A Octavia 2,0 benzyna 4x4? Wytarga łódkę 200kg po śliskim slipie czy lepiej w GV celować?



#52 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 maj 2017 - 09:22

A Octavia 2,0 benzyna 4x4? Wytarga łódkę 200kg po śliskim slipie czy lepiej w GV celować?

Wytarga. Zależy jak bardzo śliski i jak stromy będzie slip. Ja mam podobnie, kombiaczka i na razie tylko na lodzie nie wytargałem ;P

#53 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2017 - 10:31

Masz 4x4 z haldeksem?



#54 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 maj 2017 - 10:54

Nam tylko na przód napęd

#55 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2017 - 11:24

Aha, tez teraz mam autko z przedim napedem i zastaawiam sie, czy 4x4 z haldex w octavi cos mi pomoze czy raczej nic. Obecnie do grudnia mogę targać ze slipu przyczepkę, czasami jak jest mokro to są problemy.



#56 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 16 maj 2017 - 13:10

No pomoże... mam co prawda Tiguana ale to praktycznie to samo. Jest różnica jednak jak kręcą się 4 koła a nie dwa. Teraz w niedzielę auta z przednim się ślizgały i inni pomagali je pchać. Ja czy inni z napędem na 4 koła nie mieliśmy problemu.

#57 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2017 - 13:21

W Tiguaie jest haldx czy torsen?



#58 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2017 - 13:29

Haldex. Opony też ważne.


Użytkownik Białek edytował ten post 16 maj 2017 - 13:30


#59 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 maj 2017 - 14:03

torsen w autach z silnikiem wzdłuż - bardziej trwały

haldex  silniki w poprzek  - delikatny



#60 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 16 maj 2017 - 23:01

Tak haldex. No zgodzę się że opony robią robotę gdy są bardziej terenowe. Ja oczywiście mam typowe szosowe niskoprofilowe... No napęd nie wiem czy delikatny czy nie, ale też wyciągamy tylko przyczepkę a nie drzewo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych