Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznur intermediate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 08:55

Kompletowania muchówki pod bolenie ciąg dalszy. Kij TFO w klasie 8 9' już jest, teraz szukam kręcioła. Biorę pod uwagę jakiś wyrób firmy EGO, widziałem je i całkiem fajnie wyglądają, wartości użytkowe chyba też nie są złe, poza tym trzeba wspierać polskie firmy( choć jak piszą to chińszczyzna, ale co nie jest).

Gorzej pewnie będzie dobrać odpowiednią linkę. Każdy mówi o sznurze intermediate, więc na taki się zdecyduję, ale potrzebuję linki przezroczystej, do długich rzutów i o jak najwolnieszym tonięciu. Będę chciał robić wstawki z nurtem przy brzegowych miejscówkach, więc linka nie może tonąć tylko ślizgać się tuż pod powierzchnią. Z tego co wiem są różne prędkości tonięcia sznurów intermediate, jeśli tak nie jest proszę nie poprawić. Kształt pewnie WF. Może ktoś poleci jakąś fajną linkę, tylko do dostania w kraju, a nie znowu do ciągnięcia z zagranicy.

pozdrawiam


Użytkownik wujek edytował ten post 27 listopad 2015 - 08:56

  • remek lubi to

#2 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 27 listopad 2015 - 09:18

http://www.taimen.co...99931199/103843

To jest fajna linka, mam poprzedni model (S3) i jedyne do czego mogłem się przyczepić to ten gwiazdkowy przekrój, który tnie mi palca po kilku godzinach łowienia. Tutaj już chyba jest normalny - okrągły. Z tym, że nie jest przeźroczysty, nie do końca wiem po co miałby być. Inny kolor linki nie płoszy ryb. 

Jeśli musi być przeźroczysta to Rio Outbound, lecz to droga linka: 

http://caddis.pl/pl/...ound-Short/1137

Jeśli ma być dosłownie tuż pod powierzchnią to wziąłbym F/S1. 


  • remek i wujek lubią to

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 09:30

Czy Taimen ma zarobioną końcówkę pętlą? Rio widzę że ma. Pewnie masz rację z tym płoszeniem bo wystarczy dać dłuższy przypon, ale zaczynam zabawę z bolkami i jak nie będą brały to nie chcę myśleć że to przez sznur, ale przez coś innego.

Z tego co wiem to pływające sznury z tonącymi końcówkami są trudniejsze w opanowaniu przy rzutach i uzyskuje się krótsze odległości, myślałem o tym ale zrezygnowałem z tego pomysłu.


Użytkownik wujek edytował ten post 27 listopad 2015 - 09:32


#4 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 27 listopad 2015 - 09:43

To nie są typowe sznury z tonącą końcówką, to są głowice. F/S1 oznacza, że głowica jest w I klasie tonięcia, zaś running pływający. Większość linek tego typu tak ma. Ten Airflo tak samo, pływający running i intermedialna głowica, ma zarobione pętelki. 

Nie widzę związku miedzy rzutami linką z końcówką tonącą, a innymi. 

0_0_productGfx_96c171a33cf1b84345484e698
Głowica - czyli ta zielona część z prawej (9.1m), running (21.3m) z lewej. Podczas rzutu za przelotkami masz tylko głowicę (ewentualnie kilka metrów runningu, ale to już trochę wprawy wymaga) i ona "zabiera" ze sobą running, ponieważ ma dużo większą masę. 


  • remek, wujek i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#5 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 09:51

Ok, myślimy o tym samym, głowica intermedium, running pływający. A.Sikora w swojej książce pisał że trudniej się tym rzuca i skraca odległości rzutowe, ale możliwe że miał na myśli zwykły sznur, a nie głowicę rzutową.



#6 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 27 listopad 2015 - 10:11

Wujek,

Rio Outbound Short F/I (W klasie kija, nie ciężej, nie ma potrzeby).
Teraz są w ofercie już nowsze modele, ale ja mam tę starą i jest bardzo OK.

 

To moja prywatna opinia, ja nie znalazłem nic lepszego.

pzdr

tomek


  • remek i wujek lubią to

#7 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 10:16

Ok, dzięki. Pewnie tak będzie.



#8 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 27 listopad 2015 - 10:40

Witam.Tu jest sznur w/g mnie odpowiedni http://www.taimen.co...99931181/103824. Używamich od ponad 15 lat(tej firmy) .Nie szukam innych.
Marian.

#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 10:45

Nie wiem czemu ale nie wyświetla mi się.



#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 listopad 2015 - 11:22

Wujek

Chińszczyzna chińszczyzną, wspieranie Polskich firm też ważne. 

Mój sposób zwykle, to obczajam co mnie interesuje w firmie X. Znajduję ten sam produkt na alibabie. Jeśli cena na miejscu przekracza 150-200% ceny z chin odpuszczam.

W tym momencie z racji bliskości i dobrego kontaktu wybrałem SKB - kiedyś opisałem ich model salmonowy na blogu. Dwa sezony, spory przebieg i po za przytarcie o murek - wygląda i sprawuje się jak nowy (mimo kontaktu z solą). Relacja wzg ceny z Chin to 180% w momencie wręczenia przez listonosza, więc.. Mi to pasuje.

Opcja numer dwa - Vision GT. Udana i sprawdzona konstrukcja - używam przy tej wędce cały czas. Dwa sezony wyłącznie słonej wody i oznak zużycia nie widzę. W razie W serwis na miejscu.

Linki - to co wkleił Kaper. Używam i polecam od dawna. Sprawdzona konstrukcja. Plusem w  stosunku do Rio OB jest 40y długości, szczególnie kiedy zawędrujesz nad morze robi to sporą różnicę.

Olej pętelki - nail knot tool i sam sobie zrobisz węzełki. Wszystkie linki przerobiłem w ten sposób i to jeden z najlepszych upgradeów w muszce dla mnie od dłuższego czasu.


  • remek i wujek lubią to

#11 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 11:47

Fajny ten SKB tylko nie do kupienia w kraju. Gdyby był, wziąłbym w ciemno.

Vision GT widzę jest.

Teraz pytanie muchowego neofity. Czy kołowrotek muchowy ma aż tak duże znaczenie? Przecież to w sumie tylko magazyn linki, nawet nie trzeba holować ryby kołowrotkiem. Kij owszem, zgodzę się że ma, choć jak połowię to może i to się zmieni. W spinningu przekonałem się że aż takiego nie ma.

Co do pętelki to gdybym miał robić ileś pętli to ok, można się bawić, ale jak mam kupować jeden sznur to wolę by miał pętle.


Użytkownik wujek edytował ten post 27 listopad 2015 - 11:48


#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 listopad 2015 - 11:54

Zależy co łowisz. Jeśli łowisz w PL to spokojnie obskoczysz temat plastikową okumą Airframe za max 200pln (i to jest NAPRAWDĘ dobra opcja na start)

Podobnie, jak i do większości łowienia w PL Stelle i reszta są kosmicznym przerostem formy.

Sznur z pętlami - na ogół od strony podkładu pętli już nie ma. Te co są po sezonie max są do wymiany.

Robienie ich samemu nail knot to nie wysyłanie załogowej misji na Marsa, w sensie - trzeba się postarać żeby nie wyszło :)


  • wujek i albercik2 lubią to

#13 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 27 listopad 2015 - 12:07

Witam.Tu jest sznur w/g mnie odpowiedni http://www.taimen.co...99931181/103824. Używamich od ponad 15 lat(tej firmy) .Nie szukam innych.
Marian.

Nie wiem dlaczego zaznaczyło więcej.Kopiowanie należy zakończyć po cyfrze 4.
Marian.

#14 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 12:15

Kuba, spokojnie podchodzę do tematu żeby się nie zrazić. Dopiero zaczynam, z czasem pewnie pojawi się chęć zrobienia pętelki, much itp., ale muszę zaskoczyć z tym łowieniem czyli złowić pierwszą rybę :). Jak już do tego dojdzie to dalej poleci. 

Ta okuma pewnie dobra, ale mogłaby jeszcze jakoś wyglądać, Vision GT ładniejszy :)



#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 12:20

Nie wiem dlaczego zaznaczyło więcej.Kopiowanie należy zakończyć po cyfrze 4.

Marian.

Ciekawa propozycja, ale z głowicą chyba dalej poleci.



#16 OFFLINE   jarekt

jarekt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 listopad 2015 - 12:30

Fajny ten SKB tylko nie do kupienia w kraju. Gdyby był, wziąłbym w ciemno.

Vision GT widzę jest.

Teraz pytanie muchowego neofity. Czy kołowrotek muchowy ma aż tak duże znaczenie? Przecież to w sumie tylko magazyn linki, nawet nie trzeba holować ryby kołowrotkiem. Kij owszem, zgodzę się że ma, choć jak połowię to może i to się zmieni. W spinningu przekonałem się że aż takiego nie ma.

Co do pętelki to gdybym miał robić ileś pętli to ok, można się bawić, ale jak mam kupować jeden sznur to wolę by miał pętle.

Jakiś czas temu kupiłem go tu: (wersja salmon)

http://www.scandinav...cy=EUR&cPath=38

Wysyłka chyba ok.8 euro. Po 4 dniach miałem go w domu. Tylko trzeba zwrócić uwagę na walutę przy płaceniu - w ostatnim kroku przed przejściem na PayPal musi być zaznaczone euro. Wtedy nie ma kosztów przewalutowania z PLN.

Kołowrotek to naprawdę porządna maszyna godna zainteresowania. :)



#17 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 27 listopad 2015 - 13:11

To ja się podłączę do pytania wujka.

Nigdy nie łowiłem na linki intermediate, natomiast miałem w rękach taki sznur wystawiony kiedyś na półce w Dekatlonie.

Był przeźroczysty, chyba WF, przypominał grubą żyłkę, bez widocznego rdzenia.

Rozwinąłem kilka metrów i nie byłem zachwycony. Linka była twarda, ukształtowana w trwałą, chyba, spiralę. Łowić takim sznurem to raczej gehenna.

Czy wszystkie linki intermediate tak się zachowują?


  • wujek lubi to

#18 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 27 listopad 2015 - 14:15

 

Czy wszystkie linki intermediate tak się zachowują?

Nie, tylko przeźroczyste...



#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 listopad 2015 - 14:44

Ja z linkami clear (Airflo 40+ kilka wersji i Vision Extreme Distance) takich problemów nie miałem.

Rzut - dwa i wszystko prosto było. Może linka była żlezała? Stara?



#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 14:54

Przypominam sobie że jak kiedyś łowiłem intermedium clear też miałem podobnie. Niestety nie pamiętam nazwy linki, ale była na pewno dobrej jakości.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych