Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Propozycja utworzenia nowego działu - trolling


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2015 - 22:27

a ja mam w dupie głupie prawo i nie zamierzam go przestrzegać. Ryba jako mięso mnie nie interesuje, nie jestem mięsiarzem.

jestem za

powiedziałem to ja Jarząbek 

łubu dubu ........ :D


  • Tomek88 i wojan lubią to

#22 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 08:15

Głupie prawo na naszych wodach stworzono z powodu powszechnego mięsiarstwa, tak jak "hopki" na drogach dla czubków z cegłą na pedale gazu. Wypuszczam ryby i dlatego  mam w d..ie idiotyzmy z regulaminu.



#23 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 01 grudzień 2015 - 09:30

Również jestem za stworzeniem działu. Ostatnio sporadycznie w ten sposób łowię.



#24 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 grudzień 2015 - 10:31

Do nie tak dawna może nie byłem przeciwnikiem, ale sceptycznie podchodziłem do trollingu jako do metody, w której znalazłbym coś interesującego. Łowiąc jednak z osobami, które mają o tym jakieś pojęcie zobaczyłem jakiego kunsztu i opanowania sprzętu wymaga ta metoda, aby łowić świadomie i bynajmniej nie jest to bezmyślne ciąganie wabia za pływadłem chociaż tak też można ;)

 

 

Co do pomysłu działu trolling to idea zacna jednak, aby zachowana była systematyka to jeśli trolling to też opading, dropshot, jerking i inne...bo nawiązując do sprzętu wędkarskiego trolling mieści się zarówno w ramach spinning jak i baitcasting. Sprawa do przemyślenia, może dział podrzędny w ogólnych?


  • godski lubi to

#25 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:47

Nie wiedziałem że aż tak wątek się rozwinie metoda jak każda inna. Jeden wali na paprocha okonki po 10 15 cm i dobrze się z tym czuje, a 1/3 forumowiczów się podnieca jak to wspaniale walczył na kiju do 3g, drugi woli jerki i szarpanie po zielsku trzeci łowi szczupaki i sandacze na muchę i nie ma w tym nic dziwnego. Nudno by było gdybyśmy wszyscy byli tacy sami  :P



#26 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2015 - 15:42

Dokładnie nie ma co każdy łowi jak lubi , dla mnie skradanie sie po krzakach za kleniami czy kropkami to czysta iluzja i chyba bym wolal na kolanach do Częstochowy , ale to nie znaczy , ze trza zabronić tym co lubią bo mi sie nie podoba .

#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:42

Również uważam, że dział taki powinien zaistnieć, chociaż sam łowię tak niezmiernie rzadko.


  • @Wojti lubi to

#28 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:53

Metoda połowu jak każda inna  ;) ''czarne owce'' znajdą się zawsze bez znaczenia jak i czym łowimy...

Jestem za  :)  :)  :)


  • @Wojti i przemofight lubią to

#29 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 02 grudzień 2015 - 15:18

To niech powstanie taki dział.Ma sporo zwolenników a tutaj dużo osób to lubi.Dla mnie po prostu tradycyjny spinning czy łowienie na muchę jest bardziej sportowe, ale to moja filozofia i szanuje zdanie innych.
Tylko jedno mnie "rusza" to przyzwolenie na łamanie zakazu trollingu - takie interpretowanie prawa na swoje potrzeby już znamy - niby walczymy z zachowaniami łamiącymi regulamin, ale to co wg."nas" jest ok już można a to co "be" zakazane .Później zdziwienie, że 90% wszystkich wędkarzy ma wszystko głęboko w d...

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 02 grudzień 2015 - 15:19

  • woblery z Bielska, Little Wing i coloumb lubią to

#30 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:47

W moim okręgu zakazany i w ościennych również, lubię tą metodę. Sporadycznie , ale na mazurach owszem i jeśli ktoś uważa że to bajecznie prosta metoda , to myli się bardzo.

Szanuję zakaz trollingu ( zdanie swoje mam ) dział jak najbardziej. Jest to metoda na sztuczną przynętę i podkreślam nie jest to łatwa metoda i fajnie by było wymienić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Jestem za ...



#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 06:20

Są w zakładkach istotniejsze od modnego ciągania wobków albo umawialni, czarne dziury. Choćby wędkarstwo morskie..


  • giaur27, Rheinangler i xyzzvpc lubią to

#32 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 grudzień 2015 - 07:12

Mamy na forum świetnych specjalistów od trola. Warto stworzyć taki dział i wykorzstać ich wiedzę.


  • giaur27 i przemofight lubią to

#33 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 grudzień 2015 - 07:21

Z całym szacunkiem, ale wędkarstwo morskie to temat na inne forum a nie na nową zakładkę. Cała problematyka sprzętowa i logistyczna byłaby odcięta od jerkbaitowej freshwater'owej rzeczywistości. Temat zaczepny o tym czy dorsz bierze wystarczy jako zajawka, natomiast szerzej polecam np. morską pasję dla adeptów saltwater'ingu ;)


  • Pumba lubi to

#34 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:59

Wydaje mi się że jerkbait.pl jest platformą na tyle obszerna i różnorodna, odwiedzana przez ludzi z całej Polski że spokojnie przyjmie dział Saltwater, to nie tylko dorsz Jest przecież troć z plaży, belony, morskie okonie itp. Sam nie łowię ale chętnie poczytam o poczynaniach innych, o technice.

 

Jeżeli jest dział o tak niszowym ale zyskującym coraz większą popularność StreetFishing, dział morski jest jak najbardziej racje bytu.

 

Patrząc na ilość tematów związanych z łowieniem UL również widział bym osobny dział poświęcony tylko i wyłącznie lekkim łowom.

 

Dział trollingowy ani mnie ziębi ani grzeje, choć wydaje mi się że zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszył by się dział poświęcony UL, tym bardziej że temat bardzo obszerny i zyskujący b.dużą popularność w ostatnim czasie.

 

 

Nie możemy również popadać w skrajności i tworzyć nowe działy dla każdej metody, trzeba zachować zdrowy rozsadek bo forum się "rozjedzie".

 

Podsumowujac :

 

Dział Trolling - jeżeli znajdzie się odpowiednio duże grono zainteresowanych jestem za utworzeniem.

 

Gdybym miałbym wskazać jedna propozycję to stawiam w 100% na dział UltraLight, następnie w kolejce dział "Saltwater", a na samym końcu "Trolling". Jestem przekonany że dział poświęcony lekkiemu łowieniu przyciągnie znacznie większe zainteresowanie niż dział trollingowy, morski razem wzięty.


Użytkownik gajosik edytował ten post 03 grudzień 2015 - 10:00

  • mifek lubi to

#35 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 grudzień 2015 - 15:42

W skrócie; jestem za.



#36 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2015 - 16:08

To niech powstanie taki dział.Ma sporo zwolenników a tutaj dużo osób to lubi.Dla mnie po prostu tradycyjny spinning czy łowienie na muchę jest bardziej sportowe, ale to moja filozofia i szanuje zdanie innych.
Tylko jedno mnie "rusza" to przyzwolenie na łamanie zakazu trollingu - takie interpretowanie prawa na swoje potrzeby już znamy - niby walczymy z zachowaniami łamiącymi regulamin, ale to co wg."nas" jest ok już można a to co "be" zakazane .Później zdziwienie, że 90% wszystkich wędkarzy ma wszystko głęboko w d...

ja bym chciał jeden powód, dlaczego nie można trolingować, bo odpowiedź, nie bo nie mnie nie satysfakcjonuje.

Równie dobrze można zabronić spiningu, łapania na spławik itp.

A przestrzeganie prawa, bo jest takie prawo też do mnie nie dociera, jeżeli nie ma podstaw racjonalnych. Równie dobrze jakiś "mądry" polityk każe nam chodzić z palcem w d...ie.

Reszta mądrych mu przyklaszcze  i  co mam go przestrzegać.

W przeszłości  była cenzura i inne ograniczenia prawne, ale czy mieli rację, czy należało tego przestrzegać, bo tak chciała klasa rządząca.

To nie jest tak, że nie przestrzegam prawa, tylko stawiam pytanie zawsze, czy to ma sens, czy jest pozbawione sensu.



#37 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 grudzień 2015 - 19:25

Jeśli takie jest założenie w tym wątku by zorientować się o potrzebie utworzenia nowego działu to ja jestem jak najbardziej za, podobnie jak działu o którym wspomniał Sławek czyli działu morskiego,- i oczywiście nie chodzi mi o możliwość "trolowania wątkowego" jak i o "morskie opowieści", których na forum jest pod dostatkiem  :P


  • giaur27 i Sebalos lubią to

#38 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 03 grudzień 2015 - 20:45

No to są duże szanse że ten dział powstanie, wędkarstwo morskie spinningowe jak i muchowe również mogło by się na forum rozwinąć bo wiem że łącznie ze mną ten rodzaj wędkarskiego hobby jest bliski co najmniej kilku użytkownikom.



#39 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:16

ja bym chciał jeden powód, dlaczego nie można trolingować, bo odpowiedź, nie bo nie mnie nie satysfakcjonuje.
Równie dobrze można zabronić spiningu, łapania na spławik itp.
A przestrzeganie prawa, bo jest takie prawo też do mnie nie dociera, jeżeli nie ma podstaw racjonalnych. Równie dobrze jakiś "mądry" polityk każe nam chodzić z palcem w d...ie.
Reszta mądrych mu przyklaszcze  i  co mam go przestrzegać.
W przeszłości  była cenzura i inne ograniczenia prawne, ale czy mieli rację, czy należało tego przestrzegać, bo tak chciała klasa rządząca.
To nie jest tak, że nie przestrzegam prawa, tylko stawiam pytanie zawsze, czy to ma sens, czy jest pozbawione sensu.

Swiete slowa choc pewnie znalazlo by sie paru takich co by tan palec w dupie z checia nosili

#40 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:59

Swiete slowa choc pewnie znalazlo by sie paru takich co by tan palec w dupie z checia nosili

są tacy co już noszą  ;)

:D  :D  :D