Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Propozycja utworzenia nowego działu - trolling


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 grudzień 2015 - 00:00

Swiete slowa choc pewnie znalazlo by sie paru takich co by tan palec w dupie z checia nosili

 

To prawda trolling ma tą przewagę że podczas łowienia można trzymać palec gdzie komu pasuje a ryby i tak biorą, @fester może zakonczenie sezonu w srode/czwartek na wodzie gdzie legalnie można sobie pogrzebać palcem w nosie?? 



#42 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 06 grudzień 2015 - 15:54

Jestem oczywiście za utworzeniem oddzielnego działu, który będzie poświęcony trollingowi.

Dla tych co nie potrafią zrozumieć, że każdy ma prawo łowić jak mu jest wygodnie (skoro jest to dozwolone), będzie łatwiej omijać tą tematykę.  

 

Prawie rok dyskutowaliśmy z zarządcami Żarnowca o trollingu, chyba jako jedyne łowisko śródlądowe w Polsce od nowego roku będzie można legalnie łowić tą metodą na dwie wędki. Wyznaczyliśmy tez strefę spinning gdzie trolling będzie całkowicie zakazany oraz w miesiącach lipiec-sierpien aby miłośnicy sportów wodnych korzystali z wody bez ograniczeń . Jak widać można, tylko trzeba chcieć. 



#43 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 29 styczeń 2016 - 00:37

jestem za , tym bardziej aby czytający ten dział nie mający z trolingiem nic wspólnego uświadomili sobie , że to nie takie hop siup , i ryby same co chwile z wody nie wyskakują (przynajmniej ja tak mam hihi) :D



#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 styczeń 2016 - 07:10

Jeśli trolling ma być odrębnością, to opad ma prawo pierwszeństwa..



#45 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 styczeń 2016 - 07:34

a ja uważam że trolling to nie wędkowanie, pływanie łajbą z wstawionym kijem/kijami w uchwyt i ciąganie przynęty za łodzią ma być wędkowaniem? równie dobrze można założyć na końcu linki pęk kotwic i pływać a nóż się jakąś rybę walnie za grzbiet i mozolnie wyholuje jak tą jaka uderzy w przynętę w trollu. Jestem przeciw utworzeniu takiego działu by nie rozprzestrzeniać i nie wpajać wędkarzom  tej metody  "odłowu ryb". Gdyby to ode mnie zależało zakazałbym czegoś takiego na wszelkich wodach w kraju niezależnie od wielkości akwenu. 


  • Little Wing lubi to

#46 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 styczeń 2016 - 07:42

a ja uważam że trolling to nie wędkowanie, pływanie łajbą z wstawionym kijem/kijami w uchwyt i ciąganie przynęty za łodzią ma być wędkowaniem? równie dobrze można założyć na końcu linki pęk kotwic i pływać a nóż się jakąś rybę walnie za grzbiet i mozolnie wyholuje jak tą jaka uderzy w przynętę w trollu. Jestem przeciw utworzeniu takiego działu by nie rozprzestrzeniać i nie wpajać wędkarzom tej metody "odłowu ryb". Gdyby to ode mnie zależało zakazałbym czegoś takiego na wszelkich wodach w kraju niezależnie od wielkości akwenu.

Takim postem, nie zabierasz głosu w dyskusji. Jedynie wywołać możesz kłótnię, jednocześnie stawiając siebie w nie najlepszym świetle.
Rozumiem, że Twoja wiedza, na czym polega trolling, pochodzi z opinii innych, równie sfrustrowanych, brzegowych wedkarzy? Chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile jest tam zmiennych, wpływających na późniejszy sukces, bądź porażkę.

A już porównanie go do szarpaka, jest tylko potwierdzeniem, że naprawdę nie masz bladego pojęcia, o czym piszesz.

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 29 styczeń 2016 - 07:44

  • Piotrek Milupa, Pumba, krystiano1981r i 1 inna osoba lubią to

#47 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 styczeń 2016 - 08:01

Kamilu wystarczy pooglądać na youtube filmiki z trollingu i wiadomo czym jest ta metoda. Ja wolę aktywne wędkowanie spiningiem niezależnie czy z brzegu czy z łodzi. Troll jako wędkowanie to dla mnie to samo co miałbym zagrać mecz piłki nożnej z piłką przywiązaną do nogi na kilkumetrowym sznurku. Pływanie z echo i ciąganie przynęt za łajbą nie jest dla mnie aktywnym wędkowaniem. Nie jest i nie było moim celem wywołanie kłótni, wyraziłem tylko swoją opinię a sfrustrowany nie jestem bo w 2015 bardzo miło spędziłem większość dni nad wodą w kontakcie z rybą.  ;)



#48 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 styczeń 2016 - 08:09

Przy pomocy YT gromadzisz informacje na wszystkie nurtujące Cię tematy? To chyba nie jest najlepszy pomysł.
To, że uważamy coś za mało interesujące, nieatrakcyjne itd., może wynikać np. Z braku wiedzy, opieraniu się na szczątkowych informacjach, czy realacjach osób trzecich.
Po to mamy taką mnogość dostępnych metod, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

#49 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 styczeń 2016 - 08:18

Kiedyś kolega ciągnął mnie na Mazury na trolla więc pooglądałem sobie filmy na youtube na czym to polega i stwierdziłem że nie pojadę. O jakim braku wiedzy piszesz Kamilu, napisz czym jest trolling poza ciąganiem przynęt za łajbą, gdzie w tej metodzie jest aktywne poszukiwanie ryby bez echo na łodzi, gdzie praca wędką, młynkiem by zaprezentować przynętę w wodzie tak by skusić drapieżnika do ataku? Nazywasz to wędkowaniem? Nie bronię nikomu tego skoro na jakichś wodach jest na to zezwolenie, po prostu uważam że nie ma to nic wspólnego z wędkowaniem a bliżej w tej metodzie do odłowu niż aktywnego poszukiwania ryb. 


  • Little Wing lubi to

#50 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 29 styczeń 2016 - 08:27

Panowie aby nie wywołać kolejnej nie potrzebnej dyskusji.

Decyzją Redakcji nie będzie utworzony nowy dział. Przynajmniej nie w tym momencie.

 

Gdyby miało się coś zmienić zostaniecie o tym fakcie poinformowani.

 

 

Sebo


  • Little Wing i Hunter_pike lubią to