Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Bytyńskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 04 grudzień 2022 - 16:41

Chyba od 3 lat Gospodarstwo Lutom nie odławia sieciami na swoich jeziorach, zapewne (to moje przypuszczenie) wynik finansowy ich do tego zmusił. Mają swoje stawy hodowlane z karpiami, maja wylęgarnie i rozmnażają szczupaka i lina, czy  coś jeszcze nie wiem. Gospodarstwo się zmienia powoli ale idą zmiany, widziałem zarybienia tarlakami szczupaka  robione przez gospodarstwo 50 szt takich 70-90 cm. Od przyszłego roku Białokosz ma być łowiskiem "złów i wypuść" fajne okonie były i jeszcze kilka zostało, będzie zarybione sandaczem i dużym szczupakiem. Niestety ktoś tam przytargał suma...

Co do Bytynia w sensie sandaczy to nie siatki go zamordowały tylko pupki puszczane przez rybaka, leszcze zajechali wędkarze...worami je zabierali...

 

Ty wierzysz w to co napisałeś?  Przecież właśnie niedawno jeden z pracowników owego gospodarstwa ogłaszał, że mają 4 tony leszcza na sprzedaż a na ich stronie fb jest post  (powtarzający się zresztą cyklicznie) o aktualnej ofercie ryb jakie są na sprzedaż, w tym sandacze. Skąd te sandacze niby są? A leszcze od kiedy się w stawach hoduje, a może te leszcze w RAS były wyhodowane?

Białokosz łowiskiem c&r powiadasz? Ale tylko dla wędkarzy, czy rybacy puszczać też będą?
A informacja o tym, że WP już ma zakusy na Bytyńskie pochodzi od lokalnego wędkarza, który pomaga pilnować to jezioro, wspominał też, że siaty są tam bardzo często.


Użytkownik brzoza edytował ten post 04 grudzień 2022 - 16:42


#22 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 04 grudzień 2022 - 16:58

Niedługo będą leszcze po ochroną. Zresztą moim zdnaniem te 60+ już powinny byc. Niezależnie od metody połowu.
  • mario70 lubi to