Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savage Gear Finezze + citica 201


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2015 - 18:40

Przemuś...ale Ty już kilka rzutów w życiu oddałeś?! ;)  :D to możesz sobie "przyzerować" :P


Użytkownik BOB1 edytował ten post 13 grudzień 2015 - 18:41


#22 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 13 grudzień 2015 - 18:48

No tak, ale  nigdy nie używałem docisku jako dodatkowego hamulca ;)  



#23 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2015 - 19:12

Czyli łamałeś ogólnie przyjęte zasady... nie ładnie :angry:  :D

(ale tematem jest pytanie kolegi i ewentualne luzowanie hamulca będzie rozwiązaniem problemu)



#24 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 13 grudzień 2015 - 19:13

Przy większych klockach taka regulacja przekładnie też musi nieżle męczyć.



#25 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 13 grudzień 2015 - 21:57

No tak, ale nigdy nie używałem docisku jako dodatkowego hamulca ;)

Przemku, człowiek się uczy całe życie :)

#26 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:21

Tak jak pisze Robert, doprowadź do tego, żeby docisk szpuli był tuż przy odczuwalnym luzie poprzecznym - tylko podkręć sobie magnetyka powiedzmy na połowę, żeby się nie zdziwić. Teraz powinieneś zobaczyć różnicę pomiędzy poszczególnymi ustawieniami hamulca magnetycznego. Daj znać jak poszło.


  • minecjusz, BOB i Rejant lubią to

#27 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 grudzień 2015 - 07:30

Przepraszam ale o jakim magnetyku mowa ? Bo ja chyba nie jestem na czasie i wydawało mi sie ze citica ma odśrodkowy hamulec :)
  • MarcinZet lubi to

#28 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 15 grudzień 2015 - 07:39

No też tak coś czytam i drapie się po głowie...może jakąś nową wersję z magnetykiem zrobili  :ph34r:


  • MarcinZet lubi to

#29 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 15 grudzień 2015 - 08:48

Cholerka rzeczywiście, a ja jak młody pelikan łyknąłem:) czyli wychodzi na to, że @Rejant bawiłeś się dociskiem szpuli:)
  • BOB lubi to

#30 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 grudzień 2015 - 12:40

Chyba ze chodzi o pokrętło od ośrodkowego hamulca svs infinity - ma skale do 6 (chyba ) i to przesuwa albo odsuwa bieżnie po której bloczki chodzą :) wiec ogólnie citica ma 24 ustawienia - dla każdego kolejnego bloczku po 6:-)
  • BOB i MarcinZet lubią to

#31 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 grudzień 2015 - 17:58

Przepraszam ale o jakim magnetyku mowa ? Bo ja chyba nie jestem na czasie i wydawało mi sie ze citica ma odśrodkowy hamulec :)

 

Jedna osoba zauważyła, sprawdzałem was Panowie  :P a tak na poważnie tak jak mówiłem jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o budowę multiplikatorów. Nie mam hamulca magnetycznego, sprawdziłem i nie jest to jakaś tajna produkcja Shimano porostu zasugerowałem się tym, że pokrętło które mam na obudowie multiplikatora to hamulec magnetyczny a pod pokrywą są bloczki od hamulca odśrodkowego. @Meme ma w 100% rację i dzięki za darmową naukę  ;)

 

 

Cholerka rzeczywiście, a ja jak młody pelikan łyknąłem:) czyli wychodzi na to, że @Rejant bawiłeś się dociskiem szpuli:)

 

 Bawiłem się tym systemem SVS, ale myślałem, że to magnetyk, dociskiem szpuli również się bawiłem, ale to wiedziałem do czego służy :D

 

 

ogólnie citica ma 24 ustawienia - dla każdego kolejnego bloczku po 6:-)

 

Dużo tego, jednak chyba tak łatwo nie będzie, czy mam rozumieć, że to podobnie jak z magnetyczne z czasem jak będę wchodził na wyższy level to pokrętło zmniejszam z 6 na 1 a bloczki z pozycji on na off. 

 

W czwartek może pójdę na lekcję nr 3, zdam relację jak poszło. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie wskazówki. 


  • MarcinZet lubi to

#32 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 grudzień 2015 - 07:47

Rozum to w ten sposób - gdy będziesz miał już trochę praktyki to hamulec będziesz miał w 80-90 % ustawiony tak samo - to pomoc na początku i przy przybetach nie lotnych np lowisz na zwykle gumy z główka jigowa lata jako ta lala masz włączone 2 bloczki i pokrętło ustawione na 2 i nagle bam ryby wychodzą do powierzchni - zakładasz wobka które z natury słabiej latają i teraz zamiast odkrywać panel i dołączać kolejne bloczki to pokrętłem przerzucasz np na 5-6 i lowisz dalej - bez stresu nerwów i straconych cennych chwil na otwieranie i zamykanie prawego panelu multika :)
  • proraf, urasenty i MarcinZet lubią to

#33 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 styczeń 2016 - 10:57

Witajcie ponownie

 

Długo tutaj nie zaglądałem, ale nie miałem czasu kiedy wyskoczyć na ryby (naukę rzucania ), ostatnio zrobiło się luźniej i mogłem dalej ćwiczyć. Coraz lepiej idzie, tym razem docisk szpuli odkręciłem bardzo mocno i przynęty zaczęły latać naprawdę daleko, zauważyłem, że kluczowe jest naładowanie kija, jeśli w odpowiednim momencie zrobię wyrzut przynętą leci hen hen jeśli chwilę się spóźnię przynęta zdecydowanie skraca dystans. Jeśli chodzi o celność to jeszcze przynęty nie lecą tam gdzie chcę, ale to wszytko przede mną. 

 

Strasznie zaczęły strzelać mi przynęty głowinie do nauk używałem kogutów i pikerów (20-25 gr) i od dwóch dni tracę przynęty gdzie wcześniej tego nie było. Rzucam trochę mocniej, docisk szpuli odkręcony bardzo mocno a przynęty zrywają się z plecionki używam Sufix Performance Pro 8 co może być przyczyną, jakieś dodatkowe wskazówki ? 

 

 

 

 

Załączone pliki



#34 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:44

Specem nie jestem ale może plecionka jest zbyt cienka.
  • Marioo lubi to

#35 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:03

Miałem ten sam kłopot straciłem kilka sliderów(oj bolało).... poczytałem troszkę na JB.wymieniłem plecionkę na grubszą+łącznik bezwęzłowy i po problemie😊

#36 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:04

Przyczyną może być minusowa temperatura i przymarzanie plecionki na szpulce multiplikatora, lub masz zbyt luźno nawiniętą plecionkę, i gdzieś tam w głębi linka wlazła i zakleszczyła się pomiędzy luźnymi zwojami. Gwałtowne zatrzymanie rozpędzonej szpulki przeważnie kończy sie odstrzeleniem przynęty. po następnym takim odstrzale odwiń trochę linki i nawiń ją ciaśniej.


  • Rejant lubi to

#37 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 16 styczeń 2016 - 14:43

a ja proponuje odkrecic docisk na tyle zeby nie bylo luzu bocznego na szpuli i wlaczyc jeszcze jeden/ew.dwa bloczki,korzystaj bardziej z hamulca vbs jak z docisku


Użytkownik didi edytował ten post 16 styczeń 2016 - 14:43


#38 OFFLINE   Rejant

Rejant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 styczeń 2016 - 18:41

 lub masz zbyt luźno nawiniętą plecionkę, i gdzieś tam w głębi linka wlazła i zakleszczyła się pomiędzy luźnymi zwojami. Gwałtowne zatrzymanie rozpędzonej szpulki przeważnie kończy sie odstrzeleniem przynęty. po następnym takim odstrzale odwiń trochę linki i nawiń ją ciaśniej.

 

Wielkie podziękowania, właśnie przewinąłem plecionkę na inną szpulę i okazała się za luźna co jakiś czas wchodziła w zwoje i robił się opór. Przewinięta ciaśniej zobaczymy czy problem zniwelowany na następnej lekcji :) 


  • proraf i MarcinZet lubią to