Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 kwiecień 2022 - 21:34

No tak działa nasz związek - uje...ć wędkarza.

Ktoś pojedzie na majówkę, ale w sobotę - zakaz... Jak by jeden dzień na końcu okresu miał jakiekolwiek znaczenie.



#522 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 27 kwiecień 2022 - 22:11

@SALMOO, nie mylisz przypadkiem praw, kodeksów itp? Tam nie chodziło o administracyjne terminy 14dniowe na odwołanie itp? Jedni w soboty pracują inni nie, jedni maja otwarta poczte w swoim mieści inni nie w swojej wsi.

@eRKa, a tu nie chodzi o ryby? Czy tylko wedkarze są w tej układance :D jak słyszę "majówka" to widzę % :D a poza tym co to za majówka 30 kwietnia ;) nie musisz opłacać karty i dobrowaolnie przystępować do stowarzyszenia, którego zasady/regulaminy Ci się nie podobają.

Udanych połowów od 1 mają :D

Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 27 kwiecień 2022 - 22:11

  • Skalniak lubi to

#523 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 kwiecień 2022 - 07:19

@SALMOO, nie mylisz przypadkiem praw, kodeksów itp? Tam nie chodziło o administracyjne terminy 14dniowe na odwołanie itp? Jedni w soboty pracują inni nie, jedni maja otwarta poczte w swoim mieści inni nie w swojej wsi.

@eRKa, a tu nie chodzi o ryby? Czy tylko wedkarze są w tej układance :D jak słyszę "majówka" to widzę % :D a poza tym co to za majówka 30 kwietnia ;) nie musisz opłacać karty i dobrowaolnie przystępować do stowarzyszenia, którego zasady/regulaminy Ci się nie podobają.

Udanych połowów od 1 mają :D

 Jeśli chodzi o mnie to zupełnie nie interesują mnie ryby jako pożywienie. Mam co jeść, głodny nie chodzę... Nie interesują mnie też %...

I gdzieś wspomniałem, że dobrze byłoby wprowadzić zakaz wędkowania na pół roku. Od 1 stycznia do 30 czerwca. 

Uważam, że nie ma ryb "szlachetnych" pospolitych, chwastu rybnego. Każdy gatunek powinien mieć możliwość odbycia rozrodu w spokoju.

Tak jest w Anglii która jest kolebką wędkarstwa sportowego, Chyba podobnie jest w Czechach.

 

Ale w sytuacji jaka jest dzisiaj - co tak realnie daje ten jeden dzień???? Ochrona ryb? Czy też irytacja wędkarzy?

 

Nie mam wyboru - chcąc wędkować muszę opłacić, jako, że związek jest monopolistą w użytkowaniu wód w mojej okolicy... A stawy z karpikami zasadniczo mnie nie interesują.



#524 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 kwiecień 2022 - 12:45

Aż sobie przeczytałem i wyrok i uzasadnienie... Akurat uzasadnienie jest wyraźnie napisane i w konkluzji zaznaczone iż w POSTĘPOWANIACH SĄDOWYCH WYŁACZONO przepisy o upływie terminów w soboty...

Nijak ma sie to do końca okresu ochronnego i zapisów o dniu ustawowo wolnym od pracy, bo raczej ma tu zastosowanie innych kodeksów, mówiących o dniach pracy w ktorych jest wyraźnie zaznaczony jedynie pięciodniowy tydzień, bez wskazania że dodatkowym wolnym ma być sobota.

Życzę więc nadgorliwym fascynujących batalii przed Sądami w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.


  • tpe, MaleX i Mysha lubią to

#525 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 02 maj 2022 - 00:07

„NOWY PREZES i AFERA na WYBORACH w PZW czyli WSZYSTKO BĘDZIE PO STAREMU” w YouTube

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 02 maj 2022 - 00:08


#526 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 02 maj 2022 - 05:39

Afera :) jak coś komuś się nie podoba to łatwo to nazwać "afera". Jak Toruń/Warszawa nie ma swoich przedstawicieli w żadnym organie to afera :D przecież to demokracja :) większość, ta nawet z przed budki z piwem, ma rację... a co do Autora filmu, to odkąd się rozdzielili, to przestałem oglądać bo sama polityka i afery, oraz reklamy ostatnio. Więc nie brałbym tej opinii, nawet subiektywnej, pod żadną rozwagę.

a czy delegaci rzucający mandatem oddali też diety za wyjazd itp? Sami oplacili swoje dobry hotelowe?
  • Mysha i rybarak lubią to

#527 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 maj 2022 - 05:50

Wszędzie jest polityka i kadży się dogaduje z każdym, żeby było lepiej dla siebie. Ulkady ukladziki

#528 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 02 maj 2022 - 12:54

Ja pamiętam takie obrazki z dzieciństwa:

sklep spożywczy, puste półki od góry do dołu i co chwilę wchodzi ktoś z koszykiem, obchodzi sklep i wychodzi.

Ludzie wiedzą, że nie ma po co wchodzić, ale jednak próbują.

 

Tak jest dzisiaj z łowieniem: wiadomo, że niczego sensownego w wodzie nie ma, ale jedzie się nad wodę, pomłóci pustą wodę, rzuci parę soczystych słów w przestrzen i wychodzi. Znaczy - kończy łowienie.

Ludzie wiedzą, że nie ma po co jechać nad wodę, ale jednak próbują.

 

Różnica jest tylko taka, że wędkarz musi za to słono zapłacić i to z góry...


  • eRKa lubi to

#529 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 02 maj 2022 - 16:01

Tak na przykład...

 

https://youtu.be/a510F6llXUs?t=424



#530 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 02 maj 2022 - 16:02

Nie ma ryb panie, nie zarybiajo a piniendze biero ☺. Te fotki pięknych ryb na forach to pewnie wszystko z fotoshopa. A ci co się trochę pochwalą to jest przecież promil ogółu łowiących. Mam wielu kolegów łowiących regularnie okazowe ryby i to na wodach PZW, ale żadnej w necie nie uświadczy.

#531 OFFLINE   SALMOO

SALMOO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Salmo
  • Nazwisko:Salmo

Napisano 03 maj 2022 - 09:40

ASAPfishing drogi kolego otwórz oczy kolega z Torunia idealnie oddał to co działo się na Zjeżdzie PZW a tak na marginesie to Warszarszawy w zarządzie zawsze było najmniej albo wcale.



#532 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 maj 2022 - 10:18

Nie ma ryb panie, nie zarybiajo a piniendze biero ☺. Te fotki pięknych ryb na forach to pewnie wszystko z fotoshopa. A ci co się trochę pochwalą to jest przecież promil ogółu łowiących. Mam wielu kolegów łowiących regularnie okazowe ryby i to na wodach PZW, ale żadnej w necie nie uświadczy.

 Jedź sobie nad wodę jaką nieznaną i tak z marszu spróbuj złowić okonka jakiego. Polecam zalewy w centralnej Polsce. Szybko minie Ci ochota na wędkowanie



#533 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 03 maj 2022 - 12:32

Jedź sobie nad wodę jaką nieznaną i tak z marszu spróbuj złowić okonka jakiego. Polecam zalewy w centralnej Polsce. Szybko minie Ci ochota na wędkowanie


Odniosłem się do tego wpisu kolegi @pezet:

"Tak jest dzisiaj z łowieniem: wiadomo, że niczego sensownego w wodzie nie ma, ale jedzie się nad wodę, pomłóci pustą wodę, rzuci parę soczystych słów w przestrzen i wychodzi. Znaczy - kończy łowienie.

Ludzie wiedzą, że nie ma po co jechać nad wodę, ale jednak próbują."

Uważam, że takie radykalne stwierdzenia nijak nie przystają do naszej, może i szarej, rzeczywistości. Wody są puste? Ja oceniam, że na taką presję jaka jest u nas (nie mam tu na myśli wyłącznie presji wędkarskiej ale również szeroko pojętą antropopresję) to jeszcze jest całkiem znośnie i warto wybrać się nad wodę z nadzieją na realną rybę.
O łowieniu z marszu w nienzanych mi wodach, przywołanych przez kolegę okonków się nie wypowiadam, bo tego gatunku praktycznie nie łowię. Jeśli brać jednak pod uwagę monitorigi wykonywane na zlecenie GIOŚ-u, to można przyjąć, że okonków w naszych wodach jeszcze nie brakuje.
  • Mysha i HaDe lubią to

#534 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 maj 2022 - 13:12

No tak. Ważne co na papierku...



#535 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 03 maj 2022 - 15:01

@rybarak - nie pomogą żadne zaklęcia.

Jest xujnia z grzybnią. Jest syf. Jest padaka.

Co to za argument, że "gdzieś tam w Polsce jest przecież jakaś rybka". No może i jest.

Ale to nie oznacza, że "są ryby" w polskich rzekach.

 

Kilka lat temu głośne 'miszczostwa' na Zegrzu - pewnie z setka najwytrawniejszych spiningistów złowiła parę szczupaczków-śledzi.

 

Stań na jakimkolwiek moście na Dunajcu, Rabie, Sanie - gdzie są te tysięczne stada świnek? Gdzie klenie? Gdzie miliony narybku? Ni ma! Wcięło i zniknęło!

 

Usiądź w letni wieczór nad Wisłą. A co to za cisza? Przecież 20 lat temu woda się gotowała, z każdej strony kanonada boleni. Gdzie się podziały?

 

Pojedź nad Wieprz, Regę, Dłubnię - kiedyś na byle obrotówkę polspingu łowiło się 20-30 miarowych pstrągów za jednym wyjściem, a teraz nawet nie ma brania!

 

Jest z rybami kompletne DNO.

I nie chodzi tu o brak zarybień - bo one są najmniej istotne.

Chodzi o samo ISTNIENIE PZW i jego pozorną "gospodarkę" wodami.

Gdyby nie było żadnego PZW, żadnych regulaminów, żadnych zezwoleń - łowiłby każdy jak chce i gdzie chce - nie byłoby gorzej, a może byłoby lepiej.

 

Nie ma ŻADNEGO argumentu za utrzymaniem tego stalinowskiego mamuta i im prędzej się go zlikwiduje i zaora - tym większa szansa na odbudowanie... czegokolwiek...


  • Aries i eRKa lubią to

#536 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 maj 2022 - 18:10

@rybarak - nie pomogą żadne zaklęcia.

Jest xujnia z grzybnią. Jest syf. Jest padaka.

Co to za argument, że "gdzieś tam w Polsce jest przecież jakaś rybka". No może i jest.

Ale to nie oznacza, że "są ryby" w polskich rzekach.

 

Kilka lat temu głośne 'miszczostwa' na Zegrzu - pewnie z setka najwytrawniejszych spiningistów złowiła parę szczupaczków-śledzi.

 

Stań na jakimkolwiek moście na Dunajcu, Rabie, Sanie - gdzie są te tysięczne stada świnek? Gdzie klenie? Gdzie miliony narybku? Ni ma! Wcięło i zniknęło!

 

Usiądź w letni wieczór nad Wisłą. A co to za cisza? Przecież 20 lat temu woda się gotowała, z każdej strony kanonada boleni. Gdzie się podziały?

 

Pojedź nad Wieprz, Regę, Dłubnię - kiedyś na byle obrotówkę polspingu łowiło się 20-30 miarowych pstrągów za jednym wyjściem, a teraz nawet nie ma brania!

 

Jest z rybami kompletne DNO.

I nie chodzi tu o brak zarybień - bo one są najmniej istotne.

Chodzi o samo ISTNIENIE PZW i jego pozorną "gospodarkę" wodami.

Gdyby nie było żadnego PZW, żadnych regulaminów, żadnych zezwoleń - łowiłby każdy jak chce i gdzie chce - nie byłoby gorzej, a może byłoby lepiej.

 

Nie ma ŻADNEGO argumentu za utrzymaniem tego stalinowskiego mamuta i im prędzej się go zlikwiduje i zaora - tym większa szansa na odbudowanie... czegokolwiek...

Dopisz do tego ile chce i kiedy chce, wtedy byłoby lepiej.



#537 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 03 maj 2022 - 18:58

Dopisz do tego ile chce i kiedy chce, wtedy byłoby lepiej.


I oczywiście czym chce ☺
  • Darek P i Artek lubią to

#538 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 maj 2022 - 19:07

@Artek a co proponujesz zamiast PZW?

#539 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 03 maj 2022 - 20:03

I oczywiście czym chce ☺

Bez ŻADNYCH ograniczeń.

Gorzej by nie było.



#540 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 maj 2022 - 20:16

@Artek a co proponujesz zamiast PZW?

A co proponujesz w naszym kraju? Masz coś innego do wyboru?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych