Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 kwiecień 2023 - 13:58

Coraz bardziej przemawia do mnie dość uproszczony ale czasem dość trafny pogląd na rodzaj ludzki. Są tacy ci zachowują się jak dziewczynki i popłakują po kątach (fejsików i innych for) oraz tacy, ktorzy biorą sprawy w swoje ręce...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • Mysha i korol lubią to

#842 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 kwiecień 2023 - 15:08

Co było a nie jest, itd........................ Pewnie najłatwiejsza i w przypadku większości kół jedyna forma wykazania się działalnością statutową.   

 Wspominałem o zawodach komercyjnych.

Jest ich naprawdę dużo.

 

Organizowanych w tradycyjny sposób, ale też coraz większą popularność zdobywają zawody pstrągowe. Fakt, ograniczają je praktycznie pory roku. Znów o moim kole... Kopę lat już mam, ale większość uczestników to byli trzydziesto - czterdziestolatkowie....

 

Wymierna korzyść z zawodów to choćby propagowanie złów i wypuść. 



#843 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 kwiecień 2023 - 06:14

A tak nawiasem.. i w ramach moich obowiązków -  widzę, że cały ten fishing najwyraźniej polega na wysiłkowym trzaskaniu rybek. Najlepiej dużo, masowo, tanio i na pokaz. Chyba nic więcej, takie czasy, taka projekcja..

 

Ale zarazem jestem kontent, że nie pojawiła się w  wątku interpretacja telewizyjno-insurekcyjna, nawet jeśli sedno w doope bierze  :)  



#844 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 25 kwiecień 2023 - 21:28

A tak nawiasem.. i w ramach moich obowiązków - widzę, że cały ten fishing najwyraźniej polega na wysiłkowym trzaskaniu rybek. Najlepiej dużo, masowo, tanio i na pokaz. Chyba nic więcej, takie czasy, taka projekcja..

Ale zarazem jestem kontent, że nie pojawiła się w wątku interpretacja telewizyjno-insurekcyjna, nawet jeśli sedno w doope bierze :)


Sławek, mnie się wydaje, że ja wiem o co chodzi. Wędkarstwo tak jak i wszystko dzisiaj wokół wpisuje się w określone formaty. Trout Area, carp fishing, Fly fishing itp.
A to co jak myślę lubisz (bo ja tak) to takie włóczenie się po dzikiej rzece bez sensu. Trudno to sformatować, wyprodukować i sprzedać.
  • vako lubi to

#845 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 kwiecień 2023 - 05:35

Tak. To nie jest, nawet nie powinien być, dalszy ciąg wszechogarniającego marketu. Forma kupię/sprzedam..

 

Wstałem se ładnie sfokusowany od tv, pełen wiedzy, poglądów i horyzontów, a tu takie coś - jak widzę wszystko nie dla mnie jest: zupełnie nieuchwytne, nierealne i nieosiągalne. A ja zarobiony jestem, nie stać mnie  :) Jak to - w sklepie nie ma towaru!? Mam przecież prawo do towaru  :)   


  • bartsiedlce lubi to

#846 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 23:00

Moje prawo do towaru i wiarę w człowieka, nieustannie i co roku, weryfikuje Pani w kasie PZW Okręgu Wrocław  ;) Tej wiosny przyniosłem złe banknoty z bankomatu, wszak nasza rodzinno -mafijna organizacja nie uznaje terminali. Wpłatomat nie przyjmie - powiedziała nasza Pani - proszę sobie z tym iść  :D W tym roku nie wytrzymałem, i poszedłem piętro wyżej. Świadom wiążącej relacji: pzw = My, sam na siebie doniosłem. Wiadomo, wsobne połajanki marny dają efekt... Pani, nasza pani, pracuje społecznie, nie ma przełożonych  :D Pozostała jednak skrucha i przemyślenia... ale, po co mi oni! To moja indolencja, a może nawet grubiaństwo, rykoszetem wróciły- Karma wraca, tak się teraz mówi, i wierzy!


Użytkownik Tomasz K edytował ten post 28 kwiecień 2023 - 23:23


#847 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 kwiecień 2023 - 12:04

A propos powracającej karmy, czasem warto się wyrzygać dla oczyszczenia, choć po niektórych nawet to spływa jak po kaczce …

 

Teraz mi dałeś do myślenia. U mnie też tylko gotówka, musiałem dymać 500m do ściany pomimo, że w sali obok kilka terminali przy stoiskach z wędkami, przynętami, zanętami itp. Dosłownie max 5m najbliższy. Koło „sklepowe”. Hmmmmmm????

 

Gotówka, jakieś znaczki, kartki, książeczki. Zero systemu. A może właśnie system doskonały?

 

A to ich kasa fiskalna aby nie obowiązuje? Jak sprzedajesz coś osobie fizycznej kasa mus. Dostał ktoś paragon?

 

A może nas dalej jest milion jak kiedyś, a nie 600 tysi …? Ja tam pustek nad wodą nie widzę.



#848 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2023 - 13:59

A nie możecie opłacić online ? Przecież bez wychodzenia z domu , w kilka minut można zapłacić kartę na e zezwolenia… płace tak już 3 czy 4 rok

Użytkownik siarq edytował ten post 29 kwiecień 2023 - 20:54

  • Tomasz K i strary lubią to

#849 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 kwiecień 2023 - 15:48

Są tacy co kochają przylepiać sobie różne znaczki i nosić dumnie książeczkę...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#850 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2023 - 17:43

Są też tacy którzy liczą każdy grosz i nie są debilami finansowymi - czytaj idealnymi klientami wszelkiej maści supermarketów.

Przykładowo:

Po dokonaniu w płaty przysłowiowej stówki prze terminal płatniczy, na koncie beneficjenta wyląduje już nie ta sama stówka, tylko 97-98 zł. Do tego należy doliczyć koszt wynajmu, serwisu i szkolenia z obsługi terminala. Czyli po zaokrągleniu ze stówki mamy na koncie jakieś 96-97zł.

Natomiast gdy wpłacamy pani Hani z okienka tą samą stówkę w gotówce, to na koncie beneficjenta wyląduje ta sama stówka.

100zł=100zł.

Także pozdrawiam nowoczesnych fishmaniaków-kilentów.

 

PS. Ciekawi mnie gdyby zrobić taki eksperyment dla fanów wpłat terminalem i doliczyć im do wpłaty prowizję bankową i koszt obsługi terminala, ilu by realnie skorzystało z tej nowoczesnej formy płatności. Przykładowo wpłacasz za składki gotówką 400zł do kasy lub elektronicznie 416zł? No ilu?


Użytkownik vako edytował ten post 29 kwiecień 2023 - 18:00

  • Biesan lubi to

#851 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 kwiecień 2023 - 18:07

A może tacy już powinni zakończyć przygodę z wędkowaniem, a nie płakać publicznie, że muszą płacić za jakieś znaczki.

#852 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2023 - 18:48

@vako, albo Cię złe zrozumiałem bądź pewnych rzeczy nie ogarniam. Mamy 21 wiek, pełna cyfryzację, argument typu za 15zl wole pojechać i wpłacać pani Halinie w okienku , nie przemawia do mnie wogole. Raczej wychodze z założenia, ze jeśli stac mnie na opłatę 400zl to i 415 zapałce. Te 15zl szczerze mówiąc i tak jest dziś g. Warte. Policzyć czas na dojazd , paliwo , się okaże ze zysk jest 10zl… poza tym e płatności są dziś normalnością , a jeszcze trochę gotówka stanie się rzadkością. Gotówka tez jest po części problematyczna , wpłacanie dużych kwot, konwojenci …każdy kij ma dwa końce . Poza tym , koszty usług finansowych są i tak przezucane na klienta , czy to się komuś podoba czy nie. A dla checy Ci powiem , ze gro banków za wpłaty w okienku na firmowe konto liczy prowizje,
A w ramach ścisłości to prowizje z terminali płatniczych są bodajże poniżej 1%

Użytkownik siarq edytował ten post 29 kwiecień 2023 - 19:00


#853 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2023 - 21:20

@siarqu ja po Twoim wpisie ogarniam, że jedyny kontakt z kołem do którego należysz to ten moment, w którym klikasz przycisk zapłać na ekranie monitora. Gdyby było inaczej i łączyło Cię coś więcej - to wiedziałbyś, że składki przyjmują skarbnicy poszczególnych kół, a nie prezesi okręgów lub ZG. W kołach każdy grosz się liczy i  bywa dwa razy oglądany zanim raz zostanie wydany. Zastosowanie terminali płatniczych w kolach pociągnęłoby za sobą dość spore koszta, a korzyści byłyby znikome. Gdy masz do wyboru zapłacić prowizję bankowi i zrobić przyjemność paru malkontentom albo te same pieniądze wydać na wyposażenie grupy SSR w twoim kole - to ja wybieram zacofanie i 20 wiek.


Użytkownik vako edytował ten post 29 kwiecień 2023 - 21:21

  • dyrek68 lubi to

#854 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2023 - 21:55

Gdy płaca e zezwolenie koło dostaje swoją daninę w 100% , a prowizje płace ja ,wiec w czym tkwi problem? Jeśli ktoś odczuwa potrzeba dodatkowego wspierania stowarzyszenia finansowo , to może robić darowizny czy inne tego typu datki. Po za tym , co
Ma mnie więcej łączyć z tym PRL-em ? Kiedyś należałem do małego zakładowego koła , ów koło od lat ma pod sobą kałuże może wielkości z 40ha. Trzeba im przyznać , ze dbają , pilnują , jest czysto, w wodzie coś plywa. I to jedyny przykład jaki znam z okolic gdzie koło coś robi i ogarnia. Reszta wód w okolicy , hmmm to kontrole widziałem z 3 lata temu może , sodoma i gomora. Sorry , ale płace , biorę 3 ryby w roku i nie będę uczestniczył w tych szopkach. Prawo jest kulawe . A PZW jest niczym „budżetówka” wszystkich i niczyje . To jakimi pieniędzmi obraca PZW , jest abstrakcja w stosunku do tego jaki stan rzeczy mamy. Temat rzeka. Ale najlepsze przed nami , jak sie dzierżawy skończą i to wezmą WP .

#855 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 30 kwiecień 2023 - 08:45

1. Poniżej 1% za terminal to płaci pani na straganie, właścicielka kawiarni itp. Mały obrót to opłata. PZW  :D i mały obrót. Ja mam kasę fiskalną bo muszę, jak każdy kto sprzedaje dla osób fizycznych, do tego Oczywiscie terminal i nie płace żadnych % a po przekroczeniu pewnego poziomu bank wypłaca nawet premię. No bo każdy bank chce mieć tę kasę u siebie, a nie u pani Hani w torebce. Ja tam obracam mniejszymi pieniędzmi niż PZW więc?

Ten argument nie trafiony.

Tym bardziej, że w moim kole krokodyl czyli sklepie, terminali kilka i to tuż za ścianą. Utrzymywanie kasy nawet w formie skrzynki tez kosztuje.

2. Biedny wędkarz. Czy by zapłacił 15pln? A ile kosztuje dymanie do okręgu? Policzyłem moje: 30km jakies 2l paliwa po 8pln = 16pln plus parking 5pln bo strefa i godzina mojego czasu psu w duppę. To czemu nie online? Bo tam nie ma regulaminu pogmatwanego nigdzie a ja 1. Szanuje ten regulamin mimo wszystko, 2. Dałem słowo oddać książeczkę - online nie ma takiej możliwości. Na stronie online jest tylko spis wód.

Jesli ktoś myśli o środowisku to są jeszcze inne wady tego rozwiązania.

 

3. Dlaczego nie dostałem paragonu z kasy fiskalnej? Zostawiłem 400pln. W kwiaciarni obok paragon dostanę, ba w sklepie krokodyl tez. Moja żona mając biuro rachunkowe nie rozliczy nikomu PIT’a bo nie może, bo nie ma kasy, bo ma same firmy.

 

To o co chodzi???

 

System doskonały.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 30 kwiecień 2023 - 08:54


#856 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 30 kwiecień 2023 - 09:12

Dopytalem księgowej. :D Prowadzi rożne firmy i małe i duże i nawet jedno stowarzyszenie.

 

1. „to bardzo dziwne”

2. „Jak to nie przelewem? Gotówką jest dużo drożej.”

3. „Jeśli składki nie są przychodem :D  tylko są na działalność statutową to nie musi być kasy fiskalnej” i to może być clou dlaczego organizacja jest taka jaka jest, zamiast korzystać z udogodnień dostępnych dla firm.

4. „gotówką i wewnętrznie, rozliczają się zazwyczaj firmy które chcą coś ukryć …” dlatego niedługo wchodzi ustawa o zakazie płatności gotówką …

 

oj, ta ustawa będzie dotyczyła przychodów z działalności. Wiec archaiczna, i jak widzimy nie sprawdzająca się, forma stowarzyszeniowa wykluczająca spod tej ustawy pewnie zostania z nami na zawsze.

 

Systemów doskonałych się nie zmienia.



#857 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 30 kwiecień 2023 - 10:59

Gotówka daje anonimowość jej użytkownikom wobec państwa, które chce o nas wszystko wiedzieć i sterować naszymi zachowaniami w kwestii konsumpcji, zdrowia i przemieszczania się. Weźmy pod uwagę że dzięki CBDC (programowalnemu cyfrowemu pieniądzu banku centralnego) banki będą wiedziały nawet ile kawy wypijamy.
Ale wygodnym owieczkom i to nie będzie przeszkadzać.

#858 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2023 - 11:13

Najgorzej jak ma się problem czytania ze zrozumieniem i pisze się o ,,dupie Maryny,, zamiast na temat. Była tu mowa jedynie o zaletach i wadach przyjmowania gotówki/przelewów elektronicznych za wydawane zezwolenie, a nie o sposobie przechowywania i wydatkowania tychże środków. Stąd wnioski powyżej jak kulą w płot i świadczą jedynie o braku elementarnej wiedzy.

 

System opiera się na działalności kół. Okręgi i ZG z zasady nie przyjmują gotówki za wydawane zezwolenia i składki członkowskie. Owszem w biurach okręgów można nabyć zezwolenie i zapłacić składkę członkowską ale odbywa się to zawsze za pośrednictwem kola/kół, które mają tam swoje siedziby lub przedstawicielstwa. Stąd w okienku u pani Hani czasem można opłacić składki w kole X lub Y albo Z. Dzienne obroty z tytułu wydawanych zezwoleń są różne i zalezą od liczebności koła. Bywa że jest to kilkaset złotych(styczeń-marzec i maj-sierpień) i bywa że kilka lub kilkanaście tysięcy(kwiecień). Składki przyjmowane są od stycznia(czasem od połowy grudnia roku poprzedzającego) do końca sierpnia - w jeden lub dwa(najczęściej) dni tygodnia. W biurach okręgów od poniedziałku do piątku. Kola dysponują rachunkami bankowymi i tam gromadzą środki(zgodnie z ustawą o rachunkowości). Gromadzenie to odbywa się bez prowizji i dodatkowych opłat. Również przelewy przychodzące i wychodzące są bez opłat. Gdy kola wydają lub odprowadzają środki to odbywa się to za sprawą przelewów lub wpłaty gotówki zgodnie z przepisami obowiązującymi stowarzyszenia. Skarbnicy kół (nie mylić z okręgiem lub ZG)dysponują pogotowiem kasowym zależnym od ilości członków w kole. Z reguły jest  to kwota od 1000 do 5000pln. Z każdej stówki przyjętej od swoich członków kola odprowadzają do okręgu ok 75% pozyskanej kwoty, sobie pozostawiają na działalność pozostałe 25%.

 

 

 

PS.

Twoje paranoiczne wnioski są są dalekie od rzeczywistości.


Użytkownik vako edytował ten post 30 kwiecień 2023 - 11:15

  • Mysha i bartsiedlce lubią to

#859 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 kwiecień 2023 - 17:01

Gotówka daje anonimowość jej użytkownikom wobec państwa, które chce o nas wszystko wiedzieć i sterować naszymi zachowaniami w kwestii konsumpcji, zdrowia i przemieszczania się. Weźmy pod uwagę że dzięki CBDC (programowalnemu cyfrowemu pieniądzu banku centralnego) banki będą wiedziały nawet ile kawy wypijamy.
Ale wygodnym owieczkom i to nie będzie przeszkadzać.


Zbaczają z tematu , spróbuj być anonimowy. Porzuć smartfona , wyłącz internet , w zakładzie pracy powiedz ze wypłata chcesz do ręki i na koniec zamknij konto w banku- staniesz się człowiekiem wolnym, nie inwigilowanym przez państwo , służby ,Google i bóg wie kogo jeszcze…, gotówka była jest i będzie , ale jej udział w życiu codziennym maleje .
Co do terminali płatniczych w PZW, skoro te koszty są aż tak zatrważające dla kół , to niech dalej klepią znaczki ekologiczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie wnosić opłaty online.
  • Alexspin lubi to

#860 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 maj 2023 - 16:46

https://www.facebook...ND1VLt2AR6g3ol/
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych