Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MEGABASS - wędki wędeczki ja was wszystkie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 listopad 2016 - 10:14

Moc to tylko jeden z parametrów - zależy do czego kij jest stworzony - jeżeli pod jigi, texas etc to będzie szybki kij, ale jeżeli to wędka crankbaitowa to będzie sie giąć ładnie :-)


  • MarcinZet lubi to

#362 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 13 listopad 2016 - 11:22

Moc to tylko jeden z parametrów - zależy podbić kij jest stworzony - jeżeli pod jigi, tecas etc to bedzie szybki kij, ale jeżeli to wędka crankbaitowa to bedzie sie giąć ładnie :-)

Misiu wyłączę Ci sam słownik w telefonie... przy najbliższej okazji:-)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • Meme, BOB i Dano. lubią to

#363 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 listopad 2016 - 21:45

Wędrówka pomiędzy massclusive a masstige, są naturalną konsekwencją marketingowego wizerunku..Autosugestia sama w sobie nie jest zła, może nawet czynić cuda, ale to zdecydowanie wyrasta ponad poziom made in china.. domo  jdm.. :)     



#364 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 listopad 2016 - 08:25

http://jp.megabassst...ind=m&indexno=2
Kto tam chce kapturek na szczytoweczki ?:-)

Załączone pliki



#365 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2016 - 07:53

Wędki Megabass - pomijając naprawdę elegancki, wysmakowany design, nie odbiegają użytkowo na plus od takiego powiedzmy budżetowego Mojo. Są całkiem przeciętne nawet pośród innej chińszczyzny . Być może niespotykany nigdzie indziej transgeniczny tytan/thytan? czyni jakąś istotna różnicę.. :)     



#366 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2016 - 08:11

...a ha B)


  • gaweł, Franc i MarcinZet lubią to

#367 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 listopad 2016 - 08:18

Wędki Megabass - pomijając naprawdę elegancki, wysmakowany design, nie odbiegają użytkowo na plus od takiego powiedzmy budżetowego Mojo. Są całkiem przeciętne nawet pośród innej chińszczyzny . Być może niespotykany nigdzie indziej transgeniczny tytan/thytan? czyni jakąś istotna różnicę.. :)

Sławku - ale nikt nie pisze ze megabassy sa wyjątkowe, wszystkie jdm - na prawdę - znam kije które pewnie za polowe kasy dawały by podobna przyjemność łowienia, ale jak zawsze ale - czesto my wędkarzy lubimy by nasze zabawki były wspaniałe, wyglądało swietnie i miały nutkę smaku w tym jak sa wykonane czy tez wyglądają. Dodatkowo np ja bardzo cenie punkt wyważenia zestawu gdzie czesto w innych kijach ten aspekt jest pomijany - miałem przygodę z kijami rb - fajne ale to nie to, miałem przygodę z kijami z u.s. Fajne tez ale to nie to, zacząłem miec przygodę z kijami jdm - i to mi pasuje, wiem ze pewnie czasem przepłacam, wiem ze z wielu produktów MB prawdziwymi MB jest niewiele, ale kije leżą w ręku, kije słuchają sie mnie i współpracują na całej lini - więcej mi nie jest potrzebne.
Ty zaś wiem ze lubisz st.croix jak i lamiglassa - chwała Ci za to - moze kiedyś bedzie okazja spotkać sie nad woda i obrzucać kije nawzajem.
  • kondzio 77, BOB i Franc lubią to

#368 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 15 listopad 2016 - 11:01

Ja akurat zainteresowaniem  przeglądam wątek Megabass , i jak ktoś założy Talon , Ever Grenn, czy inne to też chętnie popatrzę , nigdy nie miałem wędki firmy Magabass, nie mogę jej obejrzeć u nas w kiosku na wsi bo sprzedawca mówi że ,,niema na magazynie,, :D

Więc bardzo chętnie czytam i zaglądam , a czy są wędki lepsze czy gorsze to każdy ma swoje kryteria w których je ocenia i stawia wędkę swojego uznania na piedestale.

I chyba dzięki kolegom którzy mają doświadczenie i wiedzę możemy się dowiedzieć dla nas cennych informacji .A każdy ma swój rozumek jeden mniejszy inny większy i sobie jakieś tam wnioski wyciągnie ...  



#369 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 listopad 2016 - 12:13

Wędki Megabass - pomijając naprawdę elegancki, wysmakowany design, nie odbiegają użytkowo na plus od takiego powiedzmy budżetowego Mojo. Są całkiem przeciętne nawet pośród innej chińszczyzny . Być może niespotykany nigdzie indziej transgeniczny tytan/thytan? czyni jakąś istotna różnicę.. :)     

Pozwolę sobie zapytać,pytanie myślę będzie zasadne w kontekście Twojej wypowiedzi.

Ile wędek Megabassa przetestowałeś nad wodą?Co to ta "inna chińszczyzna" wśród której umiejscawiasz Megabassa?

Jestem użytkownikiem "japońskiej chińszczyzny"(Major Craft,Graphiteleader),se bardzo chwalę i ciekaw jestem opinii człowieka który pisząc co pisze powyżej,eeee-wie zapewne dlaczego to pisze?



#370 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 15 listopad 2016 - 16:52

Wędki Megabass - pomijając naprawdę elegancki, wysmakowany design, nie odbiegają użytkowo na plus od takiego powiedzmy budżetowego Mojo. Są całkiem przeciętne nawet pośród innej chińszczyzny . Być może niespotykany nigdzie indziej transgeniczny tytan/thytan? czyni jakąś istotna różnicę.. :)


Sławek znów wstałeś lewą nogą.:-)
  • gaweł, BOB i Dano. lubią to

#371 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2016 - 18:13

Świat entuzjastów i sprzętowych fascynatów to prawdziwe wyzwanie, na którym każdy objawiony pogląd albo wybór grozi nieuniknioną katastrofą. Fanclub nie przepuści obrazy.. :)

Tym niemniej podejmę ryzyko :) 

Zanim cokolwiek nowego kupię, próbuję to przede wszystkim empirycznie obadać, nie zdając się wyłącznie na obiegowe opinie, z czego nieuchronnie wynika osobista ocena, której wynikiem jest za albo przeciw. W mieście Łodzi jest przynajmniej kilkanaście MB. Stara marchewa po pół wieku w hobby nawet jak nie chce, nauczy się niejednego. A jak chce, to bez specjalnego trudu zauważy  wyższość Phenixa, Airrusa albo innego Batsona.. które jednak nie zdobią tak wspaniale  jak czyni to Louis Vuitton.. :)           


  • sucks_one, rothen i @Brig lubią to

#372 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2016 - 18:39

Sławku, jak zwykle składnia zdania przez Ciebie pisanego zaciemnia prostą myśl, którą usiłujesz przemycić.

Zwróciłeś uwagę na moje stwierdzenie "jak zwykle"? znając Twoją wysublimowaną i nie obojętną w wyrazie, dbałość o dobór słów ... jestem pewien, że tak. To świadomie użyte przeze mnie uogólnienie (nawet nie wiesz jak mnie coś takiego wkurza!) A ty właśnie użyłeś uogólnienia i nie dziw się potem, że "fanclub" reaguje? (nie zaliczam się do niego choć cenię MB) A za co? łowię pewnie 40 lat, spinning na poważnie jakieś 25 (co nic nie oznacza b jak patrzę na poziom uprawiania Sztuki Wędkarskiej przez współczesnych młodziaków to kopara mi opada) Więc mając swoje doświadczenie pewnie wiem "coś tam, coś tam" (to był cytat) I otóż już baaaaardzo dawno nie zdarzyło się abym po wzięciu kija do łapy (nawet czasem podpinam dedykowany do niego kręcioł ;) ) wydał niewłaściwą ocenę: pasuje mi czy nie? A tak się zdarzyło w przypadku jednego z modeli MB i do tego na wielki plus! Sprzęt mnie całkowicie zaskoczył i za to mój szacun. Może to prostacki przykład ale realny (dodam, że moje kije to zbieranina wszystkiego ... co mi pasuje) :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 15 listopad 2016 - 18:40

  • gaweł i Franc lubią to

#373 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2016 - 18:50

dla mnie osobiście MB to tez nic niesamowitego, ale problem jest inny, bo tak naprawdę jakikolwiek sens ma porównywanie MB do innych wędek fabrycznych, z którymi ma konkurować na rynku (swoim rynku)


  • Franc lubi to

#374 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 15 listopad 2016 - 19:24

Ja nie mam MB , ale widziałem i są bardzo ładne i to się liczy jeeee.

#375 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 listopad 2016 - 19:34

dla mnie osobiście MB to tez nic niesamowitego, ale problem jest inny, bo tak naprawdę jakikolwiek sens ma porównywanie MB do innych wędek fabrycznych, z którymi ma konkurować na rynku (swoim rynku)

Dokładnie :)


  • Franc lubi to

#376 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1693 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 listopad 2016 - 20:14

MayBach to też seryjny samochód :rolleyes:


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 15 listopad 2016 - 20:15

  • golsyl i Franc lubią to

#377 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2016 - 22:19

BOB, nie tyle miałem zamiar złośliwie wyeksponować moje "uprzedzenie", ile po koleżeńsku nakłuć balon sztampowej, monotonnej mantry. Parafrazując tą niezmiernie przyjazną intencję - przeciwstawiam fajerwerkom parareligijnych ochów i achów kwaterkę chłodnej wody.

Lubię MB.. szczególnie za fantastyczny tupet pana Ito.. :)    



#378 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2016 - 22:33

ja to nawet mógłbym to zrozumieć, tylko jakoś nie bardzo mogę dostrzec tą bezkrytyczną mantrę ...


  • Franc lubi to

#379 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 16 listopad 2016 - 01:34

Czytam, czytam i... cały czas jestem fanem. Bo tak. Bo użytkowo są to dobre produkty - na pewno nie są najlepsze - ale dla mnie, prostego w sumie pod względem praktyki wędkarza - optymalne, które dają mi frajdę użytkowania.

 

Wracając do tematu i wątku - nikt VI fazy nie ma jeszcze?


  • kondzio 77 lubi to

#380 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 listopad 2016 - 05:20

Marcin - chyba będziesz pierwszy :-)
  • kondzio 77 i MarcinZet lubią to