Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 02 lipiec 2017 - 15:47

Ja polecę , sprawdzona przeze mnie Daiwa Tatula 200HSL ... i "lekka" ;)  różnica ceny.

Rozmiarowo to samo co 150 tylko większa pojemność szpuli.(nie mam nic wspólnego z "karasiem" :D )

http://www.zloty-kar...0hsl-kolowrotek

BOB też przy zakupie zastanawiałem się nad tą ofertą z Karasia, jednak jest ona nieaktualna brak towaru w magazynie.

Cena w sieci przeważnie 100zł większa.


  • przem lubi to

#102 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 lipiec 2017 - 15:51

Dla tego poleciłem rozmiar 200HD Na szpulę weszło mi 127mb Varivas 4X 4.0 50Lb . Co do wytrzymałości nie mam wątpliwości ale widzę , że kolega ma  ;)

Czyli cena u wszystkich bez jakichś specjalnych promocji jest porównywalna. Dziwię się , że karać nie wysila się na aktualizowanie oferty internetowej?


Użytkownik BOB1 edytował ten post 02 lipiec 2017 - 15:53


#103 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 lipiec 2017 - 15:56

Bierz porządnego rounda :) raz że to w takim zestawie wygląda jak prawdziwy cast a 2 zdecydowanie pojemniejsze i mocniejsze można kupić niż niski profil, a i używka jest nie do zakatowania...


  • krzysiek lubi to

#104 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:04

Bierz porządnego rounda :) raz że to w takim zestawie wygląda jak prawdziwy cast a 2 zdecydowanie pojemniejsze i mocniejsze można kupić niż niski profil, a i używka jest nie do zakatowania...

Porównywałem bebechy kilku okraglaków typu C3/C4/C5 , Okuma San Juan czy też Daiwa Millionaire do bebechów w niskich profilach i nie uważam aby były mocniejsze. Moim zdaniem to mit.


  • Pumba, minecjusz i SkiDivPL lubią to

#105 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:06

A ja myślę kolego,że powinieneś napisać na prv.do Pilota lub Mefisto i jak masz trochę grosza,to coś przyzwoitego wybierzesz.

#106 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:07

Wszystko fajnie, ale hamulec 7 kg w multiku do takich zastosowań to trochę słabo moim zdaniem. Polecam Abu Revo Toro NaCl 51 lub Revo Beast.

Jeśli hamulec nie jest zużyty i ma faktycznie te 6-7 kg jak np. w Ryodze to zdecydowanie wystarczy. Moim zdaniem  ;)


Użytkownik godski edytował ten post 02 lipiec 2017 - 16:13


#107 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:21

To poszukaj Daiwa Z2020 i będziesz miał okrąglaka w płaskiej budzie.

Nie będę Ci polecał ABU Toro 51 (mam i pozostanie u mnie jeszcze baaaardzo długo) lub 61 bo bardzo trudno upolować ale może ci się przyfarci? (to w sumie też okrąglak ABU w płaskim opakowaniu)


  • krzysiek lubi to

#108 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:34

Porównywałem bebechy kilku okraglaków typu C3/C4/C5 , Okuma San Juan czy też Daiwa Millionaire do bebechów w niskich profilach i nie uważam aby były mocniejsze. Moim zdaniem to mit.

Nie wiem jak te abu ale rozbierz ryoge lub nawet plutona bo to podobne młynki i zobaczysz różnicę  ..Nie dość że przekładnia większa szersza , to i same łożyska są większe , łożysko oporowe większe i zdublowany antyrewers sam hamulec ma wkładki z carbonu i możesz go zabetonować na amen bez tuningu .Ryoga ma jeszcze terkotke w hamulcu .Mają też chyba inny układ linki na szpuli  co według mnie też jest istotne w rzucaniu dużymi wabikami ( plecionka nie wbija się w pozostałe zwoje plecionki )..Jeszcze żeby miały ten wodzik do dalekich rzutów to jak dla mnie ideał ..Cała konstrukcja z jednolitego metalu ...Oczywiście  niskie profile też pewnie wytrzymają ostre katowanie po to są multiplikatory przecież :) ale ja pisze o młynkach które są stworzone do takich wabików o jakich mowa i się proszą żeby je extremalnie  katować bo po to zostały zaprojektowane:)

BOB1 dobrze mówi to te same bebech co w ryodze ale cena tego młynka mega i ponoć nie poręczny taki ..


Użytkownik darkonis edytował ten post 02 lipiec 2017 - 16:37


#109 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 16:52

Revo Beast w Moritzu było niedawno w cenie 200 EUR. Napisz, może jeszcze mają - https://de-de.facebo...gelsportMoritz/ Fajny multik, cały alu i mega mocny carbonowy hamulec, do tego lekki jak na taką moc - 265 gr. Pzdr

 

Tutaj też w niezłej cenie: https://www.angelpla...beast-l--rua365


Użytkownik Raven edytował ten post 02 lipiec 2017 - 16:56


#110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 17:24

Nie wiem jak te abu ale rozbierz ryoge lub nawet plutona bo to podobne młynki i zobaczysz różnicę  ..Nie dość że przekładnia większa szersza , to i same łożyska są większe , łożysko oporowe większe i zdublowany antyrewers sam hamulec ma wkładki z carbonu i możesz go zabetonować na amen bez tuningu .Ryoga ma jeszcze terkotke w hamulcu .Mają też chyba inny układ linki na szpuli  co według mnie też jest istotne w rzucaniu dużymi wabikami ( plecionka nie wbija się w pozostałe zwoje plecionki )..Jeszcze żeby miały ten wodzik do dalekich rzutów to jak dla mnie ideał ..Cała konstrukcja z jednolitego metalu ...Oczywiście  niskie profile też pewnie wytrzymają ostre katowanie po to są multiplikatory przecież :) ale ja pisze o młynkach które są stworzone do takich wabików o jakich mowa i się proszą żeby je extremalnie  katować bo po to zostały zaprojektowane:)

BOB1 dobrze mówi to te same bebech co w ryodze ale cena tego młynka mega i ponoć nie poręczny taki ..

Tylko że podałeś rounda z najwyższej półki a nie odniosłeś się do średniej. Podam Ci przykład niskiego profilu o mocy Ryogi. Z-ka.

Wygodniejsza i lżejsza a moc podobna.

Z tym betonowaniem to też lekka przesada . 6,5 kg.



#111 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 02 lipiec 2017 - 17:39

Jeśli hamulec nie jest zużyty i ma faktycznie te 6-7 kg jak np. w Ryodze to zdecydowanie wystarczy. Moim zdaniem ;)

....A DAIWA LEXA HL?hamulec 10kg,220m/30lb

#112 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 02 lipiec 2017 - 18:14

Revo Beast w Moritzu było niedawno w cenie 200 EUR. Napisz, może jeszcze mają - https://de-de.facebo...gelsportMoritz/ Fajny multik, cały alu i mega mocny carbonowy hamulec, do tego lekki jak na taką moc - 265 gr. Pzdr

Tutaj też w niezłej cenie: https://www.angelpla...beast-l--rua365


Dzieki wielkie kolego, bardzo podoba mi się ten revo beast, mocny i lekki, a cena z podanego linku bardzo dobra 😊

Wybór dokonany Abu Revo Beast

Dzieki wszystkim za propozycję i porady oraz dobra dyskusje 😊
  • Pumba lubi to

#113 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 21:13

Jest jeszcze Shimano Tranx A.

 

http://fish.shimano-...st/tranx-a.html



#114 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 03 lipiec 2017 - 10:38

Ja też zdecydowałem się na revo beast, czekam na dostawę.
Kupowałem w tym sklepie.
http://www.happyangl...reel/p/1462471/

Użytkownik adasio edytował ten post 03 lipiec 2017 - 10:38


#115 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 lipiec 2017 - 11:54

Porównywałem bebechy kilku okraglaków typu C3/C4/C5 , Okuma San Juan czy też Daiwa Millionaire do bebechów w niskich profilach i nie uważam aby były mocniejsze. Moim zdaniem to mit.


Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Przekładnia przekładnią, a rama wycinana CNC z bloku aluminium to podstawa dla trwałości. To nie mit, to sztywność konstrukcji :) Dlatego Morrum SX jest lepszy od ZX-a, a Mileny i Luny biją oba na głowę. Plutonów i Ryog nie znam - nie było potrzeby zmieniać na nowsze i może się okazać, że nigdy nie będzie...

#116 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:36

Panowie: poszukajcie na goglu nie tylko o rybach gdy chcecie pisać o materiałoznawstwie tego typu materiałów.
Dajcie już na luz z tą wytrzymałością aluminium  :doh: : w porównaniu do kompozytów to jest bieda z nędzą.



#117 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:10

Piszę wyłącznie o własnych doświadczeniach, a kilka multików już mniej lub bardziej zajechałem z kilkunastu, które przeszły przez moje ręce (w tym Daiwa Sol, Daiwa Advantage, C3, C4, ZX). Po kilku latach używania kultura pracy przekładni była istotnie niźsza niż w przypadku Lun, Milen, czy wspomnianych SX-ach. W tych 3 ostatnich praca przekładni z roku na rok praktycznie się nie zmienia.

#118 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:11

Ja kilka dni temu kupiłem Ryoge 2020L. Po kilku wypadach mogę stwierdzić że jest w niej to coś czego szukałem do łowienia w trolu ciężkimi wabiami czyli guma ok 100 gr i główka 80. Czuć moc.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 03 lipiec 2017 - 13:11

  • krzysiek lubi to

#119 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:38

hmm na orginalnej korbie ? 

 

Ja kilka dni temu kupiłem Ryoge 2020L. Po kilku wypadach mogę stwierdzić że jest w niej to coś czego szukałem do łowienia w trolu ciężkimi wabiami czyli guma ok 100 gr i główka 80. Czuć moc.

targasz te przynęty po 180g na oryginalnej korbce?



#120 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 lipiec 2017 - 14:22

Ja do najcięższych zastosowań do Luny i Mileny używam PH, ale obie mają taki moment, że to chyba lekka przesada. Jeżeli Ryoga ma podobny, to bym jej tym PH nie szpecił :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych