Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 lipiec 2017 - 15:52

Na orginalnej korbie.

#122 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 lipiec 2017 - 16:11

Podobno dzisiaj dotarła do "Złotego Karasia" Daiwa Tatula 200HSL. Ciekawe czy utrzymają cenę promocyjną?



#123 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 03 lipiec 2017 - 16:15

Podobno dzisiaj dotarła do "Złotego Karasia" Daiwa Tatula 200HSL. Ciekawe czy utrzymają cenę promocyjną?

Utrzymali


  • BOB lubi to

#124 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2017 - 17:09

porównując ryoge,plutona,kalkute dc ,do głupiego chinskiego abu revo toro beast wybieram abu,ośmio godzinne sesje ciepania alien eelami 30cm i 3d roach 25cm nie robią wrażenia, łapy nie bolą plecy tez nie, do trola tak samo łowiac na duże gumy albo sdry nie widzę sensu sie niepotrzebnie katować 

 

więc jerki - plutony,kalkuty,są piękne cudowne :) 

 

gumy,swimbaity,obrotówki i wszystko to co stawia opór i ciągnię się z kołowrotka, musi być obsługiwane mutlikiem z niskim przełożeniem i najlepiej długą korbą z dużą gała :D



#125 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:20

385 gr + jak zakładam ciężki swimmbaitowy długi kij przez 8 godzin serio Cię nie męczą? Szacun. Ja od dłuższego czasu odchudzam wszystkie zestawy mimo, że siły i warunków nie brakuje. Tak jest po prostu przyjemniej. Skoro kij o wadze 170-200 gr i multik 250-270 gr spokojnie ogarnia takie przynęty to nie widzę sensu jechać grubiej.



#126 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:25

Z tego plutona rzuca się tak samo jak ze spłaszczaka ,a czasami nawet wydawało mi się że i lepiej (może przez to że ma inny układ żyłki) jeszcze jak by miał ten wodzik TWS to już w ogóle..On ma duży zakres obsługiwanych przynęt od biedy to i pewnie 10gr pociągnie mimo że ma sporą tą szpulkę ..Ryogi za pewne tak samo i tam można  szpule tuningowe dostać ( nie mówie tu o tej nowej ryodze, tam już nie ma magnetyka chyba , inna konstrukcja).Ryoga też jest mocno gdzieś odchudzona waży mniej od Plutona i zauważyłem że ten mniejszy tryb przekładni chyba ma już z tego aluminium .Nie namawiam jedynie wyrażam opinie o tym młynku..Ryoga jest cholernie droga, a i tych starych wersji jakoś w używkach nie za wiele się pojawia.. Nowych w starej budzie też mało ..Jest fajny filmek na yt jak rusek rzuca z tuningowaną ryoga przynętami 3-4gr i to leci tylko to już mniejszy model ryogi ..Ja użytkuję Plutona do każdych ciężkich zadań powyżej 30gr i jestem z niego zadowolony, a mam małą rońsie i jedyny minus jaki mu wstawiam to za plastikowy przycisk  ..



#127 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:27

Używałeś Ryoga i Pluton w grudniu? ;)  :D


  • Tu nie ma ryb. lubi to

#128 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:33

BOB słusznie :)używałem nie da się łowić na mrozie ale to z większością multikow tak jest  ..zapomniałem o tej wadzie:)



#129 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:03

Ja w tym roku będę używał ;)

 

A w poprzednich latach używałem Antaresa i dawał rade :) Szkoda że zdjęć nie robiłem .Wyłamało wędkę z antaresem ze stojakiem przy -3 stopniach. 10 min strachu i udało się wyłowić a potem jeszcze 6 godzin trola i dał rade)


Użytkownik nurek28 edytował ten post 03 lipiec 2017 - 21:08


#130 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:09

Że Ryoga daje radę w grudniu na luzaku to nie mam wątpliwości ... ;)  B)



#131 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:25

Chodzi o to że strasznie mrozi w łapę ta aluminiowa obudowa,  i ręka też cały czas mokra :( A mi ręce i bez tego marzną..


Użytkownik darkonis edytował ten post 03 lipiec 2017 - 21:27

  • BOB i Sebalos lubią to

#132 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:56

Chodzi o obmarzanie wszystkiego a w szczególności otworu wodzika. Z zimnem można wygrać.

Ja zabieram drewno na ognisko i coś na ognisko po 4 godzinach łowienia rozpalam ogrzewam się i dalej jazda.



#133 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2017 - 12:47

385 gr + jak zakładam ciężki swimmbaitowy długi kij przez 8 godzin serio Cię nie męczą? Szacun. Ja od dłuższego czasu odchudzam wszystkie zestawy mimo, że siły i warunków nie brakuje. Tak jest po prostu przyjemniej. Skoro kij o wadze 170-200 gr i multik 250-270 gr spokojnie ogarnia takie przynęty to nie widzę sensu jechać grubiej.

 

Nie męczą,ale tylko dla tego że wykazałem się odrobiną myślenia przy zlecaniu budowy wędek i przeklepalem pare kołowrotków,

 Najczęściej używam gum 140-220g, plus 40-90 gramowe obrotówki, konia z rzędem temu kto wytrzyma 2 godziny ryoga na standardowej korbie prowadzić te ostatnie nad roślinnością 

 

  Podstawą bezbolesnego łowienia  takimi gramaturami w moim przypadku to niestety dolnik 40-50cm(dynamika wymachu) w moim konkretnym przypadku jest to 45 od pazura,  jest to uzależnione od wzrostu i długości rąk operatora, coś jak dobór roweru ja robilem 3 próby 39 ,41 i 45cm ,długa wędka która jest niejako wymuszona długością dolnika , bezpieczeństwem na łodzi (30cm przynenty i 70cm fc), po trzecie dobrze mi się tym tnie i prowadzi gumy długimi skokami

kołowrotek z niskim przełożeniem i długą korbą, linka do takich zestawów to pp 30 i 40lb czyli 0,28 i 0,36 

 

zresztą ameryki nie odkrylem, abu svartzonker signature,abu fantastita beast musky, stc legend turnament musky, klasyki do operowania takimi gramaturami wszystkie te wędki są tak samo zbudowane raczej nie bez powodu :)  



#134 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 18:14

A jakiego masz konkretnie casta przy tym revo toro?



#135 ONLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 lipiec 2017 - 18:28

.......prowadzić te ostatnie nad roślinnością 
 
  Podstawą bezbolesnego łowienia  takimi gramaturami w moim przypadku to niestety dolnik 40-50cm(dynamika wymachu)......

Czekam na dostawę pianki EVA- bo właśnie z tego powodu przedłużam rękojeść.
 ​Przy dużych przynętach stawiających duży opór, krótka rękojeść to w moim przypadku była wielka pomyłka przy wyborze kija  :(



#136 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2017 - 18:49

A jakiego masz konkretnie casta przy tym revo toro?

 

od najlżejszego  lamiglas 8,6' do jakiś 30-100g , m1 swimbait 25lb 50-150g , m1 swimbait 35lb 80-250g  wszystkie z dolnikami 40-45cm


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 04 lipiec 2017 - 18:50

  • erqgth lubi to

#137 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2017 - 20:45

Tak ostatnio się zastanawiam nad zakupem zamiennika dla Daiwy Z 2020HL w  niskim profilu ale nie bardzo jest co kupić.

 

Daiwa Prorex 300, Lexa 300, Shimano Tranx A i Revo Toro Beast - klocki 300 gramów i więcej.

Revo Beast - obudowa mała jak w zwykłych Revo, odległość wodzika od szpulki mała.

Tatula HD200 i 150HD - ramka jak w zwykłej setce i te same bebechy. Oprócz szpulki. Wodzik blisko.

 

Trzeba będzie drugiej Z-ki poszukać.

 

Może inne propozycje z niskich?

 

Założenia:

- waga 250-280 gramów

- daleko odsunięty wodzik od szpulki jak w Z czy też Curado 201D

- pojemność linki typu PP 50 LB min 100 metrów

- korbka 90-100 mm

- hamulec powyżej 5 kg


Użytkownik godski edytował ten post 11 lipiec 2017 - 20:59


#138 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 lipiec 2017 - 20:52

eeee. Coś napisałem, ale potem wyszło że to nie spełnia oczekiwań zatem - sorki


Użytkownik Dano^ edytował ten post 11 lipiec 2017 - 20:53


#139 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2017 - 21:01

Tatula 150HD ma nie tylko pojemniejszą szpulkę ale i też bebechy mocniejsze, dłuższe ramię korbki co jest przydatne przy łowieniu na cięższe przynęty oraz takie które stawiają większy opór w wodzie :) Gwiazda hamulca jest z metalu a nie tworzywa jak w zwykłej setce :)

Pewien jesteś tych mocniejszych bebechów w 150HD czy też 200HD ? Nic takiego nie znalazłem. Przy tej samej ramie co w setce raczej bebechów mocniejszych nie upchnęli.



#140 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 lipiec 2017 - 21:03

z tego co wiem, to 150 jest w innej ramie.

100 i 200 owszem - to samo, tylko szpula pojemniejsza.

Z pewnością 150 HD działa inaczej niż 100, bo to miałem i mogę porównać. Ale nic nie wiem o 200.

Mefisto o 150 pisał tak "Daiwa TATULA HD wzmocniona wersja na rynek japoński"


  • Okoń 1977 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Adam47