Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak dostac dobra przynete?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 08 wrzesień 2005 - 19:59

Chodzi mi o sprawdzonego w boju SLIDERA RR 12cm
ale nie chce kupowac w sklepie bo znowu trafie na jakiegos inwalidzkiego jak 7cm ktore kupilem
Najchetniej odkupie od kogos uzywanego (tylko dobrego, sprawdzonego <_<
Co polecacie?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2005 - 07:45

Co się stało z 7cm?
Słuchaj, ja miałem kiedyś taką teorię, że slider musi chodzić raz w prawo raz w lewo (no bo to glider). Starałem się, pociłem by tak było. Zdarzało się też, że narzekałem mówiąc, że raz odchodzi mocniej w prawo raz w lewo itd. itd. Jednakże po dwóch latach łowienia na te przynęty stwierdziłem, że nie ma to najmniejszego znaczenia, powiem więcej to nawet dobrze, że chodzi nieregularnie. Teraz, po wyluzowaniu się, biorę z pudełka slidera, zakładam na koniec zestawu i chlupppp do wody i łowię wogóle nie przejmując się wzorowością pracy bo uważam, że to nie zestaw figur obowiązkowych w łyzwiarstwie figurowym na lodzie. Ot, kombinuję!

A teraz moje pytanie. Jakich przyponów używasz?

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   piotrekp

piotrekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2005 - 08:24

Tez uwazalem,ze slidery 7 sa jakies niedorobione.Stosowalem wtedy przypony stalowe i fluorocarbonowe dragona.W moim przypadku cud sie zdarzyl gdy do siodemek zalozylem przypon z drutu 15 cm, chyba cormorana.Sliderki zaczely ladnie pracowac.Jest tylko maly stresik podczas lowienia bo te przypony sa krotkie.W przypadku 10 i 12 to nie mialem takich problemow.Z wyjatkiem paru plywajacych 10 ktore za nic na swiecie nie moglem wbic pod powierzchnie wody.Ale te egzemplarze po powieszeniu na przednim koleczku lacznikowym obciazenia sa pieknie pracujacymi sliderami S.
Pozdrawiam ,Piotrek

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2005 - 08:42

Jeśli chodzi o 7cm to tak jak wczoraj wspomniałem wymagają one albo delikatniejszego szarpania, albo braku szarpania (po prostu zwijasz linke). Jest to na tyle mały jerk, że trudno mu szybować porównywalnie do innych większych przynęt (po prostu nie ma na czym się oprzeć podczas szybowania - mają dość małą powierzchnię nośną, są lekkie więc sama woda stanowi dla nich dość duży opór). Na rynku światowym jest to jeden z nielicznych tak małych jerków. Wszystkie inne są zdecydowanie większe. Wiele amerykańskich prdukcji jest wręcz gigantycznych rozmiarów. Takie to potrafią szybować! I rzeczywiście duży wpływ na pracę jerka ma przypon. W moim przypadku im bardziej miękki przypon tym lepsze osiągałem efekty w kwestii pracy przynęty. Optymalny jest tytan (można kupić na metry w większości amerykańskich internetowych sklepów - gotowe są droższe), później linka stalowa (obecnie stosuję mifkowe) a na samym końcu fluorocarbon (jest sztywny, niekiedy działa jak sprężyna).
Jeśli chodzi o pływające slidery to ich nie stosuję. Dlaczego? Bo uważam, że tonącym mogę zrobić wszystko co mi się podoba, nawet prowadzić go 1 cm pod powierzchnią.

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 09 wrzesień 2005 - 08:47

Pojawiła się słuszna uwaga o dociążeniu od spodu Slidera 7. można to tez zrobić doklejając odpowiednio wyklepany i docięty kawałek taśmy ołowianej lub wciskając na klej w stosunkowo miekki korpus śrucinę lub najprościej doczepiając do kółka obciążenie.
Co do nieregularności ruchów w prawo i w lewo to tak jak Remek mam zdanie, że jest to raczej zaleta, a nie wada.
Wykonując swoje woblery nigdy nie wyrzucam tych co wyszły nieudane z formy.
Są one wielokrotnie zwycięzcami w rywalizacji z innymi. Nawet się dowiedziałem ostatnio, że Andrzej Zdun usilnie zabiegał u mojego brata o taki egzemplarz.
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 09 wrzesień 2005 - 08:57

czyli przypon mam dobry bo wlasnie stalowy 25cm JAXON
bardzo miekki o wytrzymalosci 15kg


#7 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 09 wrzesień 2005 - 12:55

Generalnie należy hołdować takiej zasadzie by ciężar przyponu nie zakłócał pracy lub nie pozwalał na prawidłową pracę przynęty. Przy Sliderze 7 jako lekkiej przynęcie może mieć to znaczenie przy wiekszych sliderach ma to juz znaczenie marginalne np do Slidera 12 dodawano kiedyć przypony z jednorodnego drutu stalowego o długości kilkunastu cm.
Może jeszcze zwrócić uwagę na oczko agrafki, dobrze gdy jest duże i nie hamuje ruchów przynety.
Ja swoje przypony zaciskam sam z linki stalowej w zielonej koszulce (do dostania np w Basie) stosuje kretliki i agrafki typu dorszowego (oczywiście nie do Sliderów 7 bo to za ciezkie)
Generalnie ze Sliderów jestem zwolennikiem 10 i 12.
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 09 wrzesień 2005 - 18:55

Chodzi mi o sprawdzonego w boju SLIDERA RR 12cm
ale nie chce kupowac w sklepie bo znowu trafie na jakiegos inwalidzkiego jak 7cm ktore kupilem


Marcin,

Jeśli kupiłeś wadliwego Slidera (wciąż nie wiemy na czym polegała jego wada?), przyślij go proszę do Salmo, a zostanie wymieniony na nowy. Jeśli ten również nie będzie Cię satysfakcjonował, gwarantuję, że bedziemy go wymieniać tak długo, aż będziesz zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie,



#9 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 09 wrzesień 2005 - 19:18

[quote]
Chodzi mi o sprawdzonego w boju SLIDERA RR 12cm
ale nie chce kupowac w sklepie bo znowu trafie na jakiegos inwalidzkiego jak 7cm ktore kupilem

[/quote]

Marcin,

Jeśli kupiłeś wadliwego Slidera (wciąż nie wiemy na czym polegała jego wada?), przyślij go proszę do Salmo, a zostanie wymieniony na nowy. Jeśli ten również nie będzie Cię satysfakcjonował, gwarantuję, że bedziemy go wymieniać tak długo, aż będziesz zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie,


[/quote]
absolutnie nie zarzucam nikomu, ze sa/byly one wadliwe
marudze bo nie potrafie nim efektownie lowic, pewnie za malo trenuje
w dodatku dzisiaj zerwalem drugiego tonacego wiec....nie ma o czym mowic

ale jesli jest taka mozliwosc to chetnie oddam dwa pozostalem ktore mam plywajace(nie bede ich juz uzywal bo mnie nie kreca w ogole plywajace) i bym je wymienil na dwa 10 centymetrowe tonace

tak czy inaczej chce kupic dwa tonace 10centymetrowe, czy u Ciebie moge zlozyc zamowienie tu na forum na pw ?
jaka jest cena?
podam kolory i adresik jesli to mozliwe

pozdrawiam


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2005 - 23:45

Miło słyszeć jak firmy reagują w taki sposób. Ja na razie nie mam nic do wymiany ale fajnie mieć świadomość, że można wymienić.

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 10 wrzesień 2005 - 18:04

Niestety nie prowadzimy sprzedazy detalicznej. Myślę jednak, że bez problemu dostaniesz wszystko czego Ci potrzeba pod tym adresem:

http://www.fishing-mart.com.pl/shop/?sub=shop&assortment =20&producer=92&kind=470

Pozdrawiam serdecznie,



#12 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 10 wrzesień 2005 - 18:46

a co ze zwrotem?
moge oddać dwa plywajace?

#13 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:21

apropo sliderów pływających to dziwi mnie fakt że wobki robione masowo w fabryce nie zachowują się tak samo,chodzi mi o ich zanurzanie,mam trzy pływające i każdy z nich inaczej się zanurza jeden zchodzi na około pół metra,jeden z 15 cm a trzeci pływa po samej powierzchni

#14 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:33

Adasio. a spotkałeś się z takimi terminami jak tolerancja lub rozrzut produkcyjny. Przy kilku innych woblerach wspomnianego producenta spotkalem się z przypadkiem, że toneły w różnym tempie mimo opisu na pudełku i sterze mowiącego o pływalności. oczywiście bez przyponu i agrafki.
Na szczęście na tym forum już można o tym pisać. Mimo to są cząsto bardzo skuteczne.

pozdrawiam

#15 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:40

wszystko by było ok jeśli ta tolerancja to byłoby jakieś 10-15 cm a tu mamy doczynienia z prawie 50 cm,i to mnie dziwi

#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:58

Wiesz nie za bardzo wiem co Ci napisać, a raczej nie wiem jak to napisać. W niektórych krajach topowe produkty są sprzedawane na wewnętrznym rynku, a powiedzmy wyroby z większą tolerancją są wysyłane na eksport. Można tu wymienić Japonię czy Wielką Brytanie. Natomiast w większości innych krajów jest dokładnie odwrotnie. My niestety należymy do tej drugiej grupy.
Dlatego czołowe wyroby wędkarskie staram się kupować w Tokio. Ale rozumię, że trudno sprowadzać wobki z drugiego końca świata. Mimo to znam takich zawodników.

pozdrawiam

#17 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 11 wrzesień 2005 - 21:00

wydaje mi się że doskonale zrozumiałem :D


#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 wrzesień 2005 - 21:00

Andrzeju takich oszołomów jest coraz więcej również wśród nas

#19 OFFLINE   MARCIN--Spin

MARCIN--Spin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPŁOCK

Napisano 11 wrzesień 2005 - 21:00

no i o to chodzi
fajnie miec kolege, wlasciciela sklepu wedkarskieo, testowac i wymieniac na te lepsze

dzisiaj zamowilem dwa SLIDERY 10cm tonące
GT i .... pozniej uzupelnie(naturalny)

#20 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 12 wrzesień 2005 - 07:31

Wiesz nie za bardzo wiem co Ci napisać, a raczej nie wiem jak to napisać. W niektórych krajach topowe produkty są sprzedawane na wewnętrznym rynku, a powiedzmy wyroby z większą tolerancją są wysyłane na eksport. Można tu wymienić Japonię czy Wielką Brytanie. Natomiast w większości innych krajów jest dokładnie odwrotnie. My niestety należymy do tej drugiej grupy.

pozdrawiam



Panie Andrzeju,

Nie wiem dlaczego jest Pan tak agresywnie nastawiony do Salmo i nie mam zamiaru tego dociekać.. Pańskie insynuacje są nie na miejscu oraz nie znajdują potwierdzenia w faktach, więc prosiłbym zaprzestanie wygłaszania podobnych oszczerstw. Salmo stara się produkować przynęty najwyższej jakości i nigdy nie prowadziło selekcji przynęt w oparciu o rynek na jaki będą one skierowane.

Pańską wypowiedź uważam za wysoce niestosowną oraz wymierzoną w dobre imę firmy i w najbliższym czasie zastanowię się nad podjęciem odpowiednich kroków.

Z poważaniem,

Ewaryst Sielecki
Salmo Sp. z o.o.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych