Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#2041 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 09 listopad 2020 - 18:10

Nie mam też pojęcia po co są 4 kable na wyjściu???



#2042 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 listopad 2020 - 18:13

Żelowe są ok, ale waga robi swoje.

Zgadzam się ale do echa ? 36aH żelu to 10kg. Wystarczy na 3 dni pływania (Elite 7 Ti2)

LiFePo4 głównie do zasilania silników elektrycznych. Przy 10kg masy masz dużo więcej efektywnej energii niż w 34kg 100aH żelu.

Tylko ta cena.....


Użytkownik scOOtt edytował ten post 09 listopad 2020 - 18:14


#2043 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 listopad 2020 - 18:17

@Leszek tu masz watek o aku http://jerkbait.pl/t...ę-przy-zakupie/ , nie zasmiecajmy tutaj



#2044 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 09 listopad 2020 - 18:17

LiFePO4 drogie, żelowe ciężkie, = Pełna zgoda. Dlatego kombinowałem poszukać pakietu litowych >= 20Ah w cenie +/- 200 PLN



#2045 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 listopad 2020 - 18:20

LiFePO4 drogie, żelowe ciężkie, = Pełna zgoda. Dlatego kombinowałem poszukać pakietu litowych >= 20Ah w cenie +/- 200 PLN

Staropolskie powiedzenie brzmi (bez urazy) : szkłem dupy nie utrzesz.

Coś kosztem czegoś.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 09 listopad 2020 - 18:21


#2046 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 09 listopad 2020 - 18:26

@siarq - tamten wątek jest o LiFePO4, chyba nie pasuje

@scOOtt - :-) ale osobiście mam dobre doświadczenia z aku litowymi i firmą Litokala, ale nie na poziomie 12V. Dlatego pytam czy to dobra opcja i ktoś stosuje takie pakiety do sondy. Konkretnie chciałbym zasilać Elite 9 Ti2 w coverze, więc waga i rozmiar też ma znaczenie.



#2047 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 listopad 2020 - 18:40

@Leszku kończąc dygresję w tym wątku, miałem podobny dylemat z tym, że echo 7 cali w coverze. Wybrałem opcję zewnętrznego aku żelowego. Waży to 10 kg, prądu wystarczy na 3 dni a kosztuje 350 zł. Zestaw przenośny więc nie mam problemu z tym, że aku noszę osobno.



#2048 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 09 listopad 2020 - 19:25

Jeden z kolegów poradził mi coś takiego:

https://pl.aliexpres...e_backgroup_101

Niby wszystko pasuje. To jest 4S3P. 21Ah. Cena też ok. Z różnymi kuponami do kupienia jeszcze taniej na 11.11. Ktoś widzi słabe strony?



#2049 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2020 - 08:20

Brak obudowy hermetycznej, wilgoc uwali bms

#2050 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 10 listopad 2020 - 08:37

Dzięki. Ale z tym można sobie poradzić - dobezpieczyć pakiet przed wilgocią i/lub umieścić w hermetycznej skrzynce za parę złotych. A elektrycznie lub jako zastosowanie do Elite 9Ti2 nie ma przeciwwskazań?



#2051 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 10 listopad 2020 - 10:42

Witam. Posiadam elitkę ti2 z przetwornikiem 3in1, pływam na bushu favorit 420 i mam pytanie odnośnie umiejscowienia przetwornika, nie mogę wykombinować jak zamocować przetwornik aby silnik spalinowy nie zasłaniał mi bocznego skanu. Na początku zamocowałem do pawęży na fabrycznej blaszce jednak jedna strona bocznego skanu była całkowicie zasłonięta za to nie było problemu z szybkim pływaniem z przetwornikiem w wodzie, teraz mam zamontowany na takim badziewnym uchwycie dokręcanym do pawęży i po prostu opuszczam poniżej silnika, boczny skan widać spoko ale muszę za każdym razem gdy chcę szybciej popłynąć na spalinie wyciągnąć przetwornik z wody.Jest jakiś sposób aby na stałe przymocować przetwornik żeby wszystkie funkcje działy jak trzeba jednocześnie żeby przy każdej szybszej zmianie miejscówki nie trzeba go było wyciągać z wody? 



#2052 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 listopad 2020 - 11:54

Witam. Posiadam elitkę ti2 z przetwornikiem 3in1, pływam na bushu favorit 420 i mam pytanie odnośnie umiejscowienia przetwornika, nie mogę wykombinować jak zamocować przetwornik aby silnik spalinowy nie zasłaniał mi bocznego skanu. Na początku zamocowałem do pawęży na fabrycznej blaszce jednak jedna strona bocznego skanu była całkowicie zasłonięta za to nie było problemu z szybkim pływaniem z przetwornikiem w wodzie, teraz mam zamontowany na takim badziewnym uchwycie dokręcanym do pawęży i po prostu opuszczam poniżej silnika, boczny skan widać spoko ale muszę za każdym razem gdy chcę szybciej popłynąć na spalinie wyciągnąć przetwornik z wody.Jest jakiś sposób aby na stałe przymocować przetwornik żeby wszystkie funkcje działy jak trzeba jednocześnie żeby przy każdej szybszej zmianie miejscówki nie trzeba go było wyciągać z wody? 

Jest wariant "wschodni" - odwracasz przetwornik pod ponton, można dokleić do dna dodatkową kieszonkę z tkaniny pvc,w echu odwracasz softowo strony SI, by realistycznie pokazywało i temat ogarnięty. Oczywiście nie spodziewaj się w ślizgu widoków z SI

Drugi wariant-zakup pantografu do silnika  i fizyczne odsunięcie go od rufy. W przestrzeń pomiędzy nią a silnikiem wstawiasz transducer- o ile się zmieści. .



#2053 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 10 listopad 2020 - 12:11

Pantograf odpada, 20hp raczej się na niego nie nadaje. Ten wschodni patent ciekawy pytanie czy na przetworniku nie będzie powstawała bańka powietrza podczas ślizgu na si nie liczę ale żeby chociaż głębokość odczytywało. Jakieś linki do tego patentu?



#2054 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 listopad 2020 - 13:12

 


  • Og2 lubi to

#2055 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 12 listopad 2020 - 09:49

A tak z innej beczki. Przymrozki nie zaszkodzą przetwornikowi, który wisi na łajbie? ;) 



#2056 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 listopad 2020 - 16:25

Witam wszystkich,
Chcę w Elite 9TI2 odblokować pakiet językowy. Echo ze Szewdzkiej dystrybucji. Po wysłaniu zapytania do sklepu, otrzymałem poniższą odpowiedź. Niestety nie mieszkam na terenie tego kraju. Panowie, jak to sprytnie obejść.

Kundtjänst (Söder Sportfiske)

12 nov. 2020 15:38 CET

Hello,

In order to unlock the language pack please go to the System page on your unit and go to the language screen. there you can request the language pack you want.

Fill out the following form.

Customer Name:
Consumer Address :
Country Sold :
Telephone Number:
Language Pack Request :
Serial number :
Unlock Request code :

IMPORTANT: It is not possible to unlock language packs unless the buyer is a Swedish resident.

#2057 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 12 listopad 2020 - 19:25

Poproś kogoś kto mieszka w Szwecji



#2058 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 19:55

Panowie proszę o łopatologiczny wykład różnicy Elite  Ti2 VS Ti



#2059 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 19 listopad 2020 - 19:59

Panowie proszę o łopatologiczny wykład różnicy Elite  Ti2 VS Ti

https://www.defender...f/Ti2_BROCH.pdf


Użytkownik leszekw72 edytował ten post 19 listopad 2020 - 20:02


#2060 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 19 listopad 2020 - 20:03

Witam wszystkich,
Chcę w Elite 9TI2 odblokować pakiet językowy. Echo ze Szewdzkiej dystrybucji. Po wysłaniu zapytania do sklepu, otrzymałem poniższą odpowiedź. Niestety nie mieszkam na terenie tego kraju. Panowie, jak to sprytnie obejść.

Kundtjänst (Söder Sportfiske)

12 nov. 2020 15:38 CET

Hello,

In order to unlock the language pack please go to the System page on your unit and go to the language screen. there you can request the language pack you want.

Fill out the following form.

Customer Name:
Consumer Address :
Country Sold :
Telephone Number:
Language Pack Request :
Serial number :
Unlock Request code :

IMPORTANT: It is not possible to unlock language packs unless the buyer is a Swedish resident.

Hej
U mnie wygladalo tak:
Napisalem do Navico ze kupilem w SE w ich echo i ze nie ma jezyka pl. Odpisali ze jesli mieszkam w SE to wysla mi kod do odblokowania. Wyslalem adres kumpla( wowczas nie wiedzialem jak to sie odbywa i czy przypadkiem nie wysylaja poczta tego kodu, zeby w razie co mi doslal do PL-ostatecznie wszytsko zdalnie sie odbylo). Poprosili bym wyslal nr seryjny urzadzenia, jakis kod z urzadzenia, zaktualizowal softa do najnowszej wersji, podeslalem co potrzebowali. I podeslali kod. Wbilem i dzialczy.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych