Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2404 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 sierpień 2016 - 19:02

Tu

 

@siarq
 

jeśli ktos miał juz w echu( Elite5,7Ti i HDS gen3 )polski to POLSKI JĘZYK pozostanie niezależnie od tego czy zrobimy aktualizację za pomoca echa i WiFi czy też poprzez kartę pamięci pobierając soft ze strony producenta :-)

Tu się mylisz kolego. Miałem hdi . Soft zaciągnięty z oficjalnej strony i klopsik z j.pl. standardowa paczka językowa . Sam lowrance oficjalnie pisze ze paczki językowe u dystrybutora regionu. U nas Parker . I oni wladają paczka jezykowa. Mało tego . Jak chciałem zaktualizować soft w hds do 3.0  który był dostępny bez problemu na lowrance.com to wasz mistrz serwisowy obwiescil mi ze , owszem nowy soft jest ale paczki jeszcze nie mają.  I jeśli chcem pl to musze czekać.  I wysyłałem do was echo  do aktualizacji po miesiącu jak żeście paczkę dostali. Wasz przedstawiciel do momentu aż nie obwiesciLem na facebook ze aktualizacja poprzez echo języka nie wywala tez tkwił w przekonaniu ze on zniknie.  A odkrył to kolega @ptychoo.  Może ty o tym wiedziałeś ale wasz serwis i przedstawiciel nie. Pozdrawiam


  • ArekCBS lubi to

#382 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2016 - 00:44

Też jestem chętny. Jest na ebayu ale transport cholernie drogi. Trzeba coś pokombinować. Może zakup grupowy przez firmę z USA?

Ja jestem chętny. 



#383 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 06:07

Jakie ceny?

#384 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2016 - 07:33

Tu
 

Tu się mylisz kolego. Miałem hdi . Soft zaciągnięty z oficjalnej strony i klopsik z j.pl. standardowa paczka językowa . Sam lowrance oficjalnie pisze ze paczki językowe u dystrybutora regionu. U nas Parker . I oni wladają paczka jezykowa. Mało tego . Jak chciałem zaktualizować soft w hds do 3.0  który był dostępny bez problemu na lowrance.com to wasz mistrz serwisowy obwiescil mi ze , owszem nowy soft jest ale paczki jeszcze nie mają.  I jeśli chcem pl to musze czekać.  I wysyłałem do was echo  do aktualizacji po miesiącu jak żeście paczkę dostali. Wasz przedstawiciel do momentu aż nie obwiesciLem na facebook ze aktualizacja poprzez echo języka nie wywala tez tkwił w przekonaniu ze on zniknie.  A odkrył to kolega @ptychoo.  Może ty o tym wiedziałeś ale wasz serwis i przedstawiciel nie. Pozdrawiam


@siark
Raczej nie ja tu sie mylę ;-)
Napisałem wyraźnie ze dotyczy to E5,7Ti i HDS gen3 a nie starych modeli.
Jak masz polski to bedziesz miał polski niezależnie w jaki sposób przeprowadzisz aktualizację czy poprzez wi-fi czy kartą ze strony.
Jak nie miałeś polskiego-to Ci się on nie pojawi.
W przypadku starszych modeli i Hook niestety jest po staremu- samodzielna aktualizacja ze strony producenta spowoduje utratę polskiego.
Najważniejsze ze jest już jakiś postęp i większe ułatwienia dla użytkownika .

Co do tego ze musiałeś kiedyś czekać aż pojawi sie nowych soft z polskim menu - cóż nie mamy na to wpływu ze producent nie zawsze wypuszcza w tym samym momencie nowej wersji oprogramowania ze wszystkimi językami .

#385 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 sierpień 2016 - 15:23

Ok , dobrze ze modele wyzsze wkoncu sie aktualizuja bez paczek wysylek i tego typu historii. Moge tylko sie domyslac , jednak wydaje mi sie ze do softu 3.0  tez moglem w domu zaktualizowac bez wysylania , co najwyzej mial bym pare zakladek po angielsku. Chociaz i tak kilka jest , jednak nie jest to problemem jakims mega... Uwazam ze , tego typu informacje  o aktualizacjach ,powinny byc 

oficjalnie umieszczana na stornach lowrance , czy facebook. , a nie metodami dedukcji przez uzytkownikow sprzetu...Tu nie chodzi o to aby psioczyc na Parkera czy lowrance. jak dla mnie lowrance jest liderem w tej branzy. NIe potrafie zrozumiec calej akcji z paczkami jezykowymi i ich polityki... sadzicie ze przy uwolnieniu paczki jezykowej nagle zaczna naplywac kontenery sprzetu z USA , czy ze ludzie beda z europy sicagac masowa bo taniej? Jesli sprzet kosztuje u nas 10k zl a w europie 9k zl  ,to jest jakis szal ? a w razie draki, paczki, wysylki , bariery jezykowe . Mi osobiscie by sie nie chcialo i wolal bym w razie draki sapac w ojczystym jezyku do przedstawiciela na Polske niz gdzies tam komus w europie..... geofacing ok , ale w standardowej paczce , badz jakiejs innej dostepnej , powinen byc PL. skoro sa chyba wszytskie jezyki krajow osciennych i nie tylko... I to nie tylko ja tak uwazam , ale naprawde duza rzesza ludzi. pozdrawiam



#386 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 20 sierpień 2016 - 18:03

cześć,

 

Czy mógłbym prosić o zmierzenie tego uchwytu od minnkoty? Interesuje mnie oczywiście rozstaw pomiędzy talerzykami śrub a przeciwległą stroną. Czyli jak gruba może być pawęż/burta żeby uchwyt na nią wszedł. Czy można ten uchwyt mocować przekręcony o 90 stopni czyli na burcie a przetwornik równolegle do burty? Jest to do dostania w PL? Ew jaki koszt za granicą ? Edyta: cenę już znalazłem w poprzednim Twoim poście. 

Cześć

8,2 cm ale jest to kompletne max(tzw. na styk :)

Możesz obracać rurą o  360 stopni, więc da się ustawić w każdym kierunku.

Odgina się również do góry, jak silnik.

Naprawdę fajnie pomyślane i solidnie zrobione , ale wyjdzie po kilku wyjazdach :)

Pozdrawiam


  • rower26 lubi to

#387 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:28

Ok , dobrze ze modele wyzsze wkoncu sie aktualizuja bez paczek wysylek i tego typu historii. Moge tylko sie domyslac , jednak wydaje mi sie ze do softu 3.0  tez moglem w domu zaktualizowac bez wysylania , co najwyzej mial bym pare zakladek po angielsku. Chociaz i tak kilka jest , jednak nie jest to problemem jakims mega... Uwazam ze , tego typu informacje  o aktualizacjach ,powinny byc 

oficjalnie umieszczana na stornach lowrance , czy facebook. , a nie metodami dedukcji przez uzytkownikow sprzetu...Tu nie chodzi o to aby psioczyc na Parkera czy lowrance. jak dla mnie lowrance jest liderem w tej branzy. NIe potrafie zrozumiec calej akcji z paczkami jezykowymi i ich polityki... sadzicie ze przy uwolnieniu paczki jezykowej nagle zaczna naplywac kontenery sprzetu z USA , czy ze ludzie beda z europy sicagac masowa bo taniej? Jesli sprzet kosztuje u nas 10k zl a w europie 9k zl  ,to jest jakis szal ? a w razie draki, paczki, wysylki , bariery jezykowe . Mi osobiscie by sie nie chcialo i wolal bym w razie draki sapac w ojczystym jezyku do przedstawiciela na Polske niz gdzies tam komus w europie..... geofacing ok , ale w standardowej paczce , badz jakiejs innej dostepnej , powinen byc PL. skoro sa chyba wszytskie jezyki krajow osciennych i nie tylko... I to nie tylko ja tak uwazam , ale naprawde duza rzesza ludzi. pozdrawiam

 

@siark
dopiero od obecnej wersji możliwa jest samodzielna aktualizacja, bez utraty jezyka.


Użytkownik bierjoza edytował ten post 22 sierpień 2016 - 07:28


#388 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:50

No i super . Kończmy ten wywód . Jest bdb



#389 OFFLINE   Misza

Misza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 sierpień 2016 - 18:35

W czym jest problem że echo nie widzi map w pliku sio



#390 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 sierpień 2016 - 19:38

rozwin swoja mysl , sio ?



#391 OFFLINE   Misza

Misza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 sierpień 2016 - 19:50

Mapy zrobione programem DrDepth



#392 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 sierpień 2016 - 20:06

to cos zle tworzysz , muisz stworzyc pod lowrance AT5 , badz uborzsza wersje lcm



#393 OFFLINE   Misza

Misza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:06

Przełożyłem kartę z mapami z Elit 7HDI tam wszystko działało a w TI widzi tylko waiponty.



#394 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:13

Nie wiem jak się robi doktorkiem dla HDI, ale ReefMasterem również robimy inaczej dla HDI i Ti, czy HDS.

#395 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 sierpień 2016 - 06:29

Sprawdź w echu w opcjach mapy czy masz włączone mapy typu lowrance. Możesz mieć ustawione navico i q tedy nie pokaze



#396 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1424 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 sierpień 2016 - 08:31

Czy próbował ktoś przekładać maximapę z Elite 7 HDi do TI? działa ?



#397 OFFLINE   kuczek

kuczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kuczyński

Napisano 26 sierpień 2016 - 12:25

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć który uchwyt ram mounts będzie pasował to tego Lowranca. Chodzi mi o przymocowanie do boku łódki (burty)



#398 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2016 - 12:27

Na stałe? 

 

Ten 1 calowy co ma Psulek na giełdzie powinien wystarczyć. Możesz zważyć ekran?  



#399 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 sierpień 2016 - 12:58

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć który uchwyt ram mounts będzie pasował to tego Lowranca. Chodzi mi o przymocowanie do boku łódki (burty)

 

RAM RAM-101-LO11 RAM Mount Lowrance

 

https://www.google.p...Q_AUIBygA&dpr=1

Załączone pliki



#400 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2016 - 13:42

Ten jest dedykowany. Ale lepiej kupić coś uniwersalnego co po zmianie echa też posłuży. Moim zdaniem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych