Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#1261 OFFLINE   Adam_Cichy

Adam_Cichy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaWieluń

Posted 17 September 2018 - 07:44

a możesz podać linka do tej aktualizacji może moja coś nie tego

 

http://ww2.lowrance....-Upgrade-v-182/



#1262 OFFLINE   Tomek_Otwock

Tomek_Otwock

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 posts
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Tomasz

Posted 17 September 2018 - 11:59

Witam 

Czy w serii Elite na zasilaniu należy montować dodatkowe odcięcie zasilania ( przycisk on/off) ? Czy wyłączenie echo z menu echosondy powoduje całkowity brak poboru prądu ? Użytkowałem wcześniej Raymarine Dragonfly a tam echosonda po wyłączeniu z przycisku na urządzeniu dość szybko w stanie spoczynku rozładowywała akumulator. 



#1263 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,505 posts
  • Imię:adam

Posted 17 September 2018 - 13:54

Jeśli dasz stan gotowości to jakiś tam pobór jest. Przy wyłączeniu pwr odcina zasilanie

#1264 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 posts
  • LokalizacjaWawa

Posted 17 September 2018 - 14:11

A czy macie tak ze przy bardzo plytkiej wodzie echo glupieje i pokazuje 300 metrow glebokosci ... ja mam elite 9 Ti

Też tak mam. Przed aktualizacją tego nie było.



#1265 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Posted 17 September 2018 - 16:27

Jeśli dasz stan gotowości to jakiś tam pobór jest. Przy wyłączeniu pwr odcina zasilanie


Chyba nie do końca tak jest. Jak miałem telewizor podpięty w walizce, to echo pamiętało godzinę. Natomiast teraz jak wyświetlacz podłączam do zewnętrznego źródła zasilania, za każdym razem muszę ustawiać godzinę.

#1266 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 posts

Posted 17 September 2018 - 22:43

To po h.... aktualuzacje które porawiając jedno psuja drugie. Uwielbiam takie akcje

#1267 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 17 September 2018 - 22:56

To się nazywa postęp...

#1268 OFFLINE   Octopu153

Octopu153

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 September 2018 - 15:51

Witam. Trochę z innej beczki ale czy ktoś z Was mógłby mi podesłać logi ze swojego echa? Chciałbym przetestować Reef Mastera a nowe echo dotrze do mnie dopiero jutro. Będę wdzięczny. Pozdrowienia!

#1269 OFFLINE   Adam_Cichy

Adam_Cichy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaWieluń

Posted 20 September 2018 - 14:50

Co do symulacji. Ustawienia ---> symulacja ---> pliki źródłowe i tam trzeba ustawić Sonar eliteTIDemo.sl2 (sym)  i  AIS ais.rsf (sym) . Zapisz. Uruchom symulacje. U mnie po tym zabiegu symulacja działa.

Uchwyt jak zamontuję to fotkę wrzucę.


  • lesny01 likes this

#1270 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 20 September 2018 - 15:37

attachicon.gif uchwyt_echo.jpgattachicon.gif uchwyt_echo-1.jpg
Zdecydowałem się na coś takiego:

Tylko musisz wiedzieć, że jak za nisko ustawisz, to chlapię jak cholera. Trzeba się pobawić aby był zanurzony tak by nie chlapał przy dużych prędkościach i pokazywał dno. Ale fakt, ja lecę prawie 38 km/h i nawet nie drgnie.

#1271 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 20 September 2018 - 18:34

Rosjanie raportują, że po update 18.2 mapy rastrowe RM/DrD się rozjeżdżają. Ciekawe, czy to przypadek?



#1272 OFFLINE   Adam_Cichy

Adam_Cichy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaWieluń

Posted 20 September 2018 - 19:11

Tylko musisz wiedzieć, że jak za nisko ustawisz, to chlapię jak cholera. Trzeba się pobawić aby był zanurzony tak by nie chlapał przy dużych prędkościach i pokazywał dno. Ale fakt, ja lecę prawie 38 km/h i nawet nie drgnie.

Mam silnik 3,5 kucyka i łódkę 390 cm. Za bardzo tym nie poszaleje :)


  • sajdol1 likes this

#1273 OFFLINE   PMD

PMD

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts
  • LokalizacjaSobótka
  • Imię:Paweł

Posted 22 September 2018 - 12:22

witam,

 

Z waszych doświadczeń do jakiej minimalnej głebokości Elite7 Ti poprawnie interpretuje głębokość i obrazuje dno? Pływam na małej żwirowni gdzie rozrzut głębokości mam od 0,8m do 8m. Często poruszam się w 2 grupach głębokości,  jest to 1,5-1,9m albo 4-5m. 

Stare echo Elite 5 nie mia problemu z wodą typu 1-1,5m i ładnie rozpoznaje głębokość i obrazuje dno (kształt, twardość) co ma dla mnie znaczenie przy wywózkach na karpia. 



#1274 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 22 September 2018 - 12:31

Jeżeli pływasz - jak sam napisałeś- w dwóch grupach głębokości, to warto ustawić zakres głębokości na echu- tym bardziej, że piszesz o płytkiej wodzie. Problem wskazań głębokości przez echo na płytkiej wodzie bierze się często z trybu auto w opcjach wyświetlanych głębokości. Po prostu szeroki zakres głębokości i mocny sygnał z ducera dają efekt podwójnego/potrójnego dna na wyświetlaczu.

Dużo zależy też od przetwornika, im ma węższy zakres obrazowania wyrażony stopniami rozwarcia stożka sygnału, tym lepiej.



#1275 OFFLINE   PMD

PMD

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts
  • LokalizacjaSobótka
  • Imię:Paweł

Posted 22 September 2018 - 12:33

Czy to znaczy że generalnie , powinienem dostać poprawny odczyt na wodzie typu 1m?



#1276 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 22 September 2018 - 12:57

Pływałem z przetwornikiem totalscan oraz podstawowym HT-WSB i odczyty miałem poprawne do 0.8m. Mam co prawda trochę wyższy model echa, ale przetworniki te same co w Elicie TI. Płycej nie pływam, no chyba że przejazdem.  Za to w innym echu, od HB było czasem wariactwo na płytkiej wodzie. 

Ja generalnie skończyłem z karpiowaniem ale na podstawie doświadczeń z echem  do tego celu powiem tak- na płytkiej wodzie i tak szukasz dziury w całym, znaczy w zielsku, twardość wymacasz byle rurką dokładniej i szybciej niż echo, więcej zobaczysz w polaroidach i czapce z daszkiem. Piszę to bez złośliwości- sam wywoziłem zestawy....

Na głębszej wodzie to już ma to sens, i bardzo przydaje się obrazowanie DI, które odwzorowuje obraz dna i roślin, a odpowiednio podkręcone parametry obrazu(zależnie od echa) pokażą ci miejsca "twardsze"czyli z silniej odwzorowanym dnem.



#1277 OFFLINE   PMD

PMD

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts
  • LokalizacjaSobótka
  • Imię:Paweł

Posted 22 September 2018 - 13:06

Dziękuję. 

Echa używam do wstępnego rozpoznania, jak już typuję miejsce to obstukuję oczywiście, ale z echem szybciej idzie niż z samym ciężarkiem. 

Właśnie nabyłem 7Ti i ciekaw jestem na ile pomoże w rozpoznawaniu konfiguracji dna  (przekonało mnie skanowanie boczne z widokiem górek pseudo 3D) . Pływam też po Mietkowie, z reguły rozkładam się na wyspach. 



#1278 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 posts
  • LokalizacjaWawa

Posted 22 September 2018 - 15:09

Szukam mocowania do totalscana do verticala. Takiego, żebym mógł zamocować go na burcie po środku łodzi. Gdzieś taki zestaw mi tu na forum przemknął, ale nie mogę teraz znaleźć. Może ktoś z Was ma coś takiego?

#1279 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 22 September 2018 - 20:10

Panowie 

 

mam pytanie bo juz zgłupiałem  :blink:

moje Elite 5Ti wyświetla oto taki obraz z sonaru 

http://s10.ifotos.pl...221_qeawpwr.jpg

nie ma znaczenia czy czułość jest na minimum czy tez na maxa jak również nie zmienia się paleta barw macie jakiś pomysł jak to zmienić ?


Edited by Konrad Kurach, 22 September 2018 - 20:14.


#1280 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,505 posts
  • Imię:adam

Posted 22 September 2018 - 21:12

nie ma zakwitow w wodzie ? na wiekszej glebokosci to samo?