Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#1281 OFFLINE   PMD

PMD

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts
  • LokalizacjaSobótka
  • Imię:Paweł

Posted 22 September 2018 - 21:34

Dziwnie to wygląda,

 

ja dziś ustawiłem częstotliwość sonaru na 83kHz (zamiast 200) czystszy obraz, a przy trybie structure scan 800kHz zamiast 455 (u ciebie widzę 455). Czułość mam na auto ale w ustawieniach redukcji zakłóceń na medium (zamiast Low) oraz jest tam jeszcze jedno ustawienie do przejrzystości obrazu dałem na wysoko. Mam bardzo czytelny czysty obraz. 



#1282 OFFLINE   PMD

PMD

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts
  • LokalizacjaSobótka
  • Imię:Paweł

Posted 22 September 2018 - 21:42

Dziś robiłem test na wodzie i do 0,8m działa bez przekłamywania (wersja softu 5.0), echo śmiga aż miło, structure scan działa rewelacyjnie! Kapitalne echo, ergonomia obsługi w porównaniu do poprzedniej Elite 5 to ogromny przeskok do przodu (dzięki dotykowemu panelowi). 

Odnośnie softu , aktualna wersja 18.2 wnosi coś istotnego do wersji 5.0? Jak czytam wpisy o problemach po jej instalacji, to mi się nie uśmiecha żeby aktualizować.



#1283 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 22 September 2018 - 23:24

nie ma zakwitow w wodzie ? na wiekszej glebokosci to samo?

 

dziś przepłynąłem zalew Zegrzyński wzdłuż i wszerz obraz bez zmian woda przejrzysta, głębokość od 0,5 do 6 m.

ręce mi już opadają 



#1284 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 23 September 2018 - 05:32

Dziś robiłem test na wodzie i do 0,8m działa bez przekłamywania (wersja softu 5.0), echo śmiga aż miło, structure scan działa rewelacyjnie! Kapitalne echo, ergonomia obsługi w porównaniu do poprzedniej Elite 5 to ogromny przeskok do przodu (dzięki dotykowemu panelowi). 

Odnośnie softu , aktualna wersja 18.2 wnosi coś istotnego do wersji 5.0? Jak czytam wpisy o problemach po jej instalacji, to mi się nie uśmiecha żeby aktualizować.

Jeżeli nie masz ciśnienia na mapy tworzone w czasie rzeczywistym- ja osobiście bym  nie aktualizował ....



#1285 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 23 September 2018 - 05:33

dziś przepłynąłem zalew Zegrzyński wzdłuż i wszerz obraz bez zmian woda przejrzysta, głębokość od 0,5 do 6 m.

ręce mi już opadają 

Zakładam, że przywracałeś ustawienia do wersji fabrycznej? Czy masz możliwość wypożyczenia od kogoś inny przetwornik pasujący?



#1286 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 23 September 2018 - 09:13

dziś przepłynąłem zalew Zegrzyński wzdłuż i wszerz obraz bez zmian woda przejrzysta, głębokość od 0,5 do 6 m.
ręce mi już opadają

Chyba wiem o co chodzi. Zobacz, masz jednocześnie włączone wysoki chirp i 455khz. W totalscan nie można używać jednocześnie chirp i 455 lub 800 khz bo powstają właśnie takie krzaki. Dodatkowo masz włączone jakieś nakładanie danych że masz jednocześnie obraz z dwóch rodzajów obrazowania: tradycyjny sonar + DI. Kiedyś chyba też mi się coś takiego na 7ti zrobiło.

Edited by rower26, 23 September 2018 - 09:16.


#1287 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 23 September 2018 - 10:03

To jest nakładka down scan

#1288 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 23 September 2018 - 10:49

Chyba wiem o co chodzi. Zobacz, masz jednocześnie włączone wysoki chirp i 455khz. W totalscan nie można używać jednocześnie chirp i 455 lub 800 khz bo powstają właśnie takie krzaki. Dodatkowo masz włączone jakieś nakładanie danych że masz jednocześnie obraz z dwóch rodzajów obrazowania: tradycyjny sonar + DI. Kiedyś chyba też mi się coś takiego na 7ti zrobiło.

 

dzięki za rady, dziś wieczorem będę walczył 



#1289 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 23 September 2018 - 10:56

dzięki za rady, dziś wieczorem będę walczył

Wyłącz nakładkę downscan i powinno być dobrze. Jak używasz nakładki downscan to musi być tradycyjny sonar ustawiony na 83 lub 200 khz. Jak będzie ustawiony na chirp, to będą takie krzaki.Tak jak pisałem wyżej, przetwornik totalscan nie obsługuje jednocześnie częstotliwości dla chirp i częstotliwości do downscan (455 i 800khz)

Edited by rower26, 23 September 2018 - 11:01.


#1290 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 23 September 2018 - 11:08

Wyłącz nakładkę downscan i powinno być dobrze. Jak używasz nakładki downscan to musi być tradycyjny sonar ustawiony na 83 lub 200 khz. Jak będzie ustawiony na chirp, to będą takie krzaki.Tak jak pisałem wyżej, przetwornik totalscan nie obsługuje jednocześnie częstotliwości dla chirp i częstotliwości do downscan (455 i 800khz)

 

to będzie pierwsze co dziś zrobię

 

mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje możliwość ustawienia stałej pozycji łodzi ku górze i żeby mapa obracała się tak jak jest to np. w nawigacjach samochodowych?


Edited by Konrad Kurach, 23 September 2018 - 11:09.


#1291 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Posted 23 September 2018 - 11:12

Czy udaje wam się ściągnąć i użytkować kilka map z Socjal Maps ? U mnie po ściągnięciu jednej mapy zawsze pokazuje błędy, nie udaje się wgrać kolejnej. Czy jest może jakiś limit ilościowy na darmowe ściąganie map ? Zauważyłem, że jednego dnia "pozwoliło" ściągnąć Narew, a nie dało Zegrza. Na drugi dzień było odwrotnie.

 

Druga sprawa. Udaje się importować mapy socjalne do komputera, ale po zgraniu na kartę echo ich nie widzi. Czy popełniam jakiś błąd, nie ten format ...co może być przyczyną ?



#1292 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,392 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 23 September 2018 - 11:36

Czy udaje wam się ściągnąć i użytkować kilka map z Socjal Maps ? U mnie po ściągnięciu jednej mapy zawsze pokazuje błędy, nie udaje się wgrać kolejnej. Czy jest może jakiś limit ilościowy na darmowe ściąganie map ? Zauważyłem, że jednego dnia "pozwoliło" ściągnąć Narew, a nie dało Zegrza. Na drugi dzień było odwrotnie.

Druga sprawa. Udaje się importować mapy socjalne do komputera, ale po zgraniu na kartę echo ich nie widzi. Czy popełniam jakiś błąd, nie ten format ...co może być przyczyną ?

Tak. Na jednej karcie mam kilka map z genesis. Na karcie, robisz każdą mapę (kilka plików wygenerowanych przez cmap genesis) w osobnym folderze. Z limitem na mapy się nie spotkałem.

Ważną sprawą jest jeszcze podanie prawidłowych numerów z urządzenia przy rejestracji na cmap genesis

Edited by rower26, 23 September 2018 - 11:39.

  • sajdol1 likes this

#1293 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 posts
  • LokalizacjaWawa

Posted 23 September 2018 - 12:03


Ważną sprawą jest jeszcze podanie prawidłowych numerów z urządzenia przy rejestracji na cmap Genesis

Dokładnie. Od tego bym zaczął.



#1294 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 23 September 2018 - 12:06

Czy udaje wam się ściągnąć i użytkować kilka map z Socjal Maps ? U mnie po ściągnięciu jednej mapy zawsze pokazuje błędy, nie udaje się wgrać kolejnej. Czy jest może jakiś limit ilościowy na darmowe ściąganie map ? Zauważyłem, że jednego dnia "pozwoliło" ściągnąć Narew, a nie dało Zegrza. Na drugi dzień było odwrotnie.

 

Druga sprawa. Udaje się importować mapy socjalne do komputera, ale po zgraniu na kartę echo ich nie widzi. Czy popełniam jakiś błąd, nie ten format ...co może być przyczyną ?

 

ja u siebie ściągałem bezpośrednio mapy na kartę przez echo i bez problemu ściągnąłem po kolei 4 mapy : zegrze, narew, kanał żerański i wisłe



#1295 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 posts
  • LokalizacjaL

Posted 23 September 2018 - 12:45

ja u siebie ściągałem bezpośrednio mapy na kartę przez echo i bez problemu ściągnąłem po kolei 4 mapy : zegrze, narew, kanał żerański i wisłe

każda mapa musi być wgrana do oddzielnego katalogu i rozpakowana



#1296 OFFLINE   Konrad Kurach

Konrad Kurach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Kurach

Posted 23 September 2018 - 14:04

każda mapa musi być wgrana do oddzielnego katalogu i rozpakowana

 

 

jak tak zrobiłem to żadnej echo nie widziało znalazłem na to sposób :)

wszystkie mapy które zassałem przez echo widnieją jako pobrane po wejściu w pliki w zakładce bodajże transfer i po kliknięciu ponów pobieranie echo pyta czy chcę wczytać tą mape klikam TAK i juz mapa jest załadowana.

dodam tylko że gdy pływam echo ma dostęp do interneru

 

 

 

Rower26 dziękuję widok na ekranie mam już poprawny


Edited by Konrad Kurach, 23 September 2018 - 14:05.


#1297 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Posted 23 September 2018 - 14:41

OK, dzięki. Po dokładnym wpisaniu numeru urządzenia (z ekranu, a nie z naklejki) zaczęło działać. Mapy ściągam na komputer, następnie rozpakowuję w oddzielne katalogi na karcie. Potem karta do echa i w ustawieniach mapy wybieram źródło - pokazują się tam wszystkie ściągnięte.

Na razie nie działa jeszcze ściąganie bezpośrednio na echo - wyskakuje komunikat po ang. że mapa została "zakolejkowana" do ściągnięcia, ale jej nie dostaję. Muszę pokombinować :)



#1298 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 posts
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Posted 01 October 2018 - 09:52

Panowie po 2 latach użytkowania Ti pojawił się problem.Każde włączenie urządzenia resetuje je do ustawień fabrycznych i włącza się tryb symulatora.Co może być problemem?Nowy soft ? Jakieś rady?



#1299 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 01 October 2018 - 10:10

Widzieliście zapowiedzi elite ti 2 oraz active imaging?

#1300 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,547 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 01 October 2018 - 11:20

Więcej info o nowościach L. tutaj: http://jerkbait.pl/t...hds-live/page-2