Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2404 odpowiedzi w tym temacie

#161 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 marzec 2016 - 15:41

Nacisnij power wejść w nakładkę dodaj nakładkę i wybierz c chcesz. Nakłada jest tylko dla danego okna jak chcesz mieć wszędzie to musisz wszystkie nastawic


  • wuran lubi to

#162 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 26 marzec 2016 - 21:41

Dodam jeszcze tylko ze wielkość nakladki również jest regulowana,wcale nie trzeba mieć wielkich cyfr przyslaniajacych nam ekran.



#163 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2016 - 21:57

dziś montowałem przetwornik do sztycy i stwierdzam że sztyca się do tego nie nadaje, a po tym jak zrobiłem tak jak rafalsc tutaj http://jerkbait.pl/t...-8#entry1865705

 zobaczyłem takie oto zdjęcia

Załączony plik  total1.jpg   17,04 KB   29 Ilość pobrań Załączony plik  total2.jpg   23,36 KB   25 Ilość pobrań

 

i który sposób jest dobry? i po co tak wyginać kabel?

 



#164 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 marzec 2016 - 08:17

Ja u siebie jakoś czas miałem przetwornik od ss odwrotnie umocowany. Żadnych niedogodności z t nie zauważyłem i pracował normalnie. Moim zdaniem kabel powinien wychodzić na sztyce , tzn od strony mocowania. Ewentualne co może być to obrazowanie lewej str na prawej. Jednak to można zmienić w opcjach która to str prawa a która lewa. Najlepiej stwierdzić poplywajac np bliżej brzegu i widzimy z której str co maluje na ekranie

#165 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 30 marzec 2016 - 21:39

Jeżeli ten kabel będzie tak wisiał do przodu to niewątpliwie będzie w jakiś sposób delikatnie pracowal pod naporem wody, a co  za tym idzie może to doprowadzić do przełamania "żył"w środku.Poza tym jeżeli ktoś będzie"cofał" np.na wiosłach istnieje możliwość ze przywali delikatnie w jakas przeszkodę,pomost itp.uderzajac od razu wejściem kabla do czujnika co może nie być zdrowe.Myslalem trochę nad tym i wolalem zrobić to jednak  tradycyjnie kablem w strone do pawęży ale może komus jednak pasuje odwrócony sposób.Oba sa poprawne, a co do obrazowania na echu to faktycznie można to zmienić w ustawieniach echa i podmienić strony.Pozdr.



#166 OFFLINE   LOWRANCE POLSKA

LOWRANCE POLSKA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 marzec 2016 - 18:35

Witam wszystkich.

Chciałbym wyjaśnić temat uchwytu przetwornika Totalscan.

Otóż Lowrance pomyłkowo dołączał do urządzeń Elite 7 Ti uchwyt przetwornika StructureScan HD.

Stąd się bierze inny rozstaw otworów.

 

Poniżej zdjęcie pokazujące właściwy i zły uchwyt.

 

Załączony plik  Elite Ti Totalscan bracket.jpg   43,66 KB   45 Ilość pobrań

 

Wszyscy którzy zakupili zestaw ze złym uchwytem mogą wymienić go na właściwy.

Informacje w sklepach.

 

Pozdrawiam



#167 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2016 - 18:46

A jak ktoś już rozwiercił ten niewłaściwy?



#168 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 18:53

niestety ten podany jako właściwy nie bardzo pasuje, ja w moim prawidłowym (taki jak na zdjęciu opisanym jako correct) otwory przewiercałem wiertłem 5mm i musiałem wszystkie, może by mogło przewiercenie tylko 3 z jednej strony ale wiertłem 6 mm

Pytanie jest inne teraz jak montować przetwornik na sztycy bo nie ma elemntów do montażu na sztycy a po drugie jakie sztyce zalecałby Lowrance do tego modelu. Jesteśmy w Polsce, i tu nie montuje się na stałe na łodziach wędkarskich przetwormników bo potrafią zmienić właściciela


Użytkownik wuran edytował ten post 31 marzec 2016 - 18:55


#169 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 18:55

aj tam sie czepiasz kolego @Godski , jak rozwiercil to znak ze sobie poradzili :P , a moze szanowny przedstawiciel Lowrance powie nam co nieco , na temat problemow z wyswietlaczem , ktory prawidlowo pracuje tylko z przetwornikiem badz , gdy trzymamy kabel w rece? bo zarowno dla mnie i pewnie wielu innych uzytkownikow jest to rzecz irytujaca..., tylko prosze nie pisac ze te urzadzenie tylko w ten sposob pracuje... bo chyba nikt w domu nie bedzie trzymal przetwornika w misce , aby pogladac logi czy pobawic sie trybem demo , ustawieniami itp.

te mocowanie wlasciwe zaprezentowane powyzej tj od przetwornika ss3d, z tad to wyciecie na kabel


Użytkownik siarq edytował ten post 31 marzec 2016 - 18:57


#170 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 19:01

Z tym przetworikiem i działeniem echosondy w domu to nie tak, U mnie stał się cud i jak podłączam akumulator 75Ah to dotyk działa bez przetwornika, ale jak jest tylko aku 17ah to już trzeba trzymać wtyczkę. może prąd rozruchowy potrzebny  :D


Użytkownik wuran edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:07

  • ptychoo i szczupak1 lubią to

#171 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 19:07

to mamy cud nad Wisła :) wiec problem uwazam za rozwiazany , trzeba miec aku wazacy z 18kg i echo dziala prawidlowo. tylko moze byc problem kuferkiem na ten aku ... , juz sie czepiac nie bede.

do mocowania na sztycy polecam cos takiego. sztyce prostokatne.naprawde trzymaja stabilnie


Użytkownik siarq edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:13


#172 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 19:14

mi  ona trzyma 2 przetwornik jeden ss3d , ktory jest naprawde duzy , wiekszy od totalscan i tradycjny , na alle... w podobnych cenach do tych zwyklych "wykalaczek"  okolo 100zl

przykladowy model z jaxon

JAXON PL-AES220

Załączone pliki


Użytkownik siarq edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:18


#173 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 19:15

siarqu, problem nie jest rozwiązany, tylko pewnie projektując podłaczyli pod 12 volt z wyższym natężeniem lub w inny sposób uziemiali echosondę. Też zrobiłem oczy jak 5 złotych gdy po przyniesieniu do domu echo działało na dużym aku a jak dokupiłem mały żelowy aku to nie chciało działać bez trzymania za wtyczkę


Użytkownik wuran edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:39


#174 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 19:16

mi  ona trzyma 2 przetwornik jeden ss3d , ktory jest naprawde duzy , wiekszy od totalscan i tradycjny

to coś ala Jaxon AES 320, nad takim się zastanawiam



#175 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 19:27

kupuj smialo , nie musi byc jaxon sa inne , byle z takiej kantowki alu i mocnym dociskiem. ja sie meczylem dwa sezony z ta wykalaczka , ciagle cos sie przekrecalo , nie trzymalo. Zalozylem to i koniec problemow. jesli sztyca , to lepszej nie widzialem. sa krotsze i dluzsze , jak bys kupowal to bierz dluzsza


Użytkownik siarq edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:30

  • Ubs17 lubi to

#176 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 19:36

no ja mam jeszcze pomysł aby kupić listwę aluminiową 100 cm o przekroju kwadratu, dołożyć uchwyt taki jak ten na zdjęciu (usuwając to do trzymania wędki)  Załączony plik  uchwyt.jpg   49,48 KB   17 Ilość pobrań

i na dole doczepić kątownik aby przytrzymać przetwornik -  kosztowo podobnie do gotowego uchwytu ale będzie rozstaw 13 cm a nie 10cm. Tyle że trzeba wywiercić ze 3 dziury w aluminium a prace ręczne to nie jest mój konik


Użytkownik wuran edytował ten post 31 marzec 2016 - 19:37


#177 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 19:53

a po co Ci 13cm?



#178 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 19:57

bo wole większe  :D  a poważnie to na niektóych łodziach potrzebne są te centymetry, pływałem różnymi łodziami i stąd wole mieć większy rozstaw. Gdybym pływał tylko na jedej łodzi to bym się bardziej pod tę jedną dopasowywał. Ale chyba lenistwo przeważy i kupie gotowy ale 10 cm to minimum



#179 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 31 marzec 2016 - 20:15

Witam wszystkich.

Chciałbym wyjaśnić temat uchwytu przetwornika Totalscan.

Otóż Lowrance pomyłkowo dołączał do urządzeń Elite 7 Ti uchwyt przetwornika StructureScan HD.

Stąd się bierze inny rozstaw otworów.

 

Poniżej zdjęcie pokazujące właściwy i zły uchwyt.

 

attachicon.gifElite Ti Totalscan bracket.jpg

 

Wszyscy którzy zakupili zestaw ze złym uchwytem mogą wymienić go na właściwy.

Informacje w sklepach.

 

Pozdrawiam

No to ja tez dostałem ten wlasciwy i niestety musialem go rozwiercić bo tak jak pisałem wczesniej tolerancja jest zbyt ciasna.Nie ma szans wkrecic wszystkich 6 śrub.Co do działania ekaranu dotykowego tez nikt nie mowil żeby poustawiać sobie echo w domu trzeba będzie trzymać palec na kablu zasilającym lub podpinac czujnik.A co z tymi ludżmi co zamontowali już na stale na łodzi przetwornik a echem chcą się pobawić w domu?Może Pan przedstawiciel ma jakieś rozwiązanie?Na filmach w YT jakiś pan pięknie pokazuje jak działa dotyk tylko ciekawe czy ten magiczny maly kabelek który jest polaczony z elitka trzyma w drugiej ręce, bo co jakiś czas przesuwa się on.https://www.youtube....h?v=8sdAU2sE3O4  Ciesze się ze pokazał się u nas na forum przedstawiciel Lowranca i mam nadzieje ze nie będzie to jego jedyny wpis,tylko pomoze forumowiczom w rozwiązaniu pewnych problemów.


Użytkownik rafalc edytował ten post 31 marzec 2016 - 20:22


#180 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2016 - 21:04

Kolego @rafalc a spróbuj podłączyć duży aku u siebie i zobaczymy czy tak jak u kolegi @wuran nastąpi cud




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych