Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2020 - 13:45

18Ah, kwas, agm, wystarcza na pełny, letni dzień łowienia z elite 9ti2 z niepełnym podświetleniem 7-8 i sporadycznym przełączaniem w tryb standby.
Z podświetleniem na 10 nie wystarczy.

Potwierdzam.

#1802 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:01

Powiedzcie mi czy dwie elitki Ti2 z przetwornikami, nie będą się gryzły na jednej łodzi?

Ti2 mozesz chyb spiąć bezprzewodowo i korzystać z tego samego przetwornika

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1803 OFFLINE   hansi

hansi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2020 - 17:52

Ja mam 2x 15Ah wystarcza na 16 do 18 godz pływania. Jak gdzieś dalej płynę i tak echo mam wyłączone bo jak pisałem wcześniej powyżej 5km/h i mam zerwany obraz. Tą apkę Genesis live sprawdzałeś z podpiętym przetwornikiem i mapami Lowrance?

#1804 OFFLINE   hansi

hansi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2020 - 17:54

Oczywiście mam elitkę 7”

#1805 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 18:36

Próbowałem zmienic u siebie kolory mapy w genesis live wchodzac w ustawienia custom, ale niestety nic nie mogłem tam kliknąc, przyciski mimo ze podswietlone to nie byly aktywne. Czy opcja ta powinna dzialać w pierwszej wersji elite ti czy tylko od wersji hds?

#1806 OFFLINE   hansi

hansi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2020 - 11:17

W swojej ustawiałem kolory jak chciałem ( elitka 7" ), najlepiej ściagnij sobie mapkę s SocialMap i na takiej poćwicz.



#1807 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 20 kwiecień 2020 - 12:37

Ale zmieniales te ustawienia "na wodzie" z poziomu echa tak? Chodzi mi o mape wygenerowana za pomoca nakladki genesis live, a nie na podstawie logów.

#1808 OFFLINE   hansi

hansi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:23

Nie, w domu na sucho ustawiałem. Jak swoje mapy ( z moich logów ) z Sociala ściągnąłem to już na kolorach miałem tak jak ustawiłem sobie w swoim sprzęcie. Fajna sprawa. Widać też zaznaczone moje pkt. z miejscówkami ( oczywiście nie na mapie z Social ) to działa na zasadzie nakładek. Ale i tak muszę udać się do serwisu odnośnie Genesis live i tym że mi się gubi echo jak płynę powyżej 5km/h.



#1809 OFFLINE   hansi

hansi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2020 - 13:27

Jak pisałem wcześniej Genesis live mi nie działa, pokazuje sie trójkącik jako pozycja łodzi i nie pokazuje niebieskiej otoczki wokół niej, na echu zakłada sobie kaltalog z nazwą i 0 bajtów. Wszystko oczywiście musi być z podłączonym przetwornikiem.



#1810 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 kwiecień 2020 - 19:01

Ja w Elitce TI2 żeby działało mi ustawianie własnych kolorów mapy, Musiałem ściągnąć mapę z SocialMap. Włączyć ją na echu i dopiero robi sie aktywne i można ustawiać własne kolory głębokości. Jak wrócę do mapy Lowrance To są kolory na mapie jakie ustawiłem wcześniej, lecz nie mogę ich edytować. Pozdrawiam


Użytkownik Lysy... edytował ten post 20 kwiecień 2020 - 19:04


#1811 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 kwiecień 2020 - 19:18

Ja w Elitce TI2 żeby działało mi ustawianie własnych kolorów mapy, Musiałem ściągnąć mapę z SocialMap. Włączyć ją na echu i dopiero robi sie aktywne i można ustawiać własne kolory głębokości. Jak wrócę do mapy Lowrance To są kolory na mapie jakie ustawiłem wcześniej, lecz nie mogę ich edytować. Pozdrawiam

Potwierdzam ten tok postępowania- najpierw mapa social, potem palety w odniesieniu do tych pobranych. 

Co ciekawe dziś taki test robiłem na swoim simradzie- dostałem info od staffu technicznego , że Simrady robią z GL - nie, nie robią, sprawdzałem- zarejestrowałem się na Genesis, pobrałem mapkę- nic się nie uruchomiło, ale w Ti tak będzie. 

Także staf coś pomylił- obawiam się że SonarChart Live z Genesis Live- no bywa. 



#1812 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 kwiecień 2020 - 09:59

Potwierdzam ten tok postępowania- najpierw mapa social, potem palety w odniesieniu do tych pobranych. 

Co ciekawe dziś taki test robiłem na swoim simradzie- dostałem info od staffu technicznego , że Simrady robią z GL - nie, nie robią, sprawdzałem- zarejestrowałem się na Genesis, pobrałem mapkę- nic się nie uruchomiło, ale w Ti tak będzie. 

Także staf coś pomylił- obawiam się że SonarChart Live z Genesis Live- no bywa. 

Maciej dodam  jeszcze tyle, że to co opisałem powiedział mi gościu ze stanowiska Lowrance na rybomanii 2020 poznań. Sam przyznał, że to trochę chujowo zrobili. Wiec tak najpierw trzeba zrobić darmowe konto i zarejestrować tam swoje urządzenie (genesismaps.com) i ściągnąć obojętnie jaką mapę z bazy  SocialMap. Mapa działa tylko na urządzeniu, które wybraliśmy przy pobieraniu mapy. (Te które dodaliśmy podczas  tworzenia konta genesis na genesismaps.com) Można dodać kilka urządzenia jakie posiadamy. ściągamy, wypakowujemy i wrzucamy na kartę pamieć no a kartę do echa :P Wsączamy echo i  wyskoczy nam czy chcemy odpalić  mapę klikamy tak i już mamy aktywne kontury głębokości. Mam nadzieje że to komuś pomoże  bo sam borykałem się z tym problemem i  dopiero na rybomani udało mi się dostać info jak to zrobić. Pozdrawiam



#1813 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 09 maj 2020 - 19:34

Hej,
mam zamiar kupic lowrance Elite 9 ti2 za granica.

Jak dokonać zmiany jezyka na PL? Jakie istnieją mozliwosci żeby to zrobic.
Prosze o pomoc.
Pozdro Radek

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

#1814 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 09 maj 2020 - 20:44

było już wspominane w tym temacie... kontaktujesz sie z przedstawicielem lowrance w kraju z jakiego kupujesz i tam dogadujesz sprawe paczki jezykowej, najczęsciej darmowej, lub korzystasz z usług parkera i płacisz około 500zl. Co do sprawy technicznej to potrzebujesz request code i serial number urządzenia.



#1815 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 14 maj 2020 - 09:56

Cześć, mam pewne pytanie.

Ściągłem do pliku .GPX wypointy znajdujące się na  echo lowrance, chciałbym je teraz przerzucić do GPS ręcznego Garmin etrex 20, jest to wykonalne ??



#1816 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2020 - 10:05

Pewnie jest, trzeba tylko znaleźć odpowiedni conwerter. Humminbird udostępniał kiedyś taki do swoich urządzeń, można było skonwertować pliki Garmina, Lowrance (i inne) na format Humminbird.



#1817 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2020 - 07:10

Czołem

Jak to jest w Elite Ti2 z mapami ?

W tej chwili włożyłem swoją kartę SD i korzystam z pobranych map społecznościowych - w wyborze mapy, w urządzeniu zaznaczyłem opcję Genesis Live.

Co w chwili kiedy przyjadą do mnie mapy C-Map ?

Będę na karcie C-Map mógł mapować zbiorniki w czasie rzeczywistym, czy będę musiał zmieniać karty SD ? 



#1818 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2020 - 08:30

Jeśli karta nie jest jakoś zabezpieczona przed zapisem i ma większą pojemność niż zajmują pliki z c-map to chyba nie powinno być problemu z zapisem genesis live.



#1819 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2020 - 08:57

Jeśli karta nie jest jakoś zabezpieczona przed zapisem i ma większą pojemność niż zajmują pliki z c-map to chyba nie powinno być problemu z zapisem genesis live.

Przyjmuję ten sam tok rozumowania aczkolwiek fajnie byłoby gdybyś ktoś kto w ten sposób pływa wypowiedział się zaprzeczając bądź potwierdzając.

Jest chyba jeszcze opcja mapowania na urządzenie i później można sobie te pliki przenieść na kartę zwalniając pamięć w urządzeniu.

Karta zapewne jest jakoś zabezpieczona ale byłoby co najmniej niefajnie, gdyby nie można było sobie "domapować" zbiorników, których na karcie nie uwzględniono.



#1820 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 maj 2020 - 09:05

Przyjmuję ten sam tok rozumowania aczkolwiek fajnie byłoby gdybyś ktoś kto w ten sposób pływa wypowiedział się zaprzeczając bądź potwierdzając.

Jest chyba jeszcze opcja mapowania na urządzenie i później można sobie te pliki przenieść na kartę zwalniając pamięć w urządzeniu.

Karta zapewne jest jakoś zabezpieczona ale byłoby co najmniej niefajnie, gdyby nie można było sobie "domapować" zbiorników, których na karcie nie uwzględniono.

Genesis live chyba można zapisać w wewnętrznej pamięci sonaru.Tak na szybko przyszło mi do głowy- to uwalnia od dylematów karcianych, niemniej logicznym by było działanie funkcji zapisu także na preinstalowaną kartę- w HB tak jest- na kartę zerolines można normalnie nagrywać logi. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 maj 2020 - 09:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych