Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 27 maj 2020 - 10:15

Czołem

Jak to jest w Elite Ti2 z mapami ?

W tej chwili włożyłem swoją kartę SD i korzystam z pobranych map społecznościowych - w wyborze mapy, w urządzeniu zaznaczyłem opcję Genesis Live.

Co w chwili kiedy przyjadą do mnie mapy C-Map ?

Będę na karcie C-Map mógł mapować zbiorniki w czasie rzeczywistym, czy będę musiał zmieniać karty SD ? 

 

W Ti jest niestety jeden slot pamięci. Jeżeli używamy map C-Map Genesis  lub Genesis Live, to na kartę wejdzie kilkadziesiąt. W przypadku oryginalnych map, trzeba niestety wymieniać karty,  co jednak nie stanowi problemu.  Zawsze mam przy sobie kilka. Jeżeli wydasz parę stów na oryginale mapy, chyba byś nie chciał, żeby była możliwość przypadkowego ich skasowania lub nadpisania.


  • Przemfish lubi to

#1822 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2020 - 10:19

W Ti jest niestety jeden slot pamięci. Jeżeli używamy map C-Map Genesis  lub Genesis Live, to na kartę wejdzie kilkadziesiąt. W przypadku oryginalnych map, trzeba niestety wymieniać karty,  co jednak nie stanowi problemu.  Zawsze mam przy sobie kilka. Jeżeli wydasz parę stów na oryginale mapy, chyba byś nie chciał, żeby była możliwość przypadkowego ich skasowania lub nadpisania.

Dzięki za odpowiedź. Przyfarciło mi się - załapałem się na promocję i mapę C-Map EN-Y802.47 dostanę gratis.



#1823 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 27 maj 2020 - 14:52

Właśnie też szukam tej mapy C-Map EN-Y802.47 ale jakoś ciężko z jej dostępnością. Ma ją ktoś z Was lub poprzednią wersję i podpowie jak w niej z batymetrią ( dokładność). Podoba mi się ze względu na dużą liczbę, również mniejszych zbiorników. Lub na co Waszym zdaniem warto postawić. Nie uśmiecha mi się kupowanie navionics, C-Map i Maxi Mapa bo to się zrobią potężne koszty.



#1824 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 maj 2020 - 08:46

Finalnie dzwoniłem do Parkera i mając C-Mapę nie mapujemy zbiorników bo nidyrydy. Trzeba zmieniać karty. W HDSie z racji dwóch slotów jest możliwość nakładania danych.

Co do mapy - od kwietnia do końca maja jest promocja, przy zakupie Elite bądź HDS tę mapę dostaje się gratis @karbusd - zadzwoń do Parkera - oni Ci ogarną tą mapę - z tego co wiem, jej koszt to 650 PLN


Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 maj 2020 - 08:47


#1825 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 13:24

Mam pytanie, ile jesteście w stanie wypływać na 14aH z włączonym side scan, down scan, tobrazowantradycyjnymiem i mapą ze 100% podświetleniem ekranu na Elite 7Ti2 z Active Imaging 3in1 ? Bo u mnie aku padł po 6h ciągłej pracy i zastanawiam się nad większym. Jeśli macie jakieś patenty na zestaw przenośny w torbie plus większy aku, dajcie znać. Big cover plus 36aH to się robi już koszt 800 zl - może macie jakieś patenty na rozwiązanie tego tematu taniej ?

Użytkownik scOOtt edytował ten post 30 maj 2020 - 13:26


#1826 OFFLINE   dkowal

dkowal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 30 maj 2020 - 13:39

Do BigCovera zmieścisz 9Ahx4, natomiast waga żel/AGM urwie Ci rękę. Sam popełniłem ten błąd...już nawet nie chodzi o same koszta. Zapytaj chłopaków @siarq, @maweric, którzy ogarniają temat aku lifepo4. Może uda się dopasować coś gabarytowo do standardowego covera.

#1827 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 maj 2020 - 13:57

18Ah w BigCoverze spokojnie wystarczy na dzień pływania. Waga 5kg. Koszt - około 500PLN.



#1828 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 30 maj 2020 - 14:05

Do zwykłego covera wchodzi 2x9Ah więc powinno wystarczyć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1829 OFFLINE   dkowal

dkowal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 30 maj 2020 - 14:12

Dokładnie tak,do zwykłego Covera wchodzi bez problemu 2x9Ah, natomiast kolega wyżej rozładował 14Ah w 6h, także 18Ah raczej go nie zadowoli.

#1830 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 14:50

Przejście z 14aH na 18aH jest dla mnie nieopłacalne. Celuje w minimum 24 lub 36aH. Waga tego pojemniejszego to coś około 10kg więc tragedii nie ma. Priorytet dla mnie jednak to zachowanie mobilności. Big Cover to jedyne sensowne rozwiązanie?

#1831 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2020 - 14:53

Łukasz, zerknij do wątku coverowego, chłopaki mają pokazane kejsy narzędziowe pełniące jednocześnie rolę podstawy dla ekranu. Moim zdaniem to lepsza ochrona w transporcie i na pokładzie ,bo ustawiasz go sobie przed sobą, dłuższe ramie RAM mount i masz ekran wyżej przed oczami. Jednocześnie jest to baza dla gniazdek, ładowarek itp. 



#1832 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 maj 2020 - 15:00

Przejście z 14aH na 18aH jest dla mnie nieopłacalne. Celuje w minimum 24 lub 36aH. Waga tego pojemniejszego to coś około 10kg więc tragedii nie ma. Priorytet dla mnie jednak to zachowanie mobilności. Big Cover to jedyne sensowne rozwiązanie?

 

Aktualnie mam LifePo 4 30Ah. Waga 2,8kg. wymiary takie, jak 18Ah AGM. Cena niestety, dużo wyższa.



#1833 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 30 maj 2020 - 17:01

Tu nie chodzi tylko o pojemność, ale także o rodzaj akumulatora. Najtańsze akumulatory tzw buforowe, mają bardzo mały wydatek prądowy. Ich pojemność jest określana dla poboru bardzo małych prądów.

 

Dla mnie jest oczywistym, że tylko LiFe lub LiIon i to najlepiej 4S. Masa, wydajność, sprawność bez porównania. Te plotery bez problemu obsługują napięcie nawet 20V, więc 4S jest jak najbardziej OK.



#1834 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 maj 2020 - 17:04

Chyba nie piszesz o Ti



#1835 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 30 maj 2020 - 17:31

Faktycznie plotery Lowrance nie do 20V tylko 17V . Patrz str.58 :

 

https://www.gpscentr...tall-Manual.pdf

 

Czyli 4S jest OK. A zobacz różnicę w masie i wielkości . Najmniejszy 4S 6,6 Ah, średni 4S 10,5Ah, największy 20Ah bardzo lichego prądu 12V. Masa odpowiednio: 0,6kg, 1.1kg i 5.3kg

Załączone pliki

  • Załączony plik  Aku 1.jpg   54,72 KB   18 Ilość pobrań

Użytkownik trex edytował ten post 30 maj 2020 - 17:33


#1836 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 19:44

A zwykły li ion 3S 36aH lub 42aH byłby ok ?

#1837 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 30 maj 2020 - 20:19

Byłby jak najbardziej OK - dla warunków transportowych zwłaszcza.  Ale gdzie takie pojemności LiIon aku ?

 

Jeśli na Alli, to trzeba do tego podchodzić ostrożnie- często szacują te pojemności z wykorzystaniem tylko sobie znanych algorytmów. 

 

Przy rozważaniu zakupu 3S czy 4S trzeba po prostu ocenić deklarowaną moc użyteczną do ceny/wagi aku.



#1838 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 20:32

Sklep sonar ma w ofercie coś takiego, rzekomo na podzespołach Samsunga. Tylko nie wiem czy to wejdzie do Big Cover.

Załączone pliki



#1839 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 30 maj 2020 - 21:00

Wygląda bardzo konkretnie - parametry ze strony sklepu aż nadto wystarczające dla potrzeb nawet największych ploterów. 

 

Wymiary bardzo podobne jak 18Ah żel, tylko masa 3x niższa .



#1840 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 21:13

Jeśli tylko ktoś byłby łaskaw wypowiedzieć się czy to wlezie do Big Cover. Wysokość 76mm a ta podawana w opisie pokrowca 77mm i trochę się obawiam że wydam 8,9 stow a zostanę z problemem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych