Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 14:40

niezrozumiales To ze artur partyka sie wspomagal swiadczy o niczym

#202 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 luty 2016 - 15:40

@woblery z bielska Cieszy mnie otwartość z jaką opisujesz to zjawisko. Słyszałem również o procederze szprycowania anabolami pinek, możesz to potwierdzić?

:lol:  :lol:  :lol:

O tym jeszcze nie słyszałem :lol:  :lol:

Ale cóż, nie neguję takiej tezy. Jeśli pinka po takim turbodoładowaniu jest żwawsza, to może lepiej wabić ryby, więc, być może? A jeśli zawodnik w czasie zawodów zakąsi takie "naszprycowane" małe co nieco, to sam może złapać "drugi oddech" ;)



#203 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 16:15

Co wiecej moze odrazu dac w leb rybie. Mysle ze to tlumaczy czesto zarzucana mala zwawosc holowanych ryb w programach wedkarskich :)

#204 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 01 luty 2016 - 19:06

Gadu, gadu, pitu, pitu. Ja tam właśnie trzasnąłem lekko zmodyfikowany pod własne potrzeby WOD "Cindy" i czuję, że żyję  :D . Wam też tego życzę Panowie  :) .

 

Pozdrawiam



#205 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 luty 2016 - 19:42

Worek,nie napisałem ze bierze tylko czy jest czysty? Biorą piłkarze (decadurabolin na szybką regenerację po kontuzjach), biorą biegacze ( długo i krotkodystansowi)biorą kojarzę (epo) i pływacy..długo by wymieniać. Nie ma zawodowego kulturysty który nie bierze, wtedy nie znalazłby się na szczycie tego wyścigu szczurów. Dalej twierdzisz ze w zawodowstie doping to temat marginalny?
Za dużo z książek,za mało z życia...

#206 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 01 luty 2016 - 19:49

Hm... A jak w kontekście niedozwolonego wspomagania potraktować belgijską kolarkę, która miała ukryty silniczek w rowerze? :D



#207 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 19:57

Patu jeden pies. Wyszlo na to samo.
Nie twierdze ze to problem marginalny(wrecz przeciwnie), cos ci sie musialo pomylic.
To ze czerpie wiedze z sprawdzonych naukowych zrodel nie znaczy ze nie patrze co sie dookola dzieje.

Mozemy zakonczyc juz ten watek?

@Lars jak zmieniles Cindy?

#208 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 luty 2016 - 19:57

Może nie była chora na astmę jak polowa biathlonistek ;)

#209 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 01 luty 2016 - 20:50

@Worek jak w klasycznej "Cindy" jest 5-10-15 (podciągnięcia na drążku - pompki - przysiady), to moja wersja (10-20-20). Przy czym przy podciągnięciach stosuję różne chwyty i ich szerokość, podobnie przy pompkach każda 20-stka to inny ich rodzaj  :) . Oczywiście 20 min. bez dłuższej przerwy.

 

PS. Od czasu do czasu do pompek dodaję gumę oporową, wtedy robię każdą serię do załamania. 


Użytkownik Lars edytował ten post 01 luty 2016 - 20:51


#210 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 21:35

Ja w końcu mam nowy trening, troche mniej powtórzeń i inne tempo, poprzednie 3010 już mnie wykańczało.



#211 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2016 - 07:10

Widzę, że wątek w różne, dziwne strony błądzi.
Prawie 3 tygodnie minęły od mojego "przetrenowania" kręgosłupa a dolegliwość do końca nie ustąpiła. Chyba tym razem bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie...

#212 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 luty 2016 - 09:04

Artur, trenowałeś w tym czasie?

#213 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 luty 2016 - 09:46

Polecam kinesio tape. Mogę dać namiar na koleżankę mojej żony która w Szczecinie się tym zajmuje.

#214 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2016 - 12:22

Patryk, treningi przerwałem po kontuzji. W zeszłym tygodniu trochę na nartach jeździłem.
Paweł, dzięki ale na początek muszę się udać do lekarza i prześwietlenie kręgosłupa zrobić.

#215 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 09 luty 2016 - 14:58

Mnie też dopadła kontuzja:( straszny ból w łokciu po zewnętrznej stronie promieniujacy na całą rękę. Praktycznie uniemożliwia mi jakiekolwiek ćwiczenie. Czas na odpoczynek... :(

#216 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 luty 2016 - 16:28

Widzę, że wątek w różne, dziwne strony błądzi.
Prawie 3 tygodnie minęły od mojego "przetrenowania" kręgosłupa a dolegliwość do końca nie ustąpiła. Chyba tym razem bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie...

 

 

Niestety, zabawa z ciężarami niesie ze sobą ryzyko kontuzji bądź nabawienia się przewlekłego bólu pleców. Człowiek staje ze sztangą przodem do lustra, jest przekonany, że robi ćwiczenie poprawnie pod względem technicznym, a tak wcale być nie musi. Zawsze podkusi, żeby zrobić więcej powtórzeń albo dołożyć ciężaru. Do tego człowiek naczyta się, że martwy ciąg to obok przysiadów podstawowe ćwiczenie na wzrost masy, siły, poziomu testosteronu itp. Po paru latach myśli, że w dziedzinie sportów siłowo/sylwetkowych pozjadał wszystkie rozumy i po pewnym czasie ból pleców gotowy. Żeby wyeliminować to ryzyko, należałoby chyba zawsze ćwiczyć z osobistym trenerem.

Mnie też od naprawdę długiego czasu dokucza przewlekły ból dolnej części pleców. Co ciekawe, jednego dnia trzeba wysilić się, żeby sięgnąć do sznurowadeł w butach, a następnego dnia po dobrej rozgrzewce można swobodnie wywijać te wszystkie wygibasy na crossficie - oczywiście kosztem bólu pleców następnego ranka :D

Dziś wieczorem robię na siłce plecy i triceps i choćby nie wiem co, odpuszczam martwy ciąg i jakiekolwiek wyprosty grzbietu. Zawodowym kulturystą i tak już nie zostanę :D

 

Ostatnio na crossie w przerwach między seriami ćwiczeń mamy tzw. podpór z przejściem, co polega na tym, że wszyscy ustawiają się w kółeczku pod ścianami i przemieszczają się dookoła sali robiąc pompki. Dodatkowo dla urozmaicenia tych przerw są żabki, też dookoła sali. Można poznać nowy wymiar słowa "zmęczenie" :P


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 09 luty 2016 - 16:30

  • Artech lubi to

#217 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 luty 2016 - 17:19

Mnie też dopadła kontuzja:( straszny ból w łokciu po zewnętrznej stronie promieniujacy na całą rękę. Praktycznie uniemożliwia mi jakiekolwiek ćwiczenie. Czas na odpoczynek... :(

...łokieć tenisisty - nie zazdroszczę...



#218 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 luty 2016 - 19:48

...łokieć tenisisty - nie zazdroszczę...

Paskudna sprawa. Oczywiście, na jerku już omawiana ;)

http://jerkbait.pl/t...isistygolfisty/

Wizyta u lekarza czy fizjoterapeuty, byle dobrego, Cię @dekosz nie minie...



#219 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 09 luty 2016 - 20:20

...

Mnie też od naprawdę długiego czasu dokucza przewlekły ból dolnej części pleców. Co ciekawe, jednego dnia trzeba wysilić się, żeby sięgnąć do sznurowadeł w butach, a następnego dnia po dobrej rozgrzewce można swobodnie wywijać te wszystkie wygibasy na crossficie - oczywiście kosztem bólu pleców następnego ranka :D

...

Od kilku dobrych lat mam to samo. U mnie dochodzi jeszcze 1 - 2 razy w roku ból tzw. korzonków po tej właśnie stronie pleców  :angry: .



#220 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 10 luty 2016 - 05:44

A czy są jakieś ćwiczenia wzmacniające lędźwiową część kręgosłupa? Też miewam z nią czasem problemy. Dodatkowo po paru godzinach łowienia zawsze napiernicza mnie trochę poniżej łopatek. Chętnie bym coś z tym zrobił.