Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2016


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
487 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 18 luty 2016 - 00:10

Pstrążek kolegi Dariusza złowiony w Bobrze...

Przynętą była niezawodna obrotóweczka nr 2 Piotra Lipca

 

Rybka w rozmiarze 65+ , oczywiście wróciła do swojego królestwa C&R !!!

 

attachicon.gif12715248_1667892356793045_3909784684612999819_n.jpg

 

To jest ryba kolegi Dariusza czy Twoja, bo się nieco zgubiłem przez te gratulacje?

Jeśli to ryba Bobru powyżej Raduszca Starego, to musi być potok, ubarwienie zresztą potwierdza gatunek. Nie ma wątpliwości. Jednak zdarzają się pojedyncze grubaski. Podziwiam tą przyrodę i desperację gatunku, który mimo przeciwności jakoś sobie radzi. Rzeka co kilka kilometrów przegrodzona tamami, tworzy mikropopulacje bez możliwości wymieszania-wzmacniania genów. Pytanie tylko jak długo?

Presja wędkarzy, kormoranów, kłusowników robi swoje. Ale jednak myślę, że zmiany środowiska spowodowane przez ludzi, najbardziej szkodzi potokom. I nie tylko potokom, innym gatunkom nie mniej.



#142 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 luty 2016 - 17:38

Dzisiejszy ślicznie wybarwiony samczyk:
 

bdjeav.jpg



#143 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 20 luty 2016 - 10:34

Zdjęcia nie widziałem, ichtiologiem nie jestem, natomiast sygnały o trociach w tych okolicach były już od pewnego czasu. Coś przez Włocławek przechodzi, chociaż zapewne śladowe ilości ryb. Nie sądzę żeby doniesienia z kilku źródel o troci w Wiśle w okolicach Krakowa były wyłącznie mitem.

 

19.05.2015 W ubiegłym tygodniu na tamie we Włocławku pojawili się ichtiolodzy, którzy sprawdzali jak działa zmodernizowana niedawno przepławka dla ryb. Liczą i znakują trocie oraz certy, którym udało się pokonać stopień wodny.

(...)- Teraz przeszło około 200 troci. Mamy też silny ciąg certy.

(...)Miejmy nadzieję, że idą do Sanu, do Dunajca. To jednak w większości ryby, które nie wiedzą gdzie idą, bo były wypuszczane z zarybień w dolnej Wiśle

(...)Ichtiolodzy przyznają, że są zdziwieni, że znajdują w przepławce tyle troci, bo maj to nie okres migracji tych ryb.

http://ddwloclawek.p...przez_tame.html

 


  • lordi86 lubi to

#144 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 luty 2016 - 11:48

84 to coś w okolicach oficjalnego rekordu Polski... I to z opisu ryba z południa, z zlewni Wisły miedzy Sandomierzem a Krakowem.
Zdjęcia nie widziałem, ichtiologiem nie jestem, natomiast sygnały o trociach w tych okolicach były już od pewnego czasu. Coś przez Włocławek przechodzi, chociaż zapewne śladowe ilości ryb. Nie sądzę żeby doniesienia z kilku źródel o troci w Wiśle w okolicach Krakowa były wyłącznie mitem.
Jestem pewien że technicznie dałoby się sprawdzić , czy troć, łosoś , wpuszczony do Rudawy, Szreniawy, Raby, wróci za kilka lat. Kwestia kosztów, zakup 2-10 tys narybku, chipy, monitoring... Pewnie setki ton karpia można za to kupić więc na PZW bym nie liczył.

Sam osobiście około 5-6 latek temu w czasie dłubania sandaczy na gumę miałem tą przyjemność przyłowu Troci 85cm. Było to właśnie pod Sandomierzem. 

;)  Był to kelt??? bo na pewno nie srebrniak. Czyli jednak coś tam przejdzie przez zaporę. Dodam ,że w tym samym roku , słyszałem jeszcze o dwóch takich samych przypadkach. I było to w grudniu, wiec pora raczej odpowiednia dla migracji troci.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 20 luty 2016 - 11:59

  • Guzu lubi to

#145 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 luty 2016 - 12:49

Dodaj też moje dwie trotki po 80 cm w okolicach Nowego Korczyna:) Migrują migrują:)



#146 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 luty 2016 - 12:58

No to jest nas teraz dwóch ;) , choć pewnie jeszcze z kilku by się znalazło  :) .



#147 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:33

Idą też wyżej. W okolicach Brzeska tez się traciła, amatorka woblera😉

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 20 luty 2016 - 13:35


#148 OFFLINE   aldebaran

aldebaran

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 luty 2016 - 14:03

Ja zaś słyszałem opowieści z zeszłego roku o kabanie, który zrywał wszystkie pstrągowe zestawy na małej krakowskiej rzeczce (a tubylcy raczej lekko nie łowią) ;) Co prawda traktuję to z dużym przymrużeniem oka, ale tej wielkości pstrąg raczej nie ma tam prawa bytu ze względu na presję i słyszałem opinie, że to mogła być trotka, bo za czasów świetności polskich wód podobno tam niekiedy wchodziły.



#149 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2016 - 15:06

Bardzo ciekawe sa te informacje o trociach z gornej I srodkowej Wisly.
Optymistyczne w swojej wymowie :)
Gratuluje tym ,ktorzy trafili :)

Użytkownik Guzu edytował ten post 20 luty 2016 - 15:06


#150 OFFLINE   Milan

Milan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaCiurki, siurki, strumyki
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:FishingTramp

Napisano 20 luty 2016 - 18:21

Panowie. Trocie i łososie w przepławce nie koniecznie muszą być z zarybien poniżej. Powiem wiecej od lat kilku rzeki są zarybiane narybkiem łosiowatych. San, Hoczewka, Wisłoka, Dunajec to tylko niektóre z nich. Polecam obejrzeć dokument ,,Wisła od źródeł do ujścia".

#151 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 18:39

http://www.kalejdosk...-do-ujscia.html


  • Roseth i STREMER lubią to

#152 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 luty 2016 - 23:04

Dawno dawno temu złowiłem na Słupi w kwietniu identyczna wręcz w wyglądzie rybę ale długości 75 cm. Bylem na 100% pewny ze jest to samiec troci wędrownej a żyjący jeszcze wówczas Mundek Antropik gratulował mi rekordowego potokowca. To były stare i mroczne(ubiegły wiek) czasy gdzie takie ryby zabierało się do domu. Po oprawieniu okazało się ze to samica :( z zalążkami ikry.

Bardzo prawdopodobne ze jednak Mundzio miał racje ale nie liczę tej ryby jako swój rekord bo niesmak mam do dzisiaj. Czasami wolał bym żeby na 100% była to troć. Zabicie takiego potoka nawet 20 lat temu boli jak cholera :(

 

Ps. dzisiaj nie miał bym żadnej wątpliwości w kwietniu żadna troć w rzece nie ma takich kolorów, są już pięknie wysrebrzone ale człowiek uczy się cale życie

Ja im dłużej łowię trocie i pstrągi,tym trudniej mi odróżnić te ryby.Na moich rzekach sa odmiany wędrowne( z morza),osiadłe(zarybieniowe wyrośnięte smolty),potokowce rzeczne,potokowce zalewowo-rzeczne,trocie jeziorowe migrujące... złote,srebrne,z ceglastymi kropami,z czarnymi kropami... ewidentne trocie(kelty) tam gdzie przepławki brak... po prostu nie znam się już :)


  • Wiktor lubi to

#153 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 luty 2016 - 07:34

Odroznianie gatunkow trocio-pstragowych wcale takie oczywiste nie jest. To powod dla ktorego wymiar pstraga na Myczkowcach jest wyzszy. Na zawodach doswiadczeni sedziowie miewaja tam problem z rozroznieniem co jest co.
Czy ryba jest po magicznej smoltyfikacji czy nie... Jesli troc nie przejdzie w wieku powiedzmy 4 lat smoltyfikacji to jest pstragiem czy nie? Brak srebrnej barwy wystarczy aby byc pstragiem?

Moze uznac ze jak ryba wziela na imitacje pstraga to nie jest trocia bo podobno te nie kanibalizuja zbyt chetnie ;) To oczywiscie zart.

Użytkownik ictus edytował ten post 22 luty 2016 - 08:01


#154 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 23 luty 2016 - 08:41

Kolego gdzie można obejrzeć w/w film ?

http://www.filmydoku...scia-dunajca-2/



#155 OFFLINE   Bartolorioebro

Bartolorioebro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 luty 2016 - 09:12

Witam wszystkich.

 Mieszkam w Hiszpanii dokładnie w Katalonii w tym roku będę próbował sił z kropkami. Ale jest mały problem nie mam żadnego doświadczenia,  co gdzie i jak.   teoretycznie jakieś wiadomości posiadam lecz wiadomo w praktyce różnie wychodzi. Pytanie jest takie... Czy mieszka ktoś w tych rejonach i ma ochotę na wspólne wędkowanie.

Pozdrawiam  Bartek



#156 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 luty 2016 - 09:21

Miałem przyjemność zobaczyć zdjęcie tego słynnego już osiemdziesiątaka ( 84 cm ) i raczej skłaniałbym się że jest samiec troci. Zresztą rzeka w której został złowiony raczej ma swobodne połączenie z Wisłą. Ryba piękna jeśli nawet nie jest to pstrąg. :) Tylko pogratulować wędkarzowi i jego postawy. :) :clappinghands:


Użytkownik Rajfel edytował ten post 23 luty 2016 - 09:22


#157 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 23 luty 2016 - 16:16

No to i mój z otwracia sezonu na Dunacju. Na szczęscie nie trzeba było wiele kombinować bo działają te same gumisie co w zeszłym roku :).

attachicon.gifPstrąg.jpg

 

A nie długo intensywne testy patyków pstrągowych całkowicie nowej marki na naszym rynku.

attachicon.gifWędki 4.jpg

Jak ten kijek MB się sprawuje pod pstrągi? Nie jest za szybki i za sztywny? 


  • ictus lubi to

#158 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 luty 2016 - 20:43

Jak ten kijek MB się sprawuje pod pstrągi? Nie jest za szybki i za sztywny? 

 

Obecnie, chcąc nie chcąc, łowię pstrągi głównie na przynęty miekkie. Do takiego łowienia jest ok. Jeśli chodzi o obrotki i woblery...no cóż łowiłem tym kijkiem tylko jak musiałem Bardzo czuły. Pięknie wykonany. Komfortowo ogranie 10 gr + smukła 3" gumka. Największy wyjęty na ten kijek kropek na Dunajcu miał około 50 cm, w szybkiej wlewce...niewiele już było zapasu mocy. Na Sanie wyjąłem na niego główkę nieco ponad 70 cm i nie było większych problemów.

Ma już jednak godnych następców, nie ustępują czułością, a ugięcie jest bardziej progresywne, są też uniersalne jeśli chodzi stosowane o przynęty. 


  • PILOT lubi to

#159 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 luty 2016 - 20:07

Dzisiaj kilka godzin nad pstrągową rzeką, niestety upragnionego kropka nie udało się przechytrzyć. Po ostatnich roztopach a następnie intensywnych opadach woda poszła ostro w górę i przybrała kolor błota. Rzadko dało się przeprowadzić przynętę aby coś nie czepiło się kotwiczki. 

Widać już nieśmiałe oznaki wiosny 

Załączony plik  przebi.jpg   64,01 KB   24 Ilość pobrań

 

W sumie to chciałem o czym innym... o debilach nad wodą. O tych pieprzonych, bezmózgich śmieciarzach.

Łowcy salmoidów, zdawać by się mogło elyta... sprzętu na sobie i w rękach za kilka tysi a słoma z butów wystaje...

efekt 3 godzin nad wodą. Ile w tym czasie mogłem przejść łowiąc? 

Załączony plik  linki.jpg   62,22 KB   25 Ilość pobrań

Tak trudno zabrać ze sobą ten kawałek żyłki czy plecionki kretynie?? :angry:

O opakowaniach po agrafkach nie wspomnę ... Miłośnicy, k.....a przyrody ...



#160 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 24 luty 2016 - 20:10

A gdzie ryby Panowie nie chce mi się czytać tych postów chcę obejrzeć pstrągi. Jestem za granicą bo tak to myślę że nie jednego bym wrzucił fajnego. Czekam na zdjęcia i pozdrawiam c1esla

z weekendu 46-47

Załączone pliki