Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
564 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 12 czerwiec 2016 - 11:38

Słyszałem też o takiej praktyce u jednego ziomką który łowił dosyć sporo i sporych okoni :-)

Osobiście miałem tak ze zlowilem 36, w kolejnym rzucie siada większy,w połowie holu ryba się spina i juz 0 bran!
  • Bruzda lubi to

#242 ONLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2016 - 11:42

Ile udało się wydłubać?
No i ile miał ten z foty? [/quote]

Powyżej forumowego minimum jednego, ten dokładnie 45.3 ;) Po wypuszczeniu, kolejnych holi nie było w tym rejonie wody, a kręciłem się tam jeszcze z dobre 2 godziny. Na marginesie, będąc ostatnio w Turawie usłyszałem opinię, że wędkarze przyjeżdżający tam w poszukiwaniu dużych okoni, po złapaniu pierwszego okazowego przetrzymują go w siatce (mam na myśli tylko tych z podejściem c&r), bo są zdania, że odprowadzi stado lub inne duże sztuki. Ktoś podziela tę opinię? Osobiście nigdy się nad tym się nie zastanawiałem, bo zawsze skupiam się w pierwszej kolejności na pojedynczej rybie, aby w dobrej kondycji wróciła do wody. Z drugiej strony może coś w tym jest. Nieraz zdarzały się sytuacje, że brania po pierwszej lub drugiej dużej uwolnionej rybie ustępowały, i wówczas trzeba było przemieścić się 40-50 m dalej, jeśli przebywały w toni, by przechytrzyć kolejne.

 

 

Widziałem na YT film z Tomkiem Krysiakiem, na którym łowili okonie, przetrzymywali na łódce w wodzie i dopiero po zakończeniu łowienia wypuszczali wszystkie. Było to tłumaczone właśnie tym, że po wypuszczeniu od razu brania ustają. Coś w tym chyba jest. 


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 12 czerwiec 2016 - 11:43

  • Bruzda lubi to

#243 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 12 czerwiec 2016 - 12:43

A ja dalej nie mogę przekroczyć magicznej bariery minimum forumowego, największy dziś 28. Ale dziś zaliczyłem rekordową ilość spadów- głównie jakieś małe okonki, i rekordowa ilość niezaciętych brań.
A co do odprowadzania ryb to mojego 28 cm do samego brzegu odprowadzaly dwa podobnej wielkości. A po wypuszczeniu więcej brań w tym miejscu nie miałem.

Użytkownik dolot edytował ten post 12 czerwiec 2016 - 12:47

  • Bruzda lubi to

#244 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 czerwiec 2016 - 12:48

Mam taką swoja okoniową miejscówkę gdzie nigdy nie złowiłem okonia mniejszego nic 33 cm.  Również nie zdarzyło mi się tam złowić więcej jak 2-3 ryby.  Zawsze zastanawiałem się czym to jest spowodowane ponieważ parę godzin później znowu coś tam łowiłem.  Jedną z teorii było właśnie natychmiastowe wypuszczanie złowionych ryb.  Druga teoria to ciągłe przemieszczanie sie ryb po jakiejś określonej trasie na której znajdowała się między innymi moja miejscówka. 



#245 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 12 czerwiec 2016 - 15:14

A ja dalej nie mogę przekroczyć magicznej bariery minimum forumowego, największy dziś 28. Ale dziś zaliczyłem rekordową ilość spadów- głównie jakieś małe okonki, i rekordowa ilość niezaciętych brań.
A co do odprowadzania ryb to mojego 28 cm do samego brzegu odprowadzaly dwa podobnej wielkości. A po wypuszczeniu więcej brań w tym miejscu nie miałem.

Proponuje zastanowić się nad zmianą kija mam stara okoniowke ryby nie spadają, kupiłem nową, x-fast i gubi połowę ryb

#246 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 12 czerwiec 2016 - 21:56

Dzisiaj zamiast oglądać mecz poszedłem porzucać za szczupakiem i trafił się taki oto okoń na Predatora 3.

 

f6e8661904d0.jpg



#247 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 15 czerwiec 2016 - 06:50

A jego imię 40 i 4. Mój nowy rekord poprawiony o 2 cm.

Załączone pliki



#248 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 15 czerwiec 2016 - 21:36

Na "moim" kanale okonie zrobiły się trochę aktywniejsze, chociaż wielkościowo szału dzisiaj nie było. Jeden 30+ i sześć czy siedem mniejszych. Najlepiej reagowały na b.wolno prowadzone 3-4cm woblerki od salmo.

 

Załączone pliki



#249 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 czerwiec 2016 - 17:18

Okoń (jak i sandacz) są wygodne do prezentacji, bo np. w porównaniu do szczupaka, są dużo "sztywniejsze" i nie przelewają się przez palce ;)

 

A żeby nie było, to chciałbym zadebiutować w tegorocznym wątku okoniowym.

 

Rybka zassała 9cm Fishuntera TT w kolorze motoroil. Główka 12g. Wędka Kamisori Perch 12g 240cm. Rybka wzięła na stoku około 5-8m, dno twarde, oblepione racicznicami. 

 

Załączony plik  Garbolino.jpg   59,73 KB   57 Ilość pobrań

 

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 21 czerwiec 2016 - 20:25


#250 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:22

O kijku niebawem pojawi się kilka słów więcej. Ale generalnie tak- nie jest to wklejka i kijek może nieco więcej ;)

Ryba w mega kondycji, napasiona, trudno było ją objąć za brzuszek ;)

Rybka złowiona nie u nas, ale dla mnie nie ma to znaczenia ;) Cieszy tak samo ;)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 19:53

  • popper, gulf i Bruzda lubią to

#251 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:06

No i moje dwa z kilku dzisiejszych. Coś słabo się dzieje. Trzeba dłubać mocno żeby poczuć to kopnięcie. Mały przyłów też się trafił -szczupaczek 55 cm.
Wszystkich pozdrawiama60a39843cbc9ccbb46ecaac1367413b.jpg0f252b334aa4744c96c6a632cdd5519d.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#252 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:43

Na Zarnowcu ostro gryza

 

 

 

:)

Mimo wszystko proszę o stosowanie się do regulaminu. Ryba o centymetr za krótka może umknąć czujnym oczom naszych forumowiczów, ale o dwadzieścia? 

:D :D :D

Zdjęcie usunąłem.

     


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 18:34

  • jersey i Filip14 lubią to

#253 OFFLINE   Nizioł

Nizioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Michał

Napisano 19 czerwiec 2016 - 18:27

Dwa z forumowego minimum. Jakoś nie mogę dobrać się do większych. Chudzinki ale naprawdę silne. Brania nie sposób przegapić.

Załączony plik  20160601_053034.jpg   46,82 KB   51 Ilość pobrańZałączony plik  20160611_094403.jpg   56,02 KB   56 Ilość pobrań



#254 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 20 czerwiec 2016 - 08:14

Dłoniak :) Sprzętowo: Rarek 2500, CX Perch,żyłka 0,16. Strzelił w opadzie pod stadem drobnicy.

Załączone pliki



#255 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 20 czerwiec 2016 - 23:16

Miastowy, stykowy, wieczorny, murkowy 😜

Załączone pliki



#256 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:30

Załączony plik  Zdjęcie0525.jpg   49,6 KB   43 Ilość pobrańJeden okoń sfotografowany moją starą nokią lecz ładnie się zaprezentował i zdjęcie nie najgorsze :) złowiony na 6 metrach pod ławica malutkich uklejek z tego miejsca jeszcze wyjechało pare okoni lecz największy 34 cm  



#257 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 czerwiec 2016 - 21:57

Dzisiaj upał , trzydzieści plus - smukłe , blade , ciężko wypracowane . I jak cieszy  :D .

 

1466629045dsc03812.jpg


#258 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:11

Istnieją łowiska w których okonie w dużym stadzie przemieszczają się jak radiowóz patrolujący określony teren jak po sznurku i można trafić 1 góra dwie ryby i pauza. Jeśli ktoś chce przebić się przez te 40+ to nie bać się założyć smukłej 13cm gumy typu lunatic w kolorze brązu czy uklei i popizgać troszke ciężej w przez dłuższy okres czasu. taka wkur.... 40stk jak pizgnie w tak gumke to tylko ołów palcem w pysku pomacasz.


  • c00per, bartsiedlce i wobler130 lubią to

#259 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:46

A ja za to trafiłem dzisiaj tak ciemnego dzikusa, że jakby był ciemniejszy- byłby czarny. Równe 40cm, cieszy bardzo bo to z kanału niedaleko domu, gdzie na kilkadziesiąt krótkich wypadów (wędkuję tam głównie w tygodniu, po pracy), nigdy nie miałem nic większego niż 32-33cm. Więc jednak tam są :) Uderzył w malutkiego Horneta, w kolorze "green tiger", na głębokości ok.1,2m. Kijek- fox rage ultron 1-8g, młynek- shimano ultegra '98 w rozmiarze 2000.Załączony plik  oko40cmWilhelminaII.jpg   62,03 KB   55 Ilość pobrań

PS Sorry za jakość zdjęcia ale było robione na szybko, na samowyzwalaczu w telefonie.


Użytkownik kubazmech edytował ten post 22 czerwiec 2016 - 22:54


#260 OFFLINE   Barto

Barto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:31

Jezioro Mojtyny, mikro wahadłówki RoBo i dużo frajdy :)

 

Przykro mi, ale zasady są dla wszystkich, zdjęcia niezgodne z regulaminem.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 23 czerwiec 2016 - 12:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych