Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryoga czy Milionaire?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:29

totalna taniocha:

http://www.japantack...argain_cave.htm

http://www.japantack...Daiwa_Ryoga.htm

http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_Ryoga_Bayjiggin g.htm

http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_Ryoga_Bayjiggin gC.htm

Miłych zakupów i dalszych poszukiwań! <_< <_< <_<

#22 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 16:15

Witam,
mam trzeci sezon Millionaire SW 203 in red i pierwszy sezon Millionaire BC Specjal 103 in blue. Może być tak jak napisał Mefisto i nie rzucają tak daleko jak Ryoga.

Millionerki mają rzutowy hamulec Magforce V czyli automatyczny hamulec magnetyczny.
Siła odśrodkowa w trakcie wirowania szpuli wpycha rotor hamulca rzutowego w jego stojan wzdłuż wału szpuli. Jest to możliwe ponieważ ślizg rotora odbywa się po równi pochyłej tj. wewnętrznej, ukośnej krawędzi szpuli. W trakcie ślizgu rotor pokonuje opór sprężynki, która po wyhamowaniu szpuli cofa go z powrotem wzdłuż wałka szpuli.
Magforce V milionerek ma w porównaniu z Magforce Z Ryoga miększą sprężynkę i teoretycznie umożliwia krótsze rzuty.
10 pozycji hamulca rzutowego reguluje średnie prędkości szpulki.
Docisk wałka szpuli pozwala bezkarnie rzucać w najtrudniejszych warunkach. Większa wprawa kciuka i dobry kij to dłuższe szybowanie wabika przy mniejszym poskręcaniu hamulców.

Milionerki są okrąglutkie. W środku umieszczono stosunkowo małe, główne koło zębate. Mała powierzchnia koła to mała powierzchnia docisku tarcz hamulca walki. Mały obwód koła to mniej zębów, a więcej to ich osłabienie.
Hamulce 4-5 KG i przełożenia 5,8-6,2 milionerek to nie maksymalne osiągi Daiwa. Ryoga ma te parametry o średnio 20 % wyższe.

Ramy milionerek są mocne i bez zarzutu. Szkoda, że Ryoga nie nawiązuje do nich.

Wodziki są blisko szpuli ale w trakcie rzutu nieruchome. W trakcie wysnuwania linki podążają za nią.
W Ryoga wodziki są porównywalnie dalej oddalone od szpuli a to jeszcze lepiej.

Milionerki są bardzo solidne ale w 103 nit w wodziku puścił lub był wadliwy, a w 203 odpadła osłona śruby mocującej korbkę. Żadna tragedia ale srebrna łezka leży nad Bugiem pomiędzy Sławatyczami i Mościcami.
Oczywiście po Naszej stronie. :unsure:


#23 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 wrzesień 2010 - 17:49

Zdecydowałem że kupie ryoge :D

#24 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 08:58

No i bardzo słusznie.

#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 09:04

Zdecydowałem że kupie ryoge :D


W momencie gdy za polowe ceny mozna kupic w kraju i z gwarancja CC 201 DC personalnie wybor ten uwazam za taki sobie. Nie zmienia to absolutnie faktu ze Ryoga jest super kreciolkiem.

Bujo

#26 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 wrzesień 2010 - 13:41

Rowniez wybral bym Ryoge a od Biedy Plutona

#27 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 29 wrzesień 2010 - 08:03

[quote]
Zdecydowałem że kupie ryoge :D
[/quote]

W momencie gdy za polowe ceny mozna kupic w kraju i z gwarancja CC 201 DC personalnie wybor ten uwazam za taki sobie. Nie zmienia to absolutnie faktu ze Ryoga jest super kreciolkiem.

Bujo
[/quote]

Polowe ceny Ryogi czyli za 1100 zlotych :huh: ? Bujo to wez wyslij linka chetnie sprawdze bo tutaj http://www.mefistofishing.pl/shimano-calcutta-conquest-201dc -p-383.html widze za 2900 CC 201DC w krajowym sklepie :unsure:

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 08:10

[quote]
Zdecydowałem że kupie ryoge :D
[/quote]

W momencie gdy za polowe ceny mozna kupic w kraju i z gwarancja CC 201 DC personalnie wybor ten uwazam za taki sobie. Nie zmienia to absolutnie faktu ze Ryoga jest super kreciolkiem.

Bujo
[/quote]

Polowe ceny Ryogi czyli za 1100 zlotych :huh: ? Bujo to wez wyslij linka chetnie sprawdze bo tutaj http://www.mefistofishing.pl/shimano-calcutta-conquest-201dc -p-383.html widze za 2900 CC 201DC w krajowym sklepie :unsure:
[/quote]


Witam,

Niestety jest juz na to troche za pozno. Byly dostepne za 1050 zl na allegro. Juz nie ma ale sie nie dziwie. Przerabialismy to w watku ponizej i nawet @garowy zakupil za taka cene. Teraz kosztuje w fising-marcie 1500. Musieli tu zagladac, nie ladnie, oj nie ladnie :D :D :D

Bujo

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 08:12

Witam,

Jednak jeszcze jest :D :D :D

http://allegro.pl/multiplikator-calcutta-te-201-shimano-ct20 1tedc-a-i1244412241.html

Powodzenia, za taka cene watro :D

Bujo

#30 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 wrzesień 2010 - 09:50

Bujo, ale z opisu wynika, że jest to Calcutta TE 201, a nie CC. Jest między tymi dwoma multikami jakaś różnica?

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 09:56

Bujo, ale z opisu wynika, że jest to Calcutta TE 201, a nie CC. Jest między tymi dwoma multikami jakaś różnica?

tak http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=15432&am p;start=0& :D

#32 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 09:57

Bujo, ale z opisu wynika, że jest to Calcutta TE 201, a nie CC. Jest między tymi dwoma multikami jakaś różnica?


Witam,

Nie wiem niestety. Mialem kiedys amerykanska wersje Caluctty- roznila sie brakiem nawiercen na korpusie, nie klikajacym pokretlem hamulca i brakiem lozysk w raczkach.

Tu moze byc podobnie ale trzeba by sprawdzic, co @garowy pewnie zrobi jak dostanie swoj multik.

Bujo

#33 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:13

Bujo masz rację, za taką cenę nawet bym się nie zastanawiał. Ryoga jest super, ale gorzej leży mi w ręce niż CC, chyba dlatego, że jest trochę większa.

#34 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:47

Bujo masz rację, za taką cenę nawet bym się nie zastanawiał. Ryoga jest super, ale gorzej leży mi w ręce niż CC, chyba dlatego, że jest trochę większa.


Swojego Conquesta 201 DC kupilem nawet za troche mniejsze pieniadze tuz przed bankructwem znanego sklepu na ebayu i uwazalem to za super okazje. Jak widac czasem sie trafiaja a tysiaka wiecej Ryoga jak dla mnie nie jest warta stad taki a nie inny komentarz wyzej.

Przydatnosc DC przy jerkach jest oczywiscie minimalna ale znowu cena .... :D :D :D

Bujo

#35 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:54

Swoją CC kupiłem w bardzo dobrej cenie od jednego z naszych kolegów

#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:57

Swoją CC kupiłem w bardzo dobrej cenie od jednego z naszych kolegów


Jesli od Poppera to moja ci ona byla :D :D :D

#37 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:58

[quote]
Swoją CC kupiłem w bardzo dobrej cenie od jednego z naszych kolegów
[/quote]

Jesli od Poppera to moja ci ona byla :D :D :D
[/quote]

No nie, wtedy ten kolega przebywał jeszcze na Wyspie :mellow:

#38 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 30 wrzesień 2010 - 15:53

Bujo fakty sa takie ze teraz model CC 201 DC o ktorym byla pierwotnie mowa jest prawie 600 zlotych drozszy w tym samym sklepie w Polsce od Ryogi. Wiec porownywanie ceny ryogi teraz do ceny zakupu pare lat temu CC 201DC nie ma najmniejszego sensu. Spojrz jak zmienil sie kurs zlotego do jena. To mowi wszystko.

Nie pisze ze sie nie da kupic taniej CC ale pewnie da sie tez gdzies od kogos kupic taniej Ryoge jak sie poszuka.

Załączone pliki



#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 01 październik 2010 - 08:11

Witam,

@Andrew,

Nie zrozumiales mnie. Calcutta 201DC w momencie pisania posta byla dostepna za 1100 zl w Fishing-Mart. Koniec kropka. Polowa ceny Ryogi.

Przykro mi tez ale sklep jaki podales nie jest dla mnie zadnym odnosnikiem cenowym rynku. Ja tez mam kolegow w Japoni, ktorzy moga isc do sklepu i kupic 30% ponizej tego co jest dostepne w Placie czy gdziekolwiek indziej. Nawet prosto ze sklepu moga mi wyslac, Yamada-San super koles :D Jedynie wedki wychodza drogo ze wzgledu na koszty kuriera.


Nie wazne zreszta :D

Bujo


#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 październik 2010 - 08:53

Nie wazne zreszta

no wlasnie, kolor szpulki jest i tak wazniejszy, zwlaszcza u zawodnikow, ktorzy od 3 miesiecy ucza sie sylabizowac slowo multiplikator B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych