Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Konserwacja / naprawa 艂贸dki z laminatu


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
275 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 16 grudzie艅 2020 - 19:23

Witam 

 

Pytanko do znawc贸w tematu zakupi艂em 艂贸dke i na dnie jest troche uszczerbie艅 ubytk贸w i takie tam doradzcie co krok po kroku zrobi膰 aby doprowadzi膰 do zadowalaj膮cego stanu aby by艂o jak nale偶y odrazu wspomne 偶e nie chcem wybiera膰 drogi na skr贸ty chcem zrobi膰 porz膮dnie.Nie jestem pewny czy dobrze mysle ale wiadomo oczy艣ci膰 (oszlifowa膰) odt艂u艣ci膰 i my艣la艂em o szpachli i tu pytanie jak膮 szpachle wybra膰 epoksydow膮 czy poliestrow膮 uniwersalna czy zbrojon膮 z w艂贸knem?Po uzupe艂nieniu ubytk贸w szlifowanie odt艂uszczenie i my艣la艂em o pod艂adzie epoksydowym (ile razy go nak艂ada膰) bo mam w zamiarze pomalowa膰 ca艂e dno i na to farba wierzchnia poliuretanowa (ile razy nak艂ada膰 tak膮 farbe).Ewentualnie mo偶e jakie艣 sugestie innego rozwi膮zania mile wskazane.Dodaje foto aby by艂o wiadomo o co chodzi i ca艂e dno.Za艂膮czony plik  IMG_20201201_094914.jpg   58,88 KB   25 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095525.jpg   76,05 KB   25 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095546.jpg   47,18 KB   21 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095552.jpg   47,91 KB   21 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095600.jpg   54,36 KB   20 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095916.jpg   45,13 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_095928.jpg   44,85 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  IMG_20201201_100038.jpg   114,51 KB   21 Ilo艣膰 pobra艅



#222 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 post贸w

Napisano 16 grudzie艅 2020 - 22:47

http://www.jachtowe....ow-remontu.html

#223 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2021 - 21:08

Czy kto艣 korzyszta艂 z tych farb przy odnawianiu 艂odzi.https://allegro.pl/o...r-4l-7163087637



#224 OFFLINE   LEYA

LEYA

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 post贸w
  • LokalizacjaZdu艅ska Wola
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Fry艣

Napisano 09 marzec 2021 - 19:19

Drodzy forumowicze  mam pytanie czy 偶elkot lub topkot mo偶na malowa膰 farbami poliuretanowymi ? 



#225 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 post贸w

Napisano 09 marzec 2021 - 20:52

http://www.jachtowe....ow-remontu.html

#226 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2021 - 10:53

Czy kto艣 korzyszta艂 z tych farb przy odnawianiu 艂odzi.https://allegro.pl/o...r-4l-7163087637

Tak, bez zastrze偶e艅 jak narazie. P贸艂 roku na 艂贸dce.



#227 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 16 marzec 2021 - 12:04

Jako 偶e jestem na etapie remontu 艂odzi mam w tej sprawie do was pytanie mo偶e kto艣 orientuje si臋 gdzie mo偶na by by艂o zam贸wi膰 takie wk艂ady z klapami bakisty (schowaka) jak na foto.Pisa艂em do jednego producenta 艂odzi ale bez odzewu.

 

Za艂膮czony plik  klapa bakisty 1.jpg   35,65 KB   13 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  klapa bakisty 2.jpg   63,6 KB   13 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  klapa bakisty 3.jpg   182,85 KB   13 Ilo艣膰 pobra艅



#228 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:Adam

Napisano 16 marzec 2021 - 13:33

Krzysztof, takich to chyba nie kupisz, to idzie chyba z formy i jest to jeden element razem z 艂odzi膮.

Jedyne jakie mo偶esz kupi膰 to takie chyba plastikowe jak tu:

https://allegro.pl/o...AiABEgLOcfD_BwE



#229 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Ka偶mierski

Napisano 16 marzec 2021 - 14:03

Zapytaj si臋 producenta kto t膮 艂贸dk臋 robi艂  On powinien mie膰 form臋 tej bakisty , to b臋dzie najszybciej  . Teraz producenci 艂贸dek s膮 zawaleni  swoj膮   robot膮 bo ludzie czekaj膮 na swoje 艂贸dki dla tego nikt si臋 nie odzywa  . Tak膮 zrobi膰 to r臋kodzie艂o jednorazowe  obawiam si臋 偶e kosztowne , moja jest robiona z ca艂ej formy tylko dekiel  dorabiaj膮  , odbi贸r w kwietniu 



#230 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 16 marzec 2021 - 23:06

Z tego co mi si臋 wydaje to te wk艂ady razem z klapa bakisty stanowi osobny element kt贸ry jest wklejany i dosdatkowa nitowany jak si臋 dobrze przyjrzy to takie wra偶enie mo偶na odnie艣膰.



#231 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:Adam

Napisano 17 marzec 2021 - 13:53

Krzysztof, mo偶e w jaki艣 艂贸dkach nitowany i klejony jest (dlatego napisa艂em chyba :))

W mojej na 100% jest to wykonane jako ca艂o艣膰.

Troch臋 producent贸w jest musisz pyta膰.



#232 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Ka偶mierski

Napisano 17 marzec 2021 - 16:26

Faktycznie wygl膮da na osobn膮 cz臋艣膰 艂贸dki ta bakista , zobacz producenta powinien zostawi膰 znak po sobie ,   oczywi艣cie jak si臋 nie boi o jako艣膰 swojej roboty   ;)  ( gwarancja do bramy  dalej si臋 nie znamy ) jak robi takie bakisty to ma form臋 i tu b臋dzie najszybciej i najtaniej moim zdaniem , gdzie indziej policz膮 za stworzenie takiej formy  z kt贸rej wylej膮 dopiero bakist臋 . 



#233 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2021 - 10:48

Faktycznie wygl膮da na osobn膮 cz臋艣膰 艂贸dki ta bakista , zobacz producenta powinien zostawi膰 znak po sobie ,   oczywi艣cie jak si臋 nie boi o jako艣膰 swojej roboty   ;)  ( gwarancja do bramy  dalej si臋 nie znamy ) jak robi takie bakisty to ma form臋 i tu b臋dzie najszybciej i najtaniej moim zdaniem , gdzie indziej policz膮 za stworzenie takiej formy  z kt贸rej wylej膮 dopiero bakist臋 . 

艁贸dka ma ju偶 swoje lata a z tego co wiem producent sprzeda艂 firme komu艣 z okolic 艁odzi pisa艂em do nich ale niestety bez odpowiedzi.Zanim zdecydowa艂em si臋 na zakup starszej Romanki sporo szuka艂em ze starych lat kiedy nie bylo oszcz臋dno艣ci na materiale uda艂o mi sie tak膮 znalez膰 fakt 偶e do remontu ale jest przynajmniej zrobiona bez oszcz臋dzania nie to co w dzisiejszych czasach sie robi.Owszem sa jeszcze producenci co nie oszcz臋dzaja ale wszystko kosztuje .Zdaje sobie sprawe 偶e producenci maja nawa艂 pracy przed sezonem.Znalaz艂em innego producenta kt贸ry montuje takie klapy w swoich 艂odziach i mo偶liwe 偶e uda si臋 to ogarn膮膰.A dla przysz艂ych przeszukuj膮cych w膮tek w sprawie takich klap bakist to ju偶 moge powiedzie膰 jest ona odr臋bnym elementem i jest ona montowana osobno tak jak wydawa艂o mi si臋 wcze艣niej rozmawialem z producentem i tak膮 dosta艂em informacje.Jak dogadam si臋 to dam znaka dla potomnych 偶eby mieli 艂atwiej w poszukiwaniach.



#234 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:Adam

Napisano 18 marzec 2021 - 14:10

Krzysztof jak b臋dziesz wiedzia艂 konkretnie co i jak to koniecznie daj zna膰.

Przede wszystkim ile za takie ustrojstwo sobie wo艂aj膮 i jakie to ma wymiary.

A偶 dziw bierze, 偶e nikt tego nie sprzedaje?

Moja druga 艂贸dka, kt贸ra stoi i na jeziorze z pewnosci膮 ucieszy艂a by si臋 z takiego rozwi膮zania, a i ja mia艂bym w ko艅cu gdzie zostawi膰 rzeczy, kt贸rych nie szkoda jak ukradn膮...



#235 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2021 - 17:13

Takie samo zamkni臋cie bakisty ma Romana Valory, wcze艣niej Boatbuilding Szczecinek.



#236 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 marzec 2021 - 22:48

Takie samo zamkni臋cie bakisty ma Romana Valory, wcze艣niej Boatbuilding Szczecinek.

Dok艂adnie tak kiedys Boatbulding Gwda Wielka dok艂adnie pan Wysocki.

 

Krzysztof jak b臋dziesz wiedzia艂 konkretnie co i jak to koniecznie daj zna膰.

Przede wszystkim ile za takie ustrojstwo sobie wo艂aj膮 i jakie to ma wymiary.

A偶 dziw bierze, 偶e nikt tego nie sprzedaje?

Moja druga 艂贸dka, kt贸ra stoi i na jeziorze z pewnosci膮 ucieszy艂a by si臋 z takiego rozwi膮zania, a i ja mia艂bym w ko艅cu gdzie zostawi膰 rzeczy, kt贸rych nie szkoda jak ukradn膮...

Ok dam znaka jak si臋 dogadam.



#237 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 20 marzec 2021 - 21:45

Pytanie do znawc贸w tematu jako 偶e jestem na etapie remontu w swojej 艂odzi stoaje przez przyst膮pieniem to wklejenia wzmocnienia na dziobie po rolke kotwiczn膮 i tu moje pytani posiadam deske d臋bow膮 sezonaowana sporo czasu nie chcem wkleja膰 sklejki bo wiedzia艂em w jakiem stanie usun膮艂em stare wzmoecnienie w艂a艣nie ze sklaejki byla masakra.Tu moje pytanie czym zabezpieczy膰 t膮 deske jakim 艣rodkiem impregnat czy co konkretnie u偶y膰.Stara sklejka zosta艂膮 wyci臋ta i ca艂e miejsce po starym wzmocnieniu zosta艂o wyczyszczone oszlifowane.Zanim wkleje nowe wzmocnienie mam w planach po艂o偶yc 1 warstwe maty szklanej 450 i po tym zabiegu wklei膰 nowe wzmocnienie.Doradzcie czym zabezpieczy膰 t膮 deske.Pewnie w nied艂ugim czasie b臋de si臋 odzywa艂 z poradami od was.



#238 OFFLINE   tato1

tato1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 post贸w

Napisano 21 marzec 2021 - 09:40

Ka偶dy element drewniany pr臋dzej czy p贸藕niej zgnije lub zbutwieje , ja bym wstawi艂 kawa艂ek blachy aluminiowej.

U偶ytkownik tato1 edytowa艂 ten post 21 marzec 2021 - 09:41

  • pawlo29 lubi to

#239 OFFLINE   S艂awomir

S艂awomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 post贸w
  • LokalizacjaToru艅
  • Imi臋:S艂awomir

Napisano 21 marzec 2021 - 20:17

Pytanie do znawc贸w tematu jako 偶e jestem na etapie remontu w swojej 艂odzi stoaje przez przyst膮pieniem to wklejenia wzmocnienia na dziobie po rolke kotwiczn膮 i tu moje pytani posiadam deske d臋bow膮 sezonaowana sporo czasu nie chcem wkleja膰 sklejki bo wiedzia艂em w jakiem stanie usun膮艂em stare wzmoecnienie w艂a艣nie ze sklaejki byla masakra.Tu moje pytanie czym zabezpieczy膰 t膮 deske jakim 艣rodkiem impregnat czy co konkretnie u偶y膰.Stara sklejka zosta艂膮 wyci臋ta i ca艂e miejsce po starym wzmocnieniu zosta艂o wyczyszczone oszlifowane.Zanim wkleje nowe wzmocnienie mam w planach po艂o偶yc 1 warstwe maty szklanej 450 i po tym zabiegu wklei膰 nowe wzmocnienie.Doradzcie czym zabezpieczy膰 t膮 deske.Pewnie w nied艂ugim czasie b臋de si臋 odzywa艂 z poradami od was.

 

 

Kiedy艣 konserwowa艂o si臋 Pokostem Lnianym z tym 偶e trzeba by艂o go podgrza膰 aby by艂 bardziej p艂ynny i dobrze si臋 wch艂ania艂  



#240 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 22 marzec 2021 - 17:21

Ka偶dy element drewniany pr臋dzej czy p贸藕niej zgnije lub zbutwieje , ja bym wstawi艂 kawa艂ek blachy aluminiowej.

No powiem ci 偶e da艂e艣 mi do my艣lenia tw贸j pomys艂 jest ca艂kiem dobry.Tak jak m贸wisz drewno zgnije.

Musz poszuka膰 na necie gotowych arkuszy minimum 4-5mm my艣le 偶e b臋dzie odpowiednio sztywne.