Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   bulciu17

bulciu17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPrzemysl
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2015 - 19:00

Ja używam mikado Feeling 240/10g kupiony w sklepie chyba za 90zl



#182 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3966 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:11

Witajcie dołączę się do tematu choć szukam nie całkiem budżetowego kija. Widzę, że dużo piszecie o wklejkach i że są kiepskie. O co dokładnie chodzi? Słyszałem, że na okonie na jigowani i boczny trok to najlpiej wklejka bo pokazuje brania. Z tego wątku jednak wnioskuję, że musi mieć jakieś wady bo wolicie wędki o pełnym blanku. Z czego to wynika? Aktualnie też szukam fajnego kija na okonie UL. Największy problem jaki dostrzegam to znalezienie wedki o długości powyżej 2.40. Łowię z brzegu i zawsze myśalełem, że kijki ookoło 2m sa raczej na łódeczkę. Widzę jednak, że nie koniecznie. Możecie mi wyjaśnić te dwie kwestie? Z góry dzięki !

Mogę polecić kongera wrx tango 2.70 fantastyczny kij za rozsądne pieniądze...


  • mrowa lubi to

#183 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 14:09

Wędka Mikado Lexus Sapphire Spin 280/13g moim zdaniem nie ma konkurencji dla tego spina (konger Tango wymięka) mam oba te kije i mikado bije na głowę Kongera , daje rade z przyłowami a z okoniami jest niezastąpiąpiny:

0

 

 

 

Dla mnie ta wedka to pomylka... przelotki sa tak blisko osadzone blanku ze non stop mialem przyklejona i okrecona zylke do wklejki... co rzut musialem sie martwic czy sie czasem nie zaplatało o szczytówkę aby jej nie złamać.. nie polecam.


  • Alexspin lubi to

#184 OFFLINE   kolgrim

kolgrim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaJelenia góra
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:23

Miałem fishmaker wklejke do 7 czy 8 gram, już nie pamiętam. Fajnie się nim łowiło, natomiast bardziej byłem zadowolony z MAX empire jig. I można w dobrej cenie znaleźć na aukcjach itp. Jedyny problem to to, że producent się wypioł i przestał je produkować. Nie można reklamować nie mówiąc o dokupieniu brakujacego lub uszkodzonego elementu.

#185 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:42

Nikt chyba nie wymieniał jeszcze Mikado Tsubame UL Spin - 260cm, do 16g. Budżetowa, dość uniwersalna do mniejszych przynęt, czuła, przelotki o sporej średnicy, nie przeszkadzające przy rzucie, żyłka nie klei się do blanku. Bardzo dobrze trzyma ryby, mało spadów. Wady - można się przy niej oduczyć zacinania :) - po prostu nie ma potrzeby w większości przypadków. Największa wyholowana ryba - boleń 70cm.



#186 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2015 - 01:17

Szczytówka pokazuje opad od 2g przy plecionce mikado 0,8mm i idealnej pogodzie. Najlepiej mi się pracuje z tą wędką przy paprochach 3g i małych jaskółkach 2-2,5g. Do wykonania nie można się przyczepić wszystko jest zrobione na wysokim poziomie. Mam ten kijek dopiero pierwszy sezon i na pewno zostanie u mnie na długo. A zabawa z okoniami powyżej 30cm jest super

A jak z ugieciem przy rybkach?
Sa spady na okoniach?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#187 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 06:21

Znalazłem MIKADO NIHONTO ULTRALIGHT PERCH w 1-składzie. Na papierze wygląda przyzwoicie ale bardzo mało opinii o tej wędce. 



#188 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 08:50

Znalazłem MIKADO NIHONTO ULTRALIGHT PERCH w 1-składzie. Na papierze wygląda przyzwoicie ale bardzo mało opinii o tej wędce. 

miałem ten kij w dwuskładzie 270cm cw 2-12gr jak dobrze pamiętam, od środka bujał się jak gumowa pała szybko go sie pozbyłem, jak z mikado to w cenie budżetowej lexus nie ma sobie równych, łowie nim kilka lat a taki kij jak equs tango kongera leży na szafie, ale to też zależy dużo od własnych preferencji co nam leży w ręku



#189 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2015 - 10:24

miałem ten kij w dwuskładzie 270cm cw 2-12gr jak dobrze pamiętam, od środka bujał się jak gumowa pała szybko go sie pozbyłem, jak z mikado to w cenie budżetowej lexus nie ma sobie równych, łowie nim kilka lat a taki kij jak equs tango kongera leży na szafie, ale to też zależy dużo od własnych preferencji co nam leży w ręku

A ten lexus jakie ma ugiecie?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#190 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 30 grudzień 2015 - 12:47

A czy może miał już któryś z kolegów w ręku kijek z serii dam effzet perch special?myślę o zakupie wersji 2-8 i chcialbym sie o nim dowiedziec ciut wiecej...

#191 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:58

A ten lexus jakie ma ugiecie?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

lexus jest na pewno szybszy niż nihonto i ładnie przechodzi w parabolę pod rybką, a nihonto zachowuje się jak by miał szczytówkę za ciężką



#192 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 grudzień 2015 - 15:05

Mam lexusa 260 do 13g i również uważam że jest całkiem spoko ale nie mam za dużego porównania do innych kijków. Już ktoś tu o tym pisał że przelotki są bardzo blisko blanku przez co linka przykleja się i czasem plącze na szczytówce. Postaram się wieczorem wrzucić zdjęcia ugięcia jak chcesz

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

#193 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2015 - 15:36

Mam lexusa 260 do 13g i również uważam że jest całkiem spoko ale nie mam za dużego porównania do innych kijków. Już ktoś tu o tym pisał że przelotki są bardzo blisko blanku przez co linka przykleja się i czasem plącze na szczytówce. Postaram się wieczorem wrzucić zdjęcia ugięcia jak chcesz

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jesli mozesz to wrzuć kilka fotek z tym ugieciem...Mysle ze nie tylko mi sie przydadza.Pzdr.

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarcinZ edytował ten post 30 grudzień 2015 - 15:37

  • Wiśnia3005 lubi to

#194 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2015 - 15:39

lexus jest na pewno szybszy niż nihonto i ładnie przechodzi w parabolę pod rybką, a nihonto zachowuje się jak by miał szczytówkę za ciężką

A czy jakies przesztywnienia wystepuja?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#195 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 16:02

miałem ten kij w dwuskładzie 270cm cw 2-12gr jak dobrze pamiętam, od środka bujał się jak gumowa pała szybko go sie pozbyłem, jak z mikado to w cenie budżetowej lexus nie ma sobie równych, łowie nim kilka lat a taki kij jak equs tango kongera leży na szafie, ale to też zależy dużo od własnych preferencji co nam leży w ręku

Sprawdziłem katalog MIKADO i tej wędki nie ma w wersji 2,7m . Najdłuższa to 2.2m.



#196 OFFLINE   Mateusz1997

Mateusz1997

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Wilczyński

Napisano 30 grudzień 2015 - 17:50

posiadałem mitchell pro privile ul spin 2-7g bardzo fajna wędka w przystępnej cenie



#197 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2015 - 18:01

posiadałem mitchell pro privile ul spin 2-7g bardzo fajna wędka w przystępnej cenie

Jaka akcje miala i ugiecie jakie?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#198 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 01 styczeń 2016 - 13:54

Witam w Nowym Roku.
Panowie Mikado Lexus Sapphire to wklejka bardziej sztywna, czy kluskowata?
I pytanie do bardziej doświadczonych. Czy warto owy badyl nabyć, oskrobać i zastosować dobre komponenty(przelotki, uchwyt, rękojeść). Jeżeli tak to jakie uzbrojenie warto zastosować, w miarę ekonomiczne? Czy to w ogóle ma sens?

#199 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 01 styczeń 2016 - 15:16

Witam w Nowym Roku.
Panowie Mikado Lexus Sapphire to wklejka bardziej sztywna, czy kluskowata?
I pytanie do bardziej doświadczonych. Czy warto owy badyl nabyć, oskrobać i zastosować dobre komponenty(przelotki, uchwyt, rękojeść). Jeżeli tak to jakie uzbrojenie warto zastosować, w miarę ekonomiczne? Czy to w ogóle ma sens?

Przyłączam sie do pytania,mnie to rownież interesuje.

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#200 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2016 - 15:40

Sprawdziłem katalog MIKADO i tej wędki nie ma w wersji 2,7m . Najdłuższa to 2.2m.

dokładnie miałem ten kij: http://allegro.pl/sp...5442588339.html