Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   turik

turik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 październik 2015 - 14:02

Możesz coś więcej ? długość realne cw  oraz zbliżona cena ?

realne cw 4g+guma do 12g+guma. ceny to mniej więcej 150zł. trzeba szukać może ktoś na forum ma i chce sprzedać


  • marek.zag lubi to

#162 OFFLINE   andras

andras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2015 - 19:02

Dzięki za informacje , jeszcze tylko jaka jest długość tej wędki ?


  • M a n i e k lubi to

#163 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 październik 2015 - 19:53

realne cw 4g+guma do 12g+guma. ceny to mniej więcej 150zł. trzeba szukać może ktoś na forum ma i chce sprzedać

Wydaje mi się, że koszt LRF to kasa rzędu 300 PLN - za nówkę oczywiście. 



#164 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 05 listopad 2015 - 13:09

Ja łowię na Mikado Feeling 240/10g. Kupione lata temu, tak mi dobrze leży, że nie planuje zmieniać na nic innego. Wiem, że ich nie produkują ale jest alternatywa - Mikado Sensei Ultrafast 240/8g. Wklejka, ultra cienka na dodatek i pracuje całkiem fajnie. Optymalne obiążenie 1,5g - 5 g, ciężej szczytówka za bardzo się poddaje. Teraz na allegro są po 110 zł. - za taką cenę produkt sięgający klasę wyżej.



#165 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 listopad 2015 - 23:08

Nihonto Ultralight Perch - 2,20M / 8g

 

- super wędka za niewielkie pieniądze


Użytkownik Pirania edytował ten post 05 listopad 2015 - 23:12


#166 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 listopad 2015 - 23:22

Konger Ultris Jig Micron 232 0,5-6g

Okonie nie mają szans ☺


  • Alexspin lubi to

#167 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2015 - 07:16

Mógłbyś coś napisać o tym Ultrisie? Wypatrzyłem go sobie w katalogu już dawno ale w żadnym stacjonarnym sklepie nie spotkałem.

Interesuje mnie głównie to od ilu gram pokazuje opad i w jakim zakresie gramatur spisuje się najlepiej.



#168 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 listopad 2015 - 08:44

Szczytówka pokazuje opad od 2g przy plecionce mikado 0,8mm i idealnej pogodzie. Najlepiej mi się pracuje z tą wędką przy paprochach 3g i małych jaskółkach 2-2,5g. Do wykonania nie można się przyczepić wszystko jest zrobione na wysokim poziomie. Mam ten kijek dopiero pierwszy sezon i na pewno zostanie u mnie na długo. A zabawa z okoniami powyżej 30cm jest super
  • Alexspin lubi to

#169 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2015 - 09:08

ok wygląda na to że to jest to czego szukam  :)


  • Przemek_M lubi to

#170 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 listopad 2015 - 09:43

Zapomniałem dopisać że 5g to max obciążenia. Największy ciężar założyłem 7,5g i już kijek nie chciał współpracować tak jak bym chciał.
  • Alexspin lubi to

#171 OFFLINE   Snufficator

Snufficator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Danio

Napisano 06 listopad 2015 - 10:12

Witajcie dołączę się do tematu choć szukam nie całkiem budżetowego kija. Widzę, że dużo piszecie o wklejkach i że są kiepskie. O co dokładnie chodzi? Słyszałem, że na okonie na jigowani i boczny trok to najlpiej wklejka bo pokazuje brania. Z tego wątku jednak wnioskuję, że musi mieć jakieś wady bo wolicie wędki o pełnym blanku. Z czego to wynika? Aktualnie też szukam fajnego kija na okonie UL. Największy problem jaki dostrzegam to znalezienie wedki o długości powyżej 2.40. Łowię z brzegu i zawsze myśalełem, że kijki ookoło 2m sa raczej na łódeczkę. Widzę jednak, że nie koniecznie. Możecie mi wyjaśnić te dwie kwestie? Z góry dzięki !



#172 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2015 - 16:46

Zapomniałem dopisać że 5g to max obciążenia. Największy ciężar założyłem 7,5g i już kijek nie chciał współpracować tak jak bym chciał.


I to by mnie urządzało, mam już wędkę opisana jako 1-10 ale tam sygnalizacja opadu zaczyna sie dopiero od 4g a zadowalająca jest przy 5g

#173 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 06 listopad 2015 - 17:56

O co dokładnie chodzi? Słyszałem, że na okonie na jigowani i boczny trok to najlpiej wklejka bo pokazuje brania. 

Zamiast żyłki, używaj plecionki z przyponem z fluorocarbonu - nie przegapisz brań. Hamulec + odpowiedni kij, ryby nie spadają. Nie zapomnę, gdy kiedyś używałem ustrojstw nazywanych wklejankami i swojego zdziwienia, jak wielka różnica była pomiędzy Team Dragonem 3-12g a Diaflexem Perchem 2-12 na korzyść tego drugiego, zwłaszcza, jeśli traktować o trzymaniu ryby. Dziś kij z wklejką pod okonia nie ma dla mnie racji bytu (jig, drop od święta Carolina i mutacje) i zapewne nie będzie już miał. Moje uniwersalne (przede wszystkim celem jest okoń) wędzisko ma wyrzut 4-17g, już z powodzeniem prowadzę 3" przynętę na 2g główce.


Użytkownik Dawido edytował ten post 06 listopad 2015 - 17:58


#174 OFFLINE   i_de

i_de

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 19:30

Co to za cudo?



#175 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 07 listopad 2015 - 23:15

@i_de, posłałem PW, żeby nie odbiegać od wątku.

Natomiast, jeśli mogę polecić coś bez wklejki (o szerszym zastosowaniu) i za niewielkie pieniądze, polecam Daiwę Infinity-Q 3-18 2,7m, generacje I-III. Pod okonia i inne ryby w typie kleni i jazi, bardzo okej. Tylko, na Boga, plecionka! :) IV nie miałem w łapce, ale z tego co pamiętam, chyba najdłuższy jest w 2,4m. 



#176 OFFLINE   kuba67810

kuba67810

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 14:17

A ja zamiast lexusa poleciłbym silver eagle ,bardzo podobna do lexusa ale sporo lżejsza ,obie chodzą w tych samych pieniądzach.

miałem polamałem i przerobiłem ale wedka warta polecenia  jak dla mnie przy zyłce to max 4 g w wedce do 7g



#177 OFFLINE   Lukas_poz

Lukas_poz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2015 - 17:15

Ja uzywam mikago nihonto flash
Kijek przy dlugosci 270 ma cw od 0-13 fajny z zapasem mocy w razie przylowu wazy ok 130gr z kolej dl 255 wazy juz ok 97gr..polecam naprawde. Nigdy nie mialem przekonania do mikado az do teraz.

#178 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 18 listopad 2015 - 11:48

Wędka Mikado Lexus Sapphire Spin 280/13g moim zdaniem nie ma konkurencji dla tego spina (konger Tango wymięka) mam oba te kije i mikado bije na głowę Kongera , daje rade z przyłowami a z okoniami jest niezastąpiąpiny:

0



#179 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 20 listopad 2015 - 22:44

Ja uzywam mikago nihonto flash
Kijek przy dlugosci 270 ma cw od 0-13 fajny z zapasem mocy w razie przylowu wazy ok 130gr z kolej dl 255 wazy juz ok 97gr..polecam naprawde. Nigdy nie mialem przekonania do mikado az do teraz.

 

Użytkujesz też ten krótszy kijek (255cm)? Jesteś w stanie powiedzieć o nim coś więcej? Szukam na przyszły sezon wklejki do łowienia w standardowym opadzie opcjonalnie do wykorzystania pod trok. Parametry tego patyka są zachęcające, cena też niewygórowana. Pytanie tylko jak sprawdza się w boju? Interesuje mnie też długość dolnika.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

zwiraz


Użytkownik zwiraz edytował ten post 20 listopad 2015 - 23:16


#180 OFFLINE   leszek3b

leszek3b

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 23:35

Ja używam i polecam Mikado silver eagle 2,40 do 10g i drugi niestety droższy ale super kijek Robinson diaflex perch 2,40 do 8g.Oba moim zdaniem poprawnie opisane.