Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 11 lipiec 2016 - 08:00

Niedługo Normark wycofa się z shimano i będą problemy z gwarancjami :D

Polecaj polecaj :D
  • Bolesław i Marcyś lubią to

#242 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 lipiec 2016 - 06:59

Wczoraj synowi kupił jego pierwszy spining z przeznaczeniem na okonia.  Cormoran K-Don Trout & Perch spinning 2.05 do 15 gram.  Na sucho robi bardzo dobre wrażenie.  Przelotki SIC i regulowane wyważenie kija w dolniku za 115 zł w promocji. 



#243 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:07

Czy nie za krótki? Taka długość jest dobra przy wędkowaniu z łodzi, z brzegu będzie ciut krótko. :)



#244 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:25

A czemu krótko? Jeśli brzegi nie zarośnięte to w zupełności wystarczy, tym bardziej dla dziecka.
  • Jozi i mrowa lubią to

#245 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:38

A czemu krótko? Jeśli brzegi nie zarośnięte to w zupełności wystarczy, tym bardziej dla dziecka.

Bardzo dobry wybór długości kija, szczególnie dla dziecka.
  • popper i G_rzegorz lubią to

#246 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:21

OK. Wyjdzie "w praniu"... ;)



#247 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 lipiec 2016 - 10:05

Wędka głównie do połowu z brzegu a w tym wypadku będzie to bardzo duży pomost na którego końcu jest głębokość około 8 metrów.   Młody będzie łowił na DS i boczny trok więc ta długość powinna mu wystarczyć.  Kolejna sprawa to w przypadku młodego adepta wędkarstwa uczącego się sztuki spiningowania prawdopodobieństwo nieumyślnego skrócenia wędki proporcjonalnie wzrasta z jej długością ;)  



#248 OFFLINE   WróciłemDoSpinningu

WróciłemDoSpinningu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 lipiec 2016 - 10:26

Dorosłym też się to zdarza.  ;)

Wiem to z autopsji.


  • Alexspin lubi to

#249 OFFLINE   pranagal

pranagal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 00:19

Proponowałbym Mikado Lexus Sapphire Spin



#250 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 sierpień 2016 - 05:34

Proponowałbym Mikado Lexus Sapphire Spin

Czytaj kolego temat zanim napiszesz. Wojtek już miesiąc temu kupił wędkę... :P


  • coma lubi to

#251 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:01

Cześć szukam jakiejś okoniówki do cw podanego w temacie. Przynety jakimi będę się posługiwał to gumki z główkami od 3g do 12g. Zależy mi na tym żeby kij był szybki i co najważniejsze żeby pod w miarę niewielkim obciążeniem przechodził w parabole. I druga najważniejsza rzecz żeby kij nie klękał przy główkach 10g a i preferuje krótsze kije od 1.80 do 2.30 m. Mam st.croixa avs66ulf2 ale on jest za delikatny. Budżetowo chciałbym zmieścić się do 300-400zl pozdrawiam.

#252 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 wrzesień 2016 - 07:50

jeżeli macie możliwość zobaczcie sobie kij Caiman Dream 210 2-8 (nie wklejka). Kupiłem za lekko ponad stowke i jestem mega zadowolony☺ kijek realnie jak dla mnie od 1 do 4 gram. Mało info w sieci. Mega mięciutki, moje okonie same się wcinaja.

#253 OFFLINE   Rudy7

Rudy7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 wrzesień 2016 - 10:38

Czy do łowienia z opadu koniecznie musi być wklejanka? Wpadła mi w oko jedna wędka a mianowicie Abu Venerate 702L 2-15g Spin. Długość mi oodpowiada, będę łowić na małych żwirowniach z brzegu, gumy,popery,względem. Raczej weekendowe łowienie wiec nie chcę wydać dużej gotówki na sprzęt.
Pozdrawiam

#254 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 10:46

Są dwie szkoły łowienia okoni i to jaką wędkę wybierzesz, wklejkę czy nie, zależy od upodobania, choć dla mnie okoniówka bez wklejki jest zupełnie nieprzydatna.

Moim zdaniem, jeśli kij jest z "niskiej półki" to lepiej żeby był wklejką, więcej delikatnych brań pokaże.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 24 wrzesień 2016 - 10:48

  • Alexspin i Przemek_M lubią to

#255 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 13:27

Czy do łowienia z opadu koniecznie musi być wklejanka? Wpadła mi w oko jedna wędka a mianowicie Abu Venerate 702L 2-15g Spin. Długość mi oodpowiada, będę łowić na małych żwirowniach z brzegu, gumy,popery,względem. Raczej weekendowe łowienie wiec nie chcę wydać dużej gotówki na sprzęt.
Pozdrawiam

Opad - lepsza wklejka, ale... skoro łowisz weekendowo, i nie tylko na gumy to bardziej uniwersalny będzie kij bez wklejki. Większy zakres zastosowań, zachce Ci się łowić obrotówkamu czy woblerami - to kij bez wklejki bedzie wygodniejszy. Dostaniesz "fazy" na pstrągi - i masz bardzo dobry start z tym Venerate.
Już nie pamiętam jak konkretnie toto mi leżało w ręce,ale wszystkie abu jakie macałem/mam są dosyć "mięsiste", i raczej bez wzgledu na opis na blanku oscylowały w rejonie akcji "medium". Nie mylić z szybkością kija.

Z wędką jest jak z kobietą - w sklepie wybieramy oczami i ręką ale "sucho". Prawdziwe odczucie jest dopiero nad wodą.
Jak postawisz koło siebie panie 17 i 40 lat , obie zadbane i bez odchyleń,to bez namysłu rzucisz sie na nastkę. Ale jakbyś je porównał w łóżku... to na młodą więcej nie spojrzysz.

Użytkownik etherni edytował ten post 24 wrzesień 2016 - 13:33


#256 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2016 - 13:31

Sławek ten Abu to są szybsze z pełniejszym ugięcie m?

#257 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 14:19

Naprawdę nie pamietam szczegółów - ma Abu Diplomata travela, 243cm, 10-25g (oryginalnie opisany jako jednouncjowy bez "dołu", i to jest chyba bardziej słuszne, bo i paprochem na glowce 3g rzucisz, i nie ma strachu jak się przeciazy e i to bardzo oldschool'owy kijek, raczej miękki,po staremu uzbrojony, długi dolnik. Opanowanie rzutu zajęło mi trochę czasu, ale ten kij pod rybą daje radę i kleniom 25 i pstrągom 40+ i suma 120+ wyjął.

Venerate i Vendetta kilka różnych macałem, ani orgazmu, ani obrzydzenia nie było. Żaden nie był sztywną pałą ani krowim ogonem. Miały swoje wady i zalety, ale nic co by je dyskwalifikowało albo wybijało ponad swoją klasę cenową.

Jakieś abu (vendetta na pewno, venerate chyba widziałem, a travel diplomt to wystarczy dać mi znać i pokaże/podrzucę swojego osobistego do obejrzenia) na pewno ma sklep "Wędkarski Kraków" na ul.Zapolskiej, to można pomacać. Chyba też fishpoincie na ks. Józefa miałem w ręce abu.

O ile kołowrotki abu dziś, to kompletna porażka w porównaniu z czasami świetności firmy, to kije nadal są niezłe. Do legendarnych modeli z lat 80/90' sporo brakuje, ale są poprawne, i solidne.

#258 OFFLINE   Rudy7

Rudy7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 październik 2016 - 09:52

Wybór padł na wklejanke Corman GTS Ultra Light 2.20m 2-10g. I teraz moje pytanie. Jaki bedzie rozsądny rozmiar gum, główki max 7g?

#259 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:35

Niedawno kupiłem Mikado Lexus 240 do 10g i okazuje się, że nie waży 160 g jak podają sprzedawcy a 130 g a to spora różnica, rękojeść korkową ma z pełnego korka, nie z okleiny. Szpachla na rękojeści jest niskiej jakości bo w niektórych miejscach szybko się wykruszyła. Kij moim zdaniem dobrze wyważony.


Użytkownik tomekmo edytował ten post 11 grudzień 2016 - 14:39


#260 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 11 grudzień 2016 - 15:53

A jak się sprawuje w akcji?