Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 grudzień 2016 - 23:04

Kiedyś istniało pojęcie "kij okoniowo-pstragowy". Lekki, ale zapasem, i głębokim ugięciem. Ugięcie dawało dwie rzeczy - nie rozerwało pyszczka okonia, i panowało nad furią pstrąga. Moim zdaniem to był dobry kierunek, ale czasy dawno minione i zapewne niesłuszne obecnie. Chociaż kilka takich patyków jest na rynku i mają wziecie. Tylko dystrybutorzy już używają innego marketingu.

Właśnie szukam takiego jak napisałeś.Marketingowy bełkot często mija się z rzeczywistością (kilka wytypowanych z opisu okazało się zupełnie innymi kijami)Niestety  wielu nie sposób pomacać w sklepie.

Podpowiedz może te "kilka patyków z rynku" godnych rozważenia jako "kij okoniowo-pstrągowy"


  • Bolesław lubi to

#282 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3727 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 grudzień 2016 - 06:00

Poszukaj wśród SHIMANO Catana DX (link wyłącznie poglądowy, sklepu nie polecam). Bez problemu dobierzesz wędkę jaką opisał @etherni:

Kiedyś istniało pojęcie "kij okoniowo-pstragowy". Lekki, ale zapasem, i głębokim ugięciem. Ugięcie dawało dwie rzeczy - nie rozerwało pyszczka okonia, i panowało nad furią pstrąga.
.


#283 OFFLINE   Qsaq

Qsaq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 05:36

Witam szukam opinii na temat tego kija Dam perch specjal 230 1 -6, ktoś używa używał nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś tematu o nim . Dzięki


Użytkownik milupa edytował ten post 28 styczeń 2017 - 19:55

  • Robert Crocker lubi to

#284 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:03

a co Ciebie interesuje dokładnie?



#285 OFFLINE   Qsaq

Qsaq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:22

No wszystko jak z cw czy w miarę dobrze opisany jaki ciężar przynęt dobrze wyczuwalny jak z czuciem bran i ogólnie czy się opłaca kupić czy nie bo chce kupić nie wklejke ul i tab mi wpadł w oko

#286 OFFLINE   tomasz196209

tomasz196209

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:22

http://jerkbait.pl/t...-3#entry1822350



#287 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:47

Wczoraj przetestowałem Mikado Sapphire 240 do 10g. Moja wędka różni się od oryginału tym, że usunąłem całą rękojeść (była z pełnego korka) z uchwytem i zamontowałem uchwyt fuji i własnoręcznie wykonaną rękojeść korkową, dodatkowo wyważyłem kijek pod swoje wymagania. Kij jest szybki, gaśnie prawie natychmiast po wyrzucie, w przeciwieństwie do Daiwy Exceler 240, którą do tej pory używałem. Kij jest wytrzymały. Z przelotkami nie miałem problemów, chociaż pewnie przydałaby się większa przelotka startowa. Nastawiłem się na okonie, a złowiłem m.in szczupaka około 80 cm. Hol nie był zbyt długi, myślę że jakieś 7 minut i ryba w bardzo dobrej kondycji wróciła do wody. Dlatego jestem zadowolony z pracy wędki. Jak sięgnę po lepszą to pewnie hand-made, którą postaram się wykonać sam.


  • grey lubi to

#288 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Napisano 11 kwiecień 2017 - 22:06

Dzięki za mały teścik.Mam tą wędeczkę już 3 sezony.

2 ostatnie przestała w stojaku,myślę że czas ja odkurzyć. ;)

Jeszcze pytanie techniczne do Kolegi.

Plecionka czy żyłka(0,14)do tego kijka,co lepiej?

Pozdrawiam. 



#289 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 09:30

Łowiłem na Nanofil 0,10 i żyłkę 0,16, rzuty podobnej długości. Na pewno lepiej czuć przynętę na nanofilu, ale też więcej ich straciłem niż na żyłce - nanofil chyba szybciej ulega przetarciom. Jak wspomniałem wcześniej, nie zauważyłem tendencji do przyklejania się żyłki do blanku. No i czekam na aktywność okoni, muszę na nich przetestować kijek.



#290 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:24

Witam,

Bardzo prosze o podanie choć paru propozycji okoniówki nie będącej wklejką do max 200zł. Interesuje mnie długość oscylująca wokół 270cm i max. ciężar wyrzutowy  15-18gr. Okonie łowię raczej na ciężko. Marzy mi się wędka bardzo dobrze sygnalizująca branie przez drgania blanku i pozwalająca wygodnie obsłużyć obrotówkę nr 3. Właśnie zamiłowanie do obrotówek sprawia, ze wstrzymałem się z zakupem wklejki Mikado inazuma Flasch perch 260 cm, o której też chętnie poczytałbym jakąś opinię, bo na chwilę obecną to mój faworyt. Obecnie łowię Kongerem Cross maxx do 18 gr, ale marzy mi się coś bardziej czułego w stosunkowo niewielkich pieniądzach.



#291 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:26

Fajny kij w tym budżecie do "ciezkich" okoni ale niedtety krótszy i dobrze sygnaluzujacy brania i opad to konger stallion strike furion.

Pozdrawiam

#292 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 20:36

S S F o którym mowa ,fakt pociągnie trójeczkę bez problemu ale te pierdyknięcie mógłby mieć lepsze i jakby był ciut bardziej "miękki" to by mniej okoni  spadało przy łowieniu na plecionkę.   

 Inazumę Flasch Perch mam, ale jeszcze nie byłem z nią nad wodą i nie porównam jej do S S F.



#293 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:55

No i o tym kongerze nie słyszałem. Może być fajny, ale czy lepszy od inazumy? Na plećkę nie wiem czy będe łowił. Mój (nowy) kołowrotek robinson Long cast 204 nie zachęca mnie do eksperymentów z droższymi linkami, bo nie wiem czy jest sens kupowania linki droższej od kręcioła.A z kolei tańsze plećki zapewne nie spełnią moich oczekiwań. Jaki kijek może mieć lepsze "pierdyknięcie"??



#294 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 21:07

Lepsze pierdyknięcie od SSF ma  Savage Gear Bushwhacker 3-18 XLNT  piszę o tej z pierwszej serii . W tej chwili jest XLNT2 ale tej nie miałem w rękach i  nie mam porównania czy jest to dokładnie to samo  . Tyle tylko ,że budżet już dużo wyższy .   

 

#295 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 03 maj 2017 - 21:16

No niestety 400 zł za wędke nie mogę dać. Czy naprawdę wychodzi za tem na to, że w ograniczonym budżecie nie ma przyzwoitej okoniówki niewklejki?? No i co z inazumą flasch perch?? mogę spodziewać się po niej więcej niz po kongerze tiger maxx crossie??


Użytkownik mironek edytował ten post 03 maj 2017 - 21:50


#296 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2017 - 22:12

Za 200 pln wybor nie wklejki niestety na kolana nie powala. Stallion vs inazuma chyba raczej bez porównania. S S F W połączeniu z zylka to naprawde fajny zestaw na grube okonie a nawet lekkie sandacze. W bazie ugiec dodawalem ugiecia S S F.

POZDRAWIAM

Użytkownik X Y Z edytował ten post 03 maj 2017 - 22:13


#297 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 03 maj 2017 - 22:26

Z wędek w tym segmencie cenowym moge polecić shimano nexave do 21g , dużo ryb złowiłem na ten kijek właśnie na obrotówki nr.3 , fajnie trzyma rybkę bo jest dosyć miekki. Bardzo dobrze go wspominam. Fajny patyczek pod woblery i obrotówki.

Mimo wszystko w cenie do 200zł nie oczekuj jakiegoś znacznego skoku w klasie wędki.



#298 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 22:34

Jeszcze w budżecie około 200   zeta jest DAIWA SILVER CREEK  3-14 ...   http://jerkbait.pl/t... +silver +creek

 

Tylko nie wiadomo jak zagra  z obrotówką rozm.3 , czy nie klęknie za bardzo ...

 

edytka: Daiwa S C - to wklejka 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 03 maj 2017 - 22:37


#299 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 04 maj 2017 - 07:14

Flash perch to przecież jest wklejka. Seria zander nie ma wklejanej szczytówki

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#300 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3727 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 maj 2017 - 10:57



Witam,

Bardzo prosze o podanie choć paru propozycji okoniówki nie będącej wklejką do max 200zł. Interesuje mnie długość oscylująca wokół 270cm i max. ciężar wyrzutowy  15-18gr. Okonie łowię raczej na ciężko. Marzy mi się wędka bardzo dobrze sygnalizująca branie przez drgania blanku i pozwalająca wygodnie obsłużyć obrotówkę nr 3. (...)

Catana DX, jedyny problem, to stosunkowo długi dolnik, ale można się przyzwyczaić.

 

(link przykładowy, sklepu nie polecam)