Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 18 marzec 2016 - 10:02

Spostrzegawczość 10/10. Ja na to nie zwróciłem uwagi.

Mam jednak nadzieję, że nie dali nic gorszego, bo morethan (z racji HC) był jedynym rozpatrywanym przeze mnie-

pod kątem kupna- młynkiem, z najnowszych produkcji Daiwy. Trza się dopytać.

 

No więc mam odpowiedź bezpośrednio z Daiwy w Jp.

Materiał jest dokładnie ten sam.



#102 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2016 - 10:04

No więc mam odpowiedź bezpośrednio z Daiwy w Jp.

Materiał jest dokładnie ten sam.

 

Cenna informacja.

Czyli tyle warte jest "materialoznawstwo" na podstawie tego co widac na filmach online :)

dzieki za poglebienie tematu.



#103 OFFLINE   K...k

K...k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 19 marzec 2016 - 00:07

"Materiał jest dokładnie ten sam" nie mówi niestety wszystkiego. Może to być informacja prawdziwa, a jednocześnie niepełna.

Jest coś takiego jak utwardzanie powierzchniowe (nawęglanie, węgloazotowanie, naborowywanie, itd.), które jest procesem mniej lub bardziej kosztownym.

Jeżeli zmieniły się "kolorki", to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że coś w procesie produkcyjnym zostało zmienione. 


Użytkownik K...k edytował ten post 19 marzec 2016 - 00:19


#104 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 19 marzec 2016 - 18:14

Jacek, jak dla mnie, informacja ze źródła, czyli serwisu Daiwy w Japonii jest wystarczająca i wiarygodna.

Ja już mam już pewność, że to ta sama jakość, trwałość i precyzja jak we wcześniejszych produkcjach i to mi wystarczy.

Jeżeli masz wątpliwości, spróbuj dowiedzieć się więcej i później podziel się wiedzą, bo rzecz jest oczywiście ciekawa.



#105 OFFLINE   K...k

K...k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 20 marzec 2016 - 01:37

Paweł, nie podważyłem wiarygodności serwisantów z Daiwa JP. Na dzień dzisiejszy Twoje informacje mi wystarczą.

Jak wejdę w posiadanie nowszej wersji Morethana, po prostu zmierzę twardość przekładni. Z czystej ciekawości.



#106 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 20 marzec 2016 - 10:13

O widzisz, jeśli dysponujesz odpowiednimi przyrządami pomiarowymi, to jest szansa na weryfikację.

Pamiętaj tylko, żeby nie wykonać prób niszczących :D



#107 OFFLINE   K...k

K...k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 20 marzec 2016 - 12:03

O wynikach pomiarów oczywiście poinformuję. Samo badanie nie jest szczególnie urazowe.

#108 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2016 - 15:48

Jakoś mi to nie dawało spokoju, więc napisałem zmodyfikowane pytanie z rozdziałem na pinion gear i drive gear.

Wcześniej pytałem ogólnie o main gear.

 

No i cóż za niespodzianka.

Jednak drive gear to C6191 a pinion gear to od 2014 r ALUMINIUM!

Także tego...

 

Jacek obejdzie się bez testów a ja odpuszczę sobie nowego morka.



#109 OFFLINE   K...k

K...k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 24 marzec 2016 - 15:54

Amelinium? Fuj!
Testy zrobię, bo to nie problem, ale muszę mieć w rękach to cudo (a nie zanosi się póki co).
Możemy spokojnie powrócić do tytułowego wątku, czyli 2016 Certate.

#110 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2016 - 16:10

Oj tam, ta sprawa jest dużo ciekawsza.

Teraz jeszcze kwestia, co to za "aluminium material"- bo nie sądzę, żeby to było ot, po prostu zwykłe.

Po co łączyć tarcie elementu wykonanego z super twardego stopu z elementem wykonanym z aluminium?

Nie kumam.



#111 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 17:05

Zeby ni zabkowalo ;) .Ja myslalem ze wkaldaja ta sama pare co w catalinie z 2011. 

 

For the first time ever the second tier reel has the exact same drive gear as the flagship reel! This is the time proven and tested drive gear of the Saltiga made of C6191 marine bronze and cut in a 3D numerically controlled process that Daiwa calls "Digigear". This complicated cutting operation creates teeth on both drive and pinion gears that are perfectly matched even across curvatures, resulting in a larger contact area which translates into better power transmission, smoothness, and the very well known durability of this gear.

 

21.jpg

 

This is another first; the Catalina has a C6191 marine bronze pinion made using the same process as the drive gear! This is not a cheaper option than Saltiga's stainless steel pinion since the price of a set of gears for the Catalina is the same as a set of gears for the Saltiga, both costing 15,000Yen as per Daiwa's service department catalogue. That wasn't the case with the 2007 Catalina which had a brass pinion. But regardless of how Daiwa value their new pinion, I gave it special attention and put it through its paces cranking fish when I should have pumped, releasing and retrieving trolling rigs needlessly as the boat travelled at high speeds, and contentiously casting and retrieving poppers when no fish was hitting, all to see how much wear the new pinion will show.  

 

22.jpg


  • Guzu lubi to

#112 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2016 - 17:42

Jakoś mi to nie dawało spokoju, więc napisałem zmodyfikowane pytanie z rozdziałem na pinion gear i drive gear.

Wcześniej pytałem ogólnie o main gear.

 

No i cóż za niespodzianka.

Jednak drive gear to C6191 a pinion gear to od 2014 r ALUMINIUM!

Także tego...

 

Jacek obejdzie się bez testów a ja odpuszczę sobie nowego morka.

 

Czyli jednak ... B)



#113 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 18:01

W przeciwienstwie do kolegi  DonPablo ,wlasnie po tej zmianie , bylbym bardziej sklonny kupic daiwe HC.(zeby nie bylo,mialem 3012HC i nie wspominam jej dobrze.Przegrala z TP 4000 2005' praktycznie we wszystkim) W zeszla sobote na "fishing show" krecilem  nowymi certatami  i  w porownaniu do mojej 2508RH 10'

roznica jest ogromna. Co tu duzo gadac " smooth & soft". Dlatego prosba do kolegi  K...k  czy moglby zrobic pomiar twardosci  kola zebatego(drive gear) w certate

z 10' i porownac z certatka z najnowszego wypustu. Moze to tylko inny kolor?  Ale wydaje mi sie ze w nowych rocznikach certaty odwrotnie niz w morethanie tz:(pinion ten sam a zmiana materialu na drive gear)  bylo cos grzebane przy kole napedowym.



#114 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2016 - 18:07

a jaka różnica w skali HB, HV czy tam HLD ;) będzie skłaniać lub dyskwalifikować zakup, w jakiej proporcji należy to interpretować w stosunku do zużycia wynikającego z precyzji wykonania i montażu lub nie ?

sam jest "chory" , ale czasem, to już naprawdę nie bardzo wiem co mam o tym "wszystkim" myśleć ....


  • Iwan krk lubi to

#115 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 24 marzec 2016 - 18:24

a jaka różnica w skali HB, HV czy tam HLD ;) będzie skłaniać lub dyskwalifikować zakup, w jakiej proporcji należy to interpretować w stosunku do zużycia wynikającego z precyzji wykonania i montażu lub nie ?

sam jest "chory" , ale czasem, to już naprawdę nie bardzo wiem co mam o tym "wszystkim" myśleć ....

wybrac sie na ryby, znajac zycie to i tak predzej sie znudzi niz zepsuje ;)


  • popper i minnow lubią to

#116 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 18:43

Roznica jest w cenie, a ja lubie wiedziec za co place :) . W dzisiejszych czasach probuje sie nas dymac na kazdym kroku , wmawiajac nam jakie to nowsze jest swietne i lepsze. W wiekszosci przypadkow niestety tagze drozsze.



#117 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2016 - 18:44

Na szczęście to tylko internetowe dywagacje i opinie nie są wiążące :D.

Pewne rzeczy udało się jednak ustalić.

Niech każdy więc wybierze dla siebie to, co mu pasuje i cieszy się ze słuszności wyboru na rybach.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 24 marzec 2016 - 18:46


#118 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 18:50

Amen :)



#119 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 02 maj 2016 - 10:35

2510RPE-H od soboty u mnie.Wczoraj byłem parę godzin porzucać i powiem krótko...praca jest bajeczna,  :)

Po wyciągnięciu z pudełka kręciła znacznie swobodniej niż ten sam model z filmu.Przeraziła mnie tylko wielkość knoba (jest większy niż w moim rarku 4000) ale w użytkowaniu wcale to nie przeszkadza.Zakupiłem jednak na giełdzie knob slp works...zobaczymy czy przypasuje.


Użytkownik kaczor edytował ten post 02 maj 2016 - 10:41

  • Guzu lubi to

#120 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 maj 2016 - 22:32

a ten "kluczyk (1m30s), to można gdzieś kupić ?

chyba widziałem gdzieś do Exist, to pewnie to samo