Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2016 - 13:30

https://m.youtube.co...h?v=V62N0YAlaew

5:20 I kolejne
Pinion nie wyglada jak w tych pierwszych hc

Nie wyglada na stalowy
  • DonPablo lubi to

#82 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 luty 2016 - 13:34

https://m.youtube.co...h?v=V62N0YAlaew

5:20 I kolejne
Pinion nie wyglada jak w tych pierwszych hc

Nie wyglada na stalowy

 

ahhh.....bo ja się skupiłem na kole przekładni , masz rację co do piniona ale z czego jest nie mam pojęcia.


  • Guzu lubi to

#83 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 luty 2016 - 18:07

Ja po Rybomanii trochę zmieniłem zdanie o wyglądzie, nie jest tak źle ;)  Ale do modelu13' niestety się nie umywa. Co do pracy. Jak to Cerata, nie ma czego się czepiać, lata prawie tak samo jak 13'. Może ciut mniej metalicznie. Szkoda tylko że Japończyk w sobotę, piątek jeszcze go nie było, nie przywiózł też wersji HC, jedynie normalną. A w każdym razie nie widziałem tego modelu. Może też buchnęli... :ph34r:  Tak, wiem że były kradzieże na stoisku Daiwy. Ech, ta Polska...

Taaa, oczywiście miało być HD.Tak to jest jak się pisze po nocach :D



#84 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 03 marzec 2016 - 12:45


2:35...sądziłem,że bardziej ochoczo będzie kręciła.

#85 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 03 marzec 2016 - 12:50

Może smaru nie pożałowali i przez to nie kręci jak "helikopter".


Użytkownik Tom@son edytował ten post 03 marzec 2016 - 13:12


#86 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 03 marzec 2016 - 12:57

Masz rację...to pewnie w skutek tego,że wszyscy szukają " masła"  ;)

Zrobili jak lud chciał.



#87 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 13:45

Z tego co widzę to jest wersja H czyli wyższe przełożenie, one zawsze szybciej gasną w porównaniu do mniejszych przełożeń.


  • kaczor lubi to

#88 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 03 marzec 2016 - 14:15

Dobrze wiedzieć,bo by mnie trochę  zabolało po wyjęciu z pudełka....czekam właśnie na taką.



#89 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 15:00

To fakt - kołowrotek, który na sucho nie kręci jak helikopter to kompromitacja :-P
  • minnow lubi to

#90 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 marzec 2016 - 15:03

To fakt - kołowrotek, który na sucho nie kręci jak helikopter to kompromitacja :-P


No przede wszystkim na sucho.
Przeciez tak czesciej kreca niz w pracy :)

#91 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 15:25

https://m.youtube.co...h?v=V62N0YAlaew

5:20 I kolejne
Pinion nie wyglada jak w tych pierwszych hc

Nie wyglada na stalowy

Spostrzegawczość 10/10. Ja na to nie zwróciłem uwagi.

Mam jednak nadzieję, że nie dali nic gorszego, bo morethan (z racji HC) był jedynym rozpatrywanym przeze mnie-

pod kątem kupna- młynkiem, z najnowszych produkcji Daiwy. Trza się dopytać.


  • Guzu lubi to

#92 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 03 marzec 2016 - 15:35

Nie wiem jak ma kręcić model z większym przełożeniem stąd moje zdziwienie.Nie stać mnie było żeby przerobić góry sprzętu więc nie mam doświadczenia w tej materii.Póki co się napaliłem na tą daiwę i tyle...



#93 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 15:52

Z moich doświadczeń wynika, ze młynki Shimano (Stella, TP) z wyższymi przełożeniami pracują odrobinę ciężej od tych ze standardowymi.

W Daiwie, różnica jest nie do uchwycenia, przynajmniej dla mnie, ale mówię o starszych generacjach (2004-2010).

Odnośnie tej najnowszej, może być tak jak ogólnie ze wszystkimi najnowszymi produkcjami, czy to Daiwy, czy Shimano-

pracują zauważalnie ciężej niż starsze generacje (tak do 2004 r), natomiast Daiwa obecnie, jest bardziej "maślana" niż wcześniej.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 03 marzec 2016 - 16:11

  • kaczor lubi to

#94 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 08:35

Nie bedzie krecic na sucho,bo w nowych daiwach ten "druciany" rotor prawie nic nie wazy.Druga sprawa to przełożenie jak koledzy zauważyli .Ale gdyby zalozyc rotor alu np: od starej granatowej certate to bylo by duzo lepiej w fotelu.Niestety moim zdaniem w praktyce nad woda jest dokladnie odwrotnie.Lepiej zachowuja sie kołowrotki z cięższymi rotorami (nie dotyczy ultra lightow) z wszelakiej maści przynetami stawiajacymi opor w wodzie.Daiwie chyba o to chodzi:Pierwsze wrazenie w sklepie! Najlżejszy start ever😉
  • Guzu lubi to

#95 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 marzec 2016 - 08:36

Kręciłem na targach Existem 2510 i ceratą 2500,różnica praktycznie żadna,obydwa kołowortki bardzo płynnie i lekko pracowały.

Cerata znacznie bardziej bezwładnie kręciła niż ta na filmie.Co ciekawe Morethan też taki bezwładny był i "wichure" robił jak machnąć korba porządnie a 6,0-1, więc ten Ceraciak na filmie to moim zdaniem dobrze dosmarowany.



#96 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 19:00

Albo dobrze dosmarowany,albo te którymi kręciłes na targach miały śladowe ilości smaru w środku.Tego niewiemy.Poza tym egzemplarze z literką R w sygnacie modelu,przy tej samej wadze rotora,maja trochę wieksze bebechy do ruszenia.Oczywiście mówimy o bezwolnym kręceniu po puszczeniu korby. Nie twierdze że kołowrotki z zion rotorem nie kręcą się w ogóle i że to kompletny szmelc.Mówię tylko że im lżejszy rotor tym mniej obrotów po puszczeniu korby.Za to przy starcie i kręceniu bez obciążenia, odczuwalna różnica na plus w lekkości tegoż kręcenia.Żeby nie być gołosłownym przytocze pewien przykład. Mialem kiedys twina 11'4000xg jakie to śmigło po zakreceniu wszyscy wiemy.Ze 20 obrotów korby bez problemu.Ale jednak start ma trochę ciężki i przełożenie też nie pomaga.Po jakimś czasie coś mi zaświtało w mej pustej:jak szpula od exsence 4000xgs ci4+ pasuje, to może by tak spróbować rotor zamienic? I co? I udało się, pasują naprzemian idealnie,nie trzeba żadnych podkładek nic.Tylko przekręcić. Co sie okazało? Ano, kołowrotek już nie kręcił tak jakby nie miał zamiaru się zatrzymać, ale za to start i lekkość z jaką obracał wprowadziły mnie w zachwyt i samouwielbienie😊.Niestety praktyka nad wodą szybko zweryfikowała mój "geniusz" Z tymi samymi przynetami, tą samą wędka i tym samym kołowrotkiem jakby nie było, przy zwijaniu dużej gumy lub woblera zacząłem wyczowac dziwne drgania i wibrację. Ciężko to opisac ale nie bylo juz takiej stabilności i płynności jak ze starym,ciężkim, grafitowym rotorem. Wniosek: To nie są jakieś ogromne różnice ale jednak. Skończyło się jak zwykle,sprzedałem obydwa i kupiłem stelle.

Ps.
Ten młynek z filmiku to nawet jak na zionowy rotor kręci bardzo słabo.
  • psd27 lubi to

#97 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 14 marzec 2016 - 22:53

 

 

nowa daiwa certate rozbebeszona XD



#98 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 marzec 2016 - 16:12

Bardzo ciekawy material.

Dobrze wiedziec, ze Ukraincom dobrze idzie.

Zainwestowali w sprzet, materialy VIDEO coraz lepszej jakosci.

 

 

Samo Certate ?

 

Rozczarowuje w zakresie korpusu. Mialo byc "nie wiadomo co"  - monobloque. A jest to co bylo z lekka kosmetyka.

Liczba otworow w rotorze zadowoli najbardziej wymagajacych koneserow dziurek ;)

Widac, ze engine plates coraz wieksze i coraz lepiej mocowane. Czyli walcza o usztywnienie mocowania przekladni w obudowie. To wydaje sie byc slusznym kierunkiem.

 

Pozdrawiam


  • minnow lubi to

#99 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 marzec 2016 - 21:11

Poszperawszy w sieci spiesze z dodatkowymi informacjami.

Otoz nowe Cerate 2016 owszem ma nowatorskie rozwiazanie korpusu. 
W rozmiarach HD3500 i 4000 jest ten slynny monoque czy monobloque :)

Slodkowodna rozmiarowka wyglada tak, jak w tym ukrainskim video.



#100 OFFLINE   minnow

minnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 00:15

Czyli w zasadzie od 2010r  kosmetyka. Mnie zastanawia jedno .W mojej  2508rh  z  10' cale kolo przekladni jest w kolorze mosiadzu i czuc ze jest to bardzo twardy stop. Kolowrotek nie zabkuje ale podczas zwijania, ma sie wrazenie takiej metalicznosci i twardosci  wspolpracujacych czesci. Co ciekawe w zadnym shimano nigdy tego nie czulem . Nawet w najwyzszych modelach  SW ,zawsze bylo miekko i plynnie, choc wiadomo ze np: Stella sw  08' ma przekladnie porownywalna do daiwy ''hyper digigear''

Chyba precyzja wykonania sie klania a moze wlasnie rodzaj uzytych stopow i co za tym idzie twardosc przekladni. Ale nie o tym. Co mnie zastanawia? To to ze na

stronie tych ukrainskich majstrow przy serwisie  certate 13' drive gear juz nie jest caly, umowmy sie ''mosiezny''( bo przecie nik nie wie z czego to zostalo tak naprawde zrobione) tylko  ten zloty kolor zostal rowno uciety na wysokosci zebow.Zeby sa srebrne niewiedziec czemu?Natomiast w 16' juz cale kolo swieci srebrem jak zywcem wyjete z twin powera  lub exista 15'.To tylko moje domysly... ale opinie daiwiarzy sa jednoznaczne '' kazda nastepna certata chodzi bardziej miekko a exist 15' to juz w ogole  jak w shimano'' .  Daiwa chyba pomalutku  schodzi z twardoscia przekladni ,celem uzyskania  tego jagze przeciez porzadanego przez nas masla. Kolega

Guzu tez zauwazyl ze nawet w nowym Morethanie pinion juz nie jest stalowy,wiec chyba jednak cos jest na rzeczy. Takie tam moje przemyslenia... a co wy myslicie?Te srebrne kola maja cos wspolnego ze spadkiem twardosci( o ile w ogole takowy wystapil) czy to poprostu np; ciecia kosztow?


  • Guzu lubi to