Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra czołówka (latarka czołowa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 luty 2016 - 12:54

Dzieki. Sprawdze wieczorem czy dziala

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#222 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 05 marzec 2016 - 22:07

Mnie zaskoczyły dwie rzeczy w produktach firmy Petzl. Działają 3-4 razy dłużej niż inne na jednym zestawie baterii, po drugie, nie udało mi się ich zabić. Nadepnięcie, rozjechanie autem w błocie i moczenie przez tydzień w wodzie nie potrafi unieruchomić tej latarni. Połamana, zardzewiała, nadal działa. Na dwutygodniowy wyjazd zabrałem 3 komplety baterii, całe szczęście, przydały się kolegom, moja nie przestała świecić. 

Na gwiazdkę dostałem lampę firmy Lieren. Potężne światło, akumulator dużej pojemności, ale dobrego testu jeszcze nie przeszła. 

Nie wiem jak teraz,ale wcześniej większość wspinaczy i grotołazów używała tylko oświetlenia tej firmy, jakość i bezawaryjność to priorytety w tej firmie,sam kiedyś się wspinałem i chodziłem po jaskiniach i tylko Petzl wchodził w rachubę,produkty tej firmy nigdy mnie nie zawiodły.



#223 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 06 marzec 2016 - 02:19

Szukam możliwie najtańszej czołówki z dodatkowym kolorowym światłem, żeby nie płoszyć ryb (niebieskie? czerwone?). Nie potrzebuję super mocy - tyle żeby było widać na kilka metrów, a przede wszystkim coś zawiązać lub zmienić przynętę. Polecicie coś? Tylko nie za kilkaset złotych ;)  



#224 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 marzec 2016 - 06:38

,

Użytkownik robas edytował ten post 06 marzec 2016 - 06:53


#225 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 marzec 2016 - 06:52

,

Użytkownik robas edytował ten post 06 marzec 2016 - 06:53


#226 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 21:56

Szukam możliwie najtańszej czołówki z dodatkowym kolorowym światłem, żeby nie płoszyć ryb (niebieskie? czerwone?). Nie potrzebuję super mocy - tyle żeby było widać na kilka metrów, a przede wszystkim coś zawiązać lub zmienić przynętę. Polecicie coś? Tylko nie za kilkaset złotych ;)  

 

http://allegro.pl/mo...5933116265.html

 

http://allegro.pl/mo...6016842401.html


Użytkownik marekD edytował ten post 07 marzec 2016 - 21:58


#227 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 marzec 2016 - 22:16

Mimo wszystko Petzl, np. http://www.trekkinn....oMax=&f_orden=1  


  • Mariano Mariano lubi to

#228 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1038 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 10 marzec 2016 - 17:44

A jakie światełko polecacie do czapki z daszkiem? Jakieś sprawdzone boczne mocowanie? Nie chodzi mi tutaj o te "podwieszane" za kilka złotych! :P

http://makarfish.pl/...-AJ-LAR020/3915

Właśnie te podwieszane za kilka złotych okazały się jedynymi, które mi się sprawdzają. Jeśli szukasz Kolego dobrej czołówki, to się zastanów jakie masz konkretnie oczekiwania. Bo w nocnym łowieniu z brzegu czy z belly boat światła nie potrzebujesz chyba dużo. Osobiście nie widzę sensu inwestowania w najjaśniejsze z świateł, w celu zapięcia woblera, odpięcia ryby, czy przedarcia się leśną ścieżką. Wiem, że na jerku nie wypada zachwalać tandety - zgodzę się z tym, ale w tym akurat jednym przypadku robię wyjątek. Nie chcę liczyć czołówek, które pogubiłem, bo to są grube pieniądze, nie chcę też opowiadać ile razy męczyłem się, żeby czołówkę założyć na głowę tuż przed podebraniem suma. Nie wyobrażam sobie również, żeby to kilkunasto (a nawet kilkudziesięciu)  gramowe urządzenie nosić przez 8 godzin na czole - dyskomfort oczywisty. Przeciwnicy mojej opinii zwykle mówią coś o bezpieczeństwie (jakbyśmy mieli eksplorować w tym jaskinie) i o chińszyźnie (3 rok zmieniam w tym tylko baterie). Nie polemizuję z nimi. Radzę wypróbować (do 15 zł to kosztuje) a ewentualnie gdy nie przypadnie do gustu- wyrzucić do śmietnika (i dopiero wtedy mnie krytykować). Pozdrawiam 
(i jeśli kupisz coś co daje więcej światła niż latarnia na A4 to proszę nie wal nigdy po oczach z 60 metrów, bo coś Ci zaszeleści na środku wody - to może być mocno zirytowany wędkarz, który akurat mocno pragnie ciemności - czyli JA)


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 10 marzec 2016 - 17:46

  • Sylwek1981 i Raffaello lubią to

#229 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 21:38

Taka mała nformacja a propo PETZL TIKKA. Miałem ową latarkę na Bornholmie z myślą o ew. wieczorowym chwytaniu. Tak się złozyło, że pogoda była do bani, łowiliśmy głównie w dzień. Latarkę miałem w wewnętrznej kieszonce kurtki i o niej zapomniałem. Pod koniec pobytu, robiąc porządek "znalazłem" latarkę. Całą zamoczoną i zaparowaną. Otworzyłem, lekko przesuszyłem, wyjąłem baterie- sprzęt nie odpalił (nie spodziewałem się zresztą). Zabrałem do Polski z myślą odratowania choćby paska- "może się przyda". Latarka wewnatrz ze śladami rdzy- z głupia frant zapakowałem nowe baterie i.... odpaliła :) . I świeci nadal :) .



#230 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 23:25

Moja po leżeniu dwa tygodnie na dnie jeziora też odpaliła  :D


  • platynowłosy lubi to

#231 OFFLINE   polifem8

polifem8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Adam

Napisano 08 czerwiec 2016 - 22:03

Po długotrwałej analizie forów, zakupiłem(z myślą o nocnych połowach suma) latarkę Petzl Hazloc Pixa3. Po pierwszych testach nie ma się do czego przyczepić.

Jak sprawdzi się w boju?- okaże się w lipcu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :)


Użytkownik polifem8 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 22:32


#232 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 15:46

Jak już ktoś zrobił kilkumiesięczny odkop, to podrzucę info.

 

Jeśli w jakiejś Biedronce znajdziecie jeszcze czołówki w stylu klasycznych Petzli po bodajże 13 zł - można spokojnie brać. Całkiem niezły strumień światła. Porównując z innymi lampkami, jakie posiadam daję mu około 70 lumenów (na opakowaniu widnieje zapis o 83 lumenach). Tryb low, to z kolei około 25-30 lumenów. Do tego diody czerwone - w sam raz na nocne wędkowanie. W zestawie są nawet bateryjki alkaliczne, więc za 13 zł mamy niezły zapas do schowka w aucie.



#233 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 16:47

Zgadza się, kupiłem 2 szt dla siebie. Polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#234 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 czerwiec 2016 - 21:34

Dzisiaj kupiłem sobie czołówkę, o taką:

https://www.jula.pl/...czolowa-957220/

:)

kto nie ma, niech się wybierze bo cena zajebista, a i produkt jak na potrzeby nocnego łowienia bardzo dobry.

Żeby było zabawniej to w norweskiej Juli jest jeszcze taniej bo 169 koron.


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 30 czerwiec 2016 - 21:35


#235 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 październik 2016 - 16:32

Gdzieś posiałem mojego budżetowego energizera. I potrzebuję następcy. Nie mam wielkich wymagań, a więc i budżet jest ograniczony. Pierwszym pomysłem była petzl tikkina z decathlonu. Ale zacząłem się zastanawiać :D

Czy czerwona dioda jest faktycznie przydatna ? Do tej pory używałem czołówki do wiązania zestawu po ciemku i oświetlania sobie drogi podczas wodowania i przenoszenia gratów. Robactwa bardziej niż zwykle nie wabiłem ;)

edit. a chyba skończę kombinować


Użytkownik thug edytował ten post 08 październik 2016 - 16:36


#236 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 październik 2016 - 11:47

W biedronce jakieś czołówki widziałem tydzień temu. Jak będziesz możesz zerknąć i napisać o wrażeniach z oględzin ;)
  • Wojtek B. i wicher_dziki_koń lubią to

#237 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2016 - 22:06

Mimo wszystko Petzl, np. http://www.trekkinn....oMax=&f_orden=1  

Dzięki Bartek za link. Zapiszę bo szukam czegoś lekkiego i trwałego.Ceny też przystępne.


  • bartsiedlce lubi to

#238 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 październik 2016 - 16:29

Na polu walki zostały dwa modele Black Diamond Spot (IV) vs Petzl Tactikka. Ktoś coś dołoży od siebie? Szczególnie na temat BD, bo o tikkach jest sporo w sieci. W Spot kusi mnie większa moc (200lm) i szybsze niż w petzlu przełączanie między trybami świecenia, dotykowy panel pozwalający błyskawicznie właczyć tryb max no  i ipx8. Miałem w rękach, sprawia solidniejsze wrażenie niż tactikka. Minusem ponoć jest lubiący luzować się pasek.

O petzlu napisano i powiedziano już wiele, uciążliwe może być mozolne pstrykanie przy przełączaniu trybów. Słabsza izolacja na wilgoć.

 

Jestem niemal pewien, że który model bym nie wybrał to będę zadowowlony i spełni moje oczekiwania. Ale chcę dokonać świadomego i przemyślanego wyboru ;)

 

Linki do przykładowego sklepu:

http://www.sklep-pre...AQ&gclsrc=aw.ds

http://www.sklep-pre...ikka-Petzl.html


Użytkownik thug edytował ten post 16 październik 2016 - 16:33


#239 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 październik 2016 - 19:36

Jeśli chodzi nie o budżetowe ale wręcz tanie świecenie to dla mnie wystarcza czołówka z Biedronki .

Załączone pliki


  • wicher_dziki_koń i coma lubią to

#240 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 16 październik 2016 - 22:43

Na polu walki zostały dwa modele Black Diamond Spot (IV) vs Petzl Tactikka. Ktoś coś dołoży od siebie? Szczególnie na temat BD, bo o tikkach jest sporo w sieci. W Spot kusi mnie większa moc (200lm) i szybsze niż w petzlu przełączanie między trybami świecenia, dotykowy panel pozwalający błyskawicznie właczyć tryb max no  i ipx8. Miałem w rękach, sprawia solidniejsze wrażenie niż tactikka. Minusem ponoć jest lubiący luzować się pasek.

O petzlu napisano i powiedziano już wiele, uciążliwe może być mozolne pstrykanie przy przełączaniu trybów. Słabsza izolacja na wilgoć.

 

Jestem niemal pewien, że który model bym nie wybrał to będę zadowowlony i spełni moje oczekiwania. Ale chcę dokonać świadomego i przemyślanego wyboru ;)

Petzl'a, model Tikka używam już od ponad pięciu lat, dwa lata temu dokupiłem dla żony Black Diamond, model Spot.. Półka cenowa podobna. BD świeci lepiej, mocniej ale to właśnie on zawiódł dwukrotnie, z powodu wilgoci w powietrzu. Raz był nawet przez to spory kłopot w nocy. Dzisiaj, jeśli zabieram gdzieś jedną latarkę, jest to zawsze Petzl, naprawdę niezawodny. Do tego świeci bardzo długo na jednym komplecie baterii. Jeśli potrzebujesz światła mocniejszego niż w Tikka i chcesz latarki niezawodnej, doradzałbym Ci jakiś wyższy model Petzl'a.


  • thug lubi to