Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra czołówka (latarka czołowa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   mario1

mario1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 19:58

Polecam czołówkę  Fenix HL60R dobra na ryby grzyby i na wyprawy.

Tak grzyby zbieram w nocy ;)


Użytkownik mario1 edytował ten post 29 listopad 2020 - 20:01


#262 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 30 listopad 2020 - 00:32

Ja moge polecic Led lenser Ih6 uzytkuje juz kawalek czasu i zlego slowa nie powiem
Regulacja jasnosci i wiazki skupienia swiatla

#263 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 30 listopad 2020 - 20:30

Petzl Actik Corel 450lm.
Fajna lekka lampka zasilana akumulatorem lub 3xAAA.
Co najważniejsze w lampce nocnej dla mnie osobiście to szybki dostęp do niskiego trybu święcenia bez zbędnego klikania.
I właśnie w tej lampce mamy 2lm czerwonego  i 6lm białego światła które w zupełności wystarczają do dyskretnej zmiany przynety.
Jak trzeba dać po gałach to mamy 450lm do dyspozycji.

#264 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 07 lipiec 2023 - 17:16

Odkopię temat, jaką czołówkę polecicie do 150zł, zależy mi żeby była na akumulator i miała bezpośrednie włączenie diody czerwonej.

#265 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 12 lipiec 2023 - 20:03

A ja polecam Sofirn SP40 oraz Convoy S2+. Obie na akumulatory 18650. Obie kozackie, pierwsza ma wbudowaną ładowarkę do akumulatorka. Używam obu od dwóch lat i nie zamienię na nic innego. Na YT pełno testów i opinii. Można kupić około 100zł jak się dobrze poszuka.


  • GregorS i BraWo lubią to

#266 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 12 lipiec 2023 - 20:59

Ja używam Petzl TacTikka Core Black, mała i lekka czołówka, co spełnia wszelkie moje oczekiwania. W zestawie z akumulatorem.

#267 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 12 lipiec 2023 - 21:07

Różne Petzla, ledlenser testowałem. Jeżeli priorytetem jest czerwone światło, to polecam Nitecore NU 35. Wbudowany aku, USB C, dwa stopnie czerwonego, dodatkowo biały ciepły o szerokim kącie. Mam od 3 lat, teraz dokupiłem druga na zapas.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
  • dragonexp lubi to

#268 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 12 lipiec 2023 - 21:57

[quote name="marcinc" post="3136768" timestamp="1689192420"]Różne Petzla, ledlenser testowałem. Jeżeli priorytetem jest czerwone światło, to polecam Nitecore NU 35. Wbudowany aku, USB C, dwa stopnie czerwonego, dodatkowo biały ciepły o szerokim kącie. Mam od 3 lat, teraz dokupiłem druga na zapas.

Dzięki za pomoc

#269 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 lipiec 2023 - 09:44

Najtańsza z Decathlona za 19 zł. Można gubić, świeci i pozwala zawiązać muchę o 21:30. Nie żal gdy zaginie w akcji... ;-)



#270 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 13 lipiec 2023 - 14:50

Cześć, użytkuję od 4 lat latarkę Tiross TS1196. Sprawdziłem na stronie producenta i nie wszystko się zgadza. Moja świeci w trybach
Jedna środkowa, posiadająca zoom zasięg ok 150 m
Dwie boczne, światło rozproszone ale dość silne zasięg ok 40 m
Wszystkie 3
Migający wszystkie 3
Na stałe czerwona z tylu
Brakuje możliwości zmniejszenia mocy świecenia, zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem. Zastrzeżenia to jakość wykonania. Rok temu zaczeła wypadać środkowa soczewka, zaklejone kropelką działa i mniej więcej w tym samym czasie trudności z takim ustawieniem bolca ładowarki aby to ładowanie się odbywało. Używana ok 20-25 razy w roku po 1 do 2 godz
Tomek
  • S.N. lubi to

#271 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 13 lipiec 2023 - 16:37

Dzięki za odzew, zamówiłem nitecore, recenzje na YouTube ma naprawdę dobre.

#272 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 październik 2023 - 08:10

Witam, odświeżę trochę temat...

Używał lub posiada ktoś?

https://a.aliexpress.com/_mMS1HBG

Użytkownik gringo edytował ten post 15 październik 2023 - 08:11

  • S.N. lubi to

#273 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4991 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 październik 2023 - 12:39

Dziwi mnie, że wędkarze wybierają latarki o dużej mocy i zasięgu. Moim zdaniem najlepsze są latarki o możliwe małym zasięgu i małym kącie.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, robert0304, coma i 1 inna osoba lubią to

#274 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 październik 2023 - 12:47

Każda współczesna latarka posiada co najmniej kilka stopni pracy. To najsłabsze lub czerwone światło do łowienia ryb, a zasięg do składania wszystkiego po łowieniu włącznie z pontonem. Dobrze jest jak latareczka ma opcje zasilania bateriami zamiast ogniwa. Przydatna rzecz.

#275 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4991 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 październik 2023 - 13:13

Im więcej funkcji tym bardziej wkurza mnie latarka. Niestety nawet najprostsze latarki mają conajmniej kilka opcji święcenia. Zwykle zanim włączy się to co chcemy to narobimy bałaganu...sam zaklejam szybkę, matową taśmą, trochę to polepsza sytuację. Jeszcze nie znalazłem latarki, którą mógłbym polecić :(

#276 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 październik 2023 - 13:23

Kuba każdy ma swoje wymagania. Ja lubię jak latarka ma konkret światło bo pakowanie pontonu w nocy i ogólnie wszystkiego z gumiaka to jednak trochę wyzwanie jest jak nic nie widać. Co innego łowienie. Tu nawet lubię czerwone światło jak jest na tyle mocne aby zawiązać to co trzeba. Oczywiście te 1000 lm to przesada nad wodą. Aktualnie w maks opcji mam chyba w granicach 400 i wystarcza, aż nadto.


Użytkownik S.N. edytował ten post 15 październik 2023 - 13:30


#277 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 15 październik 2023 - 14:22

...Niestety nawet najprostsze latarki mają co najmniej kilka opcji święcenia. Zwykle zanim włączy się to co chcemy to narobimy bałaganu... :(

Dobre czołówki (i latarki ręczne) mają szybki, bezpośredni dostęp podczas uruchomienia do poziomu świecenie minimalnego, ostatnio używanego i maksymalnego. Z takowych używam Sklihunt H03 i Nitecore HC 30, obecnie chyba już niedostępne. Ostatnimi laty obserwuję niepokojące trendy wśród producentów czołówek - dążenie do niepotrzebnie dużych strumieni światła (walka na lumeny) i możliwość zewnętrznego ładowania. Jeśli odbywa się to przez port usb wpływa ujemnie na uszczelnienie latarki (są wyjątki). Z kolei dążenie do zbyt dużych mocy pogarsza stopniowanie różnicy poziomów świecenia, co dla nas wędkarzy ma niebagatelne znaczenie. Podobne nonsensy obserwuję ostatnio w przełożeniach rowerów szosowych, gdzie kasety o rozpiętości 11-32 z są już normalnie spotykane.

Edycja - literówka


Użytkownik RBTS edytował ten post 15 październik 2023 - 14:25


#278 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3422 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 październik 2023 - 23:36

Zgodnie z zasada, ze zadowolony klient powie 2 osobom a niezadowolony 10 chce sie podzielic zla opinia nt decathlonowego HL900. Na papierze wyglada super, 2 katy swiecenia, czerwona dioda, usb i aaa, blokowane przyciski. Niestety cos z nia jest nie halo i nawet wylaczona zre baterie w kilka tygodni lezenia - obojetne czy aaa czy aku co ja chcialem uzyc to bateria zdechla. Kupilem do pracy i juz nie mam paragonu wiec nie reklamowalem.

#279 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 23 październik 2023 - 23:50

Ja posiadam dwie jedna to zwyklak headlight ma z 10 lat kupiona w biedronce zasilanie 3AAA i jestem z niej bardzo zadowolony lekka , regulacja konta oświetlenia i dobre oświetlenie , druga to ledlenser cena około 430zl górna półka ale dość ciezka to raczej jedyna wada reszta same zalety akumulator o dużej pojemności , regulacja światła , konta ,wskaźnik zużycia baterii , ładowanie magnetyczne USB 7 lat gwarancji itd …

Załączone pliki


  • Tiur lubi to

#280 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 24 październik 2023 - 08:48

Ja posiadam dwie jedna to zwyklak headlight ma z 10 lat kupiona w biedronce zasilanie 3AAA i jestem z niej bardzo zadowolony lekka , regulacja konta oświetlenia i dobre oświetlenie , druga to ledlenser cena około 430zl górna półka ale dość ciezka to raczej jedyna wada reszta same zalety akumulator o dużej pojemności , regulacja światła , konta ,wskaźnik zużycia baterii , ładowanie magnetyczne USB 7 lat gwarancji itd …

Miałem taką z biedronki przez jakieś 2 lata i nic z nią się nie działo. Do nocnych zasiadek w sam raz. Zgubiłem i żałuję