Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

BLANKI MHX

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1318 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 23:26

SJ843-2 zacznie sie od 15g, a skonczy na 35g, moze 40g. Dwa miesiace temu kupowalem taki kij i po dluzszych rozmowach z Irkiem Matuszewskim wybralem troche tanszy odpowiednik, model SJ783-2. Wg Irka ma praktycznie te same parametry co SJ843-2.

Do Twoich polowow na pewno odpuscilbym SJ843-2, bo bedzie za mocny. SJ842-2 bedzie wg mnie w realnym c.w. 10-12g dol do 25-27g gora.

#802 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 02 luty 2014 - 21:55

panowie chciałem spytać o mozliwości kija na blanku MHX P904-2 jeśli dobrze się orientuje jest to popping jak sie myle to mnie poprawcie . Interesuje mnie  jaka gramature przynet obsłuzy chodzi głownie o łowienie gumami w wisełce myśle że max 30 g plus guma


  • katek lubi to

#803 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 02 luty 2014 - 22:32

Kolego , 30g + guma to troszkę za grubo dla tego blanku.

20g + guma , to jeszcze w miarę komfortowo ale grubiej to już bujanie na siłę. 

Lepiej poszukaj czegoś w okolicach 17-20 lb.



#804 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 03 luty 2014 - 09:04

Na wodzie stojącej spokojnie dasz radę 28g + nieduża guma (max 7cm Kopytko).

Tak przynajmniej ja często łowiłem i było super.



#805 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 03 luty 2014 - 22:12

panowie chciałem spytać o mozliwości kija na blanku MHX P904-2 jeśli dobrze się orientuje jest to popping jak sie myle to mnie poprawcie . Interesuje mnie  jaka gramature przynet obsłuzy chodzi głownie o łowienie gumami w wisełce myśle że max 30 g plus guma

Ta

k jak napisał Voldemort. Ten blank uzbrojony w KR bardzo ładnie pracuje z jigami 0d 7g do 28g + guma 3".
28g to górna granica komfortu. 30g to już lekka męczarnia.

To faktycznie popping, tyle, że nietypowy jak na poppinga ( z takimi Batsonowskimi poppingami nie ma nic wspólnego poza nazwą).

Bardzo fajny sandaczowy blank.



#806 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 05 luty 2014 - 11:02

dzieki za info panowie co do tych 30g to bym sie tak nie upieral 25g plus gumiak tez pewnie  starczy i to nie wiekszy niz 10cm zazwyczaj waski lunatic a czym rozni sie od tych batsonowskich choc jednych i drugich w rece nie mialem ewentualnie cos innego w podobnej klasie i cenie i dlugosci bo chcialbym tez z brzegu tym pomachac



#807 OFFLINE   Duch

Duch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2014 - 13:24

ST1023-MHX - może ktoś mi podpowiedzieć czy będzie to pasować pod pstrąga na cit większą nizinną rzeczkę jak również na większą wartką górską (typu Ropa)?
Głównie żyłka i standardowe przynęty pstrągowe. Chciałbym nim również obsłużyć małe pstrągowe kogutki (na główkach 2-5gr).
Dziekuję z góry za każde ogólne info o tym blanku, ewentualnie jak się to ma do XLS 2.60 12lb?

Pozdrawiam
Trutta

Ma ktoś moze kijek pstrągowy na tym blanku???



#808 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 28 luty 2014 - 19:41

Posiadam takowy i jestem zadowolony.

Do mojego łowienia na takich rzekach jak Radunia, Reda czy Łeba jest w sam raz. 

Oczywiście najlepiej się spisuje np. z wobkami od 6-11cm a takimi łowię pstronie.

Jakieś pluszaki w okolicach 3-12g



#809 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 11:30

Mam pytanie do uzytkowników MHX MB844-2. Jaki ma maksymalny realny cw. Szukam czegoś 2 częściowego do 50 gram. Zależy mi żeby podobił 35+ 5' i aby  można było rzucać 50 gramowym woblerem lub jerkiem. No i czy szczupaki z niego spadają?.  Mowa o wymiarowych nie pistoletach.


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 02 marzec 2014 - 12:22


#810 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 06 marzec 2014 - 22:28

witaj, 35 gram plus 5 cali gumiś to ogarnie model niższy - 843-2.
Także jak nie będziesz chciał sliderami rzucać to polecam ten niższy, jak dojdą czasem jerkbaity to wspomniany przez Ciebie model 844-2.



#811 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 marzec 2014 - 22:30

Z 5-cioma calami już nie ogarnie 35g. Z 4" jest na pograniczu możliwości.



#812 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2014 - 22:35

Dla MB843-2 nawet 4"+30g to sporo, dla mnie szczyt możliwości to 35g+3", 4"+30g, 5"+<20g. Bierz jak pisałeś 844-2 i nie pożałujesz.



#813 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 marzec 2014 - 22:53

witaj, 35 gram plus 5 cali gumiś to ogarnie model niższy - 843-2.
Także jak nie będziesz chciał sliderami rzucać to polecam ten niższy, jak dojdą czasem jerkbaity to wspomniany przez Ciebie model 844-2.

W życiu nie da rady. Łowiłem oba modelami, 843-2 gumą 4" i 30g miota dobrze ale już 35g główka+ 4" to za dużo. 844-2 obsłuży bezpiecznie i komfortowo 35g główka+ 4" gumiś, 4"+40g to max, pod 5"+35g będzie za słabo. W sumie różnica pomiędzy 843 a 844, pomijając te parę gram, jest taka iż 844-2 ma zdecydowanie mocniejszy szczyt a z 843-2 a można zrobić świetną szczytową szpadę pod gumowe zandery od 15 główki. 844 jest bardziej płynny.



#814 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 marzec 2014 - 22:59

dzieki za info panowie co do tych 30g to bym sie tak nie upieral 25g plus gumiak tez pewnie  starczy i to nie wiekszy niz 10cm zazwyczaj waski lunatic a czym rozni sie od tych batsonowskich choc jednych i drugich w rece nie mialem ewentualnie cos innego w podobnej klasie i cenie i dlugosci bo chcialbym tez z brzegu tym pomachac

Poppingi MHXa są jakby zbudowane z dwóch części: szczytówki jak wklejka oraz betonowego dolnika. Gnie się praktycznie 1/3 wędziska. A zmusić je do wejścia w łuk, oj potrzeba potężnej ryby. Mi tylko raz się to udało, na porządnym sumie :D  Batsony mają , jak by to napisać, lepszą kulturę pracy, gną się płynniej.



#815 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 21:10

Oglądałem mb843-2 z rezonansem i p844-2 w fc. Gdybym musiał się zdecydować na 1 wędkę wziął bym 843-2. Ale mam już kijek 5/8 ogarniający 25 g + guma i szukam coś mocniejszego. O  mb 844-2 tak naprawdę jest bardzo mało informacji. Jeśli ryby z niego nie spadają to naprawdę fajny produkt.



#816 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 marzec 2014 - 18:15

Kolejne zabawki z MHX  -  PF1202ML

MHX Panfish & Crappie Series

Panfishe czyli patelniaki, blank do łowienia małych rybek. Albo i większych , zależy jaką kto ma patelnię. Z czego to jest zrobione? Todd nic nie napisał ale widać w blanku szkło, sporo szkła. Widać też grafit, też sporo. Razem z tego sporo wychodzi całkiem gruba ścianka co także czuć w rękach. Kijek nie jest tak lekki jak zbudowany z reklam i opowieści rodbuilderów i innych gadaczy. Czuć w nim sporo materiału. Nie jest przy tym tragicznie wyważony chociaż w testowym egzemplarzu dałem dolnik 29 cm do początku uchwytu. Wrażenia znad wody... 

Akcja, muchowa. Jak ktoś lubi kij co to rzuca od 0,nic bo ładuje blank to ma. Jak ktoś lubi kij co to po polizaniu przynęty przez rybę ta siedzi na haku i nie spada to ma. Jak ktoś lubi jak kij w holu dostaje pełnego ugięcia ale nie czuć że to juz koniec i będzie dup.. to ma. Jak ktoś lubi szybkie smukłe, lekkie blanki bez zawartości materiału to ...   musi zmienić lekturę.

 

Faktyczny wyrzut do około 12g, później już nie było komfortowo chociaz pewnie z boku , delikatnie miotnąłby i 28g. Blank do wobków, małych twardych przynęt. Ryba dla niego kleń, jaź. Przyłowów się nie boi. Moc nie niższa niż w opisie producenta. Może być kolejnyą ciekawostką MHX-a bo będzie trwały i cena w Polsce może być ciekawa.

 

Fotki....

Pojawią się za jakiś czas, czekam na podesłanie mailem. Sam kij pojawi się zaraz w sprzedam, bo to czwarty o zbliżonych parametrach. Szafa powiedziała sp...j

 

 

2pqnnmr.jpg

 

Ugięcie pod niewielkim obciązeniem, reaguje kawałek blanku, dół na razie stoi.

 

153vejl.jpg

 

Ugięcie przy holu, linka 4lb (zdjęcie z kraju to pewnie powinienem napisać 5,8kg), w oczekiwaniu na fotkę zacząłem już odczuwać łapę. Ugięcie w minimalnym stopniu ale doszło poniżej pierwszej przelotki. 

Sory za jakość, nie uprzedzałem kolegi że będziemy robili sesję foto i machnięte telefonem.


Użytkownik woblerwz edytował ten post 30 marzec 2014 - 18:51

  • Friko, Hubertus i Dienekes lubią to

#817 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 18:26

A jak z lakierem Wojtek? Warto go skrobać żeby dodać trochę "wigoru" czy nie ?



#818 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 marzec 2014 - 18:28

Czarny mat, chropawy, to na pewno cięższe niż slate z freshwaterów. Ale dla wigoru seta, skrobania po prostu się nie robi w blankach o takim charakterze.



#819 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 marzec 2014 - 19:14

Nareszcie cos o interesującym mnie blanku

Zdaje mnie się że to coś czego szukam, z racji na fakt że łowiłem spinnem na blanku muchowym #4 2,75m no name im6 i jak przeczytałem opis kolegi to dokładnie coś w ten deseń, niby delikatny, gnie się do rękojeści, a moc trzyma, na swojego kijka wymeczyłem sumka 120 cm.

Rzuca praktycznie agrafką, a rybka jak siądzie to za skórkę ja wyholujesz.....a że kijek ostatnio poległ, to szukam zastepstwa dla niego i rozważałem tą ewentualność, tylko opinii brak...a tu taka perełka.

Rewelacja



#820 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 30 marzec 2014 - 19:21

Widziałem toto i macałem. Muszę przyznać, że o ile "kluch" nie lubię, to ta całkiem przyjemne wrażenie zrobiła :) Taki jaziowiec co to jak złapie,to już nie puści. Tylko co to za atrakcja jak ryba nie ma żadnych szans? ;)

Aha, fotki sam robiłem i uprzejmie proszę o nie krytykowanie, gdyby model i modelka się lepiej zachowywały - fotki byłyby również lepsze. :lol:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych