Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

BLANKI MHX

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1318 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 styczeń 2015 - 13:07

Myślę ze Piotrek ma rację,po co ci taka dł. do trolla? DR1086 super blank na kijek sumowy klasy medium(rzeki/miejscówki bez zwalisk typu np.Odra,zaporówki),jak i szczupakowo okoniowy trolling jeziorowy



#842 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 09 styczeń 2015 - 13:25

Bo nie lubię kijów krótszych ode mnie ;)

Na poważnie, zawsze wolałem kij dłuższy niż krótszy - jeśli miałem wybór.

Nawet za pstrągiem ganiam z kijem 10', no chyba że ciurek jestem w stanie przeskoczyć, to 9'.

Po prostu takie upodobanie mam do długich kijów, momentami całkowicie irracjonalne, o czym doskonale wiem.



#843 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:01

ale 9' do trola to i tak dużo (ja swojego skróciłem o 5 cm od góry),amortyzacje ma świetną,waży przyzwoicie jak na szkło i swoją moc,a ten 10'6" to goły waży 240g,więc uzbrojony i jakoś tam zbalansowany otrze się o 400g.Ponadto tak jak Piotrek podejrzewam (w łapie nie miałem)że to straszny lejuch będzie,choć do pewnych zastosowań jest to zaletą....



#844 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:13

No właśnie cały problem w tym, że nie mam gdzie tego pomacać. Pewną "lejowatość" kija jestem w stanie zaakceptować, no ale musiałbym mieć go w rękach, aby to ocenić.

"Lejowatość" uwielbiam w kijach klenio-jaziowych, ryba chodzi jak na gumie od majtek, 0 spinek i innych takich niespodzianek, zacięcie odbywa się praktycznie bez udziału czynnika ludzkiego.

Dlatego wykoncypowałem, że do trolowania taki kij też się może nadać. Coś na wzór amerykańskieo trollingu za łososiem - długie, miękkie kije. A kij z uchwytu wyjmujesz jak ryba gnie szczytówkę do samej wody.

Ot takie moje zimowe rojenia, może trochę z nudów?!



#845 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 09 styczeń 2015 - 15:44

Zapewniam Cię że ten krótszy bedzie do Twoich zastosowań (przemyśleń) idealny. Jest na tyle miękki ze przy braniu gnie sie az miło

;-) Zobacz co wyprawia z kijem sumek 130cm

 

Załączony plik  P9080448.JPG   45,04 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P9080453.JPG   54,23 KB   6 Ilość pobrań

pozdro

 

 


  • Baars lubi to

#846 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:41

Pięknie pracuje!

Jednak wolałbym dłuższy. Czy miałeś go w rękach? Bo to mnie najbardziej interesuje. Z opisu wnioskuję, że powinien być mocniejszy pomimo takiej samej mocy, jednak górny zakres masy wyrzutowej ma o 57gr wyższy. To że będzie bardziej lejbowaty, nie powinno przeszkadzać, bo tym nie będę spiningował.

Cały czas szukam jednak kogoś kto miał go w rękach i może potwierdzić moje domysły lub je rozwiać.



#847 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 10 styczeń 2015 - 09:19

Miałem sam blank w łapie. Oglądałem go z kumplem i obaj stwierdziliśmy że jest za miekki za ciężki. Jemu natomiast podobał sie do postawienia na grunt za sumem. A on lubi takie kije co sie gną po rekojeść. 

Ale słuchaj, blank kosztuje grosze ,kup i sam stwierdzisz jaki jest. Mi sie może nie podobac a dla Ciebie może byc ideałem. Nawet sprzedając go nie stracisz duzo.



#848 ONLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2015 - 19:01

MB843-2 vs MB842-2 MHX

 

Czy ktos z Was mógłby porównać oba te blanki?
Mialem MB843-2 i okazał się za mocny na moje potrzeby (cel szczupak: wahadla 10-15g. gumy w podobnej gramaturze i średnie woblery). Jaki bylby MB842-2 pod takie potrzeby?



#849 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2015 - 19:47

Temat taki już był. Także robiłem takie rozeznanie w tym temacie i ten blank MB842-2 powinien być ok. Nie wiem, jak z woblerami - ale pod gumy 7-20g ołowiu (niektórzy podają nawet 25g) + 3" guma - powinie być ok. Blank głębsze ugięcie, więc pod szczupaka będzie idealnie.



#850 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 16 styczeń 2015 - 19:49

Proszę bardzo :)

 

http://jerkbait.pl/t...2-2-vs-mb843-2/



#851 ONLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:22

Dzieki 😄

#852 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:22

Kijek na tym blanku będzie jak najbardziej ok, mogę również polecic SpinJiga 842-2, mam taki kijek, miałem MB842, mam tez SJ843 . 

Jak kolega chce pogadać to zapraszam na priv, jakby co to SJ842 jest na zbyciu w cenie komponentów.



#853 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2015 - 21:27

a ja moge zaproponować gotowca w cenie poniżej ceny blanku MHX  , możesz pomacać w Poznaniu , a jak nie podejdzie , zwracam kasę :)

http://jerkbait.pl/t...7-208m-10-30gr/



#854 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 styczeń 2015 - 21:39

MB842-2 w Twoim zakresie przynęt sprawdzi się idealnie :) Ładuje się od około 8-10g a kończy na 25+guma 5" 



#855 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 17 styczeń 2015 - 14:43

Jak dla mnie to ten MB842-2 pracuje od 14-30. O dobrym czuciu przy 10g zapomnij

#856 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 styczeń 2015 - 23:34

co do czucia to sprawa indywidualna, uzbrojenia...itd itp miałem taki kijek uzbrojony bardzo lekko i od 10g było bardzo miło i bez problem, a moim skromnym zdaniem 25 gram górą to maks



#857 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 styczeń 2015 - 23:56

Jak dla mnie to ten MB842-2 pracuje od 14-30. O dobrym czuciu przy 10g zapomnij

Ja 10g bardzo ładnie czułem :) Powiem więcej...łowiłem na 5gramowe jigi, daleko tym się rzucić nie dało ale czułem co się dzieje na końcu zestawu



#858 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 18 styczeń 2015 - 03:58

No to masz cudowne ręce albo masz dno z betonu. W dzien to na kazdym patyku czuc. A sprobuj w nocy, ja tak lowilem i 14g to takie minimum przy dobrej pogodzie. Caly czas mowie o opadzie na dno. Bo brania to pieknie czuc
  • mdziam_78 lubi to

#859 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 24 styczeń 2015 - 13:06

Znowu podwyżka cen blanków  :o . Kilka dni temu spr. st1143 koszt ok. 340 -350 PLN, spr. dziś ten sam model 420 PLN. Nieźle, tendencja również przy blankach innych producentach. Pamiętam e-maila napisanego jakiś czas temu do pewnej  pracowni z pytaniem z czystej ciekawości jaki jest powód podwyżki cen blanków (różnica ok. 50-60 pln, także zauważlna ;) ). Odp. pracowni; Nie bardzo Pana rozumiem, żadnej podwyżki nie było. Hehe, zjawiam się za kilka dni w tej samej pracowni i pytam o to samo. Gość mi tłumaczy, że ogólnie koszty itp. Ok. Jak mu powiedziałem, że to ja wysłałem tego e-maila, facet strzelił buraka i nastała niezręczna cisza  :D . Pozdrawiam


  • Apioo lubi to

#860 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:29

Potrzeby mu się zwiększyły i tyle.

Sprawdź ceny producenta bo też mu się potrzeby zwiększyły. I możesz sprawdzić dolara, też mu się poprawiło. Co nie znaczy że całosć tej podwyżki spowodowana jest czynnikami różnymi od krajowego dystrybutora.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych