Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cabelas -jak długo każą czekać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 październik 2010 - 12:10

Zamówiłem wędkę w cabelasie, w nocy z pn / wt. Dostałem maila z potwierdzeniem, że przyjęli zamówienie. Potem cisza. Czy zawsze tam się czeka tak długo? Czy też mogę się spodziewać komunikatu w stylu Przepraszamy, ale nie mamy...?

Dotychczas brałem kilka rzeczy z BPS oraz reelfishindeals. Bez awarii. Awarie zdarzały się z jakimiś małymi, nieznanymi firmami wysyłkowymi (i w USA i na wyspach) -towar był niby na składzie, zamówienie przyjęte, a potem cisza. Czekanie, emaile, telefony...

Czy w cabelasie to możliwe?

#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1192 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 16 październik 2010 - 12:35

Ja u nich zamówiłem w połowie maja i jeszcze nic nie wiem na temat. Za głupie 28 dolarów zakupów kazali zapłacić za pocztę 40 zielonych. parodia. teraz kupuję gumki gdzie indziej i nie mam problemu. okolo tygodnia i są u mnie.

#3 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 16 październik 2010 - 14:05

Na ale drogo gość sprzedaje gumy z usa cabelasa w zestawach po 100szt po 35zł.

#4 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 październik 2010 - 16:36

Załama. :angry:

Zależy mi na tym kijaszku. W Europie jakoś nie znalazłem, w USA bardzo niewiele sklepów wysyła do EU. Cabelas wysyła, tylko że... :angry:

#5 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 16 październik 2010 - 18:08

Tomuś, do czego będziesz chciał go przeznaczyć?

#6 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 październik 2010 - 19:12

Dla Artura. Poprzedni zestaw spoczywa na dnie Corrib... Ma być na szczupaki z łodzi, pod multik, do 2 m, cw. do 40-50 g.


#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2010 - 20:01

A próbowałeś TackleWarehouse?

#8 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 październik 2010 - 22:17

A próbowałeś TackleWarehouse?

Pierwsze słyszę, niestety.

#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2010 - 22:33

Tomek, ja od dobrych kilku lat kupuję na ebay-u. Szybciej i taniej. Czarę goryczy przelało ostatnie zamówienie w 2007 w BPS - wartość podatków i koszty przesyłki dwukrotnie przekroczyły wartość zakupów.
Ebay jest the best!

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2010 - 22:35

Dla przykładu kupioną w Japonii Stellę miałem po 4 dniach od dokonania płatności, TP po 5 dniach! Przynęty ze Stanów idą max. 1,5 tyg.

#11 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 16 październik 2010 - 22:38

Dla Artura. Poprzedni zestaw spoczywa na dnie Corrib... Ma być na szczupaki z łodzi, pod multik, do 2 m, cw. do 40-50 g.

Zestaw z Citicą?

#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 październik 2010 - 08:40

Spróbuj tak: znajdź na ebayu sprzedawców którzy mają dużo pozytywów i sprzedają dużo sprzętu. Wiadomo, że nie mają wszystkiego, ale... Napisz do takiego i spróbuj go zmolestować, żeby wystawił dla Ciebie to czego chcesz. Większość się wypina ale można takich znaleźć. Wysyłka na pewno będzie tańsza i szybsza realizacja zamówienia. Przy dłuższej wspólpracy, taki kontakt może zaowocować bezstresowym i bezpiecznym imoportem. No i ebay daje jedyne szanse na odzyskanie pieniędzy w razie w. :D

#13 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 17 październik 2010 - 13:16


Ja też zamawiałem kilka razy ze Stanów, ale w większości nie obyło się bez cła i podatku :( dlatego jest pewien asortyment którego już nie zakupie, bo po prostu się nie opłaca, a i jeszcze stresy z czasem i w ogóle..
W przypadku wędzisk i kołowrotków cło z vat'em to prawie 27% od ceny towar+przesyłka, no i jeszcze ewentualna gwarancja - odsyłanie, czas to mój koszt..
Z pewnych źródeł wiem że urząd celny narzuci cło i podatek już od kwoty przekraczającej $50.00 - i tak też miałem w dwóch przypadkach. To troche chore..


#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 październik 2010 - 18:28

Ja bym powiedział, że trzeba się do imortu przygotować. Nie wybierać pierwszego lepszego sklepu na łapu capu. Dobrze policzyć i zawsze doliczać cło+VAT, tak na wszelki wypadek. Sklepy które, które kroją na osłudze wysyłki omijać szerokim łukiem. Jest w czym wybierać, wystarczy dobrze rozeznać temat i naprawdę ebay daje radę. Ze sprzedawcami, zawsze negocjować, uprzednio zapoznawszy się z kosztami wysyłki

http://ircalc.usps.gov/

Reszta w wątku o imorcie z USA. :D

#15 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 październik 2010 - 19:57

z cabelas kupuję dużo i nie tylko sprzęt wędkarski.
dostawa maksymalnie 2 tygodnie ( najtańsza wysyłka tzn. ground )
Czy aby na pewno nie było przy tym kiju adnotacji backorder?
Cabelas ma coś takiego jak obsługę klienta na chacie (live)
zapytaj po prostu o co chodzi. osobiście uważam że to bardzo dobry i solidny sklep.
pozdrówka


#16 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 17 październik 2010 - 23:52

Raczej nie było adnotacji back order. Była adnotacja limited stock. Kijek jest ciągle dostępny, z tą samą adnotacją. Spróbuję wyjaśnić sprawę w tygodniu. Dzięki za słowa otuchy, Peresado, jedyny pocieszycielu. :D

Co do ebaya to niestety nie znalazłem tego akurat kijaszka. A szukałem. Nawiązywanie kontaktów ze sprzedawcami? -brzmi fajnie, ale to chyba nie dla mnie. Nie lubię chodzić za towarem, polować całymi tygodniami. Szybki wybór, transakcja, paczka. Gotowe.(swoją drogą paypal to wynalazek Szatana, czyż nie?

Co do podatków, to cabelas deklaruje, że wszystko jest załatwione, a płatność, której dokonuję w momencie zakupu pokrywa wszystkie zobowiązania, i że żadnych dodatkowych opłat w przyszłości nie będzie. Przedtem tak nie było, teraz jest. Nie trzeba samemu kalkulować (czyli wróżyć z fusów) ile i kiedy przyjdzie zapłacić.



#17 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 17 październik 2010 - 23:55

[quote]
Dla Artura. Poprzedni zestaw spoczywa na dnie Corrib... Ma być na szczupaki z łodzi, pod multik, do 2 m, cw. do 40-50 g.

[/quote]
Zestaw z Citicą?
[/quote]
Tak Piotrek, to ten zestaw.


#18 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 18 październik 2010 - 10:09

Roch, co do podatków o których wspomniałeś nie jest tak do końca - deklaracja taka jest w przypadku wysyłki w USA, oni nie mają nic wspólnego z urzędem celnym - jest to oddzielna jednostka nie powiązana z żadną firmą, także cło i podatek od sumy zakupu + koszty wysyłki z pewnością NIESTETY będziesz musiał zapłacić.

#19 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 październik 2010 - 12:37

ja kupując w cabelas staram się nie przekroczyć $80.00
wtedy wysyłka (ground) wynosi 20 dolców, a cła nigdy mi nie doładowali :D
taka moja metodka. oczywiście nie sprawdza się to podczas droższych zakupów, jednakże tych raczej nie robię na cabelas.
w sieci jet dużo innych ciekawych miejsc.
pozdrówka

#20 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 20 październik 2010 - 06:02

Roch, co do podatków o których wspomniałeś nie jest tak do końca - deklaracja taka jest w przypadku wysyłki w USA, oni nie mają nic wspólnego z urzędem celnym - jest to oddzielna jednostka nie powiązana z żadną firmą, także cło i podatek od sumy zakupu + koszty wysyłki z pewnością NIESTETY będziesz musiał zapłacić.

Dobra. Tylko nie mów tego mojej żonie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych