Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć morska - uwagi, spostrzeżenia, kiedy, gdzie, jak i na co łowić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2020 - 00:29

Ja tak naprawdę zawsze chciałem mieć TP SW 4000.Kiedyś go kupię ;)


  • GREK i GregORnot lubią to

#902 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 19 listopad 2020 - 00:48

Ja tak naprawdę zawsze chciałem mieć TP SW 4000.Kiedyś go kupię ;)

Do czego zamierza go używać 



#903 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2020 - 00:55

Do czego zamierza go używać 

Solanka ;)

Ale to na przyszły sezon temat :)



#904 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 19 listopad 2020 - 01:10

Ja kiedyś zwariowałem na temat stelli SW 4000 , Kolega mi dal popróbować w morzu i się rozmyśliłem nie żebym był taki slaby , ale to kawal kręciołka . ;)  ;)     


  • gaweł lubi to

#905 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 listopad 2020 - 08:32

Gdybym miał, w zasięgu rzutu z brzegu plaży, obfite łowisko, darząc rybami, łowiłbym najtańszymi kręciołami.

W naszych warunkach, człowiek modli się, by sprzęt nie zawiódł, bo to "jedno branie na kwartał"


  • Wojtek B., maniek44 i GREK lubią to

#906 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 listopad 2020 - 08:43

Całkiem przyzwoicie - lepiej niż Slammer ale na plaży nie używałem, tylko na szczupakach. W mojej ocenie jest mocniejszy od Slammera bo mam też  oba w wersjach dorszowych i Fin Nor wypada lepiej. 

 

Należy tylko doprecyzować o jaki model Slammera tutaj chodzi  :) Na zdjęciach poniżej oba młynki to Slammery:

 

Stary Slammer - ten nie nadawał się na plażę z uwagi na kiepski nawój linki.

 

PENN-SLAMMER-360-FISHING-REEL.jpg

 

 

Nowy Slammer:

 

%28R%29D612042.jpg

 

Nowym kręciłem kiedyś w sklepie w zestawieniu z ze zwykłym TP 4000. Slammer to mocarz, do tego posiada uszczelnienie korpusu (łącznie z osią główną) i przekładnię z mosiądzu (CNC). Praca na sucho dla mnie bardzo zbliżona do TP - tyle, że koszt to około połowa ceny tego drugiego.

 

Dyskusja nad starym Spinfisherem V też była w sumie jałowa, bo w sprzedaży i tak jest dostępny nowszy model - czyli VI. Tutaj także jest postęp jeśli chodzi o pracę (przekładnia CNC zamiast odlewanej) i poziom uszczelnienia.

 

%28R%29D612733.jpg


  • popper i salmon1977 lubią to

#907 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2020 - 09:41

Tutaj tabela do porównań https://www.tackledi...ning-reels.html

Nie zapominaj, że 3500 np. w Emblemie/R4, to już kawał kobyły. I tu podobnie jest, jak widać.

 

No między 3500 a 4000 praktycznie nie odczuwalna różnica w wadze. Tu faktycznie wzrost masy jest kosztem szpuli. Natomiast tak jak pisałem, model 3000 przy nich to piórko. Cały zestaw z 3000 miałby ok 480g, a z 3500+ już 600g :) Na dorsze jeszcze bym zaakceptował, ale nie na trocie :) Krzepy co prawda nie brakuje, ale po co się męczyć i denerwować, poręczna waga to to nie jest  :lol:



#908 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 listopad 2020 - 10:15

Tylko, po jakie licho Ci 3500 na trocie?


  • SzymonP i albercik2 lubią to

#909 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 listopad 2020 - 10:56

Gdybym miał, w zasięgu rzutu z brzegu plaży, obfite łowisko, darząc rybami, łowiłbym najtańszymi kręciołami.

W naszych warunkach, człowiek modli się, by sprzęt nie zawiódł, bo to "jedno branie na kwartał"

 

Waldku - Spro Passion 741M w zupełności wystarczy na plażę. Wchodziło na niego szpula Daiwy Tournament 8 Braid 0,14 bez podkładu, przynęty latały daleko, ryby holował dobrze, hamulec bez uwag. Przede wszystkim nie robił "bród", linka nie wpadała pod pokrętło hamulca ani pod szpulę jak w pierwszych Fishmakerach, które też próbowałem na plaży, dobrze układał linkę i działał bez zarzutów a to kołowrotek w kategorii "budżetowy". Od kilku lat używam Spro Zalt Arc 4000 , nawój wklęsły ale nie plącze a cena jeszcze też znośna. 

 

@SzymonP - chodziło mi o Slammera z pierwszego Twojego zdjęcia. 



#910 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2020 - 11:33

Tylko, po jakie licho Ci 3500 na trocie?

 

Szukam sprzętu na trocie ale i jeszcze takiego co wytrzyma obciążenia 60g na szczupaku. Nie wiem czy uda mi się to połączyć, także powoli zaczynam podchodzić sceptycznie.



#911 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 13:19

Gdybym miał, w zasięgu rzutu z brzegu plaży, obfite łowisko, darząc rybami, łowiłbym najtańszymi kręciołami.
W naszych warunkach, człowiek modli się, by sprzęt nie zawiódł, bo to "jedno branie na kwartał"

Waldziu ja uważam że właśnie z uwagi na to że na plażę trafiasz raz do roku to lache kładlbym na dobry sprzęt.
Ryby spadają z każdych wędek czy za 200 czy za 5 koła.
Choć i tak nawet jak lowilem po 50 dni w roku to wisiało mi czym macham i kręce.
Zawsze i wszedzie onanisci sprzętów i tak mniej łowili...i bedą łowić ni z ja i moja catana🤣🤣🤣
  • popper, Wojtek B. i fred88 lubią to

#912 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 listopad 2020 - 13:57

Dlatego, nie dzielę wędek na gatunki i miejsca. CDTaiaha dobra na wszystko  ;) ,  Od paru ładnych lat. 

Jedna, dobrej klasy ogarnia mi Bałtyk, Parsętę, Dunajec, czy Inę a także Odrę i "moje" jesienne zaporówki, z brzegu.


Użytkownik popper edytował ten post 19 listopad 2020 - 13:57

  • GREK lubi to

#913 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 19 listopad 2020 - 14:04

Tez mam CDTaiaha Tak tez można powiedzieć o Avidzie 

 

 

Dodam ze ten ma sporo tych troci ,chodź może to nie najlepsze miejsce na niego ,2,9 do 21 gram 


Użytkownik GREK edytował ten post 19 listopad 2020 - 14:06


#914 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 19 listopad 2020 - 16:28

Ja tak naprawdę zawsze chciałem mieć TP SW 4000.Kiedyś go kupię ;)

Dobre maszyny. Mam 5000 -09 Łowiłem nim dorsze 20kg+ w Norwegii, używałem na trocie w Danii i na szczupaki w Szwecji. Na trocie może i duży, ale dzięki swej niezawodności nie chciałem innego. Mam zapasową szpulę do niego więc jest dla mnie uniwersałem. Nie chcę innego i nigdy się go nie pozbędę - za niezawodność i duże ryby które dzięki niemu złowiłem  :rolleyes:


  • gaweł i GREK lubią to

#915 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 19 listopad 2020 - 20:38

Zauber 3000 po jakies dobrej fali stanął praktycznie na drogi dzień na dobre ( po rozbiórce jakaś tam tuleja cała zaśniedziała i inne ) biomaster 4000fb ,chyba już 4 sezon-raz wywrotka z pełnym nurkowaniem plus normalna stała morska bryza ,bez serwisu(pewnie się zemści 😆) kręci cały czas bajkowo .

#916 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 19 listopad 2020 - 23:36

Szukam sprzętu na trocie ale i jeszcze takiego co wytrzyma obciążenia 60g na szczupaku. Nie wiem czy uda mi się to połączyć, także powoli zaczynam podchodzić sceptycznie.


Przy wadze 60g to raczej znacznie będzie miało jaki ta przynęta stawia opór w wodzie niż sama waga.
Ja łowię do 50g Daiwą theory 3012 lub certatą 3000 i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ale jestem nad wodą 40-50 razy w roku. Ktoś kto spędza 200 dni na rybach może mieć inne doświadczenia.

#917 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 listopad 2020 - 23:57

Panowie. Nie jestem ekspertem ale jednak Bałtyk to ma chyba tyle soli co kot napłakał. Łowiłem Zauberem w dużo bardziej zasolonym Adriatyku i żadnych skutków ubocznych. Oczywiście po każdym łowieniu płukałem pod prysznicem.
  • WalterW lubi to

#918 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 listopad 2020 - 23:59

W Bałtyku też nim łowiłem i fale zalewały wielokrotnie. Chodzi jak należy.

#919 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2020 - 09:51

Przy wadze 60g to raczej znacznie będzie miało jaki ta przynęta stawia opór w wodzie niż sama waga.
Ja łowię do 50g Daiwą theory 3012 lub certatą 3000 i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ale jestem nad wodą 40-50 razy w roku. Ktoś kto spędza 200 dni na rybach może mieć inne doświadczenia.

 

To fakt. Głównie łowię na gumy do max 20cm. Chociaż w większości są 12,5 do 15cm. Raczej dużego oporu nie robią, tym bardziej, że większość opadu pracuję wędką, a kołowrotkiem wybieram luz.

Mam obecnie wygranego Quantuma Fire 40 i przy takich gumach chodzi jak trzeba, cichutki, zero stuków, ale na morze chyba za słabe bebechy ;p - został na Podlasiu, służy mi na tamtejsze jeziora. 

Może nie powinienem aż tak się skupiać na tych dużych gramaturach, a na niezawodności ogólnej kołowrotka. Tu na myśl mi przychodzi Penn Slammer tylko w wersji III bardziej mi przypadł do gustu.



#920 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 21 listopad 2020 - 07:28

Sorry za off, ale ostatnio ten temat i "dobór kołowrotków", to mnie rozwala 🙄. Mam podejrzenia graniczące z pewnością, że nie tylko mnie 🙂...
  • maniek44 i tzienkiewicz lubią to