Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć morska - uwagi, spostrzeżenia, kiedy, gdzie, jak i na co łowić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2020 - 21:31

Warto pomacać przed zakupem. Nie wiem jak rozmiar 3000 ale moja, 2500, belonki ciąga aż miło. Bezproblemowa maszynka (bez mag saled)

 

Ja bym skłaniał się bliżej 4000 :) No jeszcze zostaje w celowniku Freams 4000.  To takie wstępne kręciołki na oku  :) Freams 4000 miałem w dłoni, wywarł pozytywne wrażenie. BG chyba wisiała na ścianie, więc muszę jeszcze się raz udać na "macanko" :D


Użytkownik Marcin_o edytował ten post 17 listopad 2020 - 21:31


#882 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 17 listopad 2020 - 21:40

To nie tak Szymon jak myślisz . Ja nie jestem fanem jednej firmy , Jestem fonem dobrych kołowrotków mogą to byc Jaxon niema znaczenia marka . LICZY SIE JAKOSCI .



#883 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2020 - 22:12

Jestem fonem dobrych kołowrotków mogą to byc Jaxon niema znaczenia marka . LICZY SIE JAKOSCI


Zależy co rozumiesz poprzez jakość. Maślana praca np. nie jest dla mnie najważniejszym wyznacznikiem jakości kołowrotka; zwłaszcza tego do łowienia z plaży. Dla mnie jakościowy kołowrotek to taki który mogę używać bezawaryjnie długie lata, bez obchodzenia się z nim jak z jajkiem. Niestety mam wrażenie, że niektóre znane firmy pogubiły trochę w pogoni za coraz niższą masą i komplikując niepotrzebnie konstrukcje mechanizmów - rozkręć to później samemu w domu i złóż z powrotem...
Nie bez powodu nad rzekami trociowymi można np. do dzisiaj spotkać u niektórych wędkarzy stare Cardinale C4. Kołowrotki te łowią ryby od dziesiecioleci. Znajdź młynek który wytrzyma to samo w obecnej ofercie większości znanych firm.
  • popper i Okonhel lubią to

#884 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 17 listopad 2020 - 23:05

Odpowiem Ci tak PENN ten ze zdjęcia , kilka miesięcy i pracował fatalnie kosztował nie pamiętam dokładnie ale jakieś 370 zł  (kultura pracy BRAK ,waga jest trochę ) Teraz trochę o tym micie starych nie zniszczalnych konstrukcji .Ja każdy kołowrotek smaruje sam  (prawie) te stare kołowrotki maja konstrukcji minimalistyczna , wyglądają w środku ja po usunięciu organów + przyzwoite spasowanie +2 łożyska I CO MA TAM SIE ZEPSUC dodam pełny metal  .Wystarczy dobry smar i działa ,ten PEN jest ich potomkiem w prostej linii . Jeśli weżniesz pod uwagę ich masę  do wytrzymałości to bilans wygląda marnie  .               



#885 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 05:55

Hahaha jaka debata kto ma wiekszego pisiora i lepiej nim wywija.
Kołowrotek ma tylko dobrze układać linke i mieć dobry hamulec.
Wędka jest ważniejszą częścią zabawy.
  • SzymonP lubi to

#886 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 listopad 2020 - 08:27

Odpowiem Ci tak PENN ten ze zdjęcia , kilka miesięcy i pracował fatalnie kosztował nie pamiętam dokładnie ale jakieś 370 zł  (kultura pracy BRAK ,waga jest trochę ) 

 

To trzeba było go reklamować... Ja żadnych problemów nie miałem. Waga Ci przeszkadza? - zobacz sobie ile waży topowy Shimano TP SW 4000 za ponad 1500 PLN - albo solidność i metal wszędzie. albo lekki plastic fantastic.

 

 

te stare kołowrotki maja konstrukcji minimalistyczna , wyglądają w środku ja po usunięciu organów + przyzwoite spasowanie +2 łożyska I CO MA TAM SIE ZEPSUC dodam pełny metal  .Wystarczy dobry smar i działa ,ten PEN jest ich potomkiem w prostej linii .

 

O to to  :)  Właśnie opisałeś porządny kołowrotek wędkarski. W końcu  :lol: Tak jak napisałeś PENN ma trochę inną filozofię tworzenia kołowrotków niż inne firmy. 

 

Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać - Ty i tak wiesz najlepiej  :)



#887 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2020 - 09:33

Hahaha jaka debata kto ma wiekszego pisiora i lepiej nim wywija.
Kołowrotek ma tylko dobrze układać linke i mieć dobry hamulec.
Wędka jest ważniejszą częścią zabawy.

Spać możesz Wojtuś? Czy już nad wodę lecisz?



#888 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2020 - 11:19

Natknąłem się jeszcze na Abu Revo Inshore  - kołowrotek stworzony ponoć na morze, na blogu (stronie) jednego ze znanych poławiaczy (może nie dla wszystkich) jest dość ładnie opisany. Tygodniowa orka w słonej wodzie po kilka / kilkanaście godzin na dobę,, nie wpłynęła negatywnie na sprzęt. Przekładnia mosiądz - brzmi solidnie. Może ktoś słyszał o sprzęcie? Z tego co wiem ,Abu słynie z dobrych multików, ale jak w "stałoszpulowcach" ma się sprawa?



#889 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2020 - 12:12

Gdybym miał wybierać pomiędzy niewiadomą a niewiadomą ;), wybrałbym ten https://allegro.pl/o...3000-7093562819



#890 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2020 - 12:23

Gdybym miał wybierać pomiędzy niewiadomą a niewiadomą ;), wybrałbym ten https://allegro.pl/o...3000-7093562819

 

Propozycja też ciekawa, ale tak patrzę i zastanawiam się jak jest możliwe, że między modelem 3000 a 4000 jest różnica wagowa 100g? Model 3000 ma ok. 320g, a model 4000 - 425g  :o



#891 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2020 - 12:33

Tak samo możliwe jak w BG między tymi rozmiarami. Jak już kolega tu pisał kij ma kluczowe znaczenie a tylko nawijarka. Wybierz coś  i będziesz miał punkt odniesienia.


Użytkownik Delbanka edytował ten post 18 listopad 2020 - 12:34

  • Marcin_o lubi to

#892 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2020 - 12:41

Ja od kilku sezonów używam daiwe BG 3500, jeździ ze mną na wakacje po świecie z trawelem 3,6m. Dobrze zgrywa się na troć z excellerem. Kilka razy się wykąpał i kręci dalej jak kręcił tylko rolkę smarowałem. Można dołożyć kilka zł i jak są obawy kupić z uszczelnieniem magseal.

#893 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2020 - 12:42

Bo pomiędzy, jest jeszcze 3500?



#894 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 12:45

Spać możesz Wojtuś? Czy już nad wodę lecisz?

Spać nie mogę. 😁
Nad wode w weekend. Już powinny brać
  • popper i Wojtek B. lubią to

#895 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2020 - 13:04

Bo pomiędzy, jest jeszcze 3500?

 

Jest, ale według różnych źródeł waży 420g :) - kawał "żelastwa" :)



#896 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 listopad 2020 - 18:41

Zależy co rozumiesz poprzez jakość. Maślana praca np. nie jest dla mnie najważniejszym wyznacznikiem jakości kołowrotka; zwłaszcza tego do łowienia z plaży. Dla mnie jakościowy kołowrotek to taki który mogę używać bezawaryjnie długie lata, bez obchodzenia się z nim jak z jajkiem. Niestety mam wrażenie, że niektóre znane firmy pogubiły trochę w pogoni za coraz niższą masą i komplikując niepotrzebnie konstrukcje mechanizmów - rozkręć to później samemu w domu i złóż z powrotem...
Nie bez powodu nad rzekami trociowymi można np. do dzisiaj spotkać u niektórych wędkarzy stare Cardinale C4. Kołowrotki te łowią ryby od dziesiecioleci. Znajdź młynek który wytrzyma to samo w obecnej ofercie większości znanych firm.

Większość znanych firm wkłada do kołowrotków coraz więcej plastiku i stopów, by były coraz lżejsze,  bo młodzież ma coraz delikatniejsze rączki nieprzywykłe do pracy, co najwyzej do klepania w klawiaturę. 

"Znajdź młynek który wytrzyma to samo w obecnej ofercie większości znanych firm."

Znajdzie się - Fin Nor Tidal 545 ale dla większości będzie oczywiście za ciężki, niestety mniejszych nie robią a żelastwo ważyć musi.


  • SzymonP i tost lubią to

#897 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2020 - 18:43

Jest, ale według różnych źródeł waży 420g :) - kawał "żelastwa" :)

Tutaj tabela do porównań https://www.tackledi...ning-reels.html

Nie zapominaj, że 3500 np. w Emblemie/R4, to już kawał kobyły. I tu podobnie jest, jak widać.


Użytkownik popper edytował ten post 18 listopad 2020 - 18:45


#898 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 listopad 2020 - 19:07

Bo pomiędzy, jest jeszcze 3500?


Daiwa BG 3500 i 4000 to te samo body różni się tylko szpulą podobnie jak 4500 i 5000.
Tak jak pisze @popper żeby łowić z ręki Daiwą BG 3500 lub którąś z R4 w tym rozmiarze trzeba mieć trochę krzepy.

#899 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2020 - 19:21

.................

Znajdzie się - Fin Nor Tidal 545 ale dla większości będzie oczywiście za ciężki, niestety mniejszych nie robią a żelastwo ważyć musi.

A jak wygląda nawój plecionki, bo ciężar nie taki straszny.



#900 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 listopad 2020 - 23:19

Całkiem przyzwoicie - lepiej niż Slammer ale na plaży nie używałem, tylko na szczupakach. W mojej ocenie jest mocniejszy od Slammera bo mam też  oba w wersjach dorszowych i Fin Nor wypada lepiej. 


  • popper lubi to