Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć morska - uwagi, spostrzeżenia, kiedy, gdzie, jak i na co łowić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 23 sierpień 2021 - 13:33

Ciekawe jaka jest tam temp. Wody , moze
To robi roznice ?

Użytkownik ryba1981 edytował ten post 23 sierpień 2021 - 13:35


#1062 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 23 sierpień 2021 - 17:09

Na dzisiejszy dzień temperatura wody w porcie Aarhus (Dania) wynosi 18.1 c. Wczoraj z takiej płazy, jaka kolega wyżej dodał zaciąłem troć 70+. Nie miałem podbieraka i przy próbie wślizgu na brzeg po prostu pomachała mi ogonem. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 5.50 :). Myślę że nie ma co teoretyzować tego, czy się rybę złapie czy nie - jak się nie pójdzie to się nikt o tym nie przekona. Jestem kompletnie nowy w tym temacie i chodziłem przez ostatnie 6 dni codziennie po dwie godziny w miejsce z opisów idealne na troć - nic oprócz makreli nie wyciągnąłem. Gość wczoraj na wieczór obok wyciagnal 47cm i 43cm. Od siebie dodam ze jeżeli będę miał okazje wypoczywać nad polskim morzem to czy byłoby 50+ czy -10 - zawsze wezmę wodery i mój zestaw żeby próbować:)

#1063 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 18:10

[quote name="pablo40404" post="2942168" timestamp="1629721351"]

Łowiłem w sierpniu z powodzeniem trocie w Danii (zatoka Køge) wieczorami/porankami z plaży. Woda była ciepła na tyle, że łowiąc z belly nie trzeba było zakładać woderów. Plaża jałowa, sam piach bez kamieni.
Czym różnią się warunki na naszym wybrzeżu od tych powyżej, że większość zakłada z góry niepowodzenie letnich wypraw?

U nas brak tego czarnego na brzegu 🙂. Szczątki oraganiczne w takiej ilości to pokarm dla wszelkich detrytusożerców stanowiących pokarm ryb. Czarne ponadto, uprawdopodabnia występowanie podwodnych łąk. Taka stołówka jest siedliskiem kiełży, lasonogów i innych żyjątek nie pomijając kohort zmieraczków skaczących po brzegu.

#1064 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 sierpień 2021 - 19:35

[quote name="pablo40404" post="2942168" timestamp="1629721351"]


U nas brak tego czarnego na brzegu . Szczątki oraganiczne w takiej ilości to pokarm dla wszelkich detrytusożerców stanowiących pokarm ryb. Czarne ponadto, uprawdopodabnia występowanie podwodnych łąk. Taka stołówka jest siedliskiem kiełży, lasonogów i innych żyjątek nie pomijając kohort zmieraczków skaczących po brzegu.

Po sztormach, albo chociaż silniejszej fali te czarne szczątki organiczne u nas też występują. Za to podwodnych łąk jest faktycznie mniej. Zdaje się że takie podwodne łąki tworzy morszczyn. Jeśli nie, to niech ktoś mnie poprawi. Za to u nas przy brzegu w ciepłych porach roku jest zatrzęsienie takich długich, nitkowatych, obślizgłych, zielonych glonów. Mam wrażenie, że z biegiem lat jest ich coraz więcej.

Mimo wszystko między duńskimi a polskimi plażami są też inne różnice, np. w Danii bardziej rozwinięta linia brzegowa i większy dopływ świeżej, lepiej natlenionej i silniej zasolonej wody z Morza Północnego.



#1065 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 sierpień 2021 - 06:36

Ja nigdy w Polsce nie łapałem troci z brzegu z racji odlgłości od morza ale od 3 lat regularnie w Danii chodze na trotke ( bo tutaj mieszkam ) i czasami przez 20h nad woda nie ma brania a czasami od niechcenia wyjde nad wode i uda sie z 2-3 zlapac. Ale żeby to takie eldorado było to nie wiem…

#1066 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:10

Witam, jestem z okolic Gryfic, chciałbym zapytać czy można trolinngować za trocią w okresie wrzesień październik - grudzień?

Moje rejony to cały pas zachodniopomorski



#1067 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:22

Witam, jestem z okolic Gryfic, chciałbym zapytać czy można trolinngować za trocią w okresie wrzesień październik - grudzień?

Moje rejony to cały pas zachodniopomorski

 

 

Można, z tym że w okresie od 15 września do 15 listopada poza pasem wód o szerokości czterech mil morskich od brzegu.



#1068 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:24

czyli najlepiej po 15 listopada trolować w rejonach przybżeżnych.



#1069 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:34

czyli najlepiej po 15 listopada trolować w rejonach przybżeżnych.

 

 

... w miarę możliwości unikając wpływania niemal pod wędkę osobom, które łowią brodząc - co niejednokrotnie ma miejsce.



#1070 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 sierpień 2021 - 18:49

... w miarę możliwości unikając wpływania niemal pod wędkę osobom, które łowią brodząc - co niejednokrotnie ma miejsce.


Dokładnie. Zawsze myślałem, że trollinguje się po to by dosięgnąć ryby które są daleko od brzegu, poza zasiegiem rzutu z plaży. Nieraz widziało się jednak trollingowców którzy gdyby mogli to pływaliby chyba po piasku na plaży.
  • Krzysiek Rogalski i DaMeK lubią to

#1071 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 sierpień 2021 - 20:45

Porady potrzebuję . Czy pozwolenie roczne na wody morskie liczy się jako kalendarzowe np 2021 , czy od momentu wykupienia ważne jest przez rok ?  Gdzie to można kupić online i gdzie znajdę szczegółowe przepisy odnośnie spinningu w wodach morskich z brzegu . Dzięki za wszelkie info .



#1072 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 27 sierpień 2021 - 20:52

Porady potrzebuję . Czy pozwolenie roczne na wody morskie liczy się jako kalendarzowe np 2021 , czy od momentu wykupienia ważne jest przez rok ? Gdzie to można kupić online i gdzie znajdę szczegółowe przepisy odnośnie spinningu w wodach morskich z brzegu . Dzięki za wszelkie info .

https://girm.gov.pl/...two-rekreacyjne
  • gulf lubi to

#1073 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 13:58

https://m.youtube.co...h?v=PP7O-ql6-DI

#1074 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 14:02

Chłopaki łapią w najgorętszy dzień w roku, 30stopni/20 stopni woda. Co prawda na muchę, ale nie wierzę że na spinning z dowieszką by nie brały..

#1075 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 sierpień 2021 - 14:16

A nie sądzisz, że warunki znacznie się różnią do tych naszych, "plażowych"? 



#1076 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 14:29

Chodzi o żerowanie w wysokich temperaturach.. w Międzyzdrojach też pełno kamieni i w lato pewnie kapusta rośnie

#1077 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 31 sierpień 2021 - 09:01

Chodzi o żerowanie w wysokich temperaturach.. w Międzyzdrojach też pełno kamieni i w lato pewnie kapusta rośnie

Dawno powinieneś to już sprawdzić 😝

#1078 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 sierpień 2021 - 09:59

U nas nie ma wysokich temperatur. Pytałem turystów🤣

#1079 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 31 sierpień 2021 - 18:58

W lecie spininguję z pontonu w Rozewiu i Jastrzębiej Górze o różnych porach, o świcie, w dzień i do zmierzchu i jedyne ryby jakie się trafiają, to okonie, flądry, czasem belony, a i leszcz na gumę przywali. Typowo trociowych przynęt latem nie używam, ale jestem zdania, że chociaż przypadkiem by jakaś wzięła jakby były. :)



#1080 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2021 - 10:48

407ce4c3190b378407a8a1bc4d26fa22.jpg

W końcu coś się ruszyło :)
  • popper, salmon1977 i morales lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych