Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1721 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2015 - 17:22

Kijek przyszedł. Fajnie się prezentuje,w sobote nad jeziorko na pierwszy test :)

#262 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2015 - 10:35

Mam pytanie do posiadaczy wędek firmy Savage Gear; jaki okres gwarancji dostaliście na kijka? I czy jest to gwarancja producenta czy wypisana na gwarancji sklepu?



#263 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 luty 2015 - 11:10

Mam pytanie do posiadaczy wędek firmy Savage Gear; jaki okres gwarancji dostaliście na kijka? I czy jest to gwarancja producenta czy wypisana na gwarancji sklepu?


u mnie był rok na gwarancji producenta...

#264 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 21 luty 2015 - 11:27

Ja ogarniam tymi wedkami wszystkie moje spinningowe ryby sandacz,okon szczupak, pstrag,zarówno z brzegu jak i z łodki posiadam dwie wersje 3-18 i 10-30,  woblerki blaszki gumki 

jak dla mnie rewelacja w tym przedziale cenowym jakosc wykonania,czułosc,lekkosc trzymanie ryby polecam.



#265 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 21 luty 2015 - 11:52

Ja również miałem rok gwarancji.Niestety kiedy gwarancja się skończyła złamałem szczytówkę i nic się nie da zrobić,gdyż Duńczycy nie produkują już starej serii bushwacker.

Serwis pogwarancyjny ładnie się zachował i zaproponował mi zniżkę 100 złotych na busha w tym samym cw. z nowej serii.Fajne kije za tą kasę ale się już nie skusiłem.Kto wie kiedy zakończą produkcję i jak z dostępnością części będzie...



#266 ONLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 21 luty 2015 - 15:38

Ja tez mam rok gwarancji producenta i jestem zadowolony z kijka.



#267 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 luty 2015 - 15:48

Łowiłem wedkami 3-18 i 10-30 bardzo dobrze je wspominam. Pierwsza była pod pstrąga druga pod sandacza, obie spełniały swoje zadanie bardzo dobrze. w tym przedziale cenowym ta seria to bardzo dobry wybór. Pisałem już to na tym forum nie raz. I podsumowując moje łowienie tymi wędkami to i jedna i druga pomogła mi wyjąć rekordowe dla mnie ryby potok 51cm i sandacz 90,5cm,



#268 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2015 - 18:53

Łowiłem wedkami 3-18 i 10-30 bardzo dobrze je wspominam. Pierwsza była pod pstrąga druga pod sandacza, obie spełniały swoje zadanie bardzo dobrze. w tym przedziale cenowym ta seria to bardzo dobry wybór. Pisałem już to na tym forum nie raz. I podsumowując moje łowienie tymi wędkami to i jedna i druga pomogła mi wyjąć rekordowe dla mnie ryby potok 51cm i sandacz 90,5cm,

Miło takie coś się czyta, dzięki :)



#269 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:18

Używałem ten model sezon lub dwa. Bardzo dobry szczupakowy kijek. Miło go wspominam. Używałem go zarówno z brzegu jak i z łodzi. Złowiłem na niego sporo ładnych ryb B). Nie miałem spadów. Polecam. Dosyć szybki, czułość wytarczająca. Służył do łowienia dużymi gumami w szczupakowych dołkach.


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 21 luty 2015 - 20:20


#270 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 21 luty 2015 - 20:52

Ja tez mam rok gwarancji producenta i jestem zadowolony z kijka.

Pamiętajcie, że oprócz gwarancji, którą udziela producent jest jeszcze rękojmia, którą udziela sprzedawca i wynosi ona 2 lata.



#271 OFFLINE   PatrykPatryk

PatrykPatryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 luty 2015 - 12:20

Podepnę się do tematu bushwackera . Chodzi mi o 213 cm / 15-42 g czy ktoś używa tego kijka pod koguta ? Jak się zachowuje? I jak pracuje na gramaturach 15-18-20 ?

#272 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 22:24

również zamierzam zakupić kij niskobudżetowy ale na esoxa pod gumy do 30g - ktoś może się wypowiedzieć na jej temat??????????



#273 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 24 marzec 2015 - 22:36

Miał mieć możliwość kolega @Kamil_Be, ale chyba zapomniało mu się. :P A ja wciaż nie wiem czy szczytówka w tych 5 i 7g  jest gruba, czy mi sie tylko wydawało...


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 24 marzec 2015 - 22:38


#274 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 24 marzec 2015 - 23:04

Ja od kilku tygodni używam SG  CC Parabelum 279cm. c.w 3-16gram.

W/w kijek  zrobił już na mnie pozytywne wrażenie podczas pierwszych testów nad wodą, ale zobaczymy jak sprawdzi się na odrzańskich kleniach, jaziach i bolkach... 

Ps. Po sezonie może coś więcej o nim napisze:)



#275 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 24 marzec 2015 - 23:43

Miałem 3 dostawy tych wędek, ale tego samego dnia rozsyłałem je w Polskę do nowych właścicieli. Teraz mam jeszcze po sztuce 0-7g i 3-16g. W porównaniu do starszych serii na plus. Ciut szybsze na pewno. Model 3-16 wolałabym starszy, ale to moje zdanie. Natomiast nowy 0-7g jest kapitalny :-)

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 24 marzec 2015 - 23:44


#276 OFFLINE   Evanios

Evanios

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Flor

Napisano 28 marzec 2015 - 12:04

Bushwhackery nie są aż takie miekkie. Sam mam jednego 3-18g i mocny jest. 3-18g niektórzy mówią, że za cięzki na okonie, wiec uzywam go na sandacze/szczupaki. Zreszta wedke wybiera się pod przynęty, a nie ryby :)


Użytkownik Evanios edytował ten post 28 marzec 2015 - 12:05


#277 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 marzec 2015 - 12:39

3-18 XLNT to taki bardziej pstrąg i okoń oraz szczupak na lekko. Fajne kije, ale te dolniki....  <_<



#278 OFFLINE   Evanios

Evanios

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Flor

Napisano 28 marzec 2015 - 13:29

@up

 

Wiem, długie są :) ale i tak dobrze, że dzielone



#279 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 kwiecień 2015 - 12:19

Co sądzicie o Parabellum CC UL 0-7 g + kręcioł Spro w rozmiarze 10200 i stosowaniu tego sprzętu na Wiślanych opaskach oraz przelewach w poszukiwaniu klenia - jazia? Przynęty to 3-4 cm smużaki oraz woblery płytko nurkujące.

 

Mając dziś w rękach kołowrotek Spro w rozmiarze 10200 (jak dla mnie maleństwo) zacząłem się o niego obawiać ponieważ jestem przyzwyczajony do Wiślanych betoniarek. 

 

PS. Mimo to iż wiem, że ten zestaw nie posmakuje ciężkiego nurtu to się o niego trochę boję. Szkoda mi będzie od tak sobie zajeździć sprzęt.


Użytkownik Rafus edytował ten post 09 kwiecień 2015 - 12:26


#280 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 13:24

Parabelka jest tak delikatna, że kręciołki w rozmiarze 2000 (czyli poza droższymi seriami z CI4 = około 250-260 gram) jakoś średnio tam pasują. Miałem przez krótki czas ten kijek (swoją drogą teraz żałuję, że tak szybko sprzedałem) i ideałem do niego był kręciołek o wadze około 200 gram. W zależności od budżetu: Shimano (Sienna, Nexave, Exage), Okuma (Dead Eye, Inspira, Helios), Ryobi Slamm, Shimano CI4 (Stradic, Rarenium itd.)

 

Przy cięższym kołowrotku frajda z łowienia tak delikatnym kijkiem znika.

 

Zupełnie inną kwestią jest, czy to właściwy kijek na taką rzekę jak Wisła. Według mnie nie - będzie krótkawo, a poza tym uciąg wody może sprawić, że nawet 3 cm woblerek nurkujący na pół metra będzie stawiał spory opór - Parabellum, to bardzo kluskowaty kij i będzie giął się wtedy gdzieś do połowy.