Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1721 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 kwiecień 2015 - 13:36

Dzięki za opinię. Muszę więc szukać dalej jakiegoś kija na te przelewy :(


  • przemek774 i roost lubią to

#282 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 kwiecień 2015 - 22:20

Zmień kołowrotek. SG to kapitalny kij.

#283 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 17 kwiecień 2015 - 04:11

Krótki materiał o kiju do 7g



#284 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 maj 2015 - 18:42

Mogę prosić o zdjęcie połączonego blanku w kiju Parabellum CC 3-16g?

Interesuje mnie fragment pomiędzy pierwszą, a drugą przelotką w momencie gdy kij jest złożony.

#285 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 maj 2015 - 21:09

Witajcie,

Zastanawiam się nad kupnem tego kijka... Głownie pod obrotówki 5~~ jak i wahadła tak w granicy 25g. Czy ktoś z posiadaczy owego kijka może o nim powiedzieć jak się sprawuje ? Jak z mocą kija ? komfortem, pracą pod rybą, ogólnymi wrażeniami ? Będę wdzięczny za Wasze wszystkie opinie.



#286 OFFLINE   leszek11

leszek11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaZabłocie
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Nikiel

Napisano 12 maj 2015 - 12:10

Witaj !

 

Mam ten kijek od roku, co mnie zaskoczyło to jego lekkość, szybkość i czułość. Kijek pod obciążeniem przechodzi stopniowo w parabolę.

Mocy na pod dostatkiem, spokojnie daje radę 1,5 metrowym sumkom, również wszystkim przynętom o wadze do 30 gr.

Jak dla mnie wdzięczny i łowny uniwersał.



#287 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 maj 2015 - 13:13

A czy warty tej ceny? Bo spotkalem sie ze za te pieniadze mozna lepiej wykonane kije kupic.

#288 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 12 maj 2015 - 13:49

Mam ten kijek w wersji 2,7.  Wizualnie nawet mi się podoba, choć to oczywiście rzecz nie najważniejsza. Złowiłem na niego zeszłej jesieni trochę sandachy na woblery (7-11cm)  i w tym roku koło 7 czy 8 szczupaków 60 - 83 na gumy (10-15cm na główkach 10-12gram). Rzuca się tym fajnie, dobrze czuć przynętę czy branie. Łowi się naprawdę przyjemnie. Lekki. Dla mnie to ważne, bo miałem problem z barkiem. Pod rybą szczytówka początkowo fajnie się poddaje, ale dolnik ma moc. Tylko, że ...do dziś. Pojechałem o świcie za szczupakiem. Plecionka, spora gumka na 10 gramach i jazda. Po paru minutach czuję niemrawe branie to tnę. Jakbym w beton za... pitolił....    Dwa prawie jednoczesne głośne trzaski uciszyły ptaszki wkoło.... No i zaczął się hol.. na samym dolniku. Szkoda tylko, że nie był to  wielki szczupak. Trafiłem karpia w plecy. Taki 8-9kg. Kijek przy zacięciu rozsypał się w trzy części. Przetestuję proces reklamacyjny. Szkoda. Tym bardziej, że potrzebny mi mocniejszy uniwersał na zawody na ten tydzień. Zamówiłem właśnie na szybko coś innego. Wracając do SG. Fajne wędki. Te 32gramy to jak dla mnie wartość z deka zawyżona. Dolnik też mógłby być na końcu inachej zabezpieczony. Końcówka z delikatnego korka to chyba nie najlepszy pomysł. Czy warta swojej ceny? U  mnie pewnie zostanie pewien uraz po dzisiejszej przygodzie.



#289 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 maj 2015 - 14:22

Mam ten kijek w wersji 2,7.  Wizualnie nawet mi się podoba, choć to oczywiście rzecz nie najważniejsza. Złowiłem na niego zeszłej jesieni trochę sandachy na woblery (7-11cm)  i w tym roku koło 7 czy 8 szczupaków 60 - 83 na gumy (10-15cm na główkach 10-12gram). Rzuca się tym fajnie, dobrze czuć przynętę czy branie. Łowi się naprawdę przyjemnie. Lekki. Dla mnie to ważne, bo miałem problem z barkiem. Pod rybą szczytówka początkowo fajnie się poddaje, ale dolnik ma moc. Tylko, że ...do dziś. Pojechałem o świcie za szczupakiem. Plecionka, spora gumka na 10 gramach i jazda. Po paru minutach czuję niemrawe branie to tnę. Jakbym w beton za... pitolił....    Dwa prawie jednoczesne głośne trzaski uciszyły ptaszki wkoło.... No i zaczął się hol.. na samym dolniku. Szkoda tylko, że nie był to  wielki szczupak. Trafiłem karpia w plecy. Taki 8-9kg. Kijek przy zacięciu rozsypał się w trzy części. Przetestuję proces reklamacyjny. Szkoda. Tym bardziej, że potrzebny mi mocniejszy uniwersał na zawody na ten tydzień. Zamówiłem właśnie na szybko coś innego. Wracając do SG. Fajne wędki. Te 32gramy to jak dla mnie wartość z deka zawyżona. Dolnik też mógłby być na końcu inachej zabezpieczony. Końcówka z delikatnego korka to chyba nie najlepszy pomysł. Czy warta swojej ceny? U  mnie pewnie zostanie pewien uraz po dzisiejszej przygodzie.

No to kolego szczerze Ci wspolczuje.... No ja poszukuje wlasnie uniwerala o sredniej mocy... moze rozejrze sie w fenwickach



#290 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 12:45

To niefart, nawet jak reklamacja będzie pozytywnie rozpatrzona to rzeczywiście niesmak pozostanie. Inaczej serce boli jak trzaśnie kijek za 100zł, a inaczej jak za kilka razy więcej. 



#291 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 maj 2015 - 12:49

Jednak sie zdecydowalem na fenwicka, mysle ze to bedzie lepszy wybor.

#292 OFFLINE   mich@ł

mich@ł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2015 - 17:36

Dzień dobry.

Czy Parabellum 3-16 sprawdzi się przy połowie na mniejsze woblerki 3-5 cm (ok. 2,5 g) i na wirówki 00-2, z nastawieniem na klenie i jazie. Głównie na Wisłę i mniejsze rzeczki.

 



#293 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 maj 2015 - 17:49

Myślę, że tak. Raz miałem okazję połowić tym kijem mniejszymi woblerami, rzucało się sprawnie a czucie przynęt było odpowiednie. Ale przed zakupem obejrzyj go sobie bo ma dosyć długi dolnik, do dwuręcznych rzutów super, ale na mniejszych rzeczkach i w krzakach nie wszystkim to odpowiada. 


  • Bolen30 i serekturek lubią to

#294 OFFLINE   mich@ł

mich@ł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2015 - 17:55

Dzięki, myślę że długi dolnik nie będzie mi przeszkadzał, pójdę go pomacać jeszcze w sklepie. A masz jakieś inne propozycje ? 



#295 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 maj 2015 - 18:06

Sugeruję żebyś pooglądał różne wędki z uwzględnieniem tego jakie masz preferencje tzn. akcja, zbrojenie itp. Poczytaj też forum, tutaj znajdziesz dużo informacji bo to bardzo popularny typ wędzisk.  


  • Durzy lubi to

#296 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 maj 2015 - 18:07

jak masz lekkie wobki to może wystarczy Ci Parabellum 0-7g 213 cm?



#297 OFFLINE   mich@ł

mich@ł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2015 - 18:29

Nie jestem przekonany co do tak małego cw.



#298 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 maj 2015 - 20:21

Wedkuję w Wiśle z wykorzystaniem woblerów o wielkości do 4 cm i masie do 4,5 g. Kij sprawuje się bardzo dobrze. Moimi miejscówkami są wszelkie ostrogi i przelewy, miejsca gdzie można spotkać klenia. W silnym Wiślanym nurcie szczytówka będzie dość mocno ustępować.

Kij do 7 g odradzam, ponieważ jego długość na Wiślane wędkowanie będzie nie wystarczająca.

Użytkownik Rafus edytował ten post 17 maj 2015 - 20:57


#299 OFFLINE   mich@ł

mich@ł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2015 - 20:51

Dzięki za odpowiedzi. W piątek postaram się go pomacać i może kupić.  :)



#300 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 maj 2015 - 21:27

Tutaj jest podobna dyskusja http://jerkbait.pl/t...lenia-na-lekko/

Od siebie dodałbym jeszcze kije Shimano np. Beastmaster DX 270 7-21g.