Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 31 październik 2022 - 16:59

Dziś wrzucili 2.20 3-10g udało się go kupić

#1522 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 04 listopad 2022 - 12:59

Cześć, szukam informacji na temat wędki SG4 Fast Game 2,21cm 25-70g spin 2cz - realny cw, akcja, ogólne wrażenia.

Z góry dzięki za pomoc.



#1523 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 04 listopad 2022 - 18:15

Co do fast shada do 16gr. Kij bardzo lekki fajny szybki ale nie extremalnie szybki nie jest to mistrz rzucania na odległość według mnie są lepsze kije w tym. Szczytowka na sucho przypomina trochę wklejkę moim zdaniem ale nią nie jest i nie pokazuje az tak mocno jak wklejka ale coś na niej widać dobrze czuć w rece za t0 co dzieje sie na koncu zestawu. Mi podoba się uchwyt, korek bardzo fajny widać że dobrej jakości podobnie jak przelotki, ładnie wykonany nie ma nadlewek lakieru itp. Teraz czekam na wersję do 45g powinna być w pon. Będę nad wodą spróbuję zrobić jakieś fotki i wstawić oraz porównać. Jak by ktoś miał pytania zapraszam do wątku lub na priv

#1524 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 listopad 2022 - 12:30

I do mnie przyszedł custom coastal 274, 10-30gr z promocji z pleciony. Wszystko ładnie wygląda, przelotki prosto wklejone, lakier też dobrze położony. Dolnik dłuższy z pełnym korkiem tak jak lubię. Szybka akcja porównaniu do parabelum. Będzie na sandaczowanie.

#1525 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 listopad 2022 - 16:30

Ja swój egzemplarz odesłalem 274 10-30. Dolnik dłuższy niż w parabellum. Akcja szybka a myślałem że blank będzie bardziej mięsisty. Ogólnie w regularnej cenie bym nie kupił. No i na stronie jest informacja że uchwyt jest Fuji a w rzeczywistości miałem Seaguide podobny jak w parabelce.

#1526 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 listopad 2022 - 17:02

Rzeczywiście uchwyt seaguide. Teraz jak pomachałem to pod dłonią trzymasz te plastikowe blokady skręcające kołowrotek. W parabelum te nakrętki są od góry uchwytu, a u dołu jest takie coś gumowane miłe dla dłoni. Teraz wbiłes mi ćwieka bo akcja wędki mi się podoba jak i dolnik długi lubię;)

Użytkownik Daaaro edytował ten post 07 listopad 2022 - 17:08


#1527 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 07 listopad 2022 - 17:17

Zostałem przy SG xlnt3 243 cm 7-25. Przy krótszym dolniku roboczo jest prawie taki sam. Ja się trochę zawiodłem. Skusiła mnie cena. Poczekam na nowe wyższe serie sg6 czy 8 bo Custom ma swoje lata.

Użytkownik Streetart90 edytował ten post 07 listopad 2022 - 17:18


#1528 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 07 listopad 2022 - 19:05

Do mnie dziś dojechała wersja do 45g Kij mocny ale na testy musi poczekać. Chociaż bardziej przypasowała mi wersja do 16g na sucho zobaczymy jak nad wodą. Jeśli nie to wyląduje na giełdzie 😅

#1529 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 listopad 2022 - 09:16

Jednak odesłałem coastala. Rzeczywiście uchwyt kołowrotka w porównaniu do parabelum i sg4 jest gorszy. Szkoda bo akcja wędki jak dla mnie super. Muszę poszukać jakiegoś zamiennika z pełnym korkiem na dolniku. Ktoś używał sg4 279, 10-30? Mam sg4 15-42 i chciałbym coś czulszego na sandacza.

#1530 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 08 listopad 2022 - 09:41

Constal na opad nie za bardzo się nadaje, chyba że lekkie główki. Kupiłem ten do 30 i używam go głównie na woblery za sandaczem w nocy i moim zdaniem do tego najlepiej się spisuje.

#1531 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 08 listopad 2022 - 11:01

Kupiłem w ciemno Custom predator  do 45 gram i po za tym ,ze jest  ciężki i  w  uchwyt nie  wchodzi  slammer 1  ,to kij naprawdę  dobry  pod  sandacza .

Typowa  Amerykańska  konstrukcja  typu  dołem  pała  ,  delikatny  szczyt .



#1532 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 08 listopad 2022 - 13:03

Kupiłem w ciemno Custom predator do 45 gram i po za tym ,ze jest ciężki i w uchwyt nie wchodzi slammer 1 ,to kij naprawdę dobry pod sandacza .
Typowa Amerykańska konstrukcja typu dołem pała , delikatny szczyt .



Dokladnie uchwyt jest trochę mały zauważyłem to w tey do 16g. Ale to wszystko idzie ogarnąć. Fakt że slamer ma grubą stopkę akurat bo było wiele slamerow na giełdzie z delikatnie przeszlifowana stopką akurat 😃. Co do tey akcji masz rację. Za tę cenę wydaje mi się że to dobra patyki. Ale czy są takie aż ciężkie No nie wiem w3 jest cięższy.

#1533 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 08 listopad 2022 - 14:13

A ja nabyłem Custom UL 2-7g.
Pięknie wykonana, jak dla mnie uchwyt wygodny, dalekie i celne rzuty i fajna czułość.
Dołem nieźle rzuca nawet poniżej 2g (muszę dokładnie potestować), górą rzucałem bez problemu wobkami 6g, lecą zadziwiająco daleko. Rzucałem też na próbę 12g ale dość ostrożnie bo to już za dużo na standardowy wymach. To dobrze bo nie lubię mocno niedoszacowanych wędek.
Jak na razie zachwyt.
Dziś z rana były pierwsze hole i też spisała się świetnie.
Kleń koło 35cm, ukleja i kilka bolków 35-40, które zaatakowały najmniejszą białą tantę na półgramowej główce.
Bardzo udany zakup.

#1534 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 08 listopad 2022 - 14:50

A uchwyt rzeczywiście mały także w moim modelu.
Ryobi Arctica 2000 wchodzi na styk przy do końca odkręconej śrubie.
Pokrowiec ma wycięcie i zapięcie wzdłuż na rzep żeby dało się włożyć wędkę z podpiętym kołowrotkiem. 



#1535 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 08 listopad 2022 - 16:35

Ja się wielkości nie czepiałem bo wszedł Shimano nasci 4000. Po prostu na stronie sklepu jest info że wersja 274 do 30gr ma uchwyt Fuji w rzeczywistości był to seaguide który mi nie przypadł do gustu i trochę popsuł estetykę klasycznej wędki na korku.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
  • mikryb lubi to

#1536 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 listopad 2022 - 16:39

Uchwyt Sea Guide jest dobry jakościowo, kwestią wygody - nie każdemu podpasuje

#1537 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 08 listopad 2022 - 18:48

Dla mnie zdecydowanie uchwyt jest dużo bardziej wygodny niż SKSS tamtego uchwytu nie trawie nie mogę znaleźć Sobie miejsca na rękę w tym uchwycić próbowałem na kilku wędkach i No nie jestem w stanie go przetrawić 🤣. W tym Sea Guide trochę mnie wkurza dodatkowa nakretka kontrująca ale jest to chwilowe zaś ręką się przyzwyczaja 😃. Co faktycznie trzeba przyznać tym kija że są bardzo staranie i ładnie wykonane. Za normalną cenę pewnie bym nie kupił ale w cenie której były to dla mnie nr 1

#1538 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 listopad 2022 - 19:10

Cena promocyjna zwyczajnie śmieszna. Przewiduję tak jak to było kiedyś z wyprzedawanymi BeastMastermai AX , wzrost ich ceny 200 % za kilka sezonów na naszej "koleżeńskiej" giełdzie :D

#1539 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 08 listopad 2022 - 19:43

Z tego co się orientuję przed promocja to chodziły używane customy tutaj po 500 więc cena 250-300zł za nowe to moim zdaniem śmiech 😁

#1540 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów

Napisano 11 listopad 2022 - 22:36

Przyszedł do mnie custom coastal 2.74 7-23, generalnie kijek miazga, zdziwiło mnie tylko zbrojenie od 20, jaką wielkość szpuli dobrać do tego kijka? czy 48 mm to będzie za dużo? wiem że Kolega z forum ganiał z tym kijkiem i przypinał stradica 3000 i latało z kija konkretnie tylko to było kilka lat temu, może w miedzy czasie zmienili zbrojenie?


  • BraWo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych