Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   k222

k222

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 listopad 2022 - 20:37

Kupiłem w ciemno Custom predator  do 45 gram i po za tym ,ze jest  ciężki i  w  uchwyt nie  wchodzi  slammer 1  ,to kij naprawdę  dobry  pod  sandacza .

Typowa  Amerykańska  konstrukcja  typu  dołem  pała  ,  delikatny  szczyt .

Mogłbyś określić dolne cw tego kija ?



#1562 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 27 listopad 2022 - 03:57

Savage Gear SG2 Medium Game 269cm CW 15-45

Czy mogę prosić o opinię na temat tego kijka, najchętniej posiadaczy?

Interesuje mnie też długość dolnika do stopki kołowrotka, średnica nawiększej przelotki.

Zamierzam zastąpić kijek budżetowy Dragon Express Spin 10-30g czymś z ciut wyższej półki i większym CW bo mi w posiadanych wędkach trochę "nachodzą na siebie" a potrzebuję obsłużyć ciut cięższe gumy typu Caniball 15cm , Westin 16 itp.



#1563 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 27 listopad 2022 - 21:11

Mogłbyś określić dolne cw tego kija ?


Że jest ciężki to bym nie powiedział. Dołem lata dosyć fajnie bez problemu od 10g w moim odczuciu

#1564 OFFLINE   Kontemplator

Kontemplator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWielkopolska, nad Wartą
  • Imię:Radosław

Napisano 13 grudzień 2022 - 21:02

Miał ktoś może w ręku SGS6 All-around 274cm do 42 lub 50g? Jestem ciekawy jaka jest średnica szczytu w tych kijach, a nie mogę znaleźć informacji. Ciekawe czy nadałby się pod gumę i wobler na sandacza z rzeki.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Kontemplator edytował ten post 13 grudzień 2022 - 21:04

  • Szymek4455@wp.pl lubi to

#1565 OFFLINE   Szymek4455@wp.pl

Szymek4455@wp.pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaŁużna
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Więcek

Napisano 13 grudzień 2022 - 21:31

Mam pytanie jak po dłuższym czasie użytkowania wedek sg .? Przelotki niewcieraja się nadmiernie od plecionki? Nie pękają wam te kije?

#1566 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 grudzień 2022 - 22:49

SG2 Micro Game 0-2g.

Ktos ma i podpowie czy nadaje się do łowienia białorybu na mikro jigi 1g czy faktycznie jak w kilku opiniach wedka powinna mieć opis do 8g i łowienie zaczyna się od 3g ?


  • Szymek4455@wp.pl lubi to

#1567 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 grudzień 2022 - 17:33

Savage gear  SGS8 - dł.2.9m, cw 12-46 - proszę o opinie posiadaczy tego  kijka 


Użytkownik Rajfel edytował ten post 15 grudzień 2022 - 17:33


#1568 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 15 grudzień 2022 - 18:43

Mam do 3.5 g sg2 max 5g plus mała gumka ale to już ciut dużo taki kijek do 5-6g moim zdaniem .
0-2 będzie pewnie ciut delikatniejszy

#1569 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2022 - 12:24

Proszę o informację od ilu startuje/ładuje się model Custom Predator 258cm >70g, 20 g załaduje czy bliżej 30?



#1570 OFFLINE   loty2

loty2

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2022 - 15:06

Sg2 3-14 g ogarnie mi klenie i pstrągi?

#1571 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 25 grudzień 2022 - 15:16

Tak ogarnie spokojnie.Jeslu będziesz łowił w tym dolnym cw a nie ponizej.Ale parabellum też jest bardzo ok jakby bliźniak wręcz ale minimalna różnica jest.

#1572 OFFLINE   loty2

loty2

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 grudzień 2022 - 15:35

Minimalna różnica pod jakim względem?

#1573 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 25 grudzień 2022 - 19:22

Chociażby dlugosci ale wydaje mi się że parabellum jest odpowiedniejszy bynajmniej dla mnie pod takie łowienie,jest bardziej gumowaty i lepiej oddaje moc podczas rzutów ale nieoznacza ze sg4robi to zle..Jesli niełowisz dużymi ciężkimi sdrami które doginaja mocno szczyty tych wedzisk to jest ok.Bo szczyt fajnie delikatny ,fajne ugiecie I za tają kasę warto.Ale lepiej w łapce leży sg4.

#1574 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 27 grudzień 2022 - 12:22

Sg2 3-14 g ogarnie mi klenie i pstrągi?

Spokojnie ,ja na ten kij (251cm) jako przyłów sumka wyciągnąłem 106cm i dal radę.



#1575 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 grudzień 2022 - 13:51



... ale nieoznacza ze sg4robi to zle. .....Ale lepiej w łapce leży sg4.


Kolega pytał o sg2 nie o sg4. Podejrzewam, że te kije się sporo różnią.

#1576 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 27 grudzień 2022 - 15:47

Noto przepraszam pisałem o sg4.Wiec niepomoge

#1577 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2023 - 22:32

Czy ktos ma możliwości zmierzyć dligosc dolnika liczad od srodka stooki kolowrotka Savage Gear Salmonoid CCS 246cm 5-18g ?

#1578 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2023 - 19:44

To ja opiszę swoje SG może komuś się przyda:

1. czemu w ogóle SG? Bo są przyzwoicie wykonane, nie przekombinowane, nie przecienione, niedrogie jak na to co oferują.

SG2 UL gamę 1-7g 271m kupiony za 300pln

przywoity kijek. Fajnie, daleko rzuca. Oczywiscie tak od 4g. Czucie ok. Szybki i dość sztywny. Jak na UL to mnie zdziwił bo pod szczupłym typu 50cm nie gnie sie za bardzo, na okonkach pracuje raczej szczytowo. Uchwyt fajny, wygodny. Dobrze się wyważa kołowrotkiem typu 2500 typu SG6 albo Sahara. Ładny, miły w dotyku. Z wad: No to trochę małe ugięcie jak na UL. Po kilku wyjazdach i rzucaniu zaczął trzeszczeć dolnik i … zrobiło się oczko na lakierze. Myślę czy sie użerać z reklamowaniem czy poprawić samemu i olać. Ogólnie lubię ten kijek. Sky dream to nie jest, ale na poniewieranie i za te pieniądze spoko polecam. Miał być w UL SG4 ale są tylko krótkie a ten był na brzeg i chciałem długi.

SG4 251 5-18g. No z nim mam problem. Miał być taki uniewsalek. No i chyba taki jest więc:

Nie wiem czemu ale jakoś mi nie pasuje. Ładny lekki kijek za 400pln. Super bez wodotrysków zielony mat. Bardzo wygodny uchwyt. Czucie, No właśnie nie wiem. Szału nie ma. Może ten uchwyt za wygodny. Ugięcie przy holu ok. Pasuje do niego kołowrotek typu 2500 ale super chodzi i sie wyważa pod 4000 typu SG6 lub 8. Szybki sztywny kijek. Ale … słabo miota. No 5g to można zapomnieć mały siek można sieknąć pod nogi albo kawałek dalej. SG2 UL pośle go 3 razy dalej. Z kolei jakiś goleniowa pocisk typu 15g coś leci ale dużo słabiej niz z taniej shimano o średniej akcji typu 10-30g i słabiej niz z SG custom predator do 45g. No i właśnie nie wiem niby nic mu nie jest, ale jakiś nie przypasił.

SG Predator 2,59 do 45g no i ten właśnie predator noooo piękny kijek. Piękny dobre słowo, nie przesadzony, lekko czerwonawy, a jak poświeci słońce mieni sie czerwonym światłem. Ale nie do tego służy. Super sztywność, szybka akcja. Rzuca zarówno 45 jak i 10g. Da radę i 60 ale pod nurt juz sie podcina No i nie do tego został stworzony. Super czuły. Jak na takiego powera czuć jak pracuje w wodzie kilkugramowa guma. Dno, brania tym bardziej. Super czuły. A kasa nie idzie w tysiące. Wygodny uchwyt, super koreczki. No ja uwielbiam właśnie ten kij. Ja wad nie widzę ale swoje waży i przy tej długości raczej przy 4000 będzie leciał na pysk, ale to jak każdy kij 2,60 z troche grubszym blankiem. Fajnie się gnie. Progresywnie, czuła szczytówka, i naprawdę mocny dolnik, plecionka #1,2 go nie skrzywdzi. Naprawdę polecam ten kijek i coś czuje, ze do kompletu dołączy braciszek typu 4-18 a SG4 pójdzie na opych.

No i dwa ostatnie:

szwagier kocha trolling i grubie kije. No to do trollingu zawitał:

SG 2 power game 2,59 50-110g. Wygodny kij. Wygodne uchwyty. Do trollingu super ( No bo cóż trzeba?) No i czasem większe kopyto miotanie takie 60g. Z czułością szału nie ma jak na każdym kiju od szczotki. Kije jak na taki power i cenę nie jest za ciężki. Za dużo nie powiem - powód zakupu był jeden. No ale cena, dałem 240pln - za te pieniądze super kij. Jak ktos lubi takie kije.

 

SG Travel parabellum 10-30g 4 częściowy.

akcja średnia, miotnie to i owo nawet takie 5g. Ładnie wykonany, fajnie sie składa. Uchwyt z s gołym blankiem, jak dla mnie … średni, ale ok. Czucie. Ok jak na średnią akcje i czteroklasową całkiem ok. Oczywiście jak na … ja jestem przyzwyczajony do fastów.

no ale to kij do walizki albo plecaka na motor/rower w krzaki. Można z nim dotrzeć wszędzie i do tego został stworzony. 
plusem w tym wypadku jest fajny pokrowiec z odizolowanym częściami i rzepem do zapięcia z kołowrotkiem. 
 

To tyle. Ogólnie uważam ze SG oferuje fajne i kije i wędki. Juz przyzwoite a jeszcze nie wyceniane na wiadro złota.


  • Durzy lubi to

#1579 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 14 styczeń 2023 - 13:21

SG Predator 2,59 do 45g
Możesz z czystym sumieniem polecić go pod rzecznego, gumowego sandacza? Nie za wolny? Od ilu gr olowiu szczytówka pokazuje opad?

#1580 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2023 - 12:15

Hmmmm. Właśnie poleciłem. ;-). Teraz się boje, bo odczucia są subiektywne. ;-)
Dla mnie super kij. W akceptowalnej cenie. Czucie super. W Odrze czuć na nim pracę w wodzie (nie o dno) 10cm shad teeza na 10g offsecie. Oczywiście zależy od warunków. Prądu, wiatru itp. No i każdy ma inne czucie.

 

Czyli polecam. Z SG to mój chyba jednak najdroższy kij. Więc tez nic dziwnego, że najlepszy. Jest najbardziej uniwersalny. Uwaga, ma jak na tak mocny kij dość czułą szczytówkę. Mi to bardzo pasuje. Jest szybki,

szczytowka delikatna jak na 45g ale dalej sztywno. Z jednej strony spoko dotnie twardziela sandała, z drugiej jest szansa nie rozerwać okonia.

 

jak mi sie uda spieniężyć SG4 5-18g na bank kupie predatora 3-16g i będzie super malina.

 

Komentarz: porównanie oprócz SG opieram na jeszcze Shimano (vertebra? Czy jakoś tak) dla mnie za miękki. Do UL mam sky dream’a. No czucie duzo lepsze niz na SG 2, ale trzeba tez uważać bo to delikatny kijek. Łowiłem też inne wędki, droższe niż moje. Szwagier ma jednoskłady robione na zamówienie, czarodziejskie, za ponad 2000pln (nawet mi nie chce się przyznać ;-)) coś ze stanów ściągane, osobno blank, zbrojone już u nas. Ani okoniówka, ani sandaczówka, nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, żeby takie kupować. Ja nie widzę rożnicy wartej tej kasy. Szczerze, do predatora to w tej jego sandaczówce w ogóle nie widzę różnicy na plus.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 15 styczeń 2023 - 12:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych