Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Dziwny73

Dziwny73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 maj 2016 - 19:26

Jestem ablolutnie przekonany, że ryba kolegi @Dziwny73, ma 77 cm :). Ten sposób fotografowania, gdzie głowa i ogon są najbardziej oddalone od obiektywu aparatu, pomniejsza okazy. Odwrotna sytuacja, gdy wędkarz stoi za rybą i trzyma ją na wyciągniętych rękach powoduje że "okazy" wydają się dużo większe.

Rozsądne podejście. Dziękuje i pozdrawiam.


  • muddler lubi to

#202 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 29 maj 2016 - 19:36

Street Fishing Norway  :) Złowiony na swojego wobka ok. 8 cm, po tym jak kilka razy zagonił stadko uklejek, potrzebował 4 rzutów w okolicy pierwszego filaru za mną. Wobler z oczkiem na grzbiecie, srebrny z zieloną górą prowadzony nie za szybko. Plecionka 0,08, wolfram na 10 kg, kij diaflex 2,70 do 24 gr, kołowrotek shimano 3000.

Pozdrawiam!

DSCN1635_zpsbjkqz6tf.jpg



#203 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 29 maj 2016 - 19:53

Ciężki wątek , najpierw trzeba przejść weryfikację ''okiem znawców'' czy ryba miała 64,8 cz 65,9 bo źdźbło trawy oddalone dwa kroki od ryby było pod kątem 45 stopni względem oddalonej 13,5 cm łodygi rzucającej cień długości 22 cm w godzinach popołudniowych ... potem czyhają ''etyczni'' od wilgotności mchu , na którym leży ryba.Innym maj nie płaci bolkami , hehe panowie , ale macie problemy...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 29 maj 2016 - 20:52


#204 OFFLINE   Ciawa411

Ciawa411

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Paweł

Napisano 29 maj 2016 - 20:05

U mnie słabo z bolkiem. Goniłem rano - nic.... W południe - nic .... Wieczorem - też NIC. I tak od poniedziałku do czwartku. W piątek pomyślałem że skoro Sobota wolna to może warto spróbować w nocy. I to był strzał w 10-tke. 

Pierwszy Bolek siadł o 23:00. Chwilkę później przyłów Sandacza i na koniec kolega pozamiatał...    DSC00712_zpsbguahuay.jpg

 

DSC00750_zpsad33uanz.jpg

 

Przyłów, czy nie, niezgodny z regulaminem.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 maj 2016 - 20:22


#205 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2016 - 20:42

Kolejny raz proszę o umiar i zachowanie meritum wątku.



#206 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 29 maj 2016 - 21:07

Wiślany bolo zebrał RH85 prowadzonego średnim tempem w pod burtowej rynnie

11v7dyt.png



#207 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 29 maj 2016 - 21:09

Dzisiejsza ponad 70cm ryba,złowiona na prototypową przynętę Adama (spinnerman)

Zanotowałem jeszcze dwa czy trzy brania oraz spinkę fajnego bolka.

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych ;)

                                          Załączony plik  DSCN2046 (2).JPG   95,17 KB   34 Ilość pobrań



#208 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 29 maj 2016 - 22:06

Ryba była z Narwi a nie z „Buga”, sam Kuba jej nie dawał 80 a kolor ryby na zdjęci często zależy od otoczenia które się odbija w łuskach, np. trawa albo różowa glazura łazienkowa :)

Wiem, potem była ryba co był tekst "Zakochałem się w Bugu"- ta była wielka. A o kolorze odbicia też od kogoś słyszałem i jest to racja. Tylko nie pamiętam od kogo... A wiem od Ciebie!! Masz rację Robert(jak zawsze).-tylko  co z tego?


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 29 maj 2016 - 22:33


#209 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 29 maj 2016 - 22:16

W dzisiejszym konkursie 1 z 9 zwyciężył ów jegomość... Odra była dziś bardzo łaskawa. :)

 

Załączony plik  20160529_110429(0).jpg   54,46 KB   32 Ilość pobrań



#210 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 29 maj 2016 - 22:19

na niektórych zdjęciach trudno odczytać wielkość ryb (rodzaj aparatu,obiektywu,sposób prezentacji,wygięcie ryby itp.) dlatego uważam, ze nie powinno się z góry przekreslać prawdomówności łowcy!, a jedynie nakłonić w miarę możliwości do zdjęć tych największych okazów bardziej czytelnych jeśli warunki na to pozwalają , ale przecież nie są to rekordy Polski więc trzeba przyjąć, ze długości podawane prawdziwe, łowcom pogratulować i cieszyć się razem z nimi, zapytać się o przynętę warunki,etc., a nie podejrzewać jawnie oszustwa, można mieć co najwyżej wątpliwości!

pogoda zmienna, ryb też mniej, ja tak to obserwuję.... walczmy o środowisko i ochronę wód, a będzie lepiej się żyło nam i przyszłym pokoleniom!

Właśnie dlatego ja wstawiam najbardziej czytelne jakie mogą być czyli z miarką i zmierzone uczciwie. Oprócz mnie jest tylko jeden kolega na JB ktory tak robi. Można by to uczynićć takim zwyczajem, że prezentujemy bolki z miarą.-------------------------------------

Tego typu zabiegi nie byłyby potrzebne gdyby nie naciąganie ryb byle się stać popular.....


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 29 maj 2016 - 22:35

  • jerzy6 lubi to

#211 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 29 maj 2016 - 22:21

Wielkie dzięki za wątek o likwidowaniu zadziorów.

Dziś miałem przykrą przygodę  przy pośpiesznym odhaczaniu: przednią kotwice w nadgarstku i bolka na tylnej. Brodząc w nurcie pod jajka czułem sie z tym średnio, ale poszło. Kij w wodery, łatwo wypięty bolek, u mnie z szarpnięciem. Z zadziorami w Owner nr 6 chyba bym tam zszedł ... Więc dziękuję i polecam :-)

Przy okazji widoczki znad Sanu, żeby ew. bardziej dotarło ze warto.

 

o9TWcoc.jpg

 

BtPpbHf.jpg


Użytkownik Ferret edytował ten post 29 maj 2016 - 22:26


#212 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 30 maj 2016 - 06:54

Wiślany :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.png   691,59 KB   35 Ilość pobrań


#213 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 maj 2016 - 07:06

Wiem, potem była ryba co był tekst "Zakochałem się w Bugu"- ta była wielka. A o kolorze odbicia też od kogoś słyszałem i jest to racja. Tylko nie pamiętam od kogo... A wiem od Ciebie!! Masz rację Robert(jak zawsze).-tylko  co z tego?

Była ryba 80, powiedzmy, że z Bugu. Ta akurat była srebrna bo odbiło się w łuskach południowe niebo. Zdjęcia są tu http://rhlures.com/rh/fotoblog.htm do odświeżenia pamięci.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 maj 2016 - 12:49


#214 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 30 maj 2016 - 07:45

Wczoraj po dotarciu nad wodę zaczął wiać mocny wschodni wiatr, bolenie grasowały ale po 15min cisza kompletna i tak przez trzy godziny bez kontaktu z rybą, żerowanie bardzo słabe. Dopiero przed 21 zanotowałem pierwsze nie trafione branie, jakieś 30 min później po trzech kolejnych nie trafionych atakach zameldował się taki oto rapiszon 72cm :)

s9Pn9c9.jpg

 

 

Właśnie dlatego ja wstawiam najbardziej czytelne jakie mogą być czyli z miarką i zmierzone uczciwie. Oprócz mnie jest tylko jeden kolega na JB ktory tak robi. Można by to uczynićć takim zwyczajem, że prezentujemy bolki z miarą.-------------------------------------

Tego typu zabiegi nie byłyby potrzebne gdyby nie naciąganie ryb byle się stać popular.....

Dlatego nie podałem wymiaru swojego poprzedniego bolenia wstawionego tutaj, bo bez miary, bo nie na wyciągniętych rękach... i tak by nikt nie wierzył ;)



#215 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 30 maj 2016 - 09:29

Niektórzy wyciągają wnioski co do pogody i wiatrów i jeżdżą w nocy.


  • Ciawa411 lubi to

#216 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 30 maj 2016 - 21:12

Dzisiaj króciutki wypadzik z rodzinką przyniósł fajną rybkę oraz kilka brań mniejszych braci... :)

Przynęta to nowy projekt Adama (spinnerman)

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych ;)

                                         Załączony plik  123456.JPG   116,6 KB   34 Ilość pobrań



#217 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 30 maj 2016 - 23:04

Wczoraj- otwarcie sezonu spinningowego w Holandii a dla mnie również chrzest bojowy nowego Batsona z RX8, który na szczęście miał okazję się wygiąć  :)

Co ciekawe, najpierw dokładnie obrzucałem miejscówkę Spiritem 9, widząc wcześniej uciekającą drobnicę ale boleń uderzył dopiero po zmianie na Horneta 6, malowanego na okonia.

 

Załączone pliki



#218 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 30 maj 2016 - 23:45

Po powrocie do kraju też trzeba coś łowić... Pierwsza poważna (pontonowa) wyprawa na bolki.Padło kilka rybek,w tym dwie na 70+. Było fajnie,Mariusz (@tibhar) dzięki za towarzystwo.

 

Załączony plik  j3.jpg   59,01 KB   40 Ilość pobrań

 

Załączony plik  ji4.jpg   63,9 KB   38 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j6.jpg   59,64 KB   37 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P100006j7.jpg   115,03 KB   37 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j2.jpg   67,96 KB   39 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j5.jpg   73,06 KB   38 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j1.jpg   52,39 KB   39 Ilość pobrań

 

Sprzętowo:lemax 6'6"-17lb.,Tatula 103HSL ,pletka YGK -20lb. i fluo. 15lb. Brały na przecinaka,przecinającego powierzchniowe warstwy wody...

 

PS.Graty dla łowców.


Użytkownik Wobi edytował ten post 30 maj 2016 - 23:50


#219 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 maj 2016 - 05:22

Ostatnio pogoda nie rozpieszcza. Wiatr falsko i często leje. Ale ryby biorą, ten złowiony jakby znikąd na środku jeziora. 

 

34dh1qx.jpg



#220 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 31 maj 2016 - 09:30

Bolki przed burzą, na wodzie do pół łydki. Był tez spipcony pod nogami duży kleń, wziął na jerka.

 

H6k1dMT.jpg

 

0OOEODK.jpg